Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam pytanie do sąsiadów z Babic i okolic (chodzi o okolice ul. Pohulanka - dokładnie Kręta). Czy ktoś z Was robił pomiary geodezyjne gleby pod kątem zastosowania pompy ciepła? Chciałbym się dowiedzieć, jakiego współczynnika mogę oczekiwać na działce.

 

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

... chyba kolega emil_d ma na myśli badania geologiczne :-? :roll: :wink:

J

 

generalnie wszędzie wysokw woda gruntowa

 

Przepraszam :oops: oczywiście chodzi o badania geologiczne. Niestety jestem w trakcie załatwiania geodetów i stąd pomyłka.

 

To, że woda jest dość wysoko to wiem. Jestem na etapie wyboru: ciągnąć 200m rury gazowej czy pompa ciepła i staram się wyliczyć koszty (10 lat) w przypadku nr 1 i nr 2. Niestety koszty instalacji pompy ciepła zależą w dużej mierze od wydajnośi podłoża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCB - Marcin to ty? Inicjały mi pasują, tylko C w środku tajemnicze.

Pozdrawiam :lol:

jj

PS Jeżeli nie ty, to przepraszam uprzejmie za imienne zaczepianie na forum :wink:

 

Pewnie, że ja to Ja :D

Czy w sobotę, niedzielę jesteś na budowie?

 

MCB

 

Jesteśmy w sobotę od 13:00. Dzisiaj chłopaki mnie zaskoczyli bo pięknie posprzątane, na tarasie kwiaty w słoiku. No bo oni wprawdzie niepijący ale jutro kończą elewację no więc....... szykuje się wiecha nr 2. Także jutro odwiedziny jak najbardziej wskazane.

Pozdrowienia :D

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko nieco spóźniona potwierdzam slowa meza u nas wszelkie wolne działki Rancho opanowało.

 

Gdyby ktoś jednkakze slyszal o dzialkch w okolicach Borzecina ( badz w tych kategoriach cenowych) i mogl wrzucic namiary wlasciciela na priwka to ja tez poprosze bo co prawda my juz budujemy ale znajomi szukaja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka spraw:

 

Do sprzedania blaszak w dobrym stanie zamykany o wymiarach 4x6m.

Blaszak jest składany. Cena 600zł. Odbiór w Klaudynie

 

Szukam ekipy do ogrodzenia z klinkieru bo kolejna ekipa wstawiła mnie do wiatru (chyba) bo nie pojawia się już od 2 tygodni. Pomóżcie prosze jakimś namiarem bo mnie juz nerwy puszczają...

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Mam pytanie czy możecie mi powiedzieć gdzie kupowaliscie drewno na więźbe dachową??

Pozdrawiam

 

Ja kupowałem w składzie w Zielonkach. W zasadzie OK (impregnowane było dopiero w dniu dostawy). Miało być za 2 tygodnie od zamówienia - było tydzień później i pozostał mały niesmak przy końcowym rozliczaniu.

 

pozdr

filipek

 

PS

Przy zamawianiu zaznacz dokładnie czy do podanych wymiarów mają jeszcze doliczyć kilka centymetrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namiarami nie posłuże bo facet normalnie nie zajmuje sie więzba, robił nam grzecznościowo. Ale pytalismy wogole w tartakach poza wawą i ceny wszedzie były mniej więcej 100zł niższe. Jest tylko kwestia dowiezienia tego do wawy jeszcze. Nam sie tak czy siak oplaca bo sciagmy więzbe i sztachety a do tego ze znajomymi wiec cena transportu idzie na pół.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do budujących ogrodzenie:

czy skladając wniosek w ożarowie o budowe ogrodzenia musze dołaczyc jakies projekty(?) bo nie mam plot wymysliłam sama.

aga

 

 

Owszem projekt od architekta + konstruktor + uzgodnienia wodne + geodeta + na tym wszystkim stempel sołtysa :-)

 

Tak na poważnie to narysuj na kartce jak sobie to ogrodzenie wymyśliłaś oraz opisz jego wysokość i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do budujących ogrodzenie:

czy skladając wniosek w ożarowie o budowe ogrodzenia musze dołaczyc jakies projekty(?) bo nie mam plot wymysliłam sama.

aga

 

 

Owszem projekt od architekta + konstruktor + uzgodnienia wodne + geodeta + na tym wszystkim stempel sołtysa :-)

 

Tak na poważnie to narysuj na kartce jak sobie to ogrodzenie wymyśliłaś oraz opisz jego wysokość i to wszystko.

 

 

to dotyczy tylko tej czesci ogrodzenia ktora graniczy z przestrzenia publiczna np. droga gminna

jesli nie to nic nie musisz zglaszac ani tym bardziej dolaczac

u nas droga dojazdowa jest caly czas dzialka prywatna i pani w starostwie z bolem w glosie powiedziala do meza "niestety(!) nie musi pan nic zglaszac"

 

a co do projektu to tak jak mowi ex67 - moja kolezanka tez narysowala na kartce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie zdecydować, czy robić kanalizację w garażu - taką kratkę gdzieś w okolicy bramy, lub nawet przez całą długość bramy? Piątek/sobota będę wylewać chudziak "podłogi na gruncie", więc ew. musiałbym pilnie podciągnąć jeden pion. Właściwie to wydaje mi się to niepotrzebne, ale wolę się upewnić u Mądrych ludzi.

 

Wiadomość druga - moja ekipa ma na razie wolne na początku przyszłego roku. Zasadniczo preferują duże domy >250m2, ale bez przesady :-). Polecam z czystym sumieniem, dokładni, choć przez to trochę wolni, robią tak jak inwestor (!) chce i słuchają kierownika budowy. Nie piją, bałagan na budowie w normie, tzn. jak pogonię to sprzątają :-)). Kto szuka niech da znać na priv lub mail w stopce.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...