Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

P.e.t.e. - co do oddania kanalizacji, to dzwoniłem wczoraj własnie w tej sprawie do gminy i przynajmniej na Akacjowej mówią, że maja robić jeszcze jakieś próby i oddawać do użytku, czyli może w listopadzie przyłączą pierwszych klientów.

 

Jerzysio - czyli nam chyba zabiorą 712 (a dadzą 730), bo w nowej Gazecie Babickiej piszą, że wycofują linię z Lipkowa i Sienkiewicza też chyba nie będzie jeździć (z tego co zrozumiałem).

 

Co do pani Mazur, to bardzo w porządku kobitka - ja byłem b. zadowolony.

 

Karorka - mieszkacie już?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzysio - czyli nam chyba zabiorą 712 (a dadzą 730), bo w nowej Gazecie Babickiej piszą, że wycofują linię z Lipkowa i Sienkiewicza też chyba nie będzie jeździć (z tego co zrozumiałem).

Wedlug informacji ze strony naszej gminy linia 730 ma jezdzic trasa:

Os. Gorczewska – Warszawska – Przejazd – Graniczna – Laszczynskiego – Hubala Dobrzanskiego – Rynek – Sienkiewicza – Moscickiego – Paschalisa Jakubowicza – Sportowa – Warszawska – Szkolna – Klonowa – Trakt Krolewski – Wspolna – Warszawska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, o linii 730 dyskutowalismy na stronie 85 naszej grupy, ale o bilatach po 2.40 to jeszcze nie slyszalem...

No prosze, chyba ta nasza gmina nie jest taka najgorsza :)

 

Na sesji Rady Gminy bilety po 2,4 zapowiedziano jako wielki sukces negocjacyjny Wójta. Gdy przyszło do konkretów to okazało się, że dotyczą one jedynie nowych i zmienionych linii. Natomiast co do opłat to obie strony porozumiały sie co do tego, że będą na ten temat rozmawiać :lol:

2,4 owszem, kiedyś, ale pod warunkiem, że gmina pokryje straty przedsiębiorstwa. Panowie z transportu powiedzieli wprost, że oni nic dla naszej gminy nie muszą robić bo ich gmina jest Warszawa i przed radą tej gminy odpowiadają. Zresztą słusznie.

Tak więc bilety po 2,4 ale gdy wszyscy do tego dopłacimy. W Gazecie Babickiej jakoś tak o tym zapomnieli napisać. Kampania wyborcza się rozkręca.

MCB

PS

Uwaga! Mogę być stronniczy bo sam biorę udział w wyborach.

MCB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.e.t.e. - co do oddania kanalizacji, to dzwoniłem wczoraj własnie w tej sprawie do gminy i przynajmniej na Akacjowej mówią, że maja robić jeszcze jakieś próby i oddawać do użytku, czyli może w listopadzie przyłączą pierwszych klientów.

 

Jerzysio - czyli nam chyba zabiorą 712 (a dadzą 730), bo w nowej Gazecie Babickiej piszą, że wycofują linię z Lipkowa i Sienkiewicza też chyba nie będzie jeździć (z tego co zrozumiałem).

 

Co do pani Mazur, to bardzo w porządku kobitka - ja byłem b. zadowolony.

 

Karorka - mieszkacie już?

 

no bo Akacjowa to priorytet :wink:

w asfaltowaniu tez bo to droga powiatowa :D

odezwala sie ta ktora i tak poki co pozostanie uzytkowniczka szamba :wink: bo co prawda adres Akacjowa ale w drugiej linii i ciagnac kanalizy na razie nie zamierzamy bo nie mamy na to kasy :(

 

Krzysiek chyba nie bedzie tak zle z tym autobusem

 

a p. Mazur potwierdzam - w porzadku z wykonaniem i do tego mila

 

Krzysiek jeszcze nie mieszkamy choc robimy wszystko zeby to sie stalo w grudniu

od wczoraj cyklinowanie i lakierowanie a potem czeka nas jeszcze najtrudniejsza rzecz - elektryk :wink: - moze doczekamy sie wreszcie gniazdek i wylacznikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzysio - czyli nam chyba zabiorą 712 (a dadzą 730), bo w nowej Gazecie Babickiej piszą, że wycofują linię z Lipkowa i Sienkiewicza też chyba nie będzie jeździć (z tego co zrozumiałem).

Wedlug informacji ze strony naszej gminy linia 730 ma jezdzic trasa:

Os. Gorczewska – Warszawska – Przejazd – Graniczna – Laszczynskiego – Hubala Dobrzanskiego – Rynek – Sienkiewicza – Moscickiego – Paschalisa Jakubowicza – Sportowa – Warszawska – Szkolna – Klonowa – Trakt Krolewski – Wspolna – Warszawska

 

Tak, widziałem, próbowałem znaleźć gdzieś więcej info, szczególnie odnośnie 712, ale z tym krucho, na stronie Gminy o 730 piszą, że od grudnia, a we wrześniowej Babickiej, że od 5 listopada.

Rozumiem, że 730 będzie kończył bieg w Borzęcinie.

Nawiasem, nie wie ktoś, można kupić mapę naszej gminy (np. w Gminie)? Dobrze byłoby sie w końcu zacząć orientować, jak nazywają się poszczególne ulice.....

 

Uwaga! Mogę być stronniczy bo sam biorę udział w wyborach.

MCB - ty "napływowy" jesteś, czy "tutejszy"? Jak tutejszy, to nie masz może na imię Tomek? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiasem, nie wie ktoś, można kupić mapę naszej gminy (np. w Gminie)? Dobrze byłoby sie w końcu zacząć orientować, jak nazywają się poszczególne ulice.....

Mozna nawet dostac za darmo :) Ja dostalem od milej pani z geodezji, przy okazji jak skladalem wniosek o nadanie docelowego adresu.

 

Ostatnio zreszta Gmina wydala nowa, zaktualizowana wersje mapy - do kupienia/dostania w urzedzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby nie bylo tylko o budowaniu ...;-)

 

nasza gmina ...chyba nie bez podstaw ma "babice" w nazwie - w gimnazjum w Koczargach jest przytlaczajaca wiekszosc dziewczat (u mojego syna proporcje 15 / 5 )

 

712 - podobnie durna trase autobusu ciezko znalezc ...cieszy mnie kazda zmiana trasy ...bo kazda zmiana wyjdzie na lepsze

 

poradnik dla niegotujacych (czyli jak nie umrzec z glodu pod lasem)

 

(1) na Estrady rog Loteryjki smaczne domowe jedzenie, teraz moze byc chlodno (prowizorka budowlana)

(2) wczoraj wyczailem bistro vis a vis Toyoty - jeszcze nie testowane

(3) kazda mrozona pizza nie jest najwyzszego lotu, ale jesli juz to Dr. Oetker chyba lepszy od konkurencji ;)

(4) dla koneserow dziczyzny i milosnikow dluzszych wypraw "Dziupla" w Truskawiu - przytulnie, smacznie, ceny do przelkniecia

(5) restauracja w Nowych Babicach (trasa ze St. Babic na Bronisze) - solidne, proste jedzenie, schludnie ale bez polotu

(6) Janow - z zewnatrz robi knajpka dobre wrazenie - jeszcze nie bylem

(7) Kocjana ....

Jesli macie jakies doswiadczenia kulinarne - dodajcie do listy z krotka charakterystyka przypadku ;-)

 

(Y)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby nie bylo tylko o budowaniu ...;-)

 

nasza gmina ...chyba nie bez podstaw ma "babice" w nazwie - w gimnazjum w Koczargach jest przytlaczajaca wiekszosc dziewczat (u mojego syna proporcje 15 / 5 )

 

712 - podobnie durna trase autobusu ciezko znalezc ...cieszy mnie kazda zmiana trasy ...bo kazda zmiana wyjdzie na lepsze

 

poradnik dla niegotujacych (czyli jak nie umrzec z glodu pod lasem)

 

(1) na Estrady rog Loteryjki smaczne domowe jedzenie, teraz moze byc chlodno (prowizorka budowlana)

(2) wczoraj wyczailem bistro vis a vis Toyoty - jeszcze nie testowane

(3) kazda mrozona pizza nie jest najwyzszego lotu, ale jesli juz to Dr. Oetker chyba lepszy od konkurencji ;)

(4) dla koneserow dziczyzny i milosnikow dluzszych wypraw "Dziupla" w Truskawiu - przytulnie, smacznie, ceny do przelkniecia

(5) restauracja w Nowych Babicach (trasa ze St. Babic na Bronisze) - solidne, proste jedzenie, schludnie ale bez polotu

(6) Janow - z zewnatrz robi knajpka dobre wrazenie - jeszcze nie bylem

(7) Kocjana ....

Jesli macie jakies doswiadczenia kulinarne - dodajcie do listy z krotka charakterystyka przypadku ;-)

 

(Y)

:D Yoric, stołujesz sie czasem w domu?

8. Pod Świerkiem - Latchorzew 2 (za cmentarzem w Babicach) - miejsce pierwszych spotkań Babiciej, sympatycznie, pifo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pro po kanalizacji.

Na wiosnę 2007 r. mają okanalizować cały Kwirynów (a arczej brakujace nieokanalizowane odcinki).

Gmina zatrudniła panią Krystynę Szarlik tel. 722-05-74 (najlepiej wieczorem) która przygotowuje projekt gospodarki wodno-sciekowej (oraz przyłącza). Gmina całosć dostępnych srodków finansowych z UE na ten szczytny cel musi wydatkować i wykorzystać do 2010 r.

 

Ta pani ktorej namiar powyzej podałam zostawiła u mnie w drzwiach wizytowke z prośbą o kontakt. Dopytywała się tylko o wyjscie kanalizacyjne z domu, aby najdogodniej dla nas zaprojektować studzienkę.

 

Także miła informacja z tą kanalizację, tylko szkoda ze tak pozno bo w tym roku własnie zainwestowałam w szambo :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby nie bylo tylko o budowaniu ...;-)

 

nasza gmina ...chyba nie bez podstaw ma "babice" w nazwie - w gimnazjum w Koczargach jest przytlaczajaca wiekszosc dziewczat (u mojego syna proporcje 15 / 5 )

 

712 - podobnie durna trase autobusu ciezko znalezc ...cieszy mnie kazda zmiana trasy ...bo kazda zmiana wyjdzie na lepsze

 

poradnik dla niegotujacych (czyli jak nie umrzec z glodu pod lasem)

 

(1) na Estrady rog Loteryjki smaczne domowe jedzenie, teraz moze byc chlodno (prowizorka budowlana)

(2) wczoraj wyczailem bistro vis a vis Toyoty - jeszcze nie testowane

(3) kazda mrozona pizza nie jest najwyzszego lotu, ale jesli juz to Dr. Oetker chyba lepszy od konkurencji ;)

(4) dla koneserow dziczyzny i milosnikow dluzszych wypraw "Dziupla" w Truskawiu - przytulnie, smacznie, ceny do przelkniecia

(5) restauracja w Nowych Babicach (trasa ze St. Babic na Bronisze) - solidne, proste jedzenie, schludnie ale bez polotu

(6) Janow - z zewnatrz robi knajpka dobre wrazenie - jeszcze nie bylem

(7) Kocjana ....

Jesli macie jakies doswiadczenia kulinarne - dodajcie do listy z krotka charakterystyka przypadku ;-)

 

(Y)

Jesli chodzi o pizze to polecam w Izabelinie, zresztą po Babicach dowożą free tel 7227143. Czasami zabieram tam znajomych z wawy i wszyscy sa pozytywanie zaskoczeni ich jakoscią :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Potrzebuję ekipy do wieźby na koniec listopada. Będę wdzięczny za jakieś namiary na ludzi, co sie na ciesielce znają, i są godni polecenia. Mogą być też oczywiście tacy, co kładą też dachówkę.

 

Przy okazji, ma ktoś namiary na "skład piachu" koło Oczyszczalni na Kutrzeby? Podobno można tam nieiwelkie ilości kupić (potrzebuję 3 tony żwiru).

 

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę do listy:

Złota chochla - Izabelin 3-go Maja, siermiężnie ale pycha pierogi, także na wynos jako alternatywa dla dr Oetkera.

Kampinówka - Izabelin, Tetmajera. Wystrój fajny i generalnie miłe miejsce przy polance z grillem. Kuchnia była taka sobie ale ostatnio coś się poprawia. Dobry schab w sosie własnym z buraczkami i szarlotka na ciepło z lodami.

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...