Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie,

 

mam taki problem: dostałem warunki od Zakładu Energetycznego w Pruszkowie i termin podłączenia to kwiecień 2008. Z tego co czytałem na forum można znacznie przyśpieszyć działanie ZE wykonując we własnym zakresie dokumentację techniczno - prawną. Kilka osób pisało o kosztach w granicach 2000,00 zł. Rozmawiałem z elektrykiem pracującym w ZE Pruszków i on wstępnie ocenił koszt na 5000,00 zł.

I mam pytanie do Was: czy ktoś przerabiał taki temat i ile to kosztowało, ewentualnie byłbym wdzięczny za namiary na jakiegoś elektryka, który mógłby się tym zająć

 

pzdr

Tatua

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie,

 

mam taki problem:

pzdr

Tatua

 

Napisz cos więcej o tych warunkach. Jeśli ktos Ci zaśpiewał 5 tys to chyba jakaś spora inwestycja. Normalne przyłącze nawet z rozbudową linii to koszt ok 2 tys (za dokumentacje oczywiście).

 

Inna sprawa to ten termin Dlaczego kwiecień 2008 ? Z tego co wiem to od tego roku maksymalny termin to chyba 12 (nie wiem dokładnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za radą jednego z forumowiczów pozwalam sobie na poniższe.

Temat poniekąd banalny, a w ostatnim czasie nader powszechny - szukam działki. Interesuje mnie gmina Stare Babice, nieduża działka rolna do odrolnienia, ale niekoniecznie zaraz, może być za kilka lat (teraz i tak nie mam za co budować), byleby w studium była pod budownictwo mieszkaniowe. Budżet mam, jak na warunki w tej gminie, niewielki, więc raczej budowlana nie wchodzi w rachubę. W zasadzie to interesuje mnie kontakt bezpośredni do właścicieli, którzy byliby zainteresowani sprzedażą ziemi rolnej w niewielkim kawałku. Wciąż szukam przez agencje, w Babicach też, ale i W-wie - oferta niewielka, ceny niemożliwe, a prowizje dodatkowo powiększają koszty inwestycji, czyli obniżają możliwości jesli chodzi o cenę jakiej żąda właściciel (kredyt nie wchodzi w grę - jeden już spłacam). Wdzięczna będę za wszelkie informacje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

mam taki problem:

pzdr

Tatua

 

Napisz cos więcej o tych warunkach. Jeśli ktos Ci zaśpiewał 5 tys to chyba jakaś spora inwestycja. Normalne przyłącze nawet z rozbudową linii to koszt ok 2 tys (za dokumentacje oczywiście).

 

Inna sprawa to ten termin Dlaczego kwiecień 2008 ? Z tego co wiem to od tego roku maksymalny termin to chyba 12 (nie wiem dokładnie).

 

W warunkach jest informacja o potrzebie rozbudowy sieci linią kablową jako rozbudowa do istniejącej linii

Odległość podana w umowie to poniżej 200 m. Transformator jest wystarczający do zwiększonego obciążenia.

Po rozbudowie sieci ZE wg warunków montuje układ "pomiarowo - rozliczeniowy"

I tyle - wg mnie prosta operacja. Termin jest o tyle dziwny, że moje dwie sąsiadki ( pozdowienia Anulas ) mają termin grudzień 2007 a składały wnioski o warunki tydzień wcześniej niż ja.

 

Tą kwotę 5000,0 Pan elektryk podał jako wstępne oszacowanie a dokładne wyliczenia poda za tydzień.

 

Dostałem już namary na innego elekrtyka, zadzwonię i dowiem się ile to by kosztowało u niego

 

dzięki i pozdrawiam

Tatua

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatua: Moja sytuacja była podobna z tym ze linia kablowa miała ok 100m. Zapłaciłem za projekt 2200 zł brutto (razem z ZUD-em itp). Projekt ze stycznia tego roku, pozwolenie na budowę z kwietnia, prąd w październiku.

Trwało to dosyć długo ale powodem był wykonawca który się nie przykładał się do sprawy i do budowy. Ja naiwniak czekałem ze On wszystko załatwi a trzeba było zrobić to samemu. Procedura nie jest wcale taka skomplikowana. Niby wszystko zgodnie z umową z zakładem (podali termin 6 miesięcy od pozwolenia na budowę) ale o kilka miesięcy można było szybciej (jak się później okazało).

 

Projekt wykonał mi jeden z droższych projektantów z Pruszkowa. Powód wyboru tego projektanta był prosty tylko On nie marudził aby przeciąć istniejący kabel w drodze a nie ciągnąć od końcówki u sąsiada. Ja nie miałem wyboru bo właściciel drogi nie chciał się zgodzić na przejście mojego kabla.

Jeśli sytuacja jest normalna to koszty dokumentacji inni oferowali nawet na poziomie 1500 zł.

 

Przestrzegam Cie przed współpracą z tzw okolicznym guru wśród elektryków p. Szurą. On jest mocno przereklamowany i w dodatku naciąga ludzi na zawyżone koszty. Przykładów postępowania tego Pana mam wiele. Zwodzenie ludzi to jego specjalność, a regułą jest że każda sprawa jest bardzo skomplikowana i kosztowna ale ... On oczywiście to może załatwić. Te jego mityczne przełożenie w zakładzie energetycznym to w większości marketing.

 

W obecnym czasie już się w Pruszkowie wiele nie "załatwi", jeśli coś jest niezgodne z przepisem. Każdy elektryk może to samo, oby tylko sie starał.

 

Najlepszym przykładem cwaniactwa tego Pana jest proponowany koszt kabla do przyłączenia budynku. p. Szura zaśpiewał sobie 45 zł za m kabla + położenie podczas gdy kabel w pierwszej lepszej hurtowni kosztuje 25zł. Różnica niebagatelna zwłaszcza gdy miałem ponad 40m do położenia. Tak jest właściwie w każdym temacie z tym Panem. :evil:

Ciekaw jestem ile wykasował ludzi z Klaudyna którym stawiał transformator i kawałek linii.... aż się boję zapytać :-D

 

Jeśli chcesz to podam Ci na priv-a namiary zarówno na projektanta jak i na elektryka który może to wykonać za ludzkie pieniądze i bez zwodzenia przez wiele miesięcy że już za tydzień lub półtora będzie prąd. Szura termin przyłącza zmieniał mi chyba z 15 (słownie: piętnaście) razy, podczas gdy inny elektryk jak powiedział ze za dwa tygodnie w czwartek o 12 to tak było (a nawet o 10 :-D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz to podam Ci na priv-a namiary zarówno na projektanta jak i na elektryka który może to wykonać za ludzkie pieniądze i bez zwodzenia przez wiele miesięcy że już za tydzień lub półtora będzie prąd. Szura termin przyłącza zmieniał mi chyba z 15 (słownie: piętnaście) razy, podczas gdy inny elektryk jak powiedział ze za dwa tygodnie w czwartek o 12 to tak było (a nawet o 10 :-D).

 

to poproszę o te namiary

 

dzięki

 

Tatua

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie jestem po przeczytaniu 20-tu ostatnich stron Grupy Babickiej. Mam zamiar rozpocząć prace budowlane późną wiosną następnego roku w Borzęcinie Dużym. Papierologia się załatwia to tu to tam. Ja za to zaobserwowałem jaką kopalnią kontaktów do lokalnych wykonawców jest GRUPA BABICKA. Tak więc z chęcią się przyłączymy.

Mam na wstępie pytanie czy ktoś dotychczas zetknął się z ekipą pana Antoniego Wójcika, który jak twierdzi działa w tym rejonie od 7 lat.

Z góry dziękuję

Link 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatua,

załatwiłam sobie prąd w 1,5miesiaca z czego 1msc to projekt+ ZUD- robił mi to pan z pruszkowa. Przyłącze zrobił własnie cytowany powyżej pan szura- b.sprawnie ,ale nadal nie podał mi ceny za to co juz zrobił 3 msc temu. Nie chce kasy to nie ,ja juz nawet do niego nie dzwonię. Wiem ile powinno to kosztować i więcej nie dam!

Gaz 5msc, najgorzej poszło mi z wodą, ale tez juz beda kopać.kanaliza jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatua:

Ta a propos kosztów dokumentacji to przedłużenia /rozbudowy/przebudowy itp linii to wielkość inwestycji nie ma żadnego znaczenia (o ile nie jest to jakaś poważna budowa). Jak powiedział mi sam projektant praca jest taka sama w wypadku takich drobnych inwestycji jakie wykonuje się dla indywidualnych użytkowników więc i cena tejże dokumentacji nie powinna odbiegać od tzw normy czyli do ok 2 tyś.

Moim zdaniem tak samo jak i winnych dziedzinach projektanci próbują zarobić na nieświadomych inwestorach w/g zasady "a nóż zapłaci" ... :-)

 

mencel:

1,5 miesiąca ? Czy na pewno to była budowa linii ? a nie samo przyłącze ?

Na budowę linii trzeba mieć pozwolenie na budowę a to trwa w powiecie jak wiadomo ... ileś tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie rur melioracyjnych. Z góry przepraszam, jeśli temat już omawiany.

Ostatnio dowiedziałem się, że przez moją działkę biegną rury melioracyjne, o czym nie wiedziałem kupując działkę. Czy na czymś takim można postawić dom? Co z tym robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ex 67 -prąd to oczywiscie przyłącze, ale na pozwolenie na budowę wodociagu czekałam 3 tyg i dlatego tak długo,ze musieli odp wszyscy współwłasciciele drogi. Tylko ,że ja jeżdzę teraz wszędzie z duzym brzuchem i tak mi moja Matysia załatwia, krótkie terminy i duże rabaty!

Faceci tam gdzie sami nie dajecie rady wysyłajcie swoje ładniejsze połowy i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatua:

Ta a propos kosztów dokumentacji to przedłużenia /rozbudowy/przebudowy itp linii to wielkość inwestycji nie ma żadnego znaczenia (o ile nie jest to jakaś poważna budowa).

 

a moze te 5 tys. ktore wyliczyli Tatui to juz byla calosc - dokumentacja + wykonanie

nie pamietam czy mielismy jakas wycene z ZE ale przynajmniej tak bylo w przypadku gazowni - wycena obejmowala calosc - dokumentacje + wykonanie

 

pisalam ze u nas wykonanie przylacza energii kosztowalo calkiem sporo ale juz z wykonaniem, sama dokumentacja czyli opinia zud, projekt, wykonanie postanowien zud i obsluga prawna oraz geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza kosztowaly nas ok 2,5 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatua:

Koszty "elektryczne" to

 

1 - Dokumentacja projektowa do budowy linii kablowej w drodze ok 2 tyś. Albo czekaj nich Zakład energetyczny wykona na własny koszt bo to ich obowiązek.

 

2 - Prowizorka budowlana ok 400 zł (koszt skrzynki) koło licznika.

 

3 - Przyłącze kablowe od skrzynki do budynku ok 50 zł za 1mb kabla z położeniem i odbiorem licznika itp (na gotowo).

 

4 - Instalacja wewnętrzna 20-25 zł za pkt elektryczny (robocizna) lub 40 zł (robocizna z materiałem). Pkt elektryczny to odbiornik energii ! a nie każda puszka ! Uważaj na naciągaczy którzy po zrobieniu instalacji śpiewają sobie ekstra kasę za tzw oświadczenie do zgłoszenia instalacji. Słyszałem o takich co to sobie ileś tam od punktu liczą. Wszelka papierologia ma być w tej cenie.

 

Jak zaśpiewają Ci inne ceny to goń dziadów i szukaj innych. Trzymajmy się razem i nie dajmy się doić naciągaczom. Oni wszyscy myślą że jak ktoś się buduje to ma kasę i można go cyckać.

Oszczędzaj pieniądze bo w podnieceniu związanym z rozpoczęciem budowy nie zauważysz jak Ci wyfrunie z portfela sporo kasy które na pewno przydadzą Ci się na inne cele. Uwierz mi że będziesz mieć na co wydawać na następnych etapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dziękuję wszystkim za informacje. Jestem po kilku telefonach i tutaj ceny za dokumetację oscylują w granicach 2 tys. czyli tak jak pisaliście. Umówiłem się na spotkanie i mam nadzieję, że uda się wszystko sprawnie załatwić.

 

Teraz jeszcze czekam na warunki przyłaczenia do sieci gazowej ...

 

pzdr

Tatua

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

mam taki problem: dostałem warunki od Zakładu Energetycznego w Pruszkowie i termin podłączenia to kwiecień 2008. Z tego co czytałem na forum można znacznie przyśpieszyć działanie ZE wykonując we własnym zakresie dokumentację techniczno - prawną. Kilka osób pisało o kosztach w granicach 2000,00 zł. Rozmawiałem z elektrykiem pracującym w ZE Pruszków i on wstępnie ocenił koszt na 5000,00 zł.

I mam pytanie do Was: czy ktoś przerabiał taki temat i ile to kosztowało, ewentualnie byłbym wdzięczny za namiary na jakiegoś elektryka, który mógłby się tym zająć

 

pzdr

Tatua

 

W projekcie umowy jest pomylka. Mialam taka sama sytuacje. W BOK doradzili mi aby umowy nie podpisywac, wiec jej nie podpisalam. Dostalam od nich namiary na osobe, do ktorej nastepnego dnia zadzwonilam i umowilam sie na podpisanie poprawionej umowy. Powinien byc wpisany kwiecien 2007.

Moze maja blad w szablonie i wszystkich wrzucaja taki termin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem mmena ale wydaje się to nierealne. Przy tak dużej inwestycji o jakiej pisze Tatua pół roku na wykonanie? Obawiam się, że sposób działania zakładu energetycznego nie zmienił się aż tak znacznie w ostatnim okresie. Może u Ciebie chodzi tylko o proste przyłącze?

Pozdrawiam

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...