Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

jak bardzo zagliniony?

To oczywiście rzecz względna ale raczej mocno. Moja działka generalnie jest podmokła więc trudno oszacować jak przepuszczalny jest ten szajsik.

Zainteresowanych zapraszam do oglądania Klaudyn ul. Prokofiewa. Szutrówka na lewo od głównej Lutosławskiego, jedyny taki rozkopany teren na tej ulicy więc łatwo znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

do mieszkajacych i nie tylko ...

 

od tygodnia mieszkam w Klaudynie i mam pare pytan natury egzystencjalnej ;-)

 

 

jakie firmy polecacie/uzywacie do?

1. wywozu szamba

2. wywozu smieci

3. telefon/internet

 

4. Klaudyn Poczta 05-080 Izabelin - znaczy, ze mam do Izabelina zasuwac po list polecony ?

5. Kludyn to ktora parafia ?

 

(Y)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie "balustradowe" :)

Potrzebuje zamowic balustrady stalowe, na balkony zewnetrzne - balustrady nie maja byc kute, tylko spawane z odpowiednich rur/ksztaltownikow.

 

Czy macie moze namiary na kogos, kto w naszych - szeroko rozumianych - okolicach wykonuje takowe rzeczy we wmiare rozsadnych cenach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się , czy ktos z Panstwa zakladal wybudowanie domu z gazobetonu 600 ,a nie z prothermu czy maxa

podobno ten gazobeton jest tak samo dobry , a tanszy i szybciej sie buduje

czy ktos moze porownywal taka ewentualnosc i budowe z gazobetonu 600

pozdr

tak twierdzi majster ze nie ma co przeplacac wybierajac protherm , a gazobeton 600 jest w zupelnosci niegorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

conrad67 temat czy gazobeton czy ceramika należy do ulubionych na tym forum :) Sam niedawno zastanawiałem się nad tym problemem i wybrałem ceramikę - nie widzę wprawdzie żadnych zalet użytkowych natomiast ma znaczącą przewagę marketingową. Nigdy nie wiadomo jak się życie potoczy i może będę musiał ten domek sprzedać, a niezorientowany kupiec na hasło beton wyobraża sobie od razu wielką płytę :wink:

Różnica w kosztach wprawdzie jest ale w stosunku do całej inwestycji jest prawie niezauważalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mieszkajacych i nie tylko ...

 

jakie firmy polecacie/uzywacie do?

1. wywozu szamba

2. wywozu smieci

3. telefon/internet

 

4. Klaudyn Poczta 05-080 Izabelin - znaczy, ze mam do Izabelina zasuwac po list polecony ?

5. Kludyn to ktora parafia ?

 

1. Jeszcze nie rozpracowalem.

2. Lokalni z 1-szej linii zabudowy polecaja Byœ

3. Telefon: niestety tepsa lub sferia, internet to samo, niestety skynet nie siega.

4.

Tak

5 Kludyn, kludyn.... nie mia takiego miasta na L. jest Ladek Zdroj, ale nie Londyn. :)))

http://www.babice.waw.pl/parafia.htm -> zatem Klaudyn I to Parafia w Babicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

___________________________________________________________

zostało mi sporo gruzu z budowy i po starym ogrodzeniu jeżeli ktoś chętny to proszę o info.

___________________________________________________________

A jeżeli chodzi o koszt wywrotki ziemi 100z ł to nie drogo jeżeli jeszcze jest to humus to brać bez zastanowienia.

2 lata temu jak podwyższałem działkę nigdzie w okolicy nie było ziemi to woziłem z okolic Sochaczewa do Ołtarzewa (ponad 30km. i wtedy płaciłem 120 zł za tatre + transport 100) koszt spory ale ziemia superek.

Koło Błonia w miejscowości Kopytów wozili po 120 zł za kamaza humusu

Bronisze - kamaz 300 zł

Ołtarzew /Mercedes - 100 zł kamaza można się dogadać

Pozdrawiam

Łuaksz

 

PS. moja działka ma 2000 m nawiozłem na nią 200 wywrotek ziemi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się , czy ktos z Panstwa zakladal wybudowanie domu z gazobetonu 600 ,a nie z prothermu czy maxa

podobno ten gazobeton jest tak samo dobry , a tanszy i szybciej sie buduje

czy ktos moze porownywal taka ewentualnosc i budowe z gazobetonu 600

pozdr

tak twierdzi majster ze nie ma co przeplacac wybierajac protherm , a gazobeton 600 jest w zupelnosci niegorszy.

 

Ja budowałem z gazobetonu 600 (Faelbet) - dom w technologii 3-warstwowej. Ściany stoją od 2 lat, właśnie się wprowadzam. Gazobeton ma swoje wady i zalety.

Wada podstawowa - ciągnie wodę, więc trzeba przypilnować majstrów na etapie izolacji poziomych/pionowych fundamentów, oraz nie tynkować w duże upały, bo może się odparzyć tynk.

Poza tym dostrzegam już tylko same zalety: ciepły, ekologiczny (poroterm ma większą zawartość popiołów niż biały BK) no i w dowolnym miejscu możesz sobie później wbić gwóźdź w ścianę, albo zamocować kołek rozporowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PaJako05 napisał

Mam od BESSY okna w tym kilka łukowych i wielkie patio w salonie. Jest ok. tylko trzeba brać ten lepszy profil [ w Łomiankach np dają cieńszy profil Euro ]. Można się potargować. Miejsce nowe ale firma importowana z Pęcic z kilkuletnim doświadczeniem.

Dzięki za informację. A powiedz, jak jest z gwarancją? Czy np. na okna łukowe masz gwarancję? Bo mnie nie chcą dać na trójkątne i trochę się boję.

Ile lat temu były wstawiane okna?

Pozdrawiam i dziękuję

A ziemia na ul. Kutrzeby w Babicach kosztuje 20 zł tona, na samochod wchodzi 15 ton, czyli 300 zł + transport (jeśli niedaleko to 80 zł 1 kurs)

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie moge wypowiadac za Borzęcin -Topolin. Kanaliza ma byc w terminie granicznym do 5 lat. Jak bedzie zobaczymy. W sumie wiocha wcześniej już częsciowo ma. Działki ci u nas jeszcze ze 2 wolne zostały z dumna tablica Ranczo. Linii wysokiego na pewno nie ma;) Za to ceny sa mi bliżej nie znane ale zdaje sie właściciele mało nie chca. Bo kupców napalonych mieli juz kilku co najmniej a do trnsakcji z przyczyn z tego co wiem własnie cenowych nie doszło.

Czy mogłabym prosić Cię o zerknięcie przy okazji odwidzin budowy i spisanie namiarów na sprzedawców?

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak lepiej budowac z prothermu niz z gazobetonu , bo w razie czego latwiej sprzedac ,

gazobeton zle sie kojarzy,

no tak , chyba racja , trzeba by wyliczyc roznice w cenie dokladnie jaka jest roznica z tych materialow,

robocizna rowniez inaczej sie rozklada , bo z gazobetonu znacznie szybciej sie buduje

czy ktos ma takie doswiadczenia ? i tak z grubsza jaka jest roznica cenowa

postawienia tych scian ?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robocizna rowniez inaczej sie rozklada , bo z gazobetonu znacznie szybciej sie buduje

czy ktos ma takie doswiadczenia ? i tak z grubsza jaka jest roznica cenowa

postawienia tych scian ?

pozdr

 

 

Ja słyszałem od speców, że znacznie szybciej buduje się z porothermu, ponieważ poszczególne bloczki łączy się tylko zaprawą na łączach poziomych. W przypadku zastosowania odpowiedniej zaprawy i bloczków 45 albo 50 niekoniecznie trzeba ocieplać steropianem. Jednakże, ocieplenie nawet 5 cm pozwoli na oszczędności energetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...