Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czyli jednak lepiej budowac z prothermu niz z gazobetonu , bo w razie czego latwiej sprzedac ,

gazobeton zle sie kojarzy,

no tak , chyba racja , trzeba by wyliczyc roznice w cenie dokladnie jaka jest roznica z tych materialow,

robocizna rowniez inaczej sie rozklada , bo z gazobetonu znacznie szybciej sie buduje

czy ktos ma takie doswiadczenia ? i tak z grubsza jaka jest roznica cenowa

postawienia tych scian ?

dlaczego z gazobetonu szybciej sie buduje wg Ciebie? ze wieksze? co za roznica.

poza tym, dlaczego BK 600? a nie lepiej 500 skoro jest w tej samej cenie obecnie? 400 ma juz ytong, wiec na upartego z 500 mozna zrobic jednowarstwowy.

ja zrezygnowalem z BK tylko i wylacznie z przyczyny takiej, ze w danym momencie zadna fabryka nie robila 500, a ja 600 nie chcialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Kończą mi strop piwnicy (taka sobie nasza fanaberia :-) i nie wiem czym ocieplić - znaczy oczywiście styropianem, ale ekstrudowany (jest w projekcie) droższy od FS 2 razy, ale czy 2 razy lepszy? Nie wiem czy warto przepłacać - będę wdzięczny za opinie lub jakieś linki z obiektywnymi porównaniami. Jeśli FS to jaki chyba coś niedawno pozmieniali i się w tym nie łapie.

 

I pytanie nr 2. Brał ktoś z was pustak ceramiczny (konkretnie U220) z cegielni w Płońsku? Jak się ma jakościowo w porównaniu do Plecewic? Musze zamówić w sobotę i nie wiem skąd. W hurtowni mówią, że jakościowo porównywalne. Jakoś tak (nie wiem właściwe czemu) zakładam, że Plecewickie są lepsze.

 

Pozdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mieszkajacych i nie tylko ...

 

od tygodnia mieszkam w Klaudynie i mam pare pytan natury egzystencjalnej ;-)

 

 

jakie firmy polecacie/uzywacie do?

1. wywozu szamba

2. wywozu smieci

 

(Y)

 

 

Yoric i inni potrzebujacy

co do szamba umowe mamy z Gea-nova

smieci to na razie wywozilismy tylko budowlane cale kontenery - bralismy Bysia

 

zajrzyjcie tu

 

http://karorka.photosite.com/~photos/tn/4538064_348.ts1158930643063.jpg

 

ale wkleilam zdjecie ze nic sie nie da odczytac :oops:

w takim razie ponizej jest link do albumu z tym zdjeciem - da sie odczytac chyba tylko na pokazie slajdow

 

jest tam spis wszystkich firm wywożacych szambo i smieci z terenu naszej gminy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasz-s napisał: I pytanie nr 2. Brał ktoś z was pustak ceramiczny (konkretnie U220) z cegielni w Płońsku? Jak się ma jakościowo w porównaniu do Plecewic? Musze zamówić w sobotę i nie wiem skąd. W hurtowni mówią, że jakościowo porównywalne. Jakoś tak (nie wiem właściwe czemu) zakładam, że Plecewickie są lepsze.

 

gdybys wybrał plecewice, możesz się odezwać żeby dostać w hurtowni u Piotra dobrą cenę, maja tam naszych trochę 'w komisie', zostaly po budowie. jak jeszcze nie sprzedali, to cena powinna być wyraźnie atrakcyjna:-) moj tel. 501300539. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mieszkajacych i nie tylko ...

 

od tygodnia mieszkam w Klaudynie i mam pare pytan natury egzystencjalnej ;-)

 

 

jakie firmy polecacie/uzywacie do?

1. wywozu szamba

2. wywozu smieci

3. telefon/internet

 

4. Klaudyn Poczta 05-080 Izabelin - znaczy, ze mam do Izabelina zasuwac po list polecony ?

5. Kludyn to ktora parafia ?

 

(Y)

 

Ad 1. Wiktor Sobieraj 722 76 88 - niedrogo i dowiesz się wszystkigo o okolicy. Kopalnia wiedzy.

Ad 2. Mam MPO i wyszło konkurecyjnie niżle.

Ad 3. Skontaktuj się ze mną mailem, to coś wymyślimy. Pilne to? Jest jedna baza w Kwirynowie i jeszcze jedna możliwość, ale akurat prowadzę rozeznanie.

Ad 4. Chyba niestety tak.

Ad 5. Chyba jednak Babice:

http://www.babice.waw.pl/parafia.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sasiedzi drodzy :)

Potrzebuje pilnie namiary na sprawdzona ekipe, ktora moglaby wydeskowac i wypapowac dach na domu mym.

Ciesla wlasnie rozpoczyna prace przy wiezbie, ale ekipa, ktora miala po nim wykonywac deskowanie niestety "wypadla z obiegu". W zwiazku z tym zostalo mi okolo tydzien-dwa na znalezienie nowej ekipy do deskowania.

Czy moglibyscie podzielic sie namiarami na kogos wartego polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

proszę o namiary na firmy zajmujące się sprzedażą i montażem bram przesuwanych.

Po tym jak zadzwoniłem do przedstawiciela (Wiśniewskiego) i za bramę 4,5m wyliczył mi 6tyś (wszystko) :o doznałem szoku.

Dlatego proszę Was o namiary na sprawdzonych dostawców i wykonawców trochę tańszych :D

 

Właśnie firma (2 osobowa) kończy u mnie słupki klinkierowe robią naprawdę ładnie. Jeżeli ktoś szuka to podeślę info na priva.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, potrzebuje maniarów na "koparkowego" Chcę ściągnąć humus z działki w okolicach gimnazjum. Rozmawiałam z fachowcem który robi przy kanalizacji na Akacjowej, chce 300,00 dla siebie jako operatora koparki i 100,00 dla kierownika :( przeciez to nie więcej jak 1godzina pracy :evil: Czy oni poszaleli, a może ze mną jest cos nie tak. :-?

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anulas

Czy to godzina pracy, to raczej zależy od powierzchni i głębokości humusu. U mnie trwało to 2,5 godziny, a domek mam malutki, z resztą sama widziałaś. Koparkowy też się nie obijał, bo stałam i patrzyłam. Bardzo sprawnie mu to szło. Podaję namiary - Bernard Zatorski 609 513 820. Bierze 90 zł/godz., chyba że się coś zmieniło. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...