Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Partas

Bardzo dobra ekipa - ale raczej droga. Pan Andrzej Gałązka 602 284 112

Szczerze żałuje, że spotkałam go jakieś pół roku za późno (tzn. mój domek w stanie surowym już stał). Oszczędziłby mi masę problemów, czasu, i błędów - zwłaszcza, że niektórych nie dało sie poprawić :cry: )

Robił i robi dla mnie kilka rzeczy.

 

 

KozAnka

Tynki cementowo-wapienne - Pan Stanisław Majkrzak 603 635 144

Swietny tynkarz - polecili mi go równocześnie - i ludzie z forum, i Eimund od wylewek. Tynki są piękne, ekipa szybka i czysta. Ceny mają zachęcające. I zdaje mi się, że w tej chwili robią gdzieś w okolicach Babic.

 

pzdr

 

Marsjanka (Kasia)

Mania 7 lat & Misia 3 miesiące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to witam serdecznie,

Już niedługo będziemy na tych samych ludzi głosować.

Walczę z papierami - mam nadzieję, że pozwolenie we wrześniu. Ruszam w październiku. Przy dobrych wiatrach stan surowy otwarty w tym roku.

Zielonki Parcele, ul. Południowa.

Trzymajcie kciuki

Joe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc wszystkim !

czy moze ktos ma dobry namiar na architekta , ktory moze mi adaptowc projekt z rejonu Babic ,

podobno , ale nie wiem jest dobra Pani Bożena Mazur z gminy

nie mam jednak namiarow

zdaje sie ze oprocz warunkow technicznych to potrzeba jeszcze duzo roznych papierkow o czym moze wiedziec tylko osoba z gminy

Czy ma ktos na forum takie doswiadczenia ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc wszystkim !

czy moze ktos ma dobry namiar na architekta , ktory moze mi adaptowc projekt z rejonu Babic ,

podobno , ale nie wiem jest dobra Pani Bożena Mazur z gminy

nie mam jednak namiarow

zdaje sie ze oprocz warunkow technicznych to potrzeba jeszcze duzo roznych papierkow o czym moze wiedziec tylko osoba z gminy

Czy ma ktos na forum takie doswiadczenia ?

pozdrawiam

 

Cześć,

Poczytaj to forum uważnie, a w ostatnich 3-4 miesiącach znajdziesz wszystkie odpowiedzi na nurtujące Cie pytania. Wykaż trochę cierpliwości w czytaniu. Cierpliwość przyda Ci się potem w budowaniu :-D.

 

pzd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jprzedworski:

jesli dobrze rozumiem to lepiej zostawic tak jak w projekcie? welna na krokwiach + 4 cm styr od stropu ?

Na tym poddaszu pójda rury od rekuperacji i wykonawcy jesli nie będzie ocieplenia na krokwiach beda musieli izolowac rury, co pewnie niemało kosztuje. To zostawie jak w projekcie mam nadzieje,że architekt wiedzil co projektuje.

dzięki

Ja właśnie namawiam do ocieplania stropu, a nie dachu!! Zdecydowanie mniej matriału pójdzie. Policz powierzchnię dachu i stropu. Wyjdzie pewnie 2:1. Rury od rekuperacji można czymś obłożyć, są rury już z izolacją - i tak taniej wyjdzie. Skoro nikt tam nie będzie przebywać, po co dawać tyle izolacji. Ale nie 10cm, jak ci ktoś poradził. To za mało.

U mnie kawałek jest ocieplony równocześnie dach+strop, ale tylko dlatego, że mi trochę wełny zostało i sobie zaszalałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joasia - jakbym wiedział, co to dach mansardowy to bym się głupio nie pytał... W którym miejscu koło stawu? Na prawo czy lewo patrząc od Hubala? Ja się buduję przy końcu Świerczewskiego (teraz to już chyba Żeromskiego) :)

A propos: jakby ktoś w okolicy chciał się pozbyć paru wywrotek ziemi, to ja chętnie wezmę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawo. Róg Reja i Świerczewskiego (Żeromskiego? Hmmm... Tabliczki są nadal niezmienione... Aż głupio, no nie?).

 

Dach mansardowy to taki łamany w poprzek: dolna połać ma nachylenie np. 60 stopni, a górna 30 stopni. To wynalazek francuskiego architekta Mansarda z XVII wieku. W Paryżu ograniczono dopuszczalną ilość kondygnacji, a on wpadł na to, jak umieścić piętro w dachu. :D [Z kolei w Polsce łamano dachy w poprzek, ale zachowywano ten sam kąt nachylenia połaci dachu. To dlatego, że drewniane krokwie nie utrzymałyby ciężaru nie "złamanego" dachu razem ze śniegiem - a dachy budowano wysokie i dość strome. Teraz taki dach - o takim samym nachyleniu połaci dolnej i górnej, np. 40 stopni, nazywa się dachem polskim albo krakowskim.]

Oj, ale się rozpisałam...

My wybraliśmy dach mansardowy po prostu dlatego, że nie chcieliśmy skosów w pokojach na górze, a dom piętrowy byłby zbyt przytłoczający w tej okolicy.

 

Pozdrawiam.

Joasia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joasiu, już wszystko wiem :) Taka jasna stolarka okienna, a za Twoim taki wykończony dom z metalową, wygiętą barierką na balkonie. Jak jadę do siebie od strony jeziorka, to zawsze patrzę na Twój na zakręcie, ryzykując urwanie koła na którejś z dziur na zakręcie :evil: lub czołówkę z kimś z przeciwka :wink: Trzeba będzie pomyśleć coś o tej drodze - zimą na dziurach - przeręblach koła wpadały po osie...

Następnym razem, przejeżdżając, nie omieszkam się przedstawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sopelek: Potwierdzam słowa pjj. Dekarze którzy kryli nam dachy to mistrzowie świata. Nie znajdziesz lepszej ekipy. Dużo by pisać ale to jedyna ekipa budowlana do której ja nie miałem zastrzeżeń ... a ja mam zastrzeżenia do każdego :-D

 

 

KozAnka: Dach pokryli Ci w pięć dni :o ??. Czym ?? Folią ? :D

Czy to płaski dach bez obróbek ? A może było ich ze 20-tu ?

U mnie 240 metrów dachówki robili miesiąc ! (trzech ludzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...