Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeśli chcesz to podam Ci na priv-a namiary zarówno na projektanta jak i na elektryka który może to wykonać za ludzkie pieniądze i bez zwodzenia przez wiele miesięcy że już za tydzień lub półtora będzie prąd. Szura termin przyłącza zmieniał mi chyba z 15 (słownie: piętnaście) razy, podczas gdy inny elektryk jak powiedział ze za dwa tygodnie w czwartek o 12 to tak było (a nawet o 10 :-D).

 

ja też poproszę o te namiary. Będę potrzebował prąd na wiosnę 07, a kazali mi czekać do wiosny 08.

Z góry dzięki. pzdr

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanie odnośnie rur melioracyjnych. Z góry przepraszam, jeśli temat już omawiany.

Ostatnio dowiedziałem się, że przez moją działkę biegną rury melioracyjne, o czym nie wiedziałem kupując działkę. Czy na czymś takim można postawić dom? Co z tym robić?

Rozumiem, ze masz na mysli tzw. "drenaz".

Jesli rury drenarskie przebiegaja w kolizji z posadowieniem budynku (mowiac po ludzku budynek nie moze byc postawiony nad zadna z rur drenarskich) - to musisz uzyskac tzw. pozwolenie wodnoprawne na likwidacje lub przebudowe drenowania. Takie pozwolenie jest wymagane w komplecie z innymi dokumentami przy ubieganiu sie o pozwolenie na budowe.

To czy bedzie to tylko likwidacja czy tez przebudowa drenazu zalezy od aktualnych warunkow (ja np. mialem u siebie dwa male saczki drenarskie, ktore pozwolono mi zlikwidowac, ale np. u sasiada jest glowny saczek drenarski - do ktorego zbiegaja sie inne saczki - i on dostal pozolenie na przebudowe, a konkretnie przesuniecie tegoz saczka o kilka metrow).

 

O ile dobrze pamietam to o pozwolenie wodnoprawne w przypadku naszej gminy trzeba wystapic do Wojewodzkiego Zarzadu Melioracji i Urzadzen Wodnych w Grodzisku Mazowieckim, ale musialbym to jeszcze sprawdzic "w papierach", bo w tej chwili nie pamietam dokladnie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze masz na mysli tzw. "drenaz".

Jesli rury drenarskie przebiegaja w kolizji z posadowieniem budynku (mowiac po ludzku budynek nie moze byc postawiony nad zadna z rur drenarskich) - to musisz uzyskac tzw. pozwolenie wodnoprawne na likwidacje lub przebudowe drenowania.

nie ma znaczenie, czy budynek przebiega czy nie nad rurkami. i tak i tak wymagane jest pozwolenie wodnoprawne jeśli drenaż w ogóle występuje na działce. generalnie, nie jest to żadna przeszkoda, a przynajmniej nigdy nie spotkałem się z utrudnieniami.

no i oczywiście tak, pozwolenie wodnoprawne uzyskuje sie w starostwie ale na podstawie papierów z Grodziska Mazowieckiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie, nie jest to żadna przeszkoda, a przynajmniej nigdy nie spotkałem się z utrudnieniami.

A widzisz, zalezy jaki drenaz. Moj wspomniany sasiad borykal sie z tym pozwoleniem, bo tez chcial uzuskac zgode na likwidacje. Ale nie udalo mu sie i musi przesunac ten nieszczesny drenaz - wstepna kalkulacja to ok. 2000-2500 zl. Ale w jego przypadku sytuacja faktycznie byla nieciekawa - bo oprocz glownego saczka drenarskiego doslownie na srodku dzialki ma taka "gwiazde", w ktorej z glownym saczkiem laczy sie kilka mniejszych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem jedynie na myśli, pisząc, że nie jest to wielki problem, że da się to załatwić :) znaczy, że jak działka fajna, to bedzie moze dodatkowy koszt, ale do obejścia :)

ja musiałem załatwić pozwolenie, mimo, że sączek przechodzący przez moją działke, miał sie nijak do posadownienia domu. czyli mógł zostać i nikomu nie przeszkadzał. ale kazali odciąć i zaczopować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoja droga ciekaw jestem jak te przepisy wodnoprawne sa sformulowane... Na przyklad jak ktos nabylby dzialke 1 ha i w jednym rogu mial saczek drenarski, a dom chcial wybudowac w przeciwleglym rogu - to tez musialby likwidowac ten nieszczesny saczek...?

to ustala się właśnie w Grodzisku :) oni podejmują decyzję. mają tam swoje plany i projekty i mogą to odnieść do faktu, czy zmieni to w jakiś istotny sposób warunki melioracyjne czy też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja dziś obebrałem projekt przebudowy sieci drenarskiej który wykonała mi Pani która pracuje w Melioracji w Grodzisku. Teraz tylko do starostwa tam poleży miesiąc i dopiero decyjza wodno prawna. Obecne przepisy mówią iż żaden obiekt budowlany nie może być posadowiony bliżej niż 1,5-2 m od granic budowy. Pod spodem tym bardziej. Jeżeli droga sączków nie koliduje z budową to wówczas saczek którego nie można usunąć należy zmienić materiał ( z ceramiki na plastik) na własny koszt.

 

pozdrawim

Link1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem mmena ale wydaje się to nierealne. Przy tak dużej inwestycji o jakiej pisze Tatua pół roku na wykonanie? Obawiam się, że sposób działania zakładu energetycznego nie zmienił się aż tak znacznie w ostatnim okresie. Może u Ciebie chodzi tylko o proste przyłącze?

Pozdrawiam

jj

 

Jesli jest to nierealne to mam w domu papierowa fatamorgane :-)

Nie potrafie ocenic jak bardzo skomplikowane jest podlaczenie mnie do pradu, zwlaszcza w porownaniu z Tatua. U mnie beda ciagnac ok. 100 m.

Przy podpisyawaniu umowy powiedziano mi, iz termin, ktory obecnie daje elektrownia to 8 miesiecy (u mnie to wypada w kwietniu 2007, nigdy nie twierdzilam, ze jest to pol roku), zas wpisany na umowe rok i 8 miesiecy jest pomylka - takie terminy byly kiedys, obecnie uleglo to przyspieszeniu. Zostalam rowniez poinf., ze moge to zrobic we wlasnym zakresie - to podobno jeszcze przyspieszy sprawe.

Po zlozeniu kopii pozwolenia na budowe musialam jeszcze pare dni poczekac, bo zgubili dokumenty. Dostarczylam je jeszcze raz i po skontaktowaniu sie z osoba odpowiedzialna za cala sprawe (nawiasem mowiac inna niz wpisana w umowe, musialam obdzwonic pol biura zanim udalo mi sie dotrzec do wlasciwej) dowiedzialam sie, ze kieruja sprawe na przetarg i po znalezieniu wykonawcy skontaktuje sie z nami projektant aby ustalic gdzie ma byc skrzynka.

I to tyle mojej nierealnej sprawy pradotworczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja dziś obebrałem projekt przebudowy sieci drenarskiej który wykonała mi Pani która pracuje w Melioracji w Grodzisku. Teraz tylko do starostwa tam poleży miesiąc i dopiero decyjza wodno prawna. Obecne przepisy mówią iż żaden obiekt budowlany nie może być posadowiony bliżej niż 1,5-2 m od granic budowy. Pod spodem tym bardziej. Jeżeli droga sączków nie koliduje z budową to wówczas saczek którego nie można usunąć należy zmienić materiał ( z ceramiki na plastik) na własny koszt.

mój sączek przechodził wzdłuż działki prostopadle do ulicy i w dodatku jakies 4-5 m od budynku. kazano mi go zwyczajnie przeciąć w granicy działki, między mną a sąsiadem i zaczopowac od strony sąsiada.

to czopowanie tez bez sensu, bo jesli ten saczek leci dalej, to dokladnie w takiej samej odleglosci od domu sasiada, wiec z jego strony tez powinien być odciety i zaczopowany.

generalnie dziwaczne są te decyzje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ponownie Drodzy ale ja mam dziś do Was pytań :D . Czy możecie się podzielić ile kw mocy przyłączyliście do swoich domów. W moim przypadku 150m2 + garaż 25.

 

 

pozdrawiam

tu jest taki fajny topik ( sorry, się wtrancam - ja nie Babice, ale Wawrzyszew - a to niedaleczko:))

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=73489&highlight=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja co prawda z grupy sąsiedzkiej, ale ZEW-T ten sam. Dostałam umowę na przyłączenie do sieci energetycznej z terminem realizacji na pażdziernik 2007. Dzwoniłam do działu inwestycji, jakiś miły pan powiedział, że nawet jak sobie sama zrobię dokumentację to może przyśpieszy się o 2 miesiące, ale na pewno nie więcej. Tak że jeżeli mogła bym też prosić o namiary na przyśpieszacza :oops: :oops: :oops: , to bardzo proszę :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...