Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dzięki wielkie.

właśnie sama nie wiem co miał na myśli geodeta, on wogóle jest jakiś mało komunikatywny.

czy adaptacja projektu to znaczy narysowanie domu na mapie i postawienie pieczątki? (ewentualne zmiany fundamentów zrobi mi archipelag jak wyślę analizę gruntu). Skoro jesteś na świeżo, to kto Ci robił projekt zagospodarowania, możesz polecić?

Z natury ufam ludziom, ale w przypadku budowy postanowiłam założyć że każdy "fachowiec" usiłuje mnie naciągnąć. może to i nieprawda, ale niestety jak na razie się sprawdza..

Mam też wielką rozterkę dotyczącą ogrodzenia: skąd się bierze takiego pana który wkopie słupki? i skąd wziąć te słupki? Boże, chyba niedługo zwariuję, a to dopiero początek...

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A,

tak - adaptacja to narysowanie domu na mapie do celow projektowych z zaznaczeniem podlaczenia mediow, usytuowania bramy, furtki, miejsca na odpady, przeliczeniu powierzchni zabudowanych i "biologicznie czynnych" , krotki opis tego wszystkiego jak rowniez skonfrontowanie projektu z zalaczonym w projekcie "wypisem i wyrysem"

Mi projekt adoptowala moja kolezanka - architekt.

moge ja polecic - zreszta jak z Nia porozmawiasz, sama uznasz, czy jest komunikatywna, asertywna i czy Ci odpowiada jej podejscie. Tel ewentualnie na priva.

FUNDAMENTY

ja nie robilem zadnych badan geologicznych - rozmawialem tylko z sasiadem, ktory wybudowal dom 3 pietrowy i dal lawy 70 cm ...

ja mam lawy 50 cm ..i na moja chatke na kurzej lapce wystarczy na pewno ...

gdzie budujesz te przesliczne NELE ?

tez mam projekt z archipelagu ..tak ze i Twoje fundamenty sa na pewno na wyrost

OGRODZENIE

slupki - trzeba gdzies kupic - moze w tych skladach o ktorych mowa powyzej. Wariowac nie ma powodu ;-))

hm ,,,,, moze ja bym te slupki wkopal, jakbys nie okazala sie krwiozerczym kapitalista tylko aktywistka Unii Pracy, ktorej nie jest obojetny los ludzi pracy.

Juz pisze podanie o urlop ;-) - duza ta dzialka ?? ile trzeba slupkow wkopac?? ile mam urlopu brac ?? ;-)

powaznie - przejdz sie po wsi - zapytaj chlopow ..kto takie rzeczy robii w okolicy ..moze na forum ktos Ci odpowie .... ja jeszcze nie mam doswiadczen w tej materii ...ale moze juz niedlugo ;-))

Kiedy zamierzasz sie budowac ?

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nela stanie w Lipkowie (zaznaczone na mapce). będzie ciut wydłużona, bo wg mnie dom o pow użytkowej 166 m2 z salonem niespełna 23 metrowym to przesada. teraz w dwupokojowym mieszkaniu mam taki "salon" i docelowo wolałabym większy. Powiększamy też bo mamy dwójkę dzieci a chcielibyśmy PRZYNAJMNIEJ jeszcze jedno..

co do tel do pani architekt to oczywiście poproszę.

te słupki do ogrodzenia męczą mnie też dlatego, że nie wiem na co się zdecydować - rozwiązanie kompletnie tymczasowe - drewniane żerdzie, czy jakieś zabetonowane metalowe rurki czy jak sugeruje mi kolega w pracy - wylewane betonowe słupy o przekroju prostokąta, które podobno są bardzo tanie. (chodzi o takie słupy jakimi są otoczone sady przy drodze na Grójec).. bo ogrodzenie z podmurówką finansowo nie wchodzi w grę.

dziękuję za rady, już je wydrukowałam, i zabieram się za formalności jak tylko dostanę mapki.

pozdr,

Anka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spóźniona twoja odpowiedź, spóźniona i moja.

Moi budowlańcy twierdzą, że przy takiej pogodzie to z ławami nie ma problemu - one i tak wyciągają sobie wodę z ziemi, co innego np. strop.

 

to jak to jest z tymi stropami tzn. ich polewaniem, bo u nas beda robic w przyszlym tygodniu i chcemy ich przypilnowac

 

Ankalenka

bardzo ladna ta Wasza Nela i pieknie sie nazywa, z tego co zauwazylam ma chyba calkiem prosty dach, wiec bylaby tez do zaakceptowania przez mojego meza, atki byl jego warunek przy wyborze projektu

 

co do preojektu zagospodarowania dzialki to my to zlecilismy pani, ktora pracuje w gminie, robila nam tez poprawki w projekcie - byl w tym interes zeby szybko dostac pozwolenie na budowe, ale teraz pozwolenia w gmnie juz nieaktualne

jesli jestes zainteresowana moge podac namiar na priva

 

ogrodzenie robimy z podmurowka, ale nasz wykonawca robi pewnie tez bez - wydaje sie calkiem rozsadny, cenowo chyba tez, bo nie jest miejscowy wiec niezmanierowany przez wysokie ceny okolowarszawskie

jesli chcesz to tez podam namiar

 

pozdrawiam

karorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karorka - stropy należy polewać (podobno :D ) rano i wieczorem, tak, żeby woda nie "gotowała" się na betonie - czyli nie może być za mocno grzejące słońce - ja podlewałem 7-8 rano i 6-7 wieczorem. Podlewasz tyle dni, ile beton pije wodę - ja lałem chyba przez 8 dni. Aha i pierwszego dnia ostrożnie z tym polewaniem - beton musi zgęstnieć - u mnie zalewali strop po południu - więc polewałem dopiero następnego dnia rano.

 

Ta pani z Gminy :D (bardzo w porządku kobietka) ma też znajomości w powiecie - popędzała sprawy budowlane ostatnio mojemu koledze.

 

Ankalenka - jeśli ogrodzenie jest tymczasowe - to może zapomnij trochę o estetyce, jedź na skład złomu, tam kup słupki metalowe, może uda Ci się jeszcze dostać jakąś starą "przechodzoną " siatkę ogrodzeniową - koszty minimalne, a na czas budowy - jak w sam raz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nela stanie w Lipkowie (zaznaczone na mapce). będzie ciut wydłużona, bo wg mnie dom o pow użytkowej 166 m2 z salonem niespełna 23 metrowym to przesada. teraz w dwupokojowym mieszkaniu mam taki "salon" i docelowo wolałabym większy. Powiększamy też bo mamy dwójkę dzieci a chcielibyśmy PRZYNAJMNIEJ jeszcze jedno..

Anka.

hej,

ciut wydluzona czyli ile ???!! zdajesz sobie oczywiscie sprawe ...ze to wplynie na ksztalt i wyglad domu ... nieraz podniesienie scianki kolankowej o jedna warstwa pustakow powoduje utrate proporcji domu!

Nela- co mi sie podoba

+ nazwa

+ drewniana elewacja w polaczeniu z klinkierowym kominem i bialym tynkiem

+ pustka nad salonem! - no i co z tego ze trudniej ogrzac ??!! jesli tylko tym kierowalibysmy sie, domy powinny miec ksztalt kuli (optymalny stosunek objetosci do powierzchni) i zamiast okien otwory strzelnicze

+ podwojny kominek

+ duze okna w salonie i jadalni

 

Nela- co mi sie NIE podoba

- nie podoba mi sie pomysl wydluzania domu, ale rzeczywiscie salon troszke maly - trzeba powiekszac.

Patrzac na ilosc sypialni ..to rzeczywiscie jeszcze nie powiedzialas ostatniego slowa ;-)

A mojego domku na kurzej lapce nikt nie obejrzal nawet, nie skomentowal, zadnej reakcji znieczulica panuje ;-))

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mojego domku na kurzej lapce nikt nie obejrzal nawet, nie skomentowal, zadnej reakcji znieczulica panuje ;-))

Pozdrawiam,

 

a wlasnie ze sobie obejrzalam ta Twoja chatke na kurzej lapce,

ale nie miej do nas pretensji ze nie obejrzelismy bo w naszym starobabickim temacie wcale nie napisales co budujesz, dopiero jak odszukalam Twoje wszystkie posty to okazalo sie ze jest to dominisia z archipelagu gulag

sam chciales wiec masz -nela bardziej mi sie podoba, szczegolnie za prostote bryly i pustke nad salonem, w dominice szczegolnie razi mnie jakis taki spiczasty dach, ale biblioteka ma fajny ksztalt i kuchnia i jadalnia sa duze co lubie, z kolei ksztalt pomieszczenia gospodarczego nie bedzie chyba zbyt praktyczny - ale w koncu i tak to Tobie ma sie podobac, a nie mnie :lol:

 

zebys mogl poznecac sie nade mna to my budujemy Omege z pracowni archtim, z tym, ze parter wlasciwie wyglada juz calkiem inaczej - nie ma garazu - pomieszczenie rekreacyjne, wieksza kuchnia, zamiast sypialni dodatkowy salon z czterema duzymi oknami, tam gdzie lazienka - gabinet i jeszcze pare innych

 

pozdrawiam

karorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karorka,

 

Przy Twojej omedze moja chatka to ...opel astra ;-)

A szpiczasty dach w dominice to przyzwyczajenie - pol zycia w jurcie spedzilem ;-)

Twoj dom troszke przypomina statek - dluuugi, z duza iloscia malych okienek ...takie mam skojarzenia ...ale czy to zle ...na statku zawsze mozna ..poplynac ;-)

Ale dom super ...z rozmachem - widze Twoj maz tylko dachu nie chcial miec skomplikowanego ;-)

POdoba mi sie:

+ nazwa

+ salon z tym kosmicznym oknem i oczko wodne za nim

+ pustki nad salonem

Minusik (moje subiektywne odczucie)

- nie lubie domow z garazem wbudowanym, ale pokoj rekreacyjny jakos ...nie przemawia do mnie

bo co tam bedzie ?

minisilownia ??

stol do bilarda ???

stol do ping-ponga ???

napiszesz ..?? co bedzie w pokoju rekreacyjnym ??

 

HIHIHIH ..patrzac na Twoj dom ...nie rozumiem dlaczego podoba Ci sie prostota bryly ;-)) przeciez omega jest 3 razy bardziej skomplikowana niz dominika i nela razem wziete

 

DOMINIKA nie jest idealna - zdaje sobie sprawe z tego ..ale to tylko gotowy projekt malego domq na kurzej lapce ...

 

Gratuliren,

 

(aus Klaudyn)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to obejrzyjcie sobie jeszcze Drozda z Archetonu :D

8) Uroczy, nieprawdaż

 

Drozd fajurski ;-)

On jest taki ...zgrabniutki - jest proporcjonalny. A jeszcze ladniej by wygladal bez tego doklejonego garazu. Wprawdzie wtedy nie ma tarasu na pietrze ....

Jedyne co bym zrobil to :

- drzwi rozsuwane miedzy salonem a pokojem - takie prawie na cala sciane - wtedy masz salon 40 metrow (imieniny chcrzciny, weekendy, wizyty kolegow z pracy ;-))

 

mieszkasz juz ??

ech ...chcialbym juz w mojej chatce na kurzej lapie posiedziec ...ale jak do tej pory - buduje tylko na papierze ;-)

milego lyk-endu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;-)

 

jak tak patrze po tych postach babickich ....stwierdzam ze ....w budowaniu nasze Panie juz dawno osiagnely rownouprawnienie ...po prostu jest Was wiecej! ;-)

moze zaczekam z budowa, az brygady budowlane zenskie beda ;-)

Zgadzaloby sie to z nazwa Gminy ...chociaz jak tak na Was dziewczyny patrze ...to wszyskie powinnyscie w Babicach NOWYCH sie budowac.

 

uklonen,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Yoric

 

chyba masz racje z tym statkiem :lol: - okienek na tej scianie bedzie mniej, a sciana jest od polnocy wiec nie zamierzamy zbyt czesto ogladac go z tamtej strony

my do tej pory mowilismy na nasz dom stodola, rzeczywiscie jest dlugi, ale wyniknelo to z tego ze mamy dosc waska i dluga dzialke (20,5 x 48,5), wiec musielismy sie rozciagnac,

poza tym mowie na nasz dom - dom z kibelka :wink: - bo znalazlam projekt siedzac w wc u naszej kolezanki i przegladajac jej gazety, ktore tam znalazlam - to bylo olsnienie po wczesniejszym przeszukaniu setek katalogow

a tak w ogole to chyba przesadzilismy z wielkoscia, ale jak wybieralismy z katalogu to dom mial 185 m + 29 m garaz, a jak nam przyslali projekt to okazalo sie ze ma 206 m + 29 garaz :o

pokoj rekreacyjny to domena mojego meza, na pewno bedzie tam rowerek bo juz go mamy, ale pomysl byl troche moj, bo teraz mam dosc ogladania rowerka w sypialni

oczka wodnego to nie bedzie

chyba nie jest zbyt skomplikowany, to tylko te dziwne okna

 

pozdrawiam

karorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Yoric

 

pozdrawiam

karorka

 

 

Karorko,

 

Dziekuje Ci, ze zadalas sobie tyle trudu i odszukalas dominike na archipelagu gulag - to naprawde bylo mile.

Pozostane przy swoim zdaniu, ze Twoj domek jest ciekawy, rzeczywiscie rozne okna, zalamania, zakamarki, 3 balkony, elewacje z roznych materialow ...tak na pierwszy rzut oka w tym domu sie mnostwo dzieje ...on jest taki dynamiczny .... no i ....wielki!

ja osobiscie wole pojsc do klubu pocwiczyc - cwiczenie w domu zawsze bardzo szybko mnie nuzylo ;-)

wypuscilabys kiedys meza na rower w plener ... przeciez nie po to sie pod puszcze przeprowadzacie, zeby w domu pedalowac ;-)

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi że obejrzeliście moją Nelę.

Mnie też się podoba nazwa. zastanawiałam się kiedyś nawet czy nie dać tak córce na imię ale w końcu jest Lenka. od Leny.

Dom wydłużam o 1,5 m na linii salonu i 0,5 m na linii sypialni. Będzie dobrze. Zmiany w proporcjach zatrę okładziną zewnętrzną (ciągle waham się między drewnem a czerwonym piaskowcem).

Obejrzałam Wasze projekty. Omgę kiedyś analizowałam dokładniej, ale po pierwsze nie wchodzi mi na działkę (19,79) a po drugie, wydała mi się koszowna w budowie. Drozd prosty, skromny, nie będzie kłuł sąsiadów w oczy. Dominika rzeczywiście spiczasta. poza tym widać rękę Robreta Wójciaka - ta pochylona kolumna.

Ja najchętniej zbudowałabym coś z płaskim dachem projektu Artura Wójciaka z Archipelagu, ale niestety:

1. gmina nie pozwala

2. portfel nie pozwala

Nela jest kompromisem, mam nadzieję udanym.

Co do tego ogrodzenia, cały czas myślę.

Póki co zasadziliśmy na działce 3 brzozy 1 jarzębinę i wierzbę płaczącą. Niech rosną. szykuję się jeszcze na dąb i klon. iglaki podobno potrafią ukraść... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoric

chyba w efekcie rozczarujesz sie naszym domem, bo juz tyle tam zmienilismy,ze coraz mniej przypomina pierwowzor - nie ma juz dwoch balkonow i okien okraglych tez i jeszcze pewnie sie cos znajdzie

a wielki ? moze Manieq sie odezwie - on to dopiero ma wielki dom

 

meza to ja wypuszczam chyba za czesto :wink: - nawet jutro jedzie na tydzien w Bieszczady na rajd, beze mnie :cry: ,

a na rowerach, w plenerze oczywiscie, to juz zjezdzilismy nasza przyszla okolice, ale w zimie trzeba cos robic :wink: wiec dlatego ten pokoj rekreacyjny

 

pozdrawiam cieplutko

karorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoricu, dzięki za ukłony :p

Przeglądałam Twoje posty o ścianie 3w. My budujemy taką właśnie: max-wełna-pustka-cegła-tynk. I wiesz, dlaczego? Bo moi Rodzice mają 2w i mi się nie podoba. Jak się stuknie w tynk, to puka głucho, jak domek z plastiku. Jak sie oprze drabinę bez specjalnych podkładek, to tynk do naprawy. Narożniki, pomimo dodatkowej siatki, ciągle do naprawy. A przede wszystkim - moim marzeniem są okinnice, takie prawdziwe - nie przyśrubowane do okna, tylko do muru, a na parapecie między nimi a oknem - kwiaty. Nie da się ich przymocować do styropianu.

Pzdr. Joasia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to obejrzyjcie sobie jeszcze Drozda z Archetonu :D

8) Uroczy, nieprawdaż

 

Drozd fajurski ;-)

On jest taki ...zgrabniutki - jest proporcjonalny. A jeszcze ladniej by wygladal bez tego doklejonego garazu. Wprawdzie wtedy nie ma tarasu na pietrze ....

Jedyne co bym zrobil to :

- drzwi rozsuwane miedzy salonem a pokojem - takie prawie na cala sciane - wtedy masz salon 40 metrow (imieniny chcrzciny, weekendy, wizyty kolegow z pracy ;-))

 

mieszkasz juz ??

ech ...chcialbym juz w mojej chatce na kurzej lapie posiedziec ...ale jak do tej pory - buduje tylko na papierze ;-)

milego lyk-endu,

 

Nie mieszkam, dopiero mam zalany strop, ale muszę Ci powiedzieć :D , że zrobiłem drzwi suwane pomiędzy salonem, pokojem - nie ma to jak jednomyślność w narodzie

 

Pozdrowienia

 

P.S. A tak cicho sobie marzę, że może zamieszkam w przyszłym roku wczesną jesienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...