Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No... wreeeeeszcie zabrali sie za ukladanie asfaltu na Warszawskiej w Zielonkach :)

Juz powoli zaczynalem watpic, ze zdaza przed zima... Ale i tak przez ten rok zawieszenie auta swoje dostalo na tych dziurach :-?

 

to co ja mam powiedziec na temat zawieszenia prawie codziennie jezdzac do Koczarg - tam za kazdym razem czeka na czlowieka jakas kolejna niespodzianka - mam nawet wrazenie ze kopia w tych samych miejscach po kilka razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to co ja mam powiedziec na temat zawieszenia prawie codziennie jezdzac do Koczarg - tam za kazdym razem czeka na czlowieka jakas kolejna niespodzianka - mam nawet wrazenie ze kopia w tych samych miejscach po kilka razy

Niooo... Ja tez jezdze do Koczarg i od rozpoczecia budowy w marcu - praktycznie codziennie :D

Ale Karorka wzdluz Akacjowej nie jest jeszcze chyba najgorzej... ja skrecam w Klonowa - a tam kolo lasku to jest istny poligon do mordowania zawieszenia :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakim etapie mogę ubiegać sie o nadanie numeru porządkowego domu?

Kiedy wy go otrzymaliście?

Myślę, że na każdym. Składasz formularz (dostaniesz w urzędzie - 1 strona, podstawowe dane), znaczki skarbowe za 16 zł i po tygodniu masz numer tymczasowy, który prawdopodobnie się nie zmieni.

Niedawno to przećwiczyłem.

 

Pozdr

filipek

 

PS

Przy okazji chciałem kupić aktualny plan Babic i miła niespodzianka - dostałem w prezencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jj

dzieki za rady co do cokolow - juz wszystkich o to wypytuje

i chyba bedzie wszedzie drewno, chcialam na gorze zrobic z mdf bo tam beda biale drzwi ale jednak boje sie ze za kilka lat trzeba bedzie je wymieniac- mam teraz takie w przedpokoju i po 8 latach miejscami wygladaja fatalnie

 

a u nas dzis skonczyli ukladac parkiety i bardzo jestem zadowolona chociaz efekt koncowy bedzie za jakies 3-4 tyg po cyklinowaniu i lakierowaniu ale dom z podlogami nawet niewykonczonymi robi sie juz taki naprawde domowy :D

 

pozdrawiam cieplutko :D

Karorka, gartuluje parkietow. To kiedy beda nowe fotki domku? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, że w garażu będzie śmierdziało szambem, tylko o to, że w domu będzie czuć zapachy z garażu. Tak przynajmniej zrozumiałam. Ale i tak tego nie rozumiem. Powtarzam tylko co mówił kier. bud. Przecież się zna, no nie :wink: ?

Zna sie, zna. U kolegi meza jak sie okazalo, jest wlasnie taki problem. Musi dolewac wody aby nie bylo zapachu. Szkoda, ze za puzno o tym sie dowiedzialam. Nasz kierownik nam nie poradzil tak madrze jak Twoj Tobie... :p

To znaczy, kelga mowil, ze w garazu jest zapach, w domu nie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, że w garażu będzie śmierdziało szambem, tylko o to, że w domu będzie czuć zapachy z garażu.

U kolegi meza jak sie okazalo, jest wlasnie taki problem. Musi dolewac wody aby nie bylo zapachu.

Tego akurat nie łapie :-), jak może być czuć zapachy z garażu w domu, jeśli piony kanalizacyjne są odpowietrzone, a każdy sprzęt (zlew, uwywalka, WC) w domu podłączony do kanalizacji ma syfon a w nim wodę. Ciekawe..., może ma nieodpowietrzone piony?

Podkreślam: nie jestem specjalistom tylko tak se tylko dywaguje ;-))) na sfuj chopski rozum.

Pozdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, że w garażu będzie śmierdziało szambem, tylko o to, że w domu będzie czuć zapachy z garażu. Tak przynajmniej zrozumiałam. Ale i tak tego nie rozumiem. Powtarzam tylko co mówił kier. bud. Przecież się zna, no nie :wink: ?

Zna sie, zna. U kolegi meza jak sie okazalo, jest wlasnie taki problem. Musi dolewac wody aby nie bylo zapachu. Szkoda, ze za puzno o tym sie dowiedzialam. Nasz kierownik nam nie poradzil tak madrze jak Twoj Tobie... :p

A moze to jest kwestia zastosowania odpowiedniego syfonu przy kratce podlogowej w garazu... na przyklad o wiekszej pojemnosci, aby woda szybko nie wyparowywala...

 

Joantryb - wniosek o przyznanie numeru domu mozna skladac na etapie posiadania samej tylko dzialki, nawet jeszcze bez pozwolenia na budowe.

U mnie nadano od razu numer docelowy :) Czasem nawet mozna ponegocjowac z pania w gminie, jesli chodzi o konkretny numer (oczywiscie o ile sa widelki w numeracji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie jestem na etapie wykańczania tarasów zewnętrznych. Czy możecie pochwalić się z jakiego materiału je wykonujecie/wykonaliście? gres? otoczaki? a moze cos innego?

 

Mamy spory taras z drewna - modrzew syberyjski odpowiednio impregnowany. Wybraliśmy modrzew, bo się mniej wichruje ale podobno nasza sosna jest równie dobra. Po 1,5 roku w niektórych miejscach trochę nam poodłaziły drzazgi /deska jpo jednej stronie jest drobno ryflowana a po drugiej grubiej; my położyliśmy drobnym ryflowaniem do góry/ ale i tak jesteśmy bardzo zadowoleni bo klimat świetny i generalnie pasuje do drewnianych wykończeń domu. Jakoś nie wyobrażaliśmy sobie tak dużej powierzchni wyłożonej kamieniem albo terakotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...