Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

cieply: jesli chodzi o dojazdy autem to do centrum jedzie sie ok 30 min. rano, ok 8-mej. raz udalo mi sie dojechac w 20 min. :)

 

autobusu nie przecwiczylem ale w strone bielan dojezdza pod hute. po drodze sie mozna przesiasc juz w normalne- miejskie.

 

bezpieczenstwo jest na poziomie normalnyym, tzn nie zauwazylem zadnych napadow. w trakcie budowy co prawda poginely mi drobne sprzety ale to chyba normalka.

 

sklepy sa wszystkie dlugo otwarte, przy czym zauwazylem, ze w klaudynie pierwszym jest milsza obsluga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

Jako przyszły budujšcy się w Klaudynie...

Chcialbym zapytac Was o opinie dotyczace tej miejscowosci i okolicy, bo

zamierzam tam pobudowac dom (dzialke już mamy - dostali�my w spadku). Blisko lasu, niedaleko ul. Szymanowskiego.

Interesuja mnie sprawy typu: dojazd do centrum (samochód-korki,

autobus-jak dlugo), bezpieczenstwo, ilosc sklepów, i wszystko co

uznacie za wazne z punktu widzenia mieszkanca....

Bede wdzieczny za pomoc i informacje

Pozdrawiam

Marcin

 

cieply:

 

Co Oni Ci tu wypisują !. Ten Klaudyn to jedna wielka dziura i dodatkowo koło jednej wielkiej śmierdzącej góry śmieci.

Sklepy ? Sklepy małe, obskurne, wiejskie, i bardzo drogie (bo jakie maja być skoro dwie rodziny z 15m2 się utrzymują).

Drogi ? Co to jest to Klaudyniacy nie wiedzą, bo tu tylko bite dukty są (i to częściowo).

Bezpieczeństwo ? Jak Ci osiłek z "warstatu" (których jest bez liku) da wieczorem w bańke to będziesz bezpiecznie "R"-ką jechał do bielańskiego ale nie wiadomo czy dojedziesz bo przez objazdy możesz nie zdażyć na reanimację.

Dojazd ? Owszem autobus tu jeździ ... w jakieś 2,5 godziny pokonuje te 6 km do Warszawy bo jedzie chyba przez Borzęcin.

Przedszkole ? Wszystkie miejscowe dzieci do 7 roku życia bawią się na jedynej bitej drodze jaka przebiega przez ten kurort. Ale wieczorem sa wypierane przez stadka nastolatek lansujących się w poszukiwaniu chłopaków którzy właśnie kończą rozbierać trefne fury we swoich "warstatach".

Serwis mechaniczny ? O tak tego to tu jest dostatek... jak będziesz miał trochę znajomości lub szczęścia to tanio odkupisz swoje kołpaki a może nawet alufelgi. No oczywiście możesz też tanio polakierować dach który skorodował po okryciu go odchodami gołąbków, które to od czasu zaprzestania hodowli kur i kaczek są ulubionym ptactwem domowym tubylców

 

Ktoś kto Ci ten spadek zapisał to Cie chyba nie lubił ... :lol:

 

Zapraszamy .... :D

 

PS

Jak Ci interesuje jeszcze jakiś aspekt tego kurortu to pytaj śmiało chętnie udzielę opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Pytanko, głównie do tych co już pomieszkują :D

Z kim podpisywaliście umowę na wywóz śmieci? Można niby przewertować oferty, ale jak ktoś to już zrobił wcześniej... ja to leniuszek jestem....

Ja, po prostu, MPO. Jakoś nam to wyszło korzystniej, ale już nie pamiętam dlaczego. :-? Na pewno pojemnik był gratis, co do cen, nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew :D

Masz racje mencel, że życie w mieœcie sprzyja aktywnoœci... Liczę, że i na wsi jej nie zatracę (niektóre jej formy to nawet łatwiej uprawiać: bo to i pobiegac jest gdzie, i rowerek, i zimš na biegówkach). W końcu samochodem to tylko 20 min dalej od Marymontu na którym mieszkam.

 

A co z tym wysypiskiem?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klonową ma jeździć autobus 730: http://www.stare-babice.waw.pl/index2.php

Yuppi :lol:

No, to jest dobra informacja! Ciekawe gdzie zrobia przystanki... Kolo lasku jest przystanek gimbusa, wiec moze tam...

 

Paga - miejmy nadzieje, ze wyasfaltuja ta nasza Klonowa do konca roku. Na razie widze, ze wreszcie zabrali sie za dokonczenie brakujacego odcinka kanalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yuppi :lol:

No, to jest dobra informacja!

No, powiedzmy. Pewnie jeden na godzinę. :cry:

Eee, nie ma co narzekac.

Dobrze, ze w ogole utworza nowa linie - zawsze to lepiej miec pod nosem awaryjny srodek komunikacji do Wawy niz zasuwac kilometr do najblizszego przystanku...

 

A swoja droga. Slyszeliscie pewnie o toczacych sie juz kilka lat bojach pomiedzy ZTM a wokol-warszawskimi gminami o dofinansowanie linii podmiejskich. Ostatnio ZTM znowu chce zlikwidowac polaczenia np. do Zabek. A tu prosze nasza gmina nie dosc, ze nie likwiduje polaczen - to jeszcze powstaja nowe. Podoba mi sie to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Pytanko, głównie do tych co już pomieszkują :D

Z kim podpisywaliście umowę na wywóz śmieci? Można niby przewertować oferty, ale jak ktoś to już zrobił wcześniej... ja to leniuszek jestem....

 

Ja mam umowę z Sitą, pojemnik ten nie najmniejszy tylko średni, chyba 240l, 13,91PLN brutto za wywóz, ale muszą wywozić raz w tygodniu więc w miesiącu to koszt 55-69PLN brutto miesiąc. Można wziąść mniejszy pojemnik za 10PLN brutto tydzień ale my produkujemy sporo śmieci więc zdecydowaliśmy się na ten 240. Pojemnik oczywiście gratis.

Teraz coś tam piszą o segregowaniu odpadów ale w piśmie co do nas przyszło tak jasno jest to opisane że ni w ząb nie kumam oc chodzi :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

 

Zaczęłam przeglądać wątek Budujących w gm. Stare Babice - chyba jeszcze z tydzień mi się zejdzie zanim dobrnę do końca :lol:

 

Zdążyłam zauważyć że temat który chcę poruszyć co jakiś czas się już przewijał - ale mimo wszystko bardzo Wasz poproszę o namiary (widziałam że potrafiliście wielokrotnie podawać ten sam namiar) ;)

 

A mianowicie...... chcemy kupić działkę budowlaną Babice/Latchorzew/Koczargi

/Zielonki/Lipków/Klaudyn itp :D i czasem wspominaliście że rolnicy którzy Wam sprzedawali działki będą sprzedawać kolejne, więc czy mogę Was bardzo ładnie poprosić o namiary na tych rolników? Ewentualnie gdyby ktoś wiedział o jakiejś tabliczce na sąsiadującej działce - to też będę bardzo wdzięczna za spisanie kontaktu.

Na razie chcielibyśmy spróbować poszukać bezpośrednio, jak się nie uda to zaliczymy Ag.Nieruchomości. :wink:

 

No i jeszcze pytanko - powiedzcie mi jakie obecnie są ceny za metr 2 w Waszych okolicach?

 

No i chyba ostatnie pytanie na dziś :) Czy w Babicach jest możliwość zabudowy bliźniaczej?

 

Mam nadzieję, że niedługo jako szczęśliwi posiadacze działek dołączymy pełnoprawnie do Waszego grona i będziemy mogli się dzielić naszymi trudami budowy :lol:

 

Tymczasem wszystkich serdecznie pozdrawiam!

Czytając wątek od początku przez kilka dobrych stron ma sie niemalże wrażenie jakby się Was już znało wieki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...