Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Skoro już o tych smieciach- to pytanko, co zrobiliscie z odpadami pobudowlanymi? Jest jakaś firma, ktora uprzata teren po budowie?/ Macie jakies namiary.?

 

602 673 049

 

postawil w piatek rano, zabral w pon po poludniu.

placilem 300 (chyba chcial 350)

 

2 lata temu byli najtańsi, wtedy zapłaciłem chyba 200 albo 220 PLN. Wielkość kontenera nie miała u nich znaczenia przy cenie.

 

Dzięki za odzew w sprawie śmieci. Sita każe sobie teraz kupować pojemnik :o. Obdzwoniłem kilka firm i mam narazie ceny oficjalne - najtaniej wychodzi mi Byś. Aleale..... Rozmawiałem z kolegą i on ma z MPO Pruszków - przez telefon byli najdrożsi - prawie 15 PLN za 120 l co 2 tyg,kolega w zeszłym roku stargował z nimi do niecałych 10 brutto, widać, że jest o co kopie kruszyć.

DMK - wracając do Bysia - teraz krzyczą 10 netto, jeśli wybierasz co tydzień, a 11 netto jeśli co 2 tygodnie, moja siostra ma z nimi umowę od 3 lat i cały czas płaci 6 netto :o (wybiera co 2 tygodnie).

 

Po rozmowie z kolegą i siostrą dzisiaj jeszcze raz podzwonię - trochę sie potarguję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rozmawiałem z kolegą i on ma z MPO Pruszków - przez telefon byli najdrożsi - prawie 15 PLN za 120 l co 2 tyg,

To i Pruszków tu jeździ? Ja mam umowę z MPO Warszawa. 9,75 za 120l co tydzień - razem 39.

Te ceny trzeba spawdzać na bierząco.

 

Jeździ i Pruszków i Wawa - i mają różne ceny. Z drugiej strony, jak ceny zmienią się w drugą stronę, to trudno zmieniać co pół roku odbiorcę śmieci. Wygląda jednak na to, że warto się upominać o swoje - co spróbuję dzisiaj zweryfikować :D

 

A tak nawiasem, znalazłem wczoraj:

http://www.lipkow.net/aktual2004/8/eco_partners.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla wiadomości miejscowej gawiedzi....

Obdzwoniłem raz jeszcze i albo ja nie umiem negocjować, albo sie pozmieniało, pani z Sita np. w bardzo grzecznej rozmowie zaproponowała, że skoro taniej u konkurencji, to ona radzi pójść do konkurencji - propozycja bez autentycznego cienia złośliwości, bo im prezes nie pozwala negocjować.

W Pruszkowie też od jakiegos czasu nie wolno im negocjować...

Mnie z tych większych firm najtaniej wyszedł Byś -11 netto za wywóz co 2 tyg. - też drogo, powiedziałem, że znam ludzi co mają u nich dużo taniej, to powiedzieli, że wszystkich mają czekać podwyżki, czekają na jakąś uchwałę Rady Gminy (a co gmina ma do ich stawek? :o )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję jednej osobie za namiary! :)

 

Wiem że to były zamierzchłe czasy - ale swego czasu Joasia miała namiary na działkę/i gdzieś naprzeciw Os.Groty w St. Babicach a KrzysiekSw namiary na działki w Lipkowie i działkę w Starych Babicach przy ul. Sienkiewicza, czy to wciąż aktualne?

 

Nikt z Was naprawdę już nic więcej nie wie o sprzedaży działek w Waszych okolicach, od Waszych rolników.. itp? :D

 

Moja wdzięczność nie znałaby granic! :D :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję jednej osobie za namiary! :)

 

Wiem że to były zamierzchłe czasy - ale swego czasu Joasia miała namiary na działkę/i gdzieś naprzeciw Os.Groty w St. Babicach a KrzysiekSw namiary na działki w Lipkowie i działkę w Starych Babicach przy ul. Sienkiewicza, czy to wciąż aktualne?

 

Nikt z Was naprawdę już nic więcej nie wie o sprzedaży działek w Waszych okolicach, od Waszych rolników.. itp? :D

 

Moja wdzięczność nie znałaby granic! :D :o

 

W Babicach koło mnie już sprzedane, a ponoć tanio było :)

W Lipkowie narazie jednak nie sprzedają, ale mogę Ci obiecać, że jak przejazdem zauważę jakąś tabliczkę z ogłoszeniami o sprzedaży to Ci spiszę i wrzucę na priv.

Ponoć w Koczargach Starych coś tam odralniali z tyłu - może tam będą się rolnicy wyprzedawać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poza tym - mamy realne szanse wprowadzic sie w tym roku :) :) :roll:

podpisalam umowe na gaz z butli, mam umeblowana kuchnie, mam juz obsadzone parapety wewnetrzne (z wyjatkiem jednego - przy "niefartownym" oknie kuchennym), kupilam juz sprzety agd (moge polecic hurtownie z netu, gdzie sie zaopatrzylam), w sobote przyjezdza tynkarz na poprawki, dzis elektryk montuje osprzet na parterze, i dzis takze koncza instalacje do rekuperatora, od poczatku tygodnia chodzi dgp (o ile jestem na dzialce, rozpale i dorzuce oczywiscie :evil: :lol: )

zaczelismy malowanie, w srode zjawi sie pan od ukladania podlog drewnianych, dzis powinnam zamowic kontener na smieci budowlane :oops: logistyka budowlana mnie wykancza :x ogolnie wykancza nas koszt wykanczania :-? pocieszeniem jest tylko internet, ktory mam juz zainstalowany na dzialce - i kiedy musze tu odsiadywac w oczekiwaniu na fachowcow - mam co robic:)

 

pzdr "odrobine" optymistycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, mam prośbe o pomoc jeśli ktoś z Was przeszedł już taki koszmarek:)

 

Kupiłam działkę w 30% budowlaną reszta rolna. W obowiązującym studium jest na obszarze pod budownictwo jednorodzinne.

Chciałabym teraz ją całościowo odrolnić a potem podzielić na 2.

Złożylam w Gminie Stare Babice wniosek o odrolnienie i dowiedziałam się, że muszę czekać aż gmina będzie odralniać w przyszłości moją wieś, wtedy rozpatrzą wniosek. Ale kiedy to bedzie nikt nie wie, tymczasem miałam nadzieję, że za 2 lata będę mogła zacząć budowę.

Czy jest jakiś inny sposób na załatwienie sprawy? wyczytałam na forum, że odrolnienie załatwialiście w starostwie w Ożarwie/ Broniszach?

 

Z gory wielkie dzięki za nakierowanie na właściwe tory do dalszego działania!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marsjanka, ach, jak Ci fajnie... Wielkie gratulacje - i podziw. Mnie to wykańczanie tak wykończyło logistycznie, że w końcu sobie odpuściłam - i wszystko pełznie teraz w swoim ślimaczym tempie. Co oznacza, że zamiast na Gwiazdkę, wprowadzimy się pewno latem.

 

Rolnik, o którym kiedyś pisałam, już działek nie sprzedaje - w myśl zasady, że ziemia leży i jeść nie woła, a ceny rosną, rosną, rosną... Ale miałabym taką radę: przejedź się na Blizne ul. Kraszewskiego i okolice - i tam popytaj. Tam rolnik sprzedaje (zasiedział tę ziemię i się jej natychmiast pozbywa :roll: ). Choć z tego, co słyszałam, to tani nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wlasnie obdzwonilem:

- MZO pruszkow: 14,02 zl brutto za 120l/1 x tydzien

- MPO warszawa: 9,05 zl za 120/1 x tydzien

- BYS : 10 zl brutto za 120l / 1 x tydzien

 

a kto wam szambo wywozi i za ile?

ceny brutto podane przez ww. odpowiednio:

- 179,76 zl za 10,5m3

- 337,05 zl za 10,5m3

- 168,52 zl za 10,5m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Babicach koło mnie już sprzedane, a ponoć tanio było :)

 

No to mam pecha :)

 

W Lipkowie narazie jednak nie sprzedają, ale mogę Ci obiecać, że jak przejazdem zauważę jakąś tabliczkę z ogłoszeniami o sprzedaży to Ci spiszę i wrzucę na priv.

Ponoć w Koczargach Starych coś tam odralniali z tyłu - może tam będą się rolnicy wyprzedawać

 

Rolnik, o którym kiedyś pisałam, już działek nie sprzedaje - w myśl zasady, że ziemia leży i jeść nie woła, a ceny rosną, rosną, rosną... Ale miałabym taką radę: przejedź się na Blizne ul. Kraszewskiego i okolice - i tam popytaj. Tam rolnik sprzedaje (zasiedział tę ziemię i się jej natychmiast pozbywa ). Choć z tego, co słyszałam, to tani nie jest.

 

No to w weekend przejadę się do Koczarg i Blizne :) Bardzo Wam dziękuję!

 

Pozwolę sobie zasięgnąć u Was jeszcze języka dot jednej działki... :wink:

 

Działka w Latchorzewie 800m2 - 290tys.zł - ale.... na niej piwnice postawione pod koniec lat 80-tych ('88) - wszystkie media w ulicy, pozwolenie na bud.wygasło, cała papierologia od nowa żeby móc budować, nie wiadomo jaki stan piwnic, może bloczki betonowe ok, ale warstwa cegieł z zewnątrz na pewno do wymiany (koszt), ekspertyza dot. piwnic przez rzeczoznawcę budowlanego (koszt), jeśli nic z piwnic nie wyjdzie - wyburzenie - wysadzenie w powietrze? :wink: (koszt), projekt pewnie musiałbyby być indywidualny jeśli mielibyśmy te piwnice wykorzystać (większy koszt niż gotowego projektu).... itp itd

Jakie plusy a jakie minusy takiej transakcji i czy byście w to wchodzili. Piwnice jako plus, czy jako przeszkoda?

 

W Zielonkach przy Osiedlowej rolnik chciał za działkę rolną 180zł/m2 - wydaje mi się że to strasznie dużo i że za tą cenę znajdziemy działkę budowlaną - obym się nie myliła :lol:

 

No i skorzystam z Waszego doświadczenia budowlanego i zapytam ;) - bo pewnie śledzicie wiele wątków od dłuższego czasu - gdybyście dziś mieli wybierać to jaki projekt dla siebie byście wybrali, czy ten który wybraliście pierwotnie czy inny? No i jaki (może swój) moglibyście polecić na razie trzy osobowej rodzince (córeczka prawie pół roku) - w planach zamierzającą się jeszcze rozrastać o istot conajmniej dwie :) (nie licząc psów, kotów i innych żyjątek) ;)

 

Sorki za przydługiego posta :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych sąsiadów,

 

szukam ekipy budowlanej do zrobienia stanu surowego w przyszłym roku. Dostałem już namiary od lukasz-s ale chciałbym mieć większy wybór.

Szukam też dobrego i sprawdzonego Kierownika Budowy.

dzięki za pomoc

 

Tatua

 

 

ja tak nieśmiało ponowię moje pytanie :oops:

jakbyście mieli jakieś namiary to byłbym wdzięczny

 

pzdr,

Tatua

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za namiary na sprzątaczy gruzu,

 

Marsjanka ale super z ta przeprowadzką !! Gratulacje!!!

Muszę zakończyc stan sur zamknięty w ciągu 5 tyg, bo tyle mam czasu do pojawienia sie Matyldy,a tu ciagle cos wyskakuje i jeszcze mój przedszkolak chory więc zawiaduje telefonicznie. Koszmar jakiś.

 

B obofrut wczoraj w dod do gazety nieruchomosci było ogłoszenie 1500m w Kwirynowie, widziałam tez jedno ogłoszenie w okolicach akacjowej, popatrz w gminie na tablicy czasami ktoś coś wywiesi. Ja dałam 2 lata temu ogłoszenie w lokalnej gazetce i kilka osób się zgłosiło. Na wsi zawsze najwiecej wie proboszcz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wlasnie obdzwonilem:

- MZO pruszkow: 14,02 zl brutto za 120l/1 x tydzien

- MPO warszawa: 9,05 zl za 120/1 x tydzien

- BYS : 10 zl brutto za 120l / 1 x tydzien

 

Dorzuce do smieci:

 

Remondis - 16,05zl brutto za 240l/ 1 x 2 tygodnie

pojemnik gratis

Zdecydowanie polecam cotygodniowo . O słusznosci tej opcji najlepiej przekonać sie w lecie . Po tygodniu juz zapach potrafi być uroczy i snuć sie wieczorem po okolicy. Plastikowe worki tylko czesiowo rozwiazuja ten problem. Przetestowalem u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joasia,

ja planowalam wprowadzic sie na Wielkanoc, potem do konca maja - ale zycie zweryfikowalo :-? :roll:

 

Mencel,

gratulacje bede przyjmowac, jak sie juz przeprowadze:) na razie siedze na dzialce kolejna godzine czekajac na fachowcow :x umowe na ocieplenie i tynki zewn. podpisywalam kilka dni przed porodem a z 5-dniowa Michaska jezdzilam kontrolowac prace. Teraz tez dziecko "pod pache" i nadzoruje:)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wlasnie obdzwonilem:

- MZO pruszkow: 14,02 zl brutto za 120l/1 x tydzien

- MPO warszawa: 9,05 zl za 120/1 x tydzien

- BYS : 10 zl brutto za 120l / 1 x tydzien

 

Dorzuce do smieci:

 

Remondis - 16,05zl brutto za 240l/ 1 x 2 tygodnie

pojemnik gratis

Zdecydowanie polecam cotygodniowo . O słusznosci tej opcji najlepiej przekonać sie w lecie . Po tygodniu juz zapach potrafi być uroczy i snuć sie wieczorem po okolicy. Plastikowe worki tylko czesiowo rozwiazuja ten problem. Przetestowalem u siebie.

 

 

Ja tez mam przetestowane, u nas bylo ok, a kosztowo jednak roznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...