Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Średnica pompy głębinowej to np. 3 cale - w rurę 9cm powinna wejść.

Dzięki.

Pogoglałem i znalazłem jeszcze coś takiego:

http://www.wilo.pl/pliki/docs/Broszura_domek.pdf

Albo http://www.wilo.pl - dział Dokumentacja techniczna/Broszury

Opisy pomp do domu i ogrodu, dane teczniczne, porady co wybrać w bardzo rozsądnej formie. Dot. pomp c.o., wodnych - prod. przez WILO. Bardzo ciekawe moim zdaniem. (uwaga waży 6MB).

Pozdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czy zawsze sie tak długo czekało na materiałY?? Czy to taki rok dziwny:( Na styropian do fundamentów 3 tydzien czekamy a mielismy czekac 5 dni. Pustaki na sciany to na połowe miesiaca najwczesniej i to nie gwaramtuja:( wrrrrrrrrrrrrr Dachówka to juz dochodzi do 2 miesiecy. Zawsze tak było ostatnimi laty?

 

Proponuję trochę "chamstwa" oraz żąglerkę hurtowniami.

Termin dostawy jest równie ważny jak cena materiału.

 

Jeśli hurtownia nie dostarczy ci materiałów na czas od razu obciążąj ich kosztami przestoju robotników.

 

ps. czym ocieplasz fundamenty??? praktycznie każda hurtownia w naszej okolicy (norma, budomax, kargopol, girlsy) ilośc na fundamenty ma na składzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. czym ocieplasz fundamenty??? praktycznie każda hurtownia w naszej okolicy (norma, budomax, kargopol, girlsy) ilośc na fundamenty ma na składzie!

co ma na skladzie? chyba FS20 ale nie exchudowany (czy jak go sie tam pisze)

 

 

Jeśli chodzi ci o polistyren ekstrudowany (orginalny bo jeśli chcesz polską podróbę to już lepiej dać fs20) to na miejscu dostaniesz go bez problemu w hurtowni

http://www.hurtbartek.pl/kontakt/kontakt.htm

Cena 95 EUR za m3, np. 5 wychodzi ok. 18 pln na m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

zglaszam sie dowas z ogromna prosba o pomoc w znalezieniu jakiejkolwiek ekipy do uzupelnienia kawalkow sciany pod wiezba oraz odeskowania wiezby i opapowania

pierwsza ekipa nawalila a druga niemogac sie doczekac dokonczenia swojejj roboty obecnie moze przyjsc dopiero we wrzesniu(wcale sie im niedziwie , ale teraz stoje w miejscu od 3 tygodni )

 

prosze poratucie namiarami na jakies ekipy, bede dzwonic i spradzac moze gdziessie wstrzele roboty mam gdzies na tydzien

 

ekiopy tynkarskie wewnetrzne i do ocieplen tez sa mile widziane, glazurnicy itp bardzo chetnie przyjme

 

dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(orginalny bo jeśli chcesz polską podróbę to już lepiej dać fs20)

np taki?

http://www.styropol.pl/index.php?id=11

możesz rozwiąć, dlaczego lepszy od tego jest FS20?

 

 

Wszyscy moi budowlańcy zgodnie twierdzili że trzeba go dać 8cm. Zreszta tak zaleca też producent jak dobrze poczytasz.

 

To daje z 1 m3 12,5 m2, a styrodur dajesz 5 cm w z metra masz 20 m2

 

porównanie na cenach netto

1m3 = 95 EURx3.96 =376,2 pln /20m = 18,81 m2

1m3 = 240 pln / 12,5m = 19,2 m2

 

Zresztš proponuję wpisać w szukaj styrodur i poczytać trochę forum.

Oczywiscie wszystko kiedyœ kończy sie na pienišdzach.

 

Jak masz hydromaxa w dobrej cenie to dawaj i nie zastanawiaj się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1m3 = 95 EURx3.96 =376,2 pln /20m = 18,81 m2

1m3 = 240 pln / 12,5m = 19,2 m2

 

Skąd te ceny ?

W/g mojej wiedzy FS20 (EPS100) kosztuje poniżej 200 zł a styrodur powyżej 500 za 1m3.

 

Inna sprawa że styrodur nie potrzebuje osłony i może leżeć nawet w wodzie... a EPS100 trzeba okładać osłoną ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1m3 = 95 EURx3.96 =376,2 pln /20m = 18,81 m2

1m3 = 240 pln / 12,5m = 19,2 m2

 

Skąd te ceny ?

W/g mojej wiedzy FS20 (EPS100) kosztuje poniżej 200 zł a styrodur powyżej 500 za 1m3.

 

Inna sprawa że styrodur nie potrzebuje osłony i może leżeć nawet w wodzie... a EPS100 trzeba okładać osłoną ...

 

To porównanie cen netto styroduru - patrz cena w EURO, powyżej 500 to chyba w Castoramie do cen Hydromaxa firmy Styropol z linku wyżej.

 

Zresztą można dostać sturodur znacznie taniej

http://www.allegro.pl/item118206735_termopian_styropian_ekstrudowany_xps_wroclaw.html

 

:D

 

 

 

Nie porównywałem ich z fs 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!@

 

nareszcie po trudach i znojach ruszylismy z budową ! mam juz fundamenty i od poniedzialku ida w górę. Moja działka wyglada teraz jak cudne nadmorskie wydmy bo wykopali tony slicznego białego piasku.

 

Ale pytanie- znalazlam w skrzynce z pradem oferte firmy ochroniarskiej- czy juz mam się ochraniać??? Ale co ten piach ? Nie chce niemiłych niespodzianek- zreszta juz pokazali jak wyłamuje sie zamek od skrzynki by włożyc ulotkę. jak to było u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

zglaszam sie dowas z ogromna prosba o pomoc w znalezieniu jakiejkolwiek ekipy do uzupelnienia kawalkow sciany pod wiezba oraz odeskowania wiezby i opapowania

pierwsza ekipa nawalila a druga niemogac sie doczekac dokonczenia swojejj roboty obecnie moze przyjsc dopiero we wrzesniu(wcale sie im niedziwie , ale teraz stoje w miejscu od 3 tygodni )

 

prosze poratucie namiarami na jakies ekipy, bede dzwonic i spradzac moze gdziessie wstrzele roboty mam gdzies na tydzien

 

ekiopy tynkarskie wewnetrzne i do ocieplen tez sa mile widziane, glazurnicy itp bardzo chetnie przyjme

 

dziekuje

 

 

polecam do tynków wewnetrznych, sprawdzony, u mnie wykonywał tynki cementowo-wapienne - tel. 0-694-758-191

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poszukuje kogos poleconego od szamba tzn firmy, ktory zajmie sie wszystkim od poczatku do konca. Przy okazji mam pytanie, czy do budowy szamba trzeba znowu jakies pozwolenie?

Pozdrawiam

 

wlasnie wczoraj skonczylismy montaz szamba, z tworzywa 11m3 - full obsluga - firma Wid-bud, pan Gierek 0-601-361-496.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!@

 

nareszcie po trudach i znojach ruszylismy z budową ! mam juz fundamenty i od poniedzialku ida w górę. Moja działka wyglada teraz jak cudne nadmorskie wydmy bo wykopali tony slicznego białego piasku.

 

Ale pytanie- znalazlam w skrzynce z pradem oferte firmy ochroniarskiej- czy juz mam się ochraniać??? Ale co ten piach ? Nie chce niemiłych niespodzianek- zreszta juz pokazali jak wyłamuje sie zamek od skrzynki by włożyc ulotkę. jak to było u Was?

 

 

My najelismy firme ochroniarska po zakonczeniu budowy na poziomie stan surowy otwarty - w grudniu ub.r. Firma Skorpion. Nie byli nachalni - ani Solid Security ani Skorpion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlam w skrzynce z pradem oferte firmy ochroniarskiej- czy juz mam się ochraniać??? Ale co ten piach ? Nie chce niemiłych niespodzianek- zreszta juz pokazali jak wyłamuje sie zamek od skrzynki by włożyc ulotkę. jak to było u Was?

Mencel, oni szukają klientów, to normalne.

U nas tez zerknęli jeszcze na początku budowy, mąż zadeklarował, ze na pewno się odezwie. Razem z elektryka robili nam instalacje alarmowa, a podłączenie zrobiliśmy po wstawieniu okien, drzwi i bramy garażowej, czyli jak już dom był zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...