Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szanowni Sąsiedzi,

 

Co prawda nie tylko do siania trawki na mojej działce daleko, ale nawet do podniesienia jej poziomu, tym nie mniej chciałbym się już rozejrzeć za elementami architektury ogrodowej (może da się coś wkopać przed zimą, a może nie...). Konkretnie chodzi mi o kratkę (pergolę?) pod winorośl koło tarasu. Myślałem o konstrukcji drewnianej, solidniejszej niż płotki z marketów.

Możecie polecić jakiegoś wytwórcę / sprzedawcę takich elementów drewnianych w naszej okolicy, u którego możnaby takie cudo kupić lub zamówić wykonanie i np. samodzielnie sobie złożyć i wkopać?

A może jakieś linki do przykładowych rysunków (wymiar, sposób montażu) - piłę i wiertarkę mam, to może sobie jakoś poradzę... ;)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pozdrawiam!

... Ilości betonu dokładnie wg. wyliczeń.

Łukasz

 

A tak poważnie to Ja mam własne doświadczenia i kilka innych osób też. Być może po tych doświadczeniach coś się zmieniło w firmie Pol-Beton i jesteś tego przykładem ... oby.

 

No to się czepłeś :-))). W tamtym wątku pytałem bardziej o jednostki, podkreśłiłem że w m3 to sobie umiem obliczyć, z tonami np. to już gorzej. A matme to ja na maturze zdawałem i nawet zdałem, bez żadnej tam amnestii, bestii, abolicji czy czegoś tam innego, co to teraz podobno jest :-)). Jestem zadowolony z usług firmy to piszę, żeby nie oczerniać człowieka, a każdy sobie zdecyduje wedle własnego uznania i już. Z usług Normy jestem coraz mniej zadowolony, ale jak się czara goryczy przeleje to też napiszę. Tak uważam jest "fair" w stosunku do wszystkich.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam prośbę czy możecie mi podać namiary na sprawdzone ekippy budowlane.

Pozdrawiam,

Ty Patras weź coś napisz więcej. Sorry ale mam dziś wyjątkowy humor :-). Jakie ekipy, co chcesz zrobić? Ekipa budowlana to ta co płot stawia i ta co tynki kładzie, ściany stawia, dachówkę kładzie, parkiet itd. Może to być teoret. jedna ekipa, ale zwykle kilka. Jak chcesz konkrety to podaj szczegóły. A szczerze to "dobre" ekipy siedzą teraz w UK :-)).

Pozdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam ekipy do stanu surowego dom 160 m2 z użytkowym poddaszem bez piwnic. Prosta robota, tylko ludzie ktorzy mieli mi budować nawiali uciekli do Irlandii :(

 

Ja mam ekipe która opierdala się aż miło popatrzeć :D , jak chcesz to możesz wpaść zobaczyć.

 

Może przy okazji ich zabierzesz z sobą 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam ekipy do stanu surowego dom 160 m2 z użytkowym poddaszem bez piwnic. Prosta robota, tylko ludzie ktorzy mieli mi budować nawiali uciekli do Irlandii :(

 

Ja mam ekipe która opierdala się aż miło popatrzeć :D , jak chcesz to możesz wpaść zobaczyć.

 

Może przy okazji ich zabierzesz z sobą 8)

 

Takich co siedza i bujają w obłokach to bym sam wywalil do Irlandii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PYTANIE WAŻNE

 

mam w projekcie strop nad pietrem ocieplony 4cm styr + dach nad nieuzytkowym poddaszem wełna mineralna 15cm, ale majster chce zrezygnować z `wełny przy dachu ale dać na strop 10cm styr. Czy to ok , czy znowu mnie wkreca? Co jest lepsze jeśli chodzi o ciepło w domu?Z poddasza nie bede korzystała ani mieszkalnie ani na graciarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PYTANIE WAŻNE

 

mam w projekcie strop nad pietrem ocieplony 4cm styr + dach nad nieuzytkowym poddaszem wełna mineralna 15cm, ale majster chce zrezygnować z `wełny przy dachu ale dać na strop 10cm styr. Czy to ok , czy znowu mnie wkreca? Co jest lepsze jeśli chodzi o ciepło w domu?Z poddasza nie bede korzystała ani mieszkalnie ani na graciarnie.

Ocieplenie stropu zamiast dachu jest zdecydowanie tańsze (mniejsza powierzchnia do pokrycia), prostsze do zrobienia (izolację się układa na stropie, a nie podwiesza między krokwiami), bardziej szczelne (w dachu krokwie to jednak pewne mostki cieplne). Styropian, w przeciwieństwie do wełny, nie wymaga paroizolacji od strony stropu - niewielka, ale też oszczędność. Ale nie 10cm! Ciepło zwykle ucieka "górą". Nie żałuj tam izolacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jprzedworski:

jesli dobrze rozumiem to lepiej zostawic tak jak w projekcie? welna na krokwiach + 4 cm styr od stropu ?

Na tym poddaszu pójda rury od rekuperacji i wykonawcy jesli nie będzie ocieplenia na krokwiach beda musieli izolowac rury, co pewnie niemało kosztuje. To zostawie jak w projekcie mam nadzieje,że architekt wiedzil co projektuje.

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mencel,

my też mamy ciężki strop nad piętrem i nad nim strych nieużytkowy - ociepliliśmy strop, a nie dach, daliśmy tam 20 cm styropianu (choć w projekcie była wełna) i przykryliśmy to wylewką betonową - co do wełny, to obawialiśmy się jej pylenia, gdyby została taka niczym nieprzykryta. Połacie dachu pozostały nieocieplone: po prostu deski, papa i dachówka. W domu jest przyjemna temperatura, nawet w te upały jakie były w lipcu, na piętrze nie było za ciepło.

Pozdrawiam.

Joasia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...