Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gdzie kupowaliście bramę garażową i jakie polecacie Hormann, Wiśniowski, Normstahl czy jeszcze inne?

Ja rozpatrywalem wszystkie 3 z ww. oraz dodatkowo troche innych firm.

Wyslalem w sumie ok 25 maili z zapytaniami.

Ostatecznie wybralem Wisniowskiego w kolorze okien (bialy).

Lomianki byly najdrozsze, KimArt tez bardzo drogi i nienegocjowalny.

Skoro produkt ten sam, to zdecydowalem sie na najtansza oferte. W dodatku z najsilniejszym napedem.

Kupilem zatem w http://www.bramsystem.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ktoś słyszał,że porotherm wienenberga 25 nie nadaje sie na sciany nośne???? mam taki w projekcie, ale na budowę wykonawca kupil cos innego i tlumaczy,że porotherm 25 od zeszlego roku zmienil parametry i teraz nie mozna z niego stawiac nośnych??? Wkreca mnie ?

Gdzie mam to sprawdzić???

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś słyszał,że porotherm wienenberga 25 nie nadaje sie na sciany nośne???? mam taki w projekcie, ale na budowę wykonawca kupil cos innego i tlumaczy,że porotherm 25 od zeszlego roku zmienil parametry i teraz nie mozna z niego stawiac nośnych??? Wkreca mnie ?

Gdzie mam to sprawdzić???

dzieki

 

Najprościej u Wienerbergera.

W/g mnie wkręca Cię ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś słyszał,że porotherm wienenberga 25 nie nadaje sie na sciany nośne???? mam taki w projekcie, ale na budowę wykonawca kupil cos innego i tlumaczy,że porotherm 25 od zeszlego roku zmienil parametry i teraz nie mozna z niego stawiac nośnych??? Wkreca mnie ?

Gdzie mam to sprawdzić???

dzieki

Wedlug mnie nie jest to prawda, ze 25 P+W nie mozna stosowac na sciany nosne. Natomiast podobno regula jest, ze Porotherm w rzeczywistosci ma nizsza klase niz deklarowana (czyli np. 7 zamiast 10) - choc to podobno zalezy od cegielni, z ktorej pochodza dane pustaki...

 

W kazdym razie fakt - faktem, ze Porotherm jest bardzo kruchy. Sam na wlasne zyczenie mialem w projekcie przez architekta "wstawiony" Porotherm 25 P=W jako sciany nosne, ale dom postawilem jednak ostatecznie z cermiki tradycyjnej (Markowicze U220). Jakos nie moglem przekonac sie do tej "kruchosci" Porothermu - zreszta na forum muratora jest sporo watkow na ten temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znowu wracam do scian, bo jakies oswiadczenia mam podpisac ze na wlasna odp stawiam z porothermu 25- chyba oszaleli! Zaproponowali ceramikę ŁĘŻany- zabralam kartke z palety i co tam napisane:

kat II klasa 15 U220 wyprodukowano karasińscy ŁĘŻĄŃ REszel

Znacie ten wytwór????

 

A moja izolacja fundanentów to z zewn pomalowane na czarno dysperbitem i do tego styropian 5cm oblozony czarna folia z obu stron ,ale to nie jest niczym przyklejone tylko obsypane zienia z zewn, no i nie wydaje mi sie jakoś super szczelne.tak to sie robi?

W projekcie mam :sciana fundamentowa 30,izolbet2x,folia, płyta XPS8,0cm( co to za cudo??),folia

To chyba inaczej niz zrobili?

jestem laikiem jesli chodzi o budowe więc co mi odpowiecie???

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem bramę Wiśniowskiego u Dziadka w Zaborowie, byli znacznie tańsi od wszystkich babickich punktów sprzedaży. Co do Kimaru, byłem u nich 2 razy - pytałem o drzwi wewnętrzne i bramę garażową - ceny mieli przewalone o conajmniej 30% w górę w stosunku do konkurencji, nie byli skłonni do negocjacji - rozumiem, że muszą mieć klientów... :o

Niewiele drożej mieli Interflexa w Dach Profilu, ale trochę obawiałem się o części zamienne, bo same bramy bardzo mi się podobały.

 

Taaaa, urlop ma to do siebie, że się szybko kończy, te 3 tygodnie zleciały tak szybko :x

 

Pytanko apropos mebli. Potrzebuję kupić 2 wersalki dla moich pociech. Macie jakieś namiary na solidne/tanie sklepy meblowe w okolicy? Trochę już się rozglądałem, ale póki co sam chłam, albo ceny z kosmosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem bramę Wiśniowskiego u Dziadka w Zaborowie, byli znacznie tańsi od wszystkich babickich punktów sprzedaży. Co do Kimaru, byłem u nich 2 razy - pytałem o drzwi wewnętrzne i bramę garażową - ceny mieli przewalone o conajmniej 30% w górę w stosunku do konkurencji, nie byli skłonni do negocjacji - rozumiem, że muszą mieć klientów... :o

Potwierdza się, że im dalej od stolicy, tym taniej.

Ja mam akurat bramę Novoferm i sprawdza się nieźle już drugi rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję się w Grupie Babickiej!

Na początek moje koordynaty: Blizne Jasińskiego, przy Żeromskiego (dawniej Świerczewskiego) pomiędzy Prusa i Kochanowskiego. Moja chatka stoi pomiędzy dwoma budowanymi, ma już okna, drzwi i prawie cały tynk :)

 

A teraz nawiązując do kilku poprzednich wątków:

 

Jeśli ktoś ma jeszcze na zbyciu ziemię z wykopów (ale raczej ziemię, nie piach) to chętnie wezmę, prawie bez ograniczeń. Muszę podnieść poziom ok. 500 m2 o jakieś pół metra ;)

 

Mam zamontowaną bramę garażową Wiśniowskiego. Kupował mój Wykonawca, ale cenowo była porównywalna do salonu Dziadka z Zaborowa. Silnik jeszcze nie jest zamontowany, ale jeśli ktoś chce zobaczyć, to zapraszam.

 

Ściany nośne mam z Leiera 25 P+W. Stawiał je poprzedni wykonawca. Wielu budynek oglądało, wiele różnych uwag mieli, ale żaden nie powiedział, że ściany się zawalą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś słyszał,że porotherm wienenberga 25 nie nadaje sie na sciany nośne???? mam taki w projekcie, ale na budowę wykonawca kupil cos innego i tlumaczy,że porotherm 25 od zeszlego roku zmienil parametry i teraz nie mozna z niego stawiac nośnych??? Wkreca mnie ?

Gdzie mam to sprawdzić???

dzieki

ja mam sciany z 25. na razie stoi. jednak faktycznie koncze go podpierac z kazdej strony styropianem.

konkurencja wienerbergera zalecila mi jak najgrubszy. robie zatem z fs15 15 cm. powinno pomoc. potem nakladam tynk. tez grubszy niz w 1mm z projektu. dam pelne 1,5 mm. w koncu to dom na lata.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...