Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

KozAnka: Dach pokryli Ci w pięć dni :o ??. Czym ?? Folią ? :D

Czy to płaski dach bez obróbek ? A może było ich ze 20-tu ?

U mnie 240 metrów dachówki robili miesiąc ! (trzech ludzi)

 

ex67, nie zartuj - miesiac? :-? :lol:

U mnie zaczeli w piatek - ale tylko rozstawili rusztowania, zaczeli w poniedzialek, a w piatek po poludniu juz ich nie bylo. No to moze wychodzi 6 dni.

Fakt, dach mam prosty - dwuspadowy, dachowka ceramiczna, nie folia. :D Dach juz mialam odeskowany i opapowany, wiec moze dlatego bylo szybciej, bo nie kladli folii. Z reszta po deskowaniu latwiej sie chodzi. I nie bylo ich 20-tu, tylko 4. Pan Witek, jego brat i jeszcze dwoch mlodych chlopakow. I na prawde nie ma sie do czego przyczepic. Zrobili ladne obrobki blacharskie, bo cieli blache taka maszyna. Dachowka lezy rowno -mozna sprawdzic po skosach. Wycieli w deskowaniu wszystkie potrzebne wywietrzniki. Robili szybko, bo maja duzo pracy i sie nie obijali. My na nich czekalismy miesiac, bo wczesniej nie mieli wolnych terminow.

Polecil mam ich nasz kier. bud. Potem sie okazalo, ze oni znaja sprzedawcow w Dachluxie i mozna przez nich brac materialy na 7%. A i tak wczesniej w Dachluxie mielismy najtansza wycene, wiec wszystko sie super zlozylo.

Co do Dachluxu, to fakt, ja rowniez mam zastrzezenia. Wszystko zalatwialismy z jednym sprzedawca, ktory "zniknal" w momencie, kiedy nasze zamowienie mialo byc zrealizowane. Przez to mielismy male opoznienie w dostawie dachowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIWNY GOŚĆ NA BUDOWIE

 

pisałam już na forum izabelińskim, sprobuję jeszcze u Was..

 

'Sasiedzi'.... czy spotkaliście sie żeby na Waszą budowę podjechała kobieta nieznana i wszystko ogladała?

 

opowiem po kolei: moi mistrzowie murarze wspomnieli niewinnie dzisiaj że okolo poludnia podjechała kobieta, wysiadla, weszla na plac, I PO KOLEI OBESZLA I OBEJRZALA CALA BUDOWE. nie przedstawila sie, nei czytala tablicy inwestora, tylko wszedzie zajrzała, nawet ... do wc-chatki!!!! nie bede komentowac że te ciamciaki nie zapytały kto to i po co tylko spokojnie ją obserwowali.. ręce mi opadły i nie mam nawet siły napisać co o nich myśle!!

oczywiście nie będę tez pisać co myślę o tym, że jak by nie było chodziła po placu budowy. czy to mógł być jakiś nadzór??

pomóżcie jeżeli słyszeliście kto tak może oglądać plac budowy w okolicach Izabelina?

znak rozpoznawczy: przyjechałą granatowym fiatem sienna kombi, brunetka, starsza, przy kości.

 

dzięki za każdy odzew, moze jak się coś dowiem to nie zrobię nic złego moim ..... murarzom..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Sąsiedzi,

 

Co prawda nie tylko do siania trawki na mojej działce daleko, ale nawet do podniesienia jej poziomu, tym nie mniej chciałbym się już rozejrzeć za elementami architektury ogrodowej (może da się coś wkopać przed zimą, a może nie...). Konkretnie chodzi mi o kratkę (pergolę?) pod winorośl koło tarasu. Myślałem o konstrukcji drewnianej, solidniejszej niż płotki z marketów.

 

Słyszałam, że zaimpregnowane ciśnieniowo elementy z marketów lepiej wytrzymują warunki atmosferycze - co częściowo mogę potwierdzić.

Mam pergolę kupioną w markecie na działce już od 3 lat. Pomalowaliśmy ją 2 razy drewnochronem i do dziś nie ma żadnych problemów. Pergola składa się z dwóch przęseł zamocowanych ok 40 cm nad ziemią na słupkach drewnianych, które są włożone w gotowe elementy metalowe (z marketu) - drewno nie styka się z ziemią. pergola jest ażurowa. W ramce na dole zrobiliśmy kilka otworów, aby nie stała w niej woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jprzedworski:

jesli dobrze rozumiem to lepiej zostawic tak jak w projekcie? welna na krokwiach + 4 cm styr od stropu ?

Na tym poddaszu pójda rury od rekuperacji i wykonawcy jesli nie będzie ocieplenia na krokwiach beda musieli izolowac rury, co pewnie niemało kosztuje. To zostawie jak w projekcie mam nadzieje,że architekt wiedzil co projektuje.

dzięki

Ja właśnie namawiam do ocieplania stropu, a nie dachu!! Zdecydowanie mniej matriału pójdzie. Policz powierzchnię dachu i stropu. Wyjdzie pewnie 2:1. Rury od rekuperacji można czymś obłożyć, są rury już z izolacją - i tak taniej wyjdzie. Skoro nikt tam nie będzie przebywać, po co dawać tyle izolacji. Ale nie 10cm, jak ci ktoś poradził. To za mało.

U mnie kawałek jest ocieplony równocześnie dach+strop, ale tylko dlatego, że mi trochę wełny zostało i sobie zaszalałem.

 

Potwierdzam. Rury od rekuperacji położyliśmy bezpośrednio na stropie i całość przykryliśmy styropianem (2x12cm!). W ten sposób rury znalazły się w "styropianowych tunelikach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam studzienke do przylacza wody - sluzyla mi przez 2 lata ale zdecydowalem sie przeniesc licznik wody ze studzienki do garazu. I wlasnie dlatego studzienka lezy bezuzytecznie wyciagnieta z ziemi... Moze sie komus przyda. Stan - jak nowa tyle ze nieco zabrudzona ziemia.

Studzienkę zainstalowały mi "Mokre Łąki" w trakcie wykonywania przyłącza wodnego.

Lokalizacja - Hornówek.

 

Pawel, tel. 607 053 900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szanowni państwo

wkroczę z nieco odmiennym tematem, ale sprawa jest dla mnie niezmiernie istotna...

 

po wielu latach rozmyślań ;) postanowiłem się w końcu "wynieść" z mieszkania... do własnego domq... w jakąś fajną okolicę... zamieszkać wśród dobrych ludzi

 

w końcu jako facet... mam już 2 synów, drzewo zasadzone... ale brak tej kropki nad "i" :)

 

babice... a konkretnie kwirynów... zaczarował mnie! poczułem (choć nie jestem radiestetą:) że znalazłem swoje miejsce na ziemi! ... problem w tym, że niestety chyba jest dość późno... i znaleźć coś w tej okolicy graniczy z cudem

 

byłbym zobowiązany "do bólu" (obiady do końca życia... dla kogoś kto mi pomoże!:) gdyby ktoś z pańśtwa coś wiedział i podzielił się ze mną taką informacją... o możliwości zakupu skrawka działki w tym rejonie !!! może znacie jakiegoś właściciela... coś słyszeliście (?)

 

za informacje wszelkie będę zobowiązany

gorąco pozdrawiam

robert "grażdan" knaź (602 640000, [email protected])

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamierzam w przyszłym tygodniu grodzić działkę - słupki, beton oraz siatka i w związku z tym, naszły mnie wątpliwości.

Podmurówka będzie miała 70 cm wysokości w tym 10-15 cm nad gruntem. Chcę ją zrobić w dwóch etapach - najpierw jakieś 40 cm w ziemię, do tego zbrojenie i co 5-6 metrów dylatacje z papy. Później będzie 30 cm w szalunku. Z tych 30 cm, mniej więcej 20 - 25 będzie jeszcze obsypane ziemią (muszę podnieść grunt o taką właśnie wysokość). I tu powstaje wątpliwość - czy dylatacje ciągnąć na całej wysokości podmurówki (70 cm) czy wystarczy "zdyletować" warstwę pierwszą?

Jeżeli cała wysokość, to czy woda mikro szczelinami nie będzie się wciskała i rozsadzała beton od środka? A jeżeli tylko pierwsza warstwa, to czy zimą, gdy grunt się podniesie, nie popęka warstwa wierzchnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska! Potrzebuję na gwałt kierownika budowy. Nie musi być bardzo tani natomiast musi być solidny - chodzi o faktyczny nadzór a nie tylko wpisywani e się do dziennika.

Tak swoją drogą to takie cenne namiary chyba warto podawać jawnie a nie na prv bo choć uczciwie przegooglałem ten wątek to nic sensownego nie znalazłem :)

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze PRZESTRZEGAM PRZED MAJSTREM ANDRZEJ GOŁĘBIOWSKI.

 

Facet buduje w Łomiankach i okolicach Babice, Laski, Izabelin. Polecił mi go działający w okolicach kierbud. Widziałem cztery zbudowane przez niego domy - właściele zadowoleni - ale niestety ZEPSUŁ SIĘ.

 

Chciał złapać kilka srok za ogon, nie był w stanie wszystkiego nadzorować, przestali płacić jemu, przestał płacić ludziom, przestali pracować. Brał robotników z łapanki i cieszę się, że nie zdążył zbyt dużo spieprzyć u mnie na budowie (bo niewiele zbudował).

 

Wystrzegać się takich partaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sprawie dziwnego gościa na budowie - dziękuje Jerzysio za podpowiedz że oficjalni powinni się i oficjalnie wylegitymować, trochę mniej się denerwowałam, i nawet majstrów budowlanych potraktowałam lżej (to był zreszta ich ostatni dzien na budowie :) skonczyli kominy i pojechali :) ). temat sie wyjaśnił, na szczęście, więc idzie w zapomnienie: a byla to.. geodetka nasłana przez gazownika z gazowni :o do celów mapki - nie uprzedzili, nie przedstawila sie, a teraz jeszcze pewnie będizemy za nią placic...

 

tak swoją drogą muszę sie rozeznac w tych cenach gazowników, bo cos pan B. drogi.... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejna ekipa od ogrodzenia poszła w p.... :evil: W tym naszym kochanym kraju chyba fachowców jak na lekarstwo. ... albo ja jakiś nadzwyczajny maruda jestem... juz czasem mam wątpliwości. :-?

 

Miałem ich wziąć do tynków ale w takim razie już szukam innych do cementowo-wapiennych. Podany tu p. Stanisław Majkrzak ma termin w przyszłym roku :-)... więc jak ktoś cos ma do polecenia to prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejna ekipa od ogrodzenia poszła w p.... :evil: W tym naszym kochanym kraju chyba fachowców jak na lekarstwo. ... albo ja jakiś nadzwyczajny maruda jestem... juz czasem mam wątpliwości. :-?

 

Miałem ich wziąć do tynków ale w takim razie już szukam innych do cementowo-wapiennych. Podany tu p. Stanisław Majkrzak ma termin w przyszłym roku :-)... więc jak ktoś cos ma do polecenia to prosze o pomoc.

 

propo tynków, spójrz wstecz. Polecałam już pana Zdzisława do tynków cementowo-wapiennych, które u mnie wykonywał - solidny. Cena ok. 12/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !

zastanawiam sie , czy ktos mi podpowie

w zasadzie to jak sie zorientowac ile danych cegiel potrzeba jesli

w projekcie jest tylko napisane ze z prothermu 25

to w zasadzie skad mam wiedziec ile tych cegiel zamowic ???

czy to sie wylicza na podstawie wymiarow obiektu ?

pozdr

 

Na podstawie wymiarów obiektu. Jak wiesz, z czego stawiasz i masz wymiar, to liczysz ile budulca idzie Ci ma m2 ściany, obliczasz, ile masz metrów kwadratowych ścian (szerszych i działowych oddzielnie), pasuje dorzucić jeszcze z 5% więcej materiału i to będzie mniej więcej dobrze.

Jak skład zabiera nadprogramowo wziętą cegłę, to lepiej zamówić więcej, to nie płacisz za ew. transport jednej brakującej palety (jak zabierają to z reguły nie liczą transportu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KozAnka,

Zdaje się, że mieliśmy tego samego wykonawcę od dachu. A pan Arnold ponoć "się rozchorował". Sytuacja była o tyle komiczna, że dach był położony a rozliczyć się nie było z kim.

Pozdrawiam

jj

 

To i sprzedawcę mieliśmy tego samego. Właśnie dlatego, że pan Arnold "się rozchorował" :wink: , nasza dachówka nie była zamówniona. Ale fajnie się z nim negocjowało. Mam tylko nadzieję, że nie wyleciał po tym jak dał nam taaaakie rabaty. :wink: Pan, który zajął się naszym zamówieniem, zrobił takie oczy :o jak zobaczył naszą wycenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...