Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Słuchajcie, chetnie odkupie stemple 2,3 i 2,7-3,0 m oraz deski na szalunki. Ja byście cos wiedzieli lub mieli na zbyciu dajcie znać.

 

Ania

 

Aniu, my mamy jeszcze sporo desek. Stempli już nie mamy, ale deski jeszcze są.

Transport byłby gratis. :wink: W barakowozie oczywiście. :D

Jak chcecie obejrzeć to zapraszamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Słuchajcie, chetnie odkupie stemple 2,3 i 2,7-3,0 m oraz deski na szalunki. Ja byście cos wiedzieli lub mieli na zbyciu dajcie znać.

 

Ania

 

Aniu, my mamy jeszcze sporo desek. Stempli już nie mamy, ale deski jeszcze są.

Transport byłby gratis. :wink: W barakowozie oczywiście. :D

Jak chcecie obejrzeć to zapraszamy.

 

 

poszło na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche pomarudzę na nasze Starostwo ;) I popytam, bo mimo ze juz troche spraw za nami, to czesc zagadnien jest dla mnie nadal wielka niewiadoma, a w Starostwie jak pytam grzecznie to burcza mi przez telefon :evil: Moje pozwolenie na budowę staje się prawomocne w środę 11.10 ale Pani powiedziała że nie da/nie wpisze (nie wiem jak to formalnie wygląda) klauzuli ostatecznosci wcześniej niż w piątek, a może nawet w poniedziałek 16,10 bo czeka na korespondencję od stron zainteresowanych. Ja wiem, że takowej nie dostanie, bo jedyną stroną zainteresowaną jest moja ciocia. Wy tez tak mieliscie? Poza tym w dniu otrzymania ostatecznego pozwolenia chce zglosic rozpoczecie robot i wiem, ze czeka sie siedem dni, czyli jak zlgosze 13.10 to 21.10 beda mogli wejsc budowlancy? I jeszcze spraw dziennika buddowy - kiedy go mam go zarejestrowac? moge od razu jak bede miala decyzje w lapce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysylaja do wszystkich zainteresowanych stron, czyli jak masz sluzebnosc drogi do Twojej posesji, to wszyscy musza dostac info. wysylaja 2 polecnone, jak dostana zwrotki, to podbijaja pozwolenie. nie wazne czy polecony bedzie odebrany, maja wyslac (chyba) 2 razy do wszystkich, których masz na koncu w pozwoleniu wpisanych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11.10 mija dwa tygodnie od momentu odebranie listu poleconego przez JEDYNA strone zainteresowana (wymieniona na decyzji, druga to my)- tak ja pisalam, moja ciocie z ktora graniczy moja dzialka.

ale oni od POCZTY musza dostac zwrotke z poleconego. no i oczywiscie ja odkopac i zarejestrowac i... cholera wie co jeszcze. ponaciskaj codziennymi telefonami, to moze sama sie znajdzie, ze juz odebrano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche pomarudzę na nasze Starostwo ;) I popytam, bo mimo ze juz troche spraw za nami, to czesc zagadnien jest dla mnie nadal wielka niewiadoma, a w Starostwie jak pytam grzecznie to burcza mi przez telefon :evil: Moje pozwolenie na budowę staje się prawomocne w środę 11.10 ale Pani powiedziała że nie da/nie wpisze (nie wiem jak to formalnie wygląda) klauzuli ostatecznosci wcześniej niż w piątek, a może nawet w poniedziałek 16,10 bo czeka na korespondencję od stron zainteresowanych. Ja wiem, że takowej nie dostanie, bo jedyną stroną zainteresowaną jest moja ciocia. Wy tez tak mieliscie? Poza tym w dniu otrzymania ostatecznego pozwolenia chce zglosic rozpoczecie robot i wiem, ze czeka sie siedem dni, czyli jak zlgosze 13.10 to 21.10 beda mogli wejsc budowlancy? I jeszcze spraw dziennika buddowy - kiedy go mam go zarejestrowac? moge od razu jak bede miala decyzje w lapce?

 

Zamiast czekać na listy zwrotne osobiście odwiedziliśmy "strony zainteresowane" i wzięliśmy od nich podpisy pod oświadczeniem, że nie mają nic przeciwko naszej budowie. Potem zawieźliśmy je do urzędu i dostaliśmy klauzulę ostateczności od ręki. To było 3 lata temu ale chyba nadal tak można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie podobno w Kwirynowie na Świerkowej ruszyły nareszcie prace projektowe, dot. kanalizacji.

Głosujmy na tych, którzy obiecają, że zrobią ją jak najszybciej.

Nie podobno, a na pewno. Sprawa się trochę przyspieszyła z konieczności. Gmina trzykrotnie rozpisała przetarg na przepompownię ścieków, do którego nikt się nie zglosił. Może to za mała robota. Przepompownia brzmi dumnie, ale to po prostu większa studzienka z pompą w środku. No to trzeba zrobić większą inwestycję, może się ktoś skusi.

Podobno jest bezrobocie. :wink:

Samo głosowanie niewiele pomoże, jak wykonawcy nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenie mam następujące :D :

ściana 3w max-wełna 14 cm-pustka 3 cm-cegła pełna/kratówka-tynk cem-wap. na domu; ściana 2w max-styropian 12 cm-tynk cienkowarstwowy na gospodarczej przybudówce.

 

3w wcale nie wyszła jakoś drożej od 2w (tynk cienkowarstwowy bardzo podraża ścianę 2w), a jest o wiele trwalsza: ściana 2w ciągle się czymś obija :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy maxa 29 cm, ale na drugi raz wzięłabym ten węższy( U-22 czy jakoś tak się on nazywa).

Skoro się i tak dom ociepla, to nie widzę sensu dawania porothermu czy innej ceramiki poryzowanej. Poryzowane są dużo bardziej kruche, to się odbija potem przy różnych gwoździach, kołkach itd. M.zd. warstwa nośna powinna być mocna, a ciepła to powinna być warstwa ociepleniowa.

Zaprawy gotowe są b. drogie. I u nas, i u sąiadow - wszyscy robili sami zaprawę na budowie. Z nowinek - to nasi dodawali do zaprawy "oranżadki" :D . No chyba że zdecydujesz się na ścianę 1w z ciełą zaprawą albo klejoną - wtedy na zaprawiesię nie zaoszczędzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cz ktos z panstwa zna firme geodezyjna - Geometria na ul warszawskiej przed babicami ?

czy za wykonanie mapki do celow projektowych mozna zaplacic prawie 1000zl

i zaznaczam ze sa to tylko 2 sztuki

 

mam pytanko ile placi sie za wyznaczenie obiektu na dzialce ?

 

W Geobaksie (też okolice Babic) za 3 mapki 700 zł.

Za wytyczenie w kwietniu brali 100 zł za 4 główne osie i po 50 za dodatkowe. Nie wiem jak teraz.

Pamiętam, że też poszłam do Geometrii, żeby porównać ceny za wytyczenie i dokładnie nie pamiętam ile chcieli, ale ich cena była kosmiczna.

Pamiętam tylko mój szok, jak usłyszałam cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...