Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

:o tak sie podniesli z cena?

Jak kopali na Klonowej w Koczargach - to polowa moich sasiadow brala od nich po 40 zl za wywrotke...

bo i wożą po 40, jesli kopia w koczargach i wywalaja w koczargach. do Topolina chcial 100, to niech wywala dalej w koczargach :)

 

btw. niezly hardocre tam mialem przejezdzajac okolice. enduro tam teraz jest potrzebne jakieś :)

 

:x Ja tam wciąż mieszkam. Sajgon poprostu....

Najlepsze są światła: na początku czekałem kulturalnie aż mi się zapali zielone i jechałem, kląłem tych z naprzeciwka, że jadą na czerwonym, a oni klęli mnie. Po obserwacjach zauważyłem, że generalnie prawie wszystkie światła są rozsynchronizowane (jedynie te najbliżej szkoły działały jeszcze ostatnio dobrze), więc teraz nie patrzę na kolor świateł i tylko mojej 6-letniej córci muszę się tłumaczyć ciągle dlaczego nie czekam na czerwonym.... brrrrrrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie właśnie skończyli kłaść dachówkę. Jest to jak na razie jedyny etap budowy bez komplikacji, więc jeśli ktoś jest zainteresowany, z czystym sumieniem polecam - słownie, szybko, terminowo, czysto i bardzo ładnie.

Po skonczonej robocie posprzątane, odliczone dachówki, które zostały, bez zarzutu - POLECAM

A może macie kogoś, kto rozprowadzi gorące powietrze od kominka? Bo to musi być zrobione przed tynkami? Czy mogę teraz rozprowadzić rury (kucie stropu), a kominek kupić później?

pozdrawiam

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:x Ja tam wciąż mieszkam. Sajgon poprostu....

Najlepsze są światła: na początku czekałem kulturalnie aż mi się zapali zielone i jechałem, kląłem tych z naprzeciwka, że jadą na czerwonym, a oni klęli mnie. Po obserwacjach zauważyłem, że generalnie prawie wszystkie światła są rozsynchronizowane (jedynie te najbliżej szkoły działały jeszcze ostatnio dobrze), więc teraz nie patrzę na kolor świateł i tylko mojej 6-letniej córci muszę się tłumaczyć ciągle dlaczego nie czekam na czerwonym.... brrrrrrrr

no wlasnie, te swiatla... w zasadzie w sloneczny dzien zupelnie nie wiedzialem jakie jest. poza tym, jak mi zapalili zielone, to koparka sie wturlala i zablokowala skutacznie cala droga. za koparka auta bo wjechaly na swoim zielonym, na i z drugiej strony kolejne :) nie wiem jak sie rozjechaly, lacznie z ta koparka, bo ja tam motocyklem bylem :) ale musialo być kolorowo :)

bardziej mi sie podoba kierowanie ruchem na warszawskiej, przynajmniej lekko z sensem, a nie takie swiatla. jak ma wjechac koparka to blokada w obie strony i tyle. a tak? sajgon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Po kilku miesiącach poszukiwań kupiłem wreszcie dziłkę w Starych Babicach. Teren ogrodzony w okolicach ulicy Pohulanka. W tym roku muszę kupić bramę - Co myślicie o bramach Wiśniowskiego?

http://www.kimarproart.pl/wisn_ogrodzenia.php

proszę o opinię

dzięki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, to widze, ze wszyscy maja ten sam problem z tymi swiatlami. Pamietam jak kiedys grzecznie pojechalem na zielonym, a tu nagle zza zakretu autobus na czolowe sobie pomyka... tez mial zielone... :o

 

Przeszkadzajka - nie przywoz sobie gliny pod spod! To nie chodzi tylko o to, ze na wierzchu przykryjesz ja dobra ziemia, ale glownie o to, ze po obfitym deszczu bedziesz miala "stawy" na dzialce - bo woda nie bedzie chciala wsiakac przez spodnia warstwe...

 

A u mnie dom dociagniety do scianek kolankowych i nie moge doczekac sie na ciesle... Juz trzeci raz przesunal termin przybycia na moj dach - a wszystko przez ta sierpniowa, deszczowa pogode i opoznienia ktore wtedy mu sie nagromadzily...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Po kilku miesiącach poszukiwań kupiłem wreszcie dziłkę w Starych Babicach. Teren ogrodzony w okolicach ulicy Pohulanka. W tym roku muszę kupić bramę - Co myślicie o bramach Wiśniowskiego?

http://www.kimarproart.pl/wisn_ogrodzenia.php

proszę o opinię

dzięki pozdrawiam

 

Witam sąsiada - ja mam działkę przy Krętej (odchodzi od Pohulanka) :) A jaką bramę chcesz kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Najbardziej podoba mi się 4 metrowa automatyczna brama przesówna w wersji LUX :http://www.wisniowski.pl/pl/33/art9.html

 

Mój szwagier ma podobny model i jest prawie zadowolony. Podobny dlatego, że bez siłownika. Jakość wykonania bardzo dobra - jedyny mankament to fakt, że potrafi zamarznąć zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwale sie!!!!!!!!!!

Mam internet w nowym domu :lol: Jeszcze nie mieszkam, ale net jest :roll: :roll: :roll:

net jest radiowy ze skynetu

 

ja ciesze sie jak glupia, siedze na budowie z laptopem na kolanach, Miska w wozku spi obok, panowie od gips-kartonow grasuja na poddaszu, od rana byl na budowie parkieciarz, potem stolarz obmierzajacy schody, a ja sie rusze od internetu dopiero jak bede musiala isc po Manke do szkoly :lol: :lol: :lol:

 

pzdr

Marsjanka (Kasia)

Mania 7 lat i Misia 3,5 miesiaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie z ciekawosci przegladalem ogloszenia dotyczace sprzedazy dzialek w naszej okolicy...

 

I natknalem sie na jedno z ogloszen. Jak je zobaczylem to doslownie zdebialem :o

Czy ceny juz osiagnely taki poziom? Toz to wariactwo normalnie sie robi...

http://www.allegro.pl/item127399709_ladna_dzialka_1200m2_w_koczargach_st_.html

 

Moj bezposredni sasiad niedawno sprzedal dzialke w Koczargach 1000 m2 za 250.000 zl i wszyscy myslelismy, ze chcial dosc drogo. Ale w porownaniu z ww. ogloszeniem to byla chyba okazja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. ostatnio przeglądam ceny nieruchomości i w rzeczy samej w Koczargach Starych ceną normalną wydaje się być kwota 300 zł/m2.

To poprostu obłęd. Ja kupiłam tam działkę, ale kilka lat temu i znacznie mniejsze pieniądze.

Mam jednak prośbę o pomoc. Jestem na początku wszelkich formalności zwiazanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Czy ktoś mógłby mi krok po kroku opisać gdzie i co załatwiać.

Byłam dziś w gminie i złożyłam wniosek o wypis i wyrys z planu zagospodarowania przestrzennego. Ponoć w ciagu 2 tygodni mam to uzyskać, ale czy w między czasiemogęjeszcze coś załatwiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Zasadniczo, to jest chyba tak, że architekt jest od tego, żeby przygotować Ci wszystko do uzyskania pozwolenia na budowę. W sumie to jego projekt i stos głupot w stylu: "używając młotka na wysokości powyżej 130 cm, należy zabezpieczyć teren budowy, aby młotkowy nie zdzielił innych fachmanów po łbie przypadkowo". Na tym się zna architekt i on tam w swojej dokumentacji wszystko zamieszcza. On też Ci powie co potrzeba: mapa do celów projektowych,

ew. badania geotechniczne gruntu (bardzo polecam),

zgodę właściciela (w większości gminy) na zjazd z działki na drogę,

zgodę j.w. na poprowadzenie instalacji w drodze (jeśli media jakieś masz w ulicy),

warunki przyłączenia mediów (prąd, gaz, woda, kanalizacjia) musisz mieć nawet jak nie ma :-)) - po prostu napiszą Ci że nie ma i tyle, ale kasę musisz wydać,

Architektowi dostarczasz (nawet jak kupujesz gotowy projekt to ktoś robi adaptację) warunki na które teraz czekasz. I tak się kilka razy spotkacie więc powinien Cie poprowadzić, za to m.in. bierze kasę. Wrta też ustalić, że on złoży dok. do urzędu (wiem że to się praktykuje, choć ja tego nie robiłem i sam musiałem się w urzędzie tłumaczyć). Ustal też czy ma kogoś, czy sam, i czy cena obejmuje ZUD (i konstruktora, jeśli rysujesz projekt indywidualny). Może coś tam pominąłem, ale z grubsza chyba tyle. Moze jeszcze ktoś to uzupełni. W necie można trochę znaleźć pod hasłem pozwolenie na budowę.

Ja bym polecał teraz zrobić badania geotechniczne, ale do tego dobrze mieć koncepcję gdzie z grubsza będzie stał dom i jaki będzie duży (z piwnicą czy nie, parter czy piętro itp.).

Jakby co to pytaj dalej.

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...

Mam jednak prośbę o pomoc. Jestem na początku wszelkich formalności zwiazanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Czy ktoś mógłby mi krok po kroku opisać gdzie i co załatwiać. ... ale czy w między czasiemogęjeszcze coś załatwiać?"

 

Zajrzyj tutaj http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=62034&highlight= - @ania przygotowała "ścieżkę zdrowia" dla mieszkających na terenie gminy Stare Babice. Ja z niej skorzystałem, co ułatwiło mi załatwienie papierków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część prac ziemnych na mojej działce już zrobiona natomiast ewidentnie nie mam gdzie upchnąć jakiś 10-15 wywrotek. Gość u którego wynająłem koparkę wycenił wywózkę na 150 PLN za sztukę. Mam niesympatyczne wrażenie że próbuje mnie zrobić w bambuko czy faktycznie nigdzie w okolicy nie można wysypać tej ziemi? Ew może macie namiary na jakiś tańszy transport?

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zagliniony piasek, raczej słaby. Na wierzch zdecydowanie się nie nadaje ale jeżeli ktoś potrzebuje dużych ilości to te kilkanaście wywrotek bardzo mu nie popsuje całości :)

jak bardzo zagliniony? bo ja potrzebuje dość sporo podniesc grunt i szukam wlasnie szajsu, ale nie gliny, bo tego mam sporo i tak, że mi woda nie chce wsiąkać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...