Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No dobra... wiem, że pytanie z serii naiwnych :-), ale poszukuję ludzi którzy mi zrobią więźbę za jakieś 2 tyg. Sąsiadowi robili jacyś, jak to określił, "miejscowi", ale nagrał im ich jego wykonawca, z którym się ostro pokłócił i wywalił a on namiarów nie wziął, więc kontakt raczej stracony :-(. Macie może kogoś godnego polecenia.

 

Aha, mądrzy ludzie mówią, że można betonować do -5stC po dodaniu takiego np. cemaplastu :-))) no i tego się trzymam, moi murarze też :-).

 

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra... wiem, że pytanie z serii naiwnych :-), ale poszukuję ludzi którzy mi zrobią więźbę za jakieś 2 tyg. Sąsiadowi robili jacyś, jak to określił, "miejscowi", ale nagrał im ich jego wykonawca, z którym się ostro pokłócił i wywalił a on namiarów nie wziął, więc kontakt raczej stracony :-(. Macie może kogoś godnego polecenia.

 

Aha, mądrzy ludzie mówią, że można betonować do -5stC po dodaniu takiego np. cemaplastu :-))) no i tego się trzymam, moi murarze też :-).

 

Łukasz

 

Niestety nie mogę polecić Ci moich murarzy (oni robili mi więźbę) ale może spróbuj w TuksDach-u . Firma mieści się w Babicach na przeciwko składu drewna (koło szrotu). Kiedyś składali mi ofertę i była całkiem przyzwoita.

Zastrzegam ze nie znam ich ekip ani jakości wykonania. Jak dla mnie to mało kto potrafi zrobić coś dobrze :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbyć ponowić moje i CONRAD67 pytanie dotyczące ekipy Pana Antoniego Wójcika. Może ktoś miał z nimi doczynienia. Podobno budują już w gminie Stare Babice od 7 lat???

 

Słyszałem o nim sporo dobrego, ale 3 lata temu, jak mi się wyceniał, był dla mnie trochę za drogi.

 

Mogę polecić Antka. Jeśli chodzi o ceny to może faktycznie wychodzi drożej niż by to robił szwagier wójka itp. ale jest bardzo szybki i nie ma poprawek a poza tym nie marnuje towaru i zawsze coś doradzi. Jak są póżniej jakieś nieprzewidywane poprawki albo zmiana koncepcji to nie robi z tego tytułu scen i nie dolicza z kosmosu dopłat. Ja byłem zadowolony, dom 220 mtr plus garaż 80 mtr w dwa miesiące z przerwami technologicznymi [ ok. 2 tygodnie ] Dla mnie rewelacja, polecam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Starych i Nowych Forumowiczów po dłuższej przerwie...T

Tak sie zdarzyło że zajęty byłem budowaniemmmmm.

Mam pytanie a w zasadzie prośbę o namiary na kominkarzy (kompleksowa ułsuga od zakupu wkładu, poprzez montaż kończąc na obudowie). Niestety wkurzył mnie mój potencjalny wykonawca - który pojawił sie raz na budowie powiedzial ze bedziemy robić i od tamtej pory pomimo wielu moich telefonów wcale nie reaguje. Nie chce roboty to nie...

Kolejna sprawa za jakieś 3-4 tygodnie będę miał barak budowlany do sprzedania - (duży - ponad 7 m długości, dwa przedziały, nowa elektryka, stan dobry - cena do uzgodnienia). Barak czeka w Kwirynowie na ul. Świerkowej

Pozdrawiam i życzę miłego budowania zwłaszcza wszytkim poczatkującym budującym...

Paweł N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy,

 

Oczywiście mam pytanie dla mnie ważne, Czy przy obecnej pogodzie(deszcze,zimno) mozna robić tynki wewn, jeżeli dom nie ma okien???

Nie moge wstawić okien przed tynkami-Urzedowski ma tak w umowie- a instalacje dopiero skończyli i od pon. chcą tynkować. prognoza pogody beznadziejna na najbliższy tydzień.

Co mam robić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy,

 

Oczywiście mam pytanie dla mnie ważne, Czy przy obecnej pogodzie(deszcze,zimno) mozna robić tynki wewn, jeżeli dom nie ma okien???

Nie moge wstawić okien przed tynkami-Urzedowski ma tak w umowie- a instalacje dopiero skończyli i od pon. chcą tynkować. prognoza pogody beznadziejna na najbliższy tydzień.

Co mam robić???

 

 

W/g mojej oceny to oczywiście że można tynkować.

Najważniejsze żeby w środku temperatura nie spadła poniżej zera. Wystarczy żeby tynkarze zasłonili na noc otwory okienne i drzwiowe folią i temperatura sie utrzyma na plusie nawet w nocy. Budynek ma zakumulowane ciepło z dnia i z ziemi. Tak szybko się nie wychłodzi aby w nocy coś przemarzło.

 

Prognoza na przyszły tydzień nie jest taka zła. W dzień nawet do +10 a w nocy najwyżej -2-3.

 

Swoją droga dlaczego producent okien nie pozwala tynkować z wstawionymi oknami ? Czy Oni myślą ze po tych oknach będzie płynęła woda ?

 

Jeśli boją się wilgoci z tynków to jak będzie podczas zacinającego deszczu ? Dzisiaj podczas ulewy z zachodnim wiatrem woda płynęła po moich oknach balkonowych wartkim strumieniem :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info w sprawie więźby.

 

Potrzebuję wypożyczyć przyczepę do samochodu (niedużą, taką jak mają np. na stacjach Orlen, Statoil). Jest jakaś wypożyczalnia w okolicy Babic?

 

Pozdr

Łukasz

Przyczepy na pewno sa na Orlenie przy skrzyzowaniu Lazurowej i Gorczewskiej...

 

Mencel - ta uwage odnosnie montazu masz w gwarancji na okna? Ja tez mam zamowione okna Urzedowkiego, ale na razie nie natknalem sie nigdzie na taki zapis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uffffffffffff…. Kilka dni i kilkadziesiąt godzin i przebrnęłam przez całe 88 stron ………..

 

A teraz do rzeczy

dołączyłam do Was bo też mamy działkę w gminie Babice Stare, co prawda na mapce MańQa nie da się nas zlokalizować (nie sięga tak daleko na zachód), a Yoric krzyczał: Borzęcinowi mówię nie! (jakoś tak to było), nie można zaprzeczyć, że Borzęcin Mały należy do tej gminy :D

mimo, że nigdy Was nie spotkałam, to po przeczytaniu całości mam wrażenie że się znamy (na pewno znam Wasze problemy i dylematy). W trakcie czytania zadawałam pytania na priv prosząc o różne namiary. Tym co odpowiedzieli wielkie, wiele się od Was „nauczyłam” i mogę zaczynać swoją budowę późną wiosną. Skrupulatnie zapisywałam wszelakie kontakty i zebrał mi się ładny „bank danych”, jednak wiele namiarów przesyłaliście sobie na priv. Czy mogę Was poprosić abyście w wolnej chwili podrzucili mi namiary w szczególności na ekipę budowlaną, kierownika budowy i kogoś do dachu?

 

Wszystkich Babiczan gorąco pozdrawiam, a patrząc za okno to przyda się gorąco tym co jeszcze nie zakończyli sezonu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy,

 

Oczywiście mam pytanie dla mnie ważne, Czy przy obecnej pogodzie(deszcze,zimno) mozna robić tynki wewn, jeżeli dom nie ma okien???

Nie moge wstawić okien przed tynkami-Urzedowski ma tak w umowie- a instalacje dopiero skończyli i od pon. chcą tynkować. prognoza pogody beznadziejna na najbliższy tydzień.

Co mam robić???

 

Pośpiech ponoć jest wskazany przy łapaniu pcheł.

Te tynki powinny jeszcze troche przeschnąć przed zimą. To już listopad, kto Ci zagwarantuje, że za 2 tyg nie wyskoczy na parę dni -15*C. Ja bym odpuścił, po co pchać się w kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas bylo tak z tymi tynkami... okna wstawione w listopadzie 2004, tynki wew z agregatu miesiac pozniej, w styczniu 2005 roku wylewki. Ale... Musielismy ogrzewac dom kominkiem i wynajac osuszacze Munters na 6 tygodni. Udalo sie, wilgoci w domu nie bylo i wszystko pieknie wyschlo. Mieszkamy w domu juz ponad rok, tynki nie pekaja, nie ma rys na scianie. Nam zalezalo na czasie, udalo sie, ale jezeli nie masz okien, nie ogrzewasz domu, nie wstawic kilku maszyn osuszajacych, to zapomnij o tynkach zima.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renata,

 

:-)

Nie mam nic przeciwko Borzecinowi, natomiast dla mnie - osoby, ktora musi codziennie do fabryki w Warszawie dojechac, dzieciaki do szkol dowiezc, nieraz taryfa z imprezy wrocic ....Borzecin jest stanowczo za daleko.

 

Przekonasz sie sama po przeprowadzce .... niestety codzienne dojazdy sa o wiele bardziej meczace niz spontaniczne, pelne entuzjazmu wizyty na budowie ...

 

Teraz budowalbym jak najblizej Warszawy, ludzi, sklepow i porzadnej komunikacji zbiorowej.

Dojazdy nie sa fajne - kto dojezdza, ten wie ;-)

 

(Y)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp.Tynki ruszyły dziś, mamy dwie dmuchawy bedą chodzić cały czas- nieźle zapłace za prąd,ale nie mam wyjścia-,okna zabite deskami, podobno prawdziwe przyjada pod koniec tygodnia. jesli uporam sie z inwentaryzacją gazu to moge grzać dom za jakieś 3 tyg. Mam nadzieje,że kier wie co robi.

 

P.E.T.E. - zapis w umowie z Urzedowskim przy terminie montazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp.Tynki ruszyły dziś, mamy dwie dmuchawy bedą chodzić cały czas- nieźle zapłace za prąd,ale nie mam wyjścia-,okna zabite deskami, podobno prawdziwe przyjada pod koniec tygodnia. jesli uporam sie z inwentaryzacją gazu to moge grzać dom za jakieś 3 tyg. Mam nadzieje,że kier wie co robi.

 

P.E.T.E. - zapis w umowie z Urzedowskim przy terminie montazu.

A tak z ciekawosci - u ktorego dealera zamowilas Urzedowskiego? Ja po dosc dlugich poszukiwaniach zdecydowalem sie na dealera z Pruszkowa.

Zamowienie wraz z zaliczka skladalem 15 sierpnia, bo od 18 sierpnia Urzedowski podnosil ceny na dab o 10 %, a na parapety o jedyne... 50 % :o

Coz - taki rok w tym roku, kto budowal ten wie :wink:

 

Teraz budowalbym jak najblizej Warszawy, ludzi, sklepow i porzadnej komunikacji zbiorowej.

Dojazdy nie sa fajne - kto dojezdza, ten wie ;-)

Masz Yoric racje, ale nie zapominaj, ze cena dzialek rosnie - dzisiaj to juz chyba mozna mowic, ze wykladniczo :evil: wraz ze zmniejszaniem sie odleglosci do Warszawy...

Z reguly kazdy wybiera jakis kompromis pomiedzy cena i wielkoscia dzialki, a odlegloscia od miasta. Ale w sumie jak bedziemy miec metro w Chrzanowie - za jakies 25 lat :D to mysle, ze Warszawa sie do nas znaczaco "przyblizy" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoric, wiem, że Ty to pisałeś w dobrej wierze :)

 

korki mnie nie przerażają, jak ktoś jeździ przez mosta Grota-Roweckiego to coś o tym wie, obecnie powrót do domu (z Ochoty na Tarchomin) zajmuje mi ok 60min. za chwilę jak będzie śnieg to będzieod 90 do 120 i nie jest mnie nic w stanie zniechęcić do Borzęcina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

RenatoS dzielimy ten sam los jeżdząc przez poroniony pomysł "porządnej komunikacji zbiorowej" tzn jeden most na Białystok, Suwałki, Augustów, Mazurym, Marki, Białołęka, Tarchomin, Brudno, legionowo, Jabłonna i sto innych miejsc gdzie ludzie żyją i jadą i jadą i jadą. Myślę, że ludzie którzy jezdzą do Leszna nie klną tyle co Ci co licza na NASZE CUDOWNE mosty. Górczewska jest ok a dale to może tylko 50km/h ale nie na 6-cio pasmowym hiway.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...