Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ex67,

ale reklama, wyslij to do gminy. W kwirynowie jest taka niedokończona budowa i rzeczywiscie po zmroku zbiera sie tam nieciekawe towarzystwo,ale tak to pustki na tych polnych drogach tylko jakies psiska biegaja. Cisza i spokój i tyle z atrakcji!

 

jaką niedokończoną budowę masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a poza tym - mamy realne szanse wprowadzic sie w tym roku :) :) :roll:

podpisalam umowe na gaz z butli, mam umeblowana kuchnie, mam juz obsadzone parapety wewnetrzne (z wyjatkiem jednego - przy "niefartownym" oknie kuchennym), kupilam juz sprzety agd (moge polecic hurtownie z netu, gdzie sie zaopatrzylam), w sobote przyjezdza tynkarz na poprawki, dzis elektryk montuje osprzet na parterze, i dzis takze koncza instalacje do rekuperatora, od poczatku tygodnia chodzi dgp (o ile jestem na dzialce, rozpale i dorzuce oczywiscie :evil: :lol: )

zaczelismy malowanie, w srode zjawi sie pan od ukladania podlog drewnianych, dzis powinnam zamowic kontener na smieci budowlane :oops: logistyka budowlana mnie wykancza :x ogolnie wykancza nas koszt wykanczania :-? pocieszeniem jest tylko internet, ktory mam juz zainstalowany na dzialce - i kiedy musze tu odsiadywac w oczekiwaniu na fachowcow - mam co robic:)

 

pzdr "odrobine" optymistycznie

 

poproszę o namiary na tę hurtownię agd. Gratuluję "końcówki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poproszę o namiary na tę hurtownię agd. Gratuluję "końcówki"

 

http://www.topmarket.pl

 

byli najtansza hurtownia, moglam u nich skorzystac z promocji producenta, poza tym bez problemu wniesli sprzet:)

 

a ja bralem z:

 

http://www.agdrtv.net

 

przywiezli, wniesli i czekali grzecznie az przyjade.

zalatwili rowniez rzeczy, ktore chcialem a nie mieli na stanie

jak znalazlem gdzies taniej to podalem im cene i zeszli z cena do takiego samego poziomu.

 

PS. nie jestem wlascielem/udzialowcem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pytałam, ale czy w gm Stare Babice jest dopuszczalna zabudowa bliźniacza w ogóle? W Latchorzewie na tej działce na pewno nie, ale czy w innych miejscowościach tak?

Zerknij sobie na tresc odpowiedniego planu zagospodarowania przestrzennego - do pobrania ze strony http://www.bip.babice-stare.waw.pl/public/?id=42532 (po prawej stronie na dole: Polityka wewnetrzna gminy/Wykaz obowiazujacych miejscowych planow zagospodarowania przestrzennego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działka w Latchorzewie 800m2 - 290tys.zł - ale.... na niej piwnice postawione pod koniec lat 80-tych ('88) - wszystkie media w ulicy, pozwolenie na bud.wygasło, cała papierologia od nowa żeby móc budować, nie wiadomo jaki stan piwnic, może bloczki betonowe ok, ale warstwa cegieł z zewnątrz na pewno do wymiany (koszt), ekspertyza dot. piwnic przez rzeczoznawcę budowlanego (koszt), jeśli nic z piwnic nie wyjdzie - wyburzenie - wysadzenie w powietrze? :wink: (koszt), projekt pewnie musiałbyby być indywidualny jeśli mielibyśmy te piwnice wykorzystać (większy koszt niż gotowego projektu).... itp itd

Jakie plusy a jakie minusy takiej transakcji i czy byście w to wchodzili. Piwnice jako plus, czy jako przeszkoda?

 

......................................................

 

No i skorzystam z Waszego doświadczenia budowlanego i zapytam ;) - bo pewnie śledzicie wiele wątków od dłuższego czasu - gdybyście dziś mieli wybierać to jaki projekt dla siebie byście wybrali, czy ten który wybraliście pierwotnie czy inny? No i jaki (może swój) moglibyście polecić na razie trzy osobowej rodzince (córeczka prawie pół roku) - w planach zamierzającą się jeszcze rozrastać o istot conajmniej dwie :) (nie licząc psów, kotów i innych żyjątek) ;)

 

Sorki za przydługiego posta :oops:

 

Nie wiem jak w Latchorzewie,ale w Babicach wiosną to kaczki w rowach pływają, więc u nas w piwnicy to co najwyżej pływalnię możnaby sobie urządzić. Ale zakładając, że tam piwnica wchodzi w rachubę - to i tak musisz się dostosować do tego co już kiedyś zaczęło powstawać, albo co gorsza burzyć - ja osobiście w takie starocie bym się nie pchał.

 

Co do wyboru projektu :D - to sprawa niesamowicie indywidualna, ja brałem gotowy (Drozd z pracowni Archeton http://www.archeton.com.pl) i go przerabiałem, służy narazie 4-em osobom (i 6 by nie miało za ciasno), za mały nie jest, boję sie tylko, że po pierwszym sezonie grzewczym okaże sie za duży :lol:

 

Zakupy agd:

http://www.promeks.com.pl - są w Łomiankach, dowożą, wnoszą. Tylko pralki u nich nie wziąłem, bo była dobra promocja w Euro, resztę mieli w b. dobrych cenach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bym miala przystanek pod nosem

do pete

chlopaki zaczeli ostro leciec :wink:

na tyle ze wczoraj przygnietli jakiegos czlowieka szufla od koparki

bylam akurat w domu

 

Klonową ma jeździć autobus 730: http://www.stare-babice.waw.pl/index2.php

Yuppi :lol:

No, to jest dobra informacja! Ciekawe gdzie zrobia przystanki... Kolo lasku jest przystanek gimbusa, wiec moze tam...

 

Paga - miejmy nadzieje, ze wyasfaltuja ta nasza Klonowa do konca roku. Na razie widze, ze wreszcie zabrali sie za dokonczenie brakujacego odcinka kanalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ... moi też ostro wczoraj polecieli. Już przed południem tynkarze spali jak koty (bynajmniej nie ze zmęczenia) a ogrodzeniowcy uszkodzili co tylko można było.... tak byli "narobieni".

Juz nie mam sił ...do tego ogrodzenia. Znowu mam ich wywalić ... to kto mi skończy to ogrodzenie .... :(

Tak jak pisalem pare postow wczesniej - wyjatkiem w tym wzgledzie jest polecona przez Ciebie ekipa dekarzy... oni nawet jednego piwa nie pija, tylko kawe :p

Na poczatku myslalem, ze jaja sobie robia - ale oni faktycznie pija tylko kawe... Dekarze-Kawosze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pete: nieprawda, wode i cole tez pija. :)

Rozumiem, ze teraz sa u Ciebie. Do kiedy?

U mnie pili jeszcze jakies soki owocowe :p

Pjj - poki co juz ich nie ma. W tym roku robili tylko deskowanie i papowanie, ale na wiosne pojawia sie znowu i beda klasc dachowke...

A czy u Was robili tez podbitke i ocieplenie dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pete: nie, oni sa tylko od ukladania desek az do (tylko) kladzenia dachowki.

Ocieplenie poddasza to inna ekipa - z reguly od K-G.

O podbitce raczej tez nie chca slyszec (to nie te pieniadze co za dachowke).

Podbitje z reguly robia tynkarze od elewacji.

 

A ja mam wlasnie rogrzebana podbitke, przez tynkarzy i nie ma mi kto jej dokonczyc.

Do mnie maja wrocic za ok 2 tyg. na ulozenie dachowki na smietniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pete: nie, oni sa tylko od ukladania desek az do (tylko) kladzenia dachowki.

Ocieplenie poddasza to inna ekipa - z reguly od K-G.

O podbitce raczej tez nie chca slyszec (to nie te pieniadze co za dachowke).

Podbitje z reguly robia tynkarze

Hmm... no prosze, a mnie proponowali dodatkowo ocieplenie poddasza i zrobienie podbitki 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie nie mieli roboty, ja juz ich od jakiegos czasu molestuje o podbitke. moze w koncu zmecze material. :)

na wiosne tez mi wspominali, ze jak nie znajda kolejnej roboty z dachowka to moze mi sie zabiora za ocieplenie.

ale wzialem specjalistow od wykanczania wnetrz i oni komplekoswo to zrobili.

 

A mozna by prosic o namiar tel na priv na ekipe od wykonczeniowki jesli godni polecenia ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...