Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kampinówka - Izabelin, Tetmajera. Wystrój fajny i generalnie miłe miejsce przy polance z grillem. Kuchnia była taka sobie ale ostatnio coś się poprawia. Dobry schab w sosie własnym z buraczkami i szarlotka na ciepło z lodami.

jj

moze i dobre to tam jest, ale raz na obiad czekaliśmy godzinę i 45minut. gdyby nie rodzina, zmył bym się juz dawno z tamtad. fakt, ze pierwszy raz, na conajmniej moich 5 wizyt taksie stalo i dostalismy spory rabacikm przez to, a w zasadzie za 5 pelnych obiadow z napojami, zaplacilismy li tylko chyba za napoje :)

a, i nie bylismy jedyni wowczas z takim czasem oczekiwania, tylko my, mimo braku krawatów, byliśmy mniej awanturujacym sie z tego powodu, towarzystwem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

z uporem maniaka :lol: jeszcze raz baaaardzo poproszę o namiary na kierownika budowy, którego mogłabym wypożyczyć jakiegoś pięknego dnia na pół godzinki w celu oceny istniejących fundamentów/piwnic :D

 

Kochani z Borzęcina, Topolina i okolic - czy możecie określić ile zajmuje Wam przejazd z Borzęcina do granic Warszawy (Lazurowej) w godzinach szczytu? A ile zajmuje to tym mieszkającym/zamierzającym mieszkać bliżej (Kwirynów, St.Babice, Koczargi itp)?

Bo jeśli fundamenty będą be :wink: to chyba będziemy jednak się skłaniać ku działce w okolicach Borzęcina...

 

Mogę tylko powiedzieć że usłyszałam ostatnio od jakiejś agentki nieruchomości że w Latchorzewie jak świeża bułeczka sprzedała jej się ostatnio działka po 500zł/m2 :o

SZOK!

 

Pozdrawiam z zachmurzonego Targówka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani z Borzęcina, Topolina i okolic - czy możecie określić ile zajmuje Wam przejazd z Borzęcina do granic Warszawy (Lazurowej) w godzinach szczytu? A ile zajmuje to tym mieszkającym/zamierzającym mieszkać bliżej (Kwirynów, St.Babice, Koczargi itp)?

teraz to klamliwe dane wyjda, przez remont Warszawskiej.

jedyny korek po drodze, to skrzyzowanie warszawska/lazurowa. w godzinach szczytu należy to omijać. najlepiej przez umiastów albo groty. tam nie ma swiatel i da sie przejechac spokojnie.

zajmuje to do 20min max. zwykle 15min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topolin:) nie wiem jak to jest w strone do wawy rano. ale w strone Topolina o tej 16.tej z kawałkiem jedzie sie 15 minut z Lazurowej i to teraz przy tych przebudowach drogi. tak wiec jak dla mnie super:) No i dodatkowo sa jeszcze te wszelkie alternatywne trasy dojazdu przez Umiastów itp....

 

Niestety dla kupujacych i Topolin/Borzecin juz w cenie po 200zł za metra nawet. Przynajmniej na naszej ulicy ostatnia działak narozna która sie ostała chwilowo w sprzedazy taka ma cene wyjsciową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak u was bylo z kosztem robocizny wybudowania domku,

ile moze kosztowac robocizna stanu surowego domku o pow 300m uzytkowej

pow ?parter i uzytkowe poddasze ?

 

Proponował bym Ci nie używać określenie "domku" do powierzchni 300m p.u. , bo jak nazwać domek 100m p.u. ? :-D

 

A jeśli chodzi o robociznę stanu surowego to licz na 30% materiałów i wyjdzie Ci coś koło tego. W/g mnie szacunkowo te 300m p.u. to jakieś 250 tyś zł za stan surowy. ale to raczej ostrożny szacunek. Jak masz 300m p.u. to dachu masz 350 ... a tu już cena leci w górę. Oczywiście zależy to też od rodzaju pokrycia. Naprawdę porządny dach to ok 30-35% kosztu stanu surowego.

 

Radzę nie opieraj się na kosztach stanu surowego bo potem będziesz zawiedziony wykończeniem. Stan surowy to max 35-40% kosztów całkowitych.

 

Napisz coś o technologi i rodzaju materiałów które planujesz to możemy Ci szacunkowo policzyć koszty. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten dom 300metrowy ...?

Taniej niż 40-45tyś (netto) za stan surowy z więźbą nie znajdziesz. Na dach z dachówki ceramicznej i na deskowaniu przeznacz 60 tyś. Jak masz sporo okien dachowych to może i więcej. :-))

 

... ojojoj ... ale skoro planujesz 300m to raczej wiesz co robisz i skąd wziąć :-) ... miłego budowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ello ziomkowie!!!

 

Pozdrawiam starych znajomych i witam nowych (nie)znajomych! ManieQ is back!

 

Na razie na tym zakończę i przejdę do rzeczy: potrzebny mi na gwałt namiar na koparkę. Zależy mi bardzo na czasie, więc podajcie proszę jakieś namiary. I,m więcej tym lepiej, bo nie każdy może od razu podjechać z maszyną a więcej namiarów to większa szansa na szybszą robotę (i lepszą cenę :-) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...