Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Krzysiek masz racje, ze ten watek jest bezplodny, bo i tak kazdy zrobi tak jak uwaza

a tak naprawde pewnie kazde rozwiaznie jest dobre, pod warunkiem, ze bedzie dobrze wykonane i tu jest wieksze niebezpieczenstwo jak ekipa cos spartoli - pomieszkamy zobaczymy, a wcale nie usmiecha mi sie budowanie kolejnego domu bo chyba bym tego nie przezyla, a moj maz to na pewno :lol:

 

poza tym zgadzam sie z Ania, ze do nowosci jak zwykle wszyscy podchodza z rezerwa, ale w koncu ytong to nie taka znowu nowosc

 

karorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Karorka,

 

Poprosze o tel. - teraz to mi sie w ogole zamaci ;-)

 

Anka ;-)

 

Ja ci Dam zmywarki i inne itongi ! internety i porotermy ! grzmial emeryt Yoric wymachujac laseczka ;-) A co to juz ..nie laska w murowanym domku mieszkac, pokrytym dachowka ceramiczna z drewnianymi oknami ?

Co do tynkow SG to na masz racje ... mistrz ;-) wspominal cos o tynku oddychajacym ...

 

KrzysiekSW,

 

A oczywiscie ze mysle -itong dla mnie to skrot myslowy do BK.

 

Wszyscy,

 

Wiem ..ale nie powiem ;-) z czego bede budowal - wczoraj spotkalem sie z moim bobem budowniczym nr 3 i to chyba on bedzie budowal na kurzej lapie chalupe dla mnie - bastion tradycjonalizmu, wstecznictwa i budowlanych zabobonow;-)

 

I jeszcze jedno ... sa gdzies na sieci dostepne jakies zdjecia ?? Waszych domow, fudamentow ? zdjecia Was na tle ekipy murarskiej, albo inne jakiekolwiek slowo fotografowane ... polecam sie

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karorka - bądź co bądź i u mnie i u Ciebie jest już "po herbacie", teraz to mi zostały jeszcze dylematy okienne (bo pokrycie dachowe też już kupione), ale ten temat ze względów rabatowych zostawiam na zimę.

A i ładnie popatrzeć, jak u Was mury rosną, bo u mnie wszystko stoi i czeka, aż murarze wrócą z sąsiedniej budowy (może za jakiś tydzień).

 

Może od przyszłego tygodnia powoli zacznę grodzić ten mój bałaganik. Urlopu dużo, tak, że aż się palę do roboty.

 

Pozdrowienia dla bardziej i mniej zestresowanych budowlańców

 

P.S. Im dalej brnę, tym bardziej wszystkie problemy po mnie zaczynają spływać - 8) powoli się uodparniam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Potrzebuję jakieś 1000 sztuk sztachetek na ogrodzenie. Nic specjalnego, ale chciałbym, zeby to było porzadne drewno, z którego nie zrobią mi się "śmigiełka" po roku. Czy możecie dać mi namiary na jakiś tartak bądź skład drewna, w którym można znaleźć to, co mnie interesuje.

Buduję na północy Kampinosu, gm. Czosnów.

Serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karorka - bądź co bądź i u mnie i u Ciebie jest już "po herbacie", teraz to mi zostały jeszcze dylematy okienne (bo pokrycie dachowe też już kupione), ale ten temat ze względów rabatowych zostawiam na zimę.

A i ładnie popatrzeć, jak u Was mury rosną, bo u mnie wszystko stoi i czeka, aż murarze wrócą z sąsiedniej budowy (może za jakiś tydzień).

 

Może od przyszłego tygodnia powoli zacznę grodzić ten mój bałaganik. Urlopu dużo, tak, że aż się palę do roboty.

 

Pozdrowienia dla bardziej i mniej zestresowanych budowlańców

 

P.S. Im dalej brnę, tym bardziej wszystkie problemy po mnie zaczynają spływać - 8) powoli się uodparniam :wink:

 

no wlasnie "po ptakach" jak to mowi moj maz,

a mury sie pna, jak Twoi beda zwlekac z powrotem to w koncu Cie przegonimy, bo nasi leja jutro strop i wyjezdzaja tylko na kilka dni, ale nie na inna budowe tylko do domu

 

my tez sie powoli uodparniamy :wink:

 

wlasnie Yoric przyjedz na nastepne spotkanie to zrobimy jak poprzednim razem rundke po budowach

zdjec to juz mam pewnie z 50 i moze pomysle zeby je opublikowac

telefon wysylam na priva

 

karorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowy, budujący w Mariewie gm. Stare Babice.

W odpowiedzi na twoje pytanie: 100 zł z m ale może ktos inny ma lepszą cene.

Pozdrawiam,

Tommy_Mariew

 

hej Tommy

witamy w naszych skromnych starobabickich progach

tez myslelismy o Mariewie, ladnie tam, ale wyszly w koncu Koczargi

 

pozdrawiam

karorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Potrzebuję jakieś 1000 sztuk sztachetek na ogrodzenie. Nic specjalnego, ale chciałbym, zeby to było porzadne drewno, z którego nie zrobią mi się "śmigiełka" po roku. Czy możecie dać mi namiary na jakiś tartak bądź skład drewna, w którym można znaleźć to, co mnie interesuje.

Buduję na północy Kampinosu, gm. Czosnów.

Serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam,

Bartek

 

Bartek, moja siostra kupowała, zapytam, to Ci napiszę co i jak, ale myślę, że nie wcześniej niż w piątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Udalo mi sie w koncu przy pomocy sil nadprzyrodzonych i duzej ilosci wlasnorecznie wykonanych pieczatek uzyskac prawo do budowania domku.

 

28 maja ruszam z budowa i mam nadzieje Was wkrotce nadgonic.. :D

 

Juz wiem, ze stal nalezy brac od Piotra z Leszna (przynajmniej 12), a beton z Bosta-Beton, a wiecie moze kogo wziac do robot ziemnych - kogos kto ma koparke?

 

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie

justme

 

P.S. Dzieki za umieszczenie na mapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekSw,

powiedz mi proszę na jakim etapie trzeba się zmierzyć z melioracją? przez moją działkę, akurat w miejscu gdzie ma być dom i garaż przechodzi dren (jest duża szansa że naprawdę, sąsiad kawałek dalej miał nawet studzienkę i musiał robić obejście). Na telefon miałam obiecane przez jakiegoś speca z melioracji w Grodzisku, że dadzą zgodę na likwidację tego drenu, bo to sama końcówka. tylko nie wiem kiedy mam to załatwiać: czy już teraz z dokumentami na pozwolenie na budowę, czy dopiero gdy będę kopać pod fundamenty?

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

po długiej nieobecności "reaktywuję" się na forum :) . Mój domek jest obecnie na etapie poddasza - w sobotę wylali mi strop nad parterem (tzn nad drugą częścią bo garaż i część rekreacyjna były już zalane). O dziwo zaczyna to już przypominać dom. Właśnie robię rozeznanie na temat instalacji. Czy macie może jakąś sprawdzoną firmę do wod -kan -gaz? Ja coś znalazłam ale jedni zastraszająco drodzy a drudzy jakoś tak mało profesjonalni... Np. jedna firma przekonywała mnie że do pieca gazowego kondensacyjnego to potrzeba specjalny komin a druga że może być zwykła kwasówka byle szczelna. W Muratorze niesiety nie napisali na ten temat przy okazji opisywania ogrzewania. Generalnie o ile już mnie tak cały proces budowania nie przeraża to jak się wchodzi w szczegóły to można dostać zawrotu głowy.

pozdrawiam serdecznie Babiczan (mam nadzieję że tak się to odmienia :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam starych i nowych forumowiczów!

 

EMERGENCY!!!

Zabrakło mi wełny na ocieplenie (kurde, więźbę wyliczyłem prawie dokładnie, a tutaj się rąbnąłem). Jakieś 20 paczek Rockwoola FASROCK L (ew. XL) 120mm. AFAIK na zamówienie trzebaby czekać baardzo optymistycznie jeden, a najprawdopodobniej 2-3 tygodnie. Czy ktoś z Was (lub z Waszych krewnych-i-znajomych) mógłby mi na gwałt pomóc?

 

1. Może znacie skład w którym taką niewielką ilość można zdobyć od ręki?

 

2. Może wiecie komu zostało takiej wełny po ocieplaniu i chciałby się pozbyć nadmiaru?

 

3. Może macie taką wełnę kupioną na zapas, a potrzebną dopiero powiedzmy za miesiąc lub później, i moglibyście 'pożyczyć' potrzebującemu? Publicznie obiecuję oddać jak najszybciej.

 

4. ...

 

PLEASE!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekSw,

powiedz mi proszę na jakim etapie trzeba się zmierzyć z melioracją? przez moją działkę, akurat w miejscu gdzie ma być dom i garaż przechodzi dren (jest duża szansa że naprawdę, sąsiad kawałek dalej miał nawet studzienkę i musiał robić obejście). Na telefon miałam obiecane przez jakiegoś speca z melioracji w Grodzisku, że dadzą zgodę na likwidację tego drenu, bo to sama końcówka. tylko nie wiem kiedy mam to załatwiać: czy już teraz z dokumentami na pozwolenie na budowę, czy dopiero gdy będę kopać pod fundamenty?

 

A.

Ja musiałem się z tym zmierzyć już na etapie otrzymywania pozwolenia na budowę - Gmina w Babicach życzyła sobie tego papieru wraz z decyzjami o warunkach przyłączenia.I o ile do prądu, gazu, wody wystarczyło potwierdzenie złożenia wniosku, tu trzeba było czekać na odpowiedź.

Jeśli nic się nie zmieniło od ub. roku, to proponuję Ci wziąć się za to szybko, bo ja z Grodziskiem woziłem się prawie miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez musielismy zmierzyc sie z melioracja na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowe. Kilka wizyt w Grodzisku Mazowieckim, plany przeniesienia saczek drenazu, itp, itd... Dzisiaj dostajemy decyzje wodno-prawna, dzisiaj tez mamy miec pozwolenie na budowe. Trzymajcie kciuki aby tak sie stalo :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...