Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No to się pochwalę :-)

Dziś koparka usunęła pierwszą warstwę ziemi. Ławy ciesielskie nabite i w poniedziałek przychodzi geodeta. Dziś podpisalismy też cyrograf w banku na kwotę, o której boję się myśleć. Wszystko wskazuje na to, że ruszamy, z opóźnieniem ale jest szansa, że się wyrobimy przed zimą zgodnie z planem.

 

Jakby ktoś miał jakieś przesyłki kurierskie, to chętnie wezmę, bo jak znam życie to będę teraz kursował codziennie centrum W-wy <-> Kwirynów ;-)))

 

Pozdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki Jerzysio za namiary na pracowników - niedługo zaczynamy. Przy okazji - dostaliśmy wycenę robocizny izolacji tarasu nad garażem (z usunięciem istniejącej szlichty i papy) 60zl netto / m2 - wydaje mi się to bardzo dużo, być może ktoś wie czy to może tyle kosztować (nowa wylewka, folia, papa, styropian)?

 

Ktoś na forum wspominał o namiarach na p. Bożenę Mazur z Urzędu Gminy - czy również można prosić? Musimy przenieść na nas istniejące pozwolenie na budowę (kupujemy dom w stanie surowym), a p. Mazur się właśnie pod nim podpisała, więc może będzie pomocna.

 

Pozdrawiam,

ph

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuje ekipy do ułożenia papy termozgrzewalnej i ocieplenia na plaskim dachu.

Pozdrawiam

 

My również będziemy potrzebowali ekipy do położenia papy termozgrzewalnej, ale nie na dachu, tylko jako izolacja na chudziaku.

 

Czy na chudziaku musi być papa termozgrzewalna ? Czytałem że może być folia ... Papa t/z do tanich nie należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również będziemy potrzebowali ekipy do położenia papy termozgrzewalnej, ale nie na dachu, tylko jako izolacja na chudziaku.

Ja tez planuje dac pape termozgrzewalna, jako izolacje pozioma podlogi na gruncie, ale podobno zgodnie z obowiazujacymi przepisami... jest to zabronione :roll:

A konkretnie od zeszlego roku weszly przepisy zabraniajace uzywania materialow bitumicznych >wewnatrz< pomieszczen mieszkalnych. Taka informacje otrzymalem od firmy sprzedajacej produkty Icopal'a...

 

Jednak moim zdaniem w przypadku izolacji podlogi na gruncie zastosowanie papy jest o tyle malym zagrozeniem, ze przeciez na niej jest jeszcze warstwa ocieplenia i szlichta, a wiec nie ma bezposredniego kontaktu pomieszczenia mieszkalnego z bitumami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez planuje dac pape termozgrzewalna, jako izolacje pozioma podlogi na gruncie, ale podobno zgodnie z obowiazujacymi przepisami... jest to zabronione :roll:

A konkretnie od zeszlego roku weszly przepisy zabraniajace uzywania materialow bitumicznych >wewnatrz< pomieszczen mieszkalnych. Taka informacje otrzymalem od firmy sprzedajacej produkty Icopal'a...

 

Jednak moim zdaniem w przypadku izolacji podlogi na gruncie zastosowanie papy jest o tyle malym zagrozeniem, ze przeciez na niej jest jeszcze warstwa ocieplenia i szlichta, a wiec nie ma bezposredniego kontaktu pomieszczenia mieszkalnego z bitumami...

 

P.e.t.e., a czy masz kogoś, kto by to mógł rozłożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.e.t.e., a czy masz kogoś, kto by to mógł rozłożyć?

Zrobi mi to moja ekipa, ktora aktualnie muruje scianki kolankowe. Ale bede robil to dopiero jesienia, bo ekipa juz spieszy sie na kolejna budowe... Wiadomo, boom budowlany :wink:

 

misha11 - ja mam w projekcie rame IN220 na slupkach 10x10x5. Rame bedzie robil slusarz wspolpracujacy w takich tematach z ciesla, ktorego zatrudniam do robienia wiezby.

Generalnie najlepiej aby taka rame robil wlasnie ktos w porozumieniu z ciesla - aby pozniej nie bylo "kwiatkow" z koniecznoscia zmiany (dostosowania) konstrukcji wiezby... Bo projekt-projektem, a wykonanie nie zawsze w 100 % z nim zgodne... A w przypadku ramy stalowej - niewielka odchylka wymiarow ramy moze dosyc mocno wplynac na geometrie wiezby...

Swoja droga: w moim przypadku cena stali na rame + robocizna to "jedyne" 9500 zl :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również będziemy potrzebowali ekipy do położenia papy termozgrzewalnej, ale nie na dachu, tylko jako izolacja na chudziaku.

Ja tez planuje dac pape termozgrzewalna, jako izolacje pozioma podlogi na gruncie, ale podobno zgodnie z obowiazujacymi przepisami... jest to zabronione :roll:

A konkretnie od zeszlego roku weszly przepisy zabraniajace uzywania materialow bitumicznych >wewnatrz< pomieszczen mieszkalnych. Taka informacje otrzymalem od firmy sprzedajacej produkty Icopal'a...

 

Jednak moim zdaniem w przypadku izolacji podlogi na gruncie zastosowanie papy jest o tyle malym zagrozeniem, ze przeciez na niej jest jeszcze warstwa ocieplenia i szlichta, a wiec nie ma bezposredniego kontaktu pomieszczenia mieszkalnego z bitumami...

 

 

my na chudziaku położyliśmy: Abizol, papę termozgrzewalną plus folię. I jest OK tyle że nie tanio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos miał moze w swoim domku rame stalowa podtrzymujaca wiezbe dachowa. U mnie jest rama HEB 160 na słupach C140.

 

Zastanawim się gdzie to pospawac? Na budowie czy w jakimś specjalnym zakładzie? Co prawda moj wykonawca twierdzi ze ja pospawa ale mam watpilwosci.

 

u mnie w projekcie tez byla przewidziana rama. Ale kierownik wraz z ekipa dekarzy zastosowali takie rozwiazanie, ktore pozwolilo uniknac montazu ramy i nieestetycznego wygladu wewnatrz domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos miał moze w swoim domku rame stalowa podtrzymujaca wiezbe dachowa. U mnie jest rama HEB 160 na słupach C140.

 

Zastanawim się gdzie to pospawac? Na budowie czy w jakimś specjalnym zakładzie? Co prawda moj wykonawca twierdzi ze ja pospawa ale mam watpilwosci.

 

u mnie w projekcie tez byla przewidziana rama. Ale kierownik wraz z ekipa dekarzy zastosowali takie rozwiazanie, ktore pozwolilo uniknac montazu ramy i nieestetycznego wygladu wewnatrz domu.

Hmm... Ale rame stalowa daje sie wlasnie chyba po to, aby uniknac drewnianych slupow w pomieszczeniach na poddaszu, czyli nieestetycznego wygladu - choc to oczywiscie kwestia gustu i niektorzy preferuja takie "drewniane" poddasze :D

Z uwagi na wyzsza wytrzymalosc slupki stalowe maja duzo mniejszy przekroj niz slupy drewniane i mozna je z powodzeniem ukryc "wewnatrz" scianek dzialowych poddasza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...