Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Yoricu, dzięki za ukłony :p

Przeglądałam Twoje posty o ścianie 3w. My budujemy taką właśnie: max-wełna-pustka-cegła-tynk. I wiesz, dlaczego? Bo moi Rodzice mają 2w i mi się nie podoba. Jak się stuknie w tynk, to puka głucho, jak domek z plastiku. Jak sie oprze drabinę bez specjalnych podkładek, to tynk do naprawy. Narożniki, pomimo dodatkowej siatki, ciągle do naprawy. A przede wszystkim - moim marzeniem są okinnice, takie prawdziwe - nie przyśrubowane do okna, tylko do muru, a na parapecie między nimi a oknem - kwiaty. Nie da się ich przymocować do styropianu.

Pzdr. Joasia.

 

Joasiu,

 

Moim marzeniem tez sa okiennice. Okna z okiennicami i kwiatami wygladaja uroczo ...a przeciez dom swiadczy o wlasciciel©e.

Okiennice przemawiaja do mnie, stukanie w tynk juz mniej - wszak dom to nie beben. Narozniki mozna obudowac kamieniem ... Poza tym mozna ocieplic welna - podobno jest twardsza od styropianu.

Tak jak nie atakowalem "do upadlego" sciany 3W, tak nie bede bronil 2 W.

Dla okiennic z kwiatami jestem w stanie ..wybudowac sciane 3W.

 

Uklonen :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Miło mi że obejrzeliście moją Nelę.

:evil:

Hej,

 

Prawde mowiac ..Lena bardziej mi sie podoba niz Nela.

To, ze gmina zaczyna dyktowac warunki zabudowy to ...dobrze!

Kiedys kazdy budowal jak chcial ..i mamy teraz kraj budowlanych koszmarkow. Osobiscie wole strome dachy - zreszta "moj" projekt tylko to potwierdza.

Zaraz zaraz ! chwila ! jak to pochylona kolumna ? ;-) wiesz o czyms, co mi umknelo chociaz przegladalem moj projekt przez pol roku ? ;-) O ile mi wiadomo - wszyskie kolumny w Dominice trzymaja pion. ;)

Okladzina case:

- drewienko jest OK i nawiazuje do puszczanskiego charakteru okolicy

- piaskowiec "tyz" dobry ..i trwalszy

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz ! chwila ! jak to pochylona kolumna ? ;-) wiesz o czyms, co mi umknelo chociaz przegladalem moj projekt przez pol roku ? ;-) O ile mi wiadomo - wszyskie kolumny w Dominice trzymaja pion. ;)

jedna "strona" kolumny trzyma oczywiście pion a druga jest ścięta pod kątem, co daje wrażenie jakby daszek nad wejściem "zapierał się" bardziej niż podpierał, jeśli rozumiesz co mam na mysli pokrętnie tłumacząc... :roll:

często ten motyw jest stosowany przez wzmiankowanego R.Wójciaka i niewątpliwie pasuje do całości. Dla mnie jest to pochylona kolumna. :wink:

co do płaskich dachów: niewiem czemu większości Polaków płaski dach kojarzy się z gierkowską kostką-bunkrem...

 

pozdr.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do płaskich dachów: niewiem czemu większości Polaków płaski dach kojarzy się z gierkowską kostką-bunkrem...

pozdr.,

 

Anka,

 

Mi sie kojarzy - sa wprawdzie ladne domy z plaskimi dachami ( np. wille z lat 30-tych XX w.) - ale w powodzi gierkowskich czy gomulkowskich kostek do gry - znikaja.

Zastanawiam sie "aniu" ;-) jak masz na imie ..bo przeciez nie mozesz faworyzowac 1 dziecka ;-).

 

Pozdrawiam,

 

WieslawEdward

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie szukaj drugiego dna. mam na imię anka. owszem faworyzuję w ten sposób moją Lenkę, ale jakbym miała nicka ankalenkaprzemek to byłoby za długo. poza tym występuję na kilku forach jako ankalenka od dawna, więc tak już pozostało..... Ty rozumiem w zależności od treści postu zmieniasz imię Wiesławie Edwardzie? :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekSW,

 

Tez chcialbym zamieszkac jesienia przyszlego roku ... ale jest to wariant optymistyczny - bo jeszcze pozwolenia nie mam i nie ma pewnosci, ze je dostane szybko - jezeli w ogole ;-(.

Jesli strop byl zalany ?? czy to znaczy, ze nie wytrzymal tempa gospodarza ? ;-)

 

POZDRAWIAM,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekSW,

 

Tez chcialbym zamieszkac jesienia przyszlego roku ... ale jest to wariant optymistyczny - bo jeszcze pozwolenia nie mam i nie ma pewnosci, ze je dostane szybko - jezeli w ogole ;-(.

Jesli strop byl zalany ?? czy to znaczy, ze nie wytrzymal tempa gospodarza ? ;-)

 

POZDRAWIAM,

 

Pytanie było wysoce tendencyjne 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dach będę mieć z dachówki ceramicznej, jeszcze nie wiem jakiego typu, ale na pewno ciemno szary. co do ścian wczoraj ostatecznie zrezygnowaliścmy z wariantu ceramika plus wełna na rzecz ytonga 36,5 cm. powody są niewytłumaczalne, mianowicie: intuicja. będzie co będzie, ale już mamy dość tego wahania się pomiędzy materiałami.

 

czy ktoś z Szanownej Grupy Babickiej wie ile może kosztować studnia abisynka (ok. 5m)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dach będę mieć z dachówki ceramicznej, jeszcze nie wiem jakiego typu, ale na pewno ciemno szary. co do ścian wczoraj ostatecznie zrezygnowaliścmy z wariantu ceramika plus wełna na rzecz ytonga 36,5 cm. powody są niewytłumaczalne, mianowicie: intuicja. będzie co będzie, ale już mamy dość tego wahania się pomiędzy materiałami.

 

czy ktoś z Szanownej Grupy Babickiej wie ile może kosztować studnia abisynka (ok. 5m)?

 

Witam,

Jestem nowy, budujący w Mariewie gm. Stare Babice.

W odpowiedzi na twoje pytanie: 100 zł z m ale może ktos inny ma lepszą cene.

Pozdrawiam,

Tommy_Mariew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ścian wczoraj ostatecznie zrezygnowaliścmy z wariantu ceramika plus wełna na rzecz ytonga 36,5 cm. powody są niewytłumaczalne, mianowicie: intuicja. będzie co będzie, ale już mamy dość tego wahania się pomiędzy materiałami.

 

to podjeliscie taka sama decyzje jak my, bo w projekcie tez mielismy ceramike i welne, strasznie sie meczylismy z wyborem

czy decyzja byla trafna to czas pokaze, ale poki co odczuwamy ogromna ulege, ze przynajmniej ta i jeszcze kilka z tysiaca decyzji mamy za soba

 

a powody to tez wlasciwie niewytlumaczalne :lol:

 

pozdrawiam

karorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boze znowu te sciany!

 

Chetnie poznam Wasze zdanie (zdanie Waszych "fachowcow")

a ja mam w projekcie Ytong, a zaczalem sklaniac sie ku ceramice.

Przekonal mnie moj budowlaniec, ktory mowi tak:

- BK jest dobry dla budowlanca, bo sie szybko buduje

Wada betonu komorkowego jest jego kruchosc, mowil. ze nalezaloby dac zbrojenie nad scianami fundamentowymi, zeby nie pekaly sciany w przyszlosci.

Jest nasiakliwy, jak wszystko dobrze to OK ..ale jak zlapie wode ... ??

I on mi radzil - buduj chlopie z maxa - 25 cm + 20 cm welny i scianka cieplutka 45 cm, oddychajaca mikroklimat, cichutko, welna jest niezniszczalna ....

A drugi fachowiec mi mowi - buduj pan z porotermu 30 cm + styropian

A ja mu na to - a dlaczego nie MAX ?? i nie welna ???

A on - poroterm 30 wyjdzie ok. 3000 zl drozej niz max - a jest cieplejszy, nie ma spoin pionowych, mniej zaprawy idzie ..szybciej sie buduje ... i roznica w cenie bedzie niewielka ...

I nie welna - bo wychodzi duzo drozej niz styropian i na welne trzeba klasc tynk mineralny, ktory szybko sie brudzi ...nie mozna go zmywac, poza tym jest tylko kilka kolorow tynku do wyboru ...

I komu tu wierzyc ??

A moze trzeciego trzeba fachowca poszukac ...?

POmozecie ? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Yoric

zastanawialismy sie nad porotermem, ale poniewaz pan przedstawiciel na nasza prosbe zeby nam wyliczyl koszt wg naszego projektu, dal nam delikatnie do zrozumienia zebysmy sp... wiec maz zadzwonil do ytonga i ich przedstawiciel juz na drugi dzien przyslal nam wyliczenie

w efekcie ktos nam tego poroterma policzyl i byl tanszy niz ytong, ale trzeba z kolei kupic specjalna zaprawe cieplochronna czy cos w tym stylu, ktora jest strasznie droga, a w ytongu klej jest w cenie - to tyle jesli chodzi o rozgrywke pomiedzy porotermem i ytongiem

 

do ytonga zachecalo nas pare osob nie budowlancow tylko znajomych wiec pewnie to tez zawazylo - zobaczymy czy wybor sciany jednowarstwowej byl dobry, jak nie to ocieplimy welna, dlaczego nie styropianem ? to juz kiedys na ten temat cos pisalam

 

wybor nie jest latwy, a przegladanie porad na forum wcale go nie ulatwia, a chyba wrecz utrudnia, jesli normalnie porozmawiasz z 2-3 fachowcami to na forum masz ich przynajmniej 20 i wez tu sie zdecyduj

 

jak chcesz to podam Ci namiary na naszego wykonawce to sobie z nim porozmawiasz na temat ytonga, poza tym z tego co pamietam ma tez ekipy do innych materialow

 

pozdrawiam i zycze jak najmniej budowlanych dylematow i jak najwiecej dobrych wyborow, a to dopiero sciany :lol:

 

karorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karorka,

ja poproszę namiar na wykonawcę.

 

Yoric, co do ścian, a wogóle budowania, to ktoś mądrze napisał gdzieś na tym forum, że to co rekomendują wykonawcy to zazwyczaj to co umieją lepiej robić dlatego lepiej chyba korzystać z rad tych co już sobie mieszkają. Ja też kogo nie pytam to sugeruje Maxa z wełną lub jakąkolwiek inną ceramikę z wełną. co do kolorów tynków to kompletna bzdura, więc tego bym nie brała pod uwagę. na wełnę można też położyć tynki silikonowo-silikatowe (na przykład z grupy saint-gobain) widziałam ostatnio kolory, jest ich coś koło setki.

Mój osobisty wujek jest inspektorem nadzoru i on też namawiał nas na maxa z wełną, ale choć zatrudnimy go do nadzorowania, to i tak zrobimy ytonga. zauważyłam też że przytłaczająca większość z pokolenia 50-60 latków optuje za ceramiką, tak jak za innymi "tradycyjnymi sprawami" włączając w to wszystkie aspekty życia codziennego począwszy od zmywarki, poprzez internet, kolejki w bankach a skończywszy na murowaniu. taki urok, że wszystko co nowe to napewno gorsze..

tyle z mojej strony,

Anka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kontynuując ten troszkę bezpłodny wątek :wink: - jeśli wybieracie np pomiędzy Ytongiem, a ceramiką, to czemu nie bierzecie pod uwagę zwykłego betonu komórkowego? Przecież Ytong i BK to prawie to samo - Ytong jest napewno dokładniej wykonany, bardziej "nadmuchany" (czytaj - lżejszy i cieplejszy), ale i BK też już można kupić klasy 300 i 350.

Robię z BK i jestem z tego dumny :D

Poza tym obok stawiają z maxa z Plecewic - oglądałem jakość tej cegiełki - i jeszcze bardziej utwierdziłem się w słuszności własnego wyboru.

A poza tym myślę- że przy budowie 3-go, może 4-go domu będę mądrzejszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...