Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

przekopałam nasza grupe i w maju jprzedworski i backdraft wymienili firmę Radionet i jakies dla mnie niezrozumiałe terminy - internet przez Wi-Fi a telefon Ip -bramka VOIP.

O co tu chodzi???

Dzwoniłam do TPSA ale mnie wyśmiali jesli chodzi o podłaczenie tel.

Wi-Fi to rodzaj sieci bezprzewodowych. Używane to jest wewnątrz budynków, ale przy odpowiednich antenach kierunkowych można osiągnąć zasięg do kilku kilometrów. W środku Kwirynowa jest stacja bazowa firmy Radionet, która obejmuje te okolice Babic. Dokładnego zasięgu nie znam, ale Janów obejmuje. Klient dostaje antenę na dachu i ma tą drogą dostęp do internetu. Jak już się ma ten internet, można mieć tani telefon. Jest kilka sposobów. Pierwszy, to słynny Skype, ale on wymaga włączonego komputera. Inny sposób to tzw. bramka VoIP (skrót od Voice over IP). To małe pudełko podłącza się do internetu, a w drugie gniazdko włącza się zwykły telefon. Potem trzeba u odpowiedniego operatora zarejestrować i opłacić konto (przez internet). Dostaje się parametry konfiguracji bramki i własny numer telefonu. Po skonfigurowaniu bramki można dzwonić i odbierać połączenia - tak jak zwykłym telefonem. Czasem operator przysyła już skonfigurowaną bramkę, wystarczy wetknąć. Rozmowy opłaca się ryczałtem z góry, tak jak komórki "na kartę" - w internecie kartą, przelewem. Nie ma zwykle abonamentu, rozmowy są w cenie ok 8-11 groszy za minutę, również za granicę. Na komórki droższe: 60-80 groszy. Rozmowy między abonentami tego samego operatora są bezpłatne. Można na tej zasadzie mieć wiele numerów telefonicznych - kilka bramek na tym samym łączu. Skoro nie ma abonamentu ...

Bramki są w cenie 180-700 zł. Te za 700 to już kombajny, mają router. modem aDSL (np. Neostrady), przełącznik i np. dwa gniazda na dwa telefony.

Na dobrym łączu działa to bez problemów. Billing natychmiastowy w internecie, pełna kontrola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Kochani!!! Własnie setny raz oglądamy rozmieszczenie punktów elektrycznych. Pół soboty rysowałam to wszystko na scianach w domu !

Z radionetem skontaktuję sie jutro może cos mi podpowiedzą.

Ofertę instalacji mąż analizuje z naszymi przyjaciółmi informatykami myślę,że chlopacy jakoś przez to przebrną i damy rade finansowo.

 

wiecha udana oby nie padało to zakryją dach i bedzie mozna robic tynki wewn.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z radionetem skontaktuję sie jutro może cos mi podpowiedzą.

Ofertę instalacji mąż analizuje z naszymi przyjaciółmi informatykami myślę,że chlopacy jakoś przez to przebrną i damy rade finansowo.

Myślę, że za internet + rozmowy VoIP wyjdzie ok 100 zł miesięcznie. Taniej niż sam telefon.

Moja wyliczanka przy następujących założeniach:

 

1. Telefon na kablu, plan "darmowe wieczory i weekendy", 10 godzin rozmów lokalnych po 5 minut każda. 5 podzin w ramach planu, czyli za darmo, reszta płatna.

Abonament: 85 zł, rozmowy płatne 48 zł Razem: 133 zł

 

2. Internet radiowy 256 kb/s + VoIP

Abonament za internet: 71 zł, rozmowy: 54 zł Razem: 125 zł

 

Przy rozmowach międzymiastowych, komórkowych i międzynarodowych ta różnica jest dużo większa.

Koszty instalacji tylko większe.

 

Myślę, że gdy TPSA zacznie sprzedawać sam internet, bez konieczności zamawiania telefonu, normą będzie internet + VoIP.

Zresztą z technicznego punktu widzenia trend jest właśnie taki. Za jakiś czas znikną pewnie tradycyjne sieci telefoniczne, pozostaną komórkowe i VoIP. Już teraz pojawiają się takie hybrydy: telefon GSM + bezprzewodowy VoIP. W domu i tam gdzie jest sieć bezprzewodowa (hotele, centra handlowe itp.) połączenia przez internet, w pozostałych miejscach GSM.

Jeśli masz speców informatyków, nie powinno być problemów. W razie czego też służę sąsiedzką pomocą, np przy wyborze operatora i konfiguracji.

Co do sprzętu, wybrałbym router z VoIP i modułem Wi-Fi - masz wtedy bazę do domowej sieci bezprzewodowej. Propozycje mogę podać na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karorka,

Właśnie kontaktuję się z Eimundem w sprawie wylewek.

jj, Eimund będzie u Ciebie robił? Na kiedy się umówiłaś?

A kiedy wstawiasz okna? My na razie przesunęliśmy okna, chociaż w zeszłym tygodniu pani Danusia dzwoniła, że już mogą nam wstawiać. Na szczęście jeszcze poczekają.

Kominek też już chcieli nam montować. Ha ha, ciekawe na czym.

Ale mamy obsuwę. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :D

ciesze sie ze coraz wiecej domow w poblizu

jak kupowalismy dzialke przy klonowej

to byl tylko jeden nowy dom kolo nas

tzn naprzeciw lasku

a teraz ho ho ho :lol:

 

jezeli chodzi o kopaczy to jak maz moj osobisty rozmawial z kierownikiem

to przed zima maja klonowa konczyc i zalewac nowa nawierzchnia

zobaczymy co z tego bedzie :roll:

 

 

Klonowa tez jezdze i rzeczywiscie kolo lasku jest ciekawe miejsce dla samochodow :wink: i w ogole klonowa jest dla mnie totalna zagadka - kopali tam na samym poczatku i do tej pory nie ma paska asfaltu :o

 

czyby Twoj dom to ktorys z tych budowanych po drugiej stronie ulicy od lasku?

Tak, jeden z tych domow jest moj :p

Tam powstanie w sumie 10 domow - dzialki byly sprzedawne wiosna 2005 (wszystkie od jednego wlasciciela, ktory podzielil swoje pole), a juz powstalo (lub konczy powstawac) 7 domow. Z tego co wiem - w przyszlym roku wystartuja 2 kolejne budowy :)

 

Co do Klonowej - te przedluzajace sie roboty to dla mnie takze zagadka. :-?

Kiedys nawet zatrzymalem sie kolo "kopaczy" z pytaniem czy oni w ogole to planuja kiedys zaasfaltowac. W odpowiedzi uslyszalem "Panie, my tu tylko dziury ryjemy, gdzie kierownik kaze, ale poza tym nic wiecej nie wiemy"... :D

Mam tylko nadzieje, ze chociaz te "dziury umieja dobrze ryc" i jak uruchomia ta kanalizacje, to nie bede mial powodzi w lazience :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek,

A możesz mi też coś doradzić w kwestii telefonu i internetu. Na TPsę nie mogę liczyć. Kabla mi nie podłączą. Proponują telefon radiowy ale u mnie jest las więc rezultat może być marny. No i na radiowym nie ma neostrady. Nie wiem czy chodzą na tym pakiety internetowe?

Radionet z dużym prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością mnie nie obejmuje. Pozostaje tylko komórka i internet przez komórkę????

jj

PS Nasza działka to już tak bliżej Sierakowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KozAnka,

Eimund się nie odzywa. Chyba go nie spłoszyłam pytaniami? A ty się też na niego nastawiasz?

U mnie na razie się spokojnie tynkuje. No i gruz dzisiaj wywieźliśmy żeby zrobić miejsce na szambo.

Pozdrawiam serdecznie :lol:

jj

Fakt, ciężko się do niego dodzwonić, bo już kilka razy próbowałam - dużo łatwiej skontaktować się przez forum - ale w końcu dzisiaj mi się udało i już się umówiłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek,

A możesz mi też coś doradzić w kwestii telefonu i internetu. Na TPsę nie mogę liczyć. Kabla mi nie podłączą. Proponują telefon radiowy ale u mnie jest las więc rezultat może być marny. No i na radiowym nie ma neostrady. Nie wiem czy chodzą na tym pakiety internetowe?

Radionet z dużym prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością mnie nie obejmuje. Pozostaje tylko komórka i internet przez komórkę????

jj

PS Nasza działka to już tak bliżej Sierakowa.

Radiówka Tepsy jest do niczego, o internecie mowy nie ma. To już Sferia lepsza, ale tam internet jest liczony za czas połączenia.

Internet przez komórkę chyba tylko dla cierpliwych - to jednak wolno działa i dość drogi jest sprzęt. To znaczy, ten tańszy (modemy GPRS) działa koszmarnie wolno, a szybki (EDGE, UMTS) kosztuje prawie 1000 zł.

A do telefonii VoIP to się nie nadaje.

Co do internetu radiowego, nie wiem. Trzeba by się rozejrzeć po okolicy, czy nie ma jakichś anten na dachach. Słabo znam tamte okolice.

Nie macie jakiejś firmy? Pytam, bo pewien operator oferuje internet o większym zasięgu, ale to jest dopiero instalacja pilotażowa dla małych firm.

Jak się jeszcze czegoś dowiem, dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Klonowej - te przedluzajace sie roboty to dla mnie takze zagadka. :-?

Kiedys nawet zatrzymalem sie kolo "kopaczy" z pytaniem czy oni w ogole to planuja kiedys zaasfaltowac. W odpowiedzi uslyszalem "Panie, my tu tylko dziury ryjemy, gdzie kierownik kaze, ale poza tym nic wiecej nie wiemy"... :D

Mam tylko nadzieje, ze chociaz te "dziury umieja dobrze ryc" i jak uruchomia ta kanalizacje, to nie bede mial powodzi w lazience :lol:

Klonową ma jeździć autobus 730: http://www.stare-babice.waw.pl/index2.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jako przyszły budujšcy się w Klaudynie...

Chcialbym zapytac Was o opinie dotyczace tej miejscowosci i okolicy, bo

zamierzam tam pobudowac dom (dzialke już mamy - dostaliœmy w spadku). Blisko lasu, niedaleko ul. Szymanowskiego.

Interesuja mnie sprawy typu: dojazd do centrum (samochód-korki,

autobus-jak dlugo), bezpieczenstwo, ilosc sklepów, i wszystko co

uznacie za wazne z punktu widzenia mieszkanca....

Bede wdzieczny za pomoc i informacje

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek,mój sąsiad rzeczywiscie ma dziwnie ustawioną antenę to zapytam czy to tel radiowy.

teraz w mieszkaniu korzystam z blueconecta-koszmar!!!! Połaczenie wolne i zrywa sie często, jedyny plus ,że rachunki słuzbowe.

 

Cieply: budujemy dom w janowie i kilka razy jechałam rano do pracy ,niestety moja firma jest koło galerii mokotów nie ukrywam dojazd samochodem koszmarny, ale mój mąż pracuje na Żoliborzu i bardzo sobie chwali.

Bezpiecznie to chyba jest, moi pracownicy zostawiaja wszystko na budowie i "odpukać "nic nie uciekło.

Sklepy są wiejskie miłe i nie najdroższe,najgorzej z przedszkolem. na państwowe w babicach nie ma co liczyć, a prywatne w okolicy tez zapchane.

Odwiedzając znajomych w róznych okolicach wawy, to wydaje mi sie,że lokalizacja gminy jest super, a jak zbudują obwodnice to i na mokotów dojedziemy!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Dzięki Mencel za opinię. Okolica mi się podoba - najbardziej obawiam sie tych dojazdów, bo prowadzę doœć aktywne życie... :D

Ciekaw jestem, czy dostrzegacie jakieœ negatywne wpływy bliskoœci wysypiska w Radiowie? Pamiętam z dzieciństwa nieprzyjemny zapaszek w tym rejonie... Ale teraz to już chyba przeszłoœć?

 

Sory, za pytania mało zwišzane z budowš - i na to przyjdzie czas... :lol:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...