Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Marsjanka

Mój sąsiad podczas mojej nieobecności ( urlop ) a podczas potężnych ulew i burz wrzucił pompę do kratki ściekowej przygarażowej ( swojej ) a wąż wyprowadził przez ogrodzenie na moją działkę :o . Jak to zobaczyłem to wzdrygnęło mną ale machnąlem ręką, mam niezagospodarowaną dzialkę, poza tym myślałem że sąsiad to zaraz zlikwiduje. No ale czas mija a wężyk nadal leży na mojej działce. To co się z niego wylewa wypala mi zielsko, nie wiem czy to coś szkodzi późniejszej trawie jaką mam w tym miejscu kiedyś mieć ale jedno wiem że w ten weekend zwrócę się do sąsiada że niby to w żartach aby zaczął podlewać tym świństwem swój wypielęgnowany trawnik :wink: zobaczymy jaki będzie skutek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś może polecić ekipę cieśli :D Szukam kogoś kto sprawnie zajmie sie u mnie więżbą oraz pokryciem deska+papa.

 

Misha, więźbę u mnie i Wieśka zrobili chyba nieźle, spróbuj pogadać z tym Kazkiem, może ma czas, jak chcesz to telefon gdzieś mamy, a mieszka niedaleko Rynku.

 

Marsjanka, dwa razy zdierżyłaś i chwała Ci za to, za trzecim razem, jak są nie do życia, to spraw, żeby zaczęli Was szanować, czyli trzeba z nimi zdecydowanie niestety....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JM: No, nie... Jesteś zbyt dobrze wychowany! Jeśli on wrzucił Ci węża bez słowa, to znaczy, że rżnie głupka. Teraz Ty bez słowa przerzuć mu go z powrotem. Może zrozumie?

 

Tak bym zrobił ale to jest sąsiad, z którym utrzymujemy nader dobre stosunki juz od kilku lat, niejednokrotnie nam pomógł ( i vice versa ) więc to jego zachowanie z tym wężem jest dla mnie niezrozumiałe, nigdy niczego takiego nam nie robił, także zacznę grzecznie :wink:

 

Kiedyś też miał pomysł na ustawienie śmietnika tuż w rogu ale przyszedł zapytał czy moglibyśby zbudować taki "śmietnik bliźniak" w jednym wspólnym narożniku ale ja mam akurat tam okno od sypialni więc nie bardzo mi to na rękę było więc pomysł upadł i sąsiad ma altanke śmietnikową zdala ode mnie, ale z tym wężem... nie rozumiem...

 

jj

 

U mnie już po budowie ale może jakiś zabłąkany szpadel spaść tuż przy ogrodzeniu... a wężyk ładny, firmowy chyba, taki żólty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za słowa otuchy :)

ja jestem na 99,99% pewna że wspomniana przeze mnie wiata "opałowo-śmietnikowa" jest postawiona bez zgloszenia. A takowego wymaga, bo ma wylewany fundament... Na dodatek wyprowadzili rurę z deszczówką do rowu melioracyjnego (z którym graniczymy przez drogę) i tu nawet na 100% jestem pewna że nie mają na to papierów, bo ich załatwienie jest baaardzooo trudne i trwa dłużej niż oni mieszkają...

 

więc w miarę spokojnie czekam na rozwój sytuacji :wink:

nie zamierzam więcej z nimi dyskutować - nie usuną smietnika - ja po prostu przejadę się do starostwa i załatwie sprawę.... hmmm... wyrwę chwasta :wink:

 

pzdr

 

Marsjanka (Kasia)

Mania 7 lat & Misia 3 miesiące

 

P.S. Ktoś wspominał o spotkaniu grupowym - jestem za:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do ziomków którzy sie juz ogazowali gazem ziemnym.

Wczoraj rozmawiałem z facetem z Zielonek który wykonuje przyłącze gazowe do ogrodzenia. Koleś bierze 40 zł za 1mb przyłącza od ogrodzenia do domu oraz twierdzi że zainstaluje skrzynkę gazową za 650 zł :o

Mogę oczywiście kupić inną tańszą ale musi być atestowana a te z marketów budowlanych na pewno "nie będą dobre".

 

Na allegro można kupić skrzynki po 175 zł

http://www.allegro.pl/item123092440_skrzynka_gazowa.html

 

Czy ten facet od przyłącza to kolejny naciągacz ? Czy może ma rację ?

Jak to w Waszym wypadku było ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ex, ja też mniej więcej tyle za skrzynkę płaciłem.

Jak chcesz sobie sprawdzić ceny, to gdzieś w Konotopie (po drodze z Bronisz do Piastowa) jest producent skrzynek gazowych, ale nie znam jego cen. Szyld widać z daleka.

 

Potrzebuję kupić dzisiaj kręgi betonowe, nie wiecie, gdzie w Babicach/okolicach jest jakiś producent kręgów, albo można poprostu kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałam kręgi w MD Beton (okolice TESCO przy Połczyńskiej).

 

pzdr

 

Marsjanka (Kasia)

Mania 7 lat & Misia 3 miesiące

 

W którym to jest miejscu, widać ich dobrze z Połczyńskiej? Przed czy za Tesco i po której stronie? Albo jak byś miała telefon do nich, to będę wdzięczny (i tak już jestem wdzięczny za odpowiedź :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam!

W zeszłym tygodniu zamówiłem beton z Czosnowa i w związku z postami niezbyt pochlebnymi, chciałbym wyrazić swoje zdanie. Odnioslem bardzo dobre wrażenie, miły właściciel, sensowny, profesjonalny, ceny przystępne, Pani w biurze (chyba Kasia) również miła i kompetentna. Ilości betonu dokładnie wg. wyliczeń. Przyjechali na budowę z niewielkim poslizgiem, ale niecała godzina opóżnienia jest jak dla mnie bez znaczenia. Ja osobiście polecam.

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałam kręgi w MD Beton (okolice TESCO przy Połczyńskiej).

 

pzdr

 

Marsjanka (Kasia)

Mania 7 lat & Misia 3 miesiące

 

W którym to jest miejscu, widać ich dobrze z Połczyńskiej? Przed czy za Tesco i po której stronie? Albo jak byś miała telefon do nich, to będę wdzięczny (i tak już jestem wdzięczny za odpowiedź :D ).

 

To jest między Tesco a Selgrosem. Należy wjechać tak jak do Selgrosa, tylko na pierwszej krzyżówce odbić w prawo.

kontakt: http://www.mdbeton.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam!

... Ilości betonu dokładnie wg. wyliczeń.

Łukasz

 

Jasne jasne... szczególnie jeśli jesteś dobry w obliczeniach tak jak tu pokazałeś :D

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1331978&highlight=#1331978

 

:lol: :lol: :lol:

 

A tak poważnie to Ja mam własne doświadczenia i kilka innych osób też. Być może po tych doświadczeniach coś się zmieniło w firmie Pol-Beton i jesteś tego przykładem ... oby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do ziomków którzy sie juz ogazowali gazem ziemnym.

Wczoraj rozmawiałem z facetem z Zielonek który wykonuje przyłącze gazowe do ogrodzenia. Koleś bierze 40 zł za 1mb przyłącza od ogrodzenia do domu oraz twierdzi że zainstaluje skrzynkę gazową za 650 zł :o

Mogę oczywiście kupić inną tańszą ale musi być atestowana a te z marketów budowlanych na pewno "nie będą dobre".

 

Na allegro można kupić skrzynki po 175 zł

http://www.allegro.pl/item123092440_skrzynka_gazowa.html

 

Czy ten facet od przyłącza to kolejny naciągacz ? Czy może ma rację ?

Jak to w Waszym wypadku było ?

Wyglada na to, zes zlapal taniego wykonawce. Czy to okazja? Jesli bedziesz mial gaz sprawnie i szybko podlaczony to tak.

Sadze jednak, ze bedziesz mial jeszcze troche kosztow dodatkowych....

Ja z kolei wybralem usluge kompleksowa.

A teraz do cen:

przylacze od parkanu do kotla (wraz z 2-ma skrzynkami i inwentaryzacja powykonawcza - 2 700)

a metrow: budynek-ogrodzenie ok 18 i budynek-kociol ok 5.

Cala robota zajela pol dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracam do moich ścian. stawiam nosne wewn z wienenbergera 25 P+W, a zewn z 30 P+W + 12 cm styr. To tych wewn chyba nie musze niczym obkładać tak jak pisaliście?

Dom ma dopiero parter a juz sobie kupiłam na wyprzedaży cudny komplet mebli ogrodowych ! jak sie ściany zawala \zamieszkam w ogrodzie.

 

Spotkanie w realu- jestesmy za

 

marsjanka - twoi sasiedzi całkiem znosni, moi chcieli przejechać mojego elektryka(nawet szeryf był)- dosłownie, powyrywali kołki geodezyjne i pare innych fajnych rzeczy zrobili. pomogło - ostra dyskusja w wykonaniu mojego duzego męża. Odpukać jest spokój -mam nadzieje,że nie przed burzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...