Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

pojechalismy wieczorkiem cieszyc sie pierwszymi zainstalowanymi lampami a po 10 min zgaslo swiatlo w calych Koczargach

czekalismy pol godziny i nic, w koncu pojechalismy, po drodze okazalo sie ze w zielonkach tez nie ma, potem widzielismy pogotowie energetyczne

czyzby nasze kilka swiatel spowodowalo przeciazenie sieci? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie na terivie pojawiły sie 2 ryski - po docieraniu (delikatnym docieraniu) siateczką tynku (nie robiłem piaskiem kwarcowym) - moim zdaniem mam ciut przycienkie tynki na suficie. Kupiłem wiosną farbe lateksową Beckersa i po malowaniu jedna ryska zniknęła, a drugą minimalnie widać wieczorem przy zapalonym świetle.

Ryski niby niezauważalne, ale ja wiem że są :-? Liczyłem 2 lata temu - monolit wychodził wtedy trochę - ale niedużo drożej (wariowały wtedy ceny stali). Poza tym - dałem się namówić wtedy na pustaki stropowe Optiroca - kruche jak cholera

Dziś mimo wszystko zrobiłbym chyba strop z monolitu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poproszę o uwagi o komentarze do projektu

 

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/benedykt2/index.php

 

pozdrawiam

Ja uwage do tego projektu mam tylko jedna - wlasnie buduje taki dom :D

 

Co prawda jak dokonywalismy wyboru, to MG Projekt mial tylko jedna (pierwsza) wersje Benedykta, o powierzchni netto 273 m2 - dla nas byl za duzy. Na zamowienie zrobili nam mniejsza "skompresowana" :wink: wersje - ok. 220 m2 powierzchni netto. Poza tym wprowadzilismy naprawde spoooro zmian w usytuowaniu scian, poprzesuwalismy nawet zewnetrzne sciany nosne :o ale w koncu robili nam projekt na zamowienie, wiec poszalelismy :wink:

Teraz widze, ze MG Projekt poszerzyl swoja oferte i ma kilka mniejszych, roznych wersji Benedykta.

 

Na razie mam stan surowy otwarty, przykryty dachem (choc jeszcze bez ostatecznego pokrycia - na razie papa, dachowka bedzie na wiosne).

Co do kosztow moge powiedziec Ci tyle, ze jest to dosyc (a nawet bardziej niz dosyc) drogi projekt w budowie... Kosztorys dolaczany przez MG Projekt ma sie nijak do rzeczywistych kosztow budowy (co na szczescie zalozylismy na wstepie), wiec przelicz dokladnie zanim zdecydujesz sie na wybor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karorka,

 

jak jeszcze raz wlaczysz swoje energooszczedne lampki, tak ze znowu zachwiejesz systemem energetycznym gminy - zaprosze Cie na ponowne ustawienie wszystkich zegarkow, ktore sie wylaczaja po nawet chwilowym zaniku napiecia.

Bylas moze w ostatnim tygodniu z lampkami we Francji, Wloszech lub Niemczech ??? - oni tam tez mieli klopoty energetyczne.

 

U mnie (Klaudyn) swiatlo zgaslo tylko na 3 sekundy, ALE TO WYSTARCZYLO DO ZRESETOWANIA TYCH CHOLERNYCH ZEGARKOW!!!

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chorobcia :o byłem pierwszym odbiorcą, jadąc od Babic, który nie miał światła, patrzyłem na domy w stronę Rynku i jak mi gól skakał

Noooo... :wink: skoro byles pierwszym odbiorca bez pradu, to moze jednak nie zaroweczki Karorki byly sprawca "energetycznego zamieszania"... :wink:

Przyznaj sie lepiej, co to za urzadzenie uruchamiasz w piwnicy :D

 

Wczoraj dzwonilem do gminy w sprawie linii 730.

Otoz przykladowo na ul. Klonowej w Koczargach jest problem z lokalizacja przystankow :)

Problem polega na tym, ze nie ma chetnych na wyrazenie zgody w sprawie lokalizacji zatoki autobusowej przed posesja - co mnie zreszta jakos specjalnie nie dziwi :roll:

Jedyna osoba, ktora poki co zgodzila sie na utworzenie przystanku przed domem jest... soltys :D no coz, w koncu funkcja zobowiazuje... Zreszta ta zatoka zostala ostatnio zbudowana (przy Klonowej, na wysokosci ul. Wrzosowej). Nastepny przystanek mial byc w Wojcieszynie, kolo kapliczki, ale poki co chetnych na otrzymanie w prezencie przystanku brak :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegam przed firmą BESSY POLSKA mieszczącą się w Babicach Starych przy ul. Kutrzeby zajmującą się produkcją okien.

Pierwszy zgrzyt - faktura wystawiona na 300 zł więcej niż było w umowie.

2 - okna w wykuszu zostały tak ,,wymierzone" przez ich ,,fachowca", że nie mieściły się w otworze i wyobraźcie sobie, że ekipa tak je wmontowała!!!!!!! Poza obrys muru. Przykleili po prostu na piankę, żeby się tylko trzymało! Na moją interwencję poprawili to, ale nie było to w stylu - tak, zepsuliśmy, poprawimy, przepraszamy, tylko długo musiałam im udowadniać, że ,,styropian tego nie wyrówna" No bo ,,ja przecież nie będę przerabiał ,,Pani okien" i dopłacał do tego" Rozumiecie? Teraz to już moje okna

Teraz zauważyłam, że dwa okna mają nierówne skrzydła, tzn. na dole 1 skrzydło jest niżej od drugiego o ok. 5- 7mm . Zadzwoniłam, żeby przyjechali to wyrównać, a oni ,,nie mają czasu na takie drobiazgi" mają inną robotę a te nierówności są normalne i tak ma być!

Mam im zaufać

A za 2-3 miesiące i tak to osiądzie i wtedy przyjadą, a teraz nie mają czasu.

A jak wymieniałam okna 9 lat temu okna, to z Bartyckiej zawsze przyjeżdzali bez problemu, a było to 3 razy dalej niż z Babic.

ZDECYDOWANIE NIE POLECAM FIRMY BESSY POLSKA Z BABIC.

pozdrawiam

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALLALUJA

 

P.e.t.e. mogę wprosić się na oglądanie??? Please

Już tyle szukam jakiegoś gotowego i nawet widziałam na Białołęce dwa, ale tylko z zewnątrz, a bardzo mi zależy, aby zobaczyć poddasze i wysokość ścian kolankowych.

Sorki za to, że się sama wpraszam, ale chyba mnie rozumiesz?...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RenataS,

 

Bardzo fajny projekt - wlasciwie niestety hahahaha nie ma sie do czego przyczepic.

 

UWAGI ZEWNETRZE

1. garaz jest przyrosniety do domu - zobacz jak ladnie wygladalby sam dom bez doklejonego garazu. Zdaje sie ??? ze nie ma przejscia z garazu do domu - tym bardziej bym sie zastanowil nad chalupa bez garazu ....

Jestem przeciwnikiem wjezdzania samochodem do domu, ale przeciez nie kazdy musi nim byc ;-)

2. cos kominow malo ....

 

UWAGI WNETRZE

1. rozwalilbym scianke pomiedzy kotlownia i pom. gospodarczym i zrobil 1 porzadne pomieszczenia gospodarcze

2. brakuje mi pralni na gorze - zrobilbym pralnio-lazienke z jednej lazienki (wtedy musisz zrezygnowac z lazienki w "sypialni panstwa" ;) albo wcisnalbym pralnie do "pokoju goscinnego" zwanego przez domoroslych atletow "pokojem sportowym" ;)

3. Troche maly przedsionek - juz na planach mozna drzwiami dostac.

4. Jakis wystraszony ten kominek - tak sie w kat wcisnal .... Kominek powinien byc na eksponowanym miejscu (my way)

 

UWAGI OGOLNE

 

1. TEN DOM NIE JEST TANI - nie chce zagladac nikomu do portfela, ale i w Kwirynowie (oaza dostatku) zaczynaja straszyc niewykonczone domy.

Jest to WIELKI (280 m2) dom z WIELKIM DROGIM dachem, WIELKIMI DROGIMI NIESTANDARDOWYMI oknami, w tym sporo polaciowych - DROGICH !

Okiennice (chyba jednak sciana 3W zamiast proponowanej 2W), elewacja klinkierowa, klinkierowe "odboje" DROGIE.

NIE WIERZ w te wyliczenia, kosztorysy dolepione do projektu - dodaj 30 % - wtedy mozesz spac w miare spokojnie.

 

Ale w ogole projekt fajny - gratuluje wyboru.

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALLALUJA

 

P.e.t.e. mogę wprosić się na oglądanie??? Please

Już tyle szukam jakiegoś gotowego i nawet widziałam na Białołęce dwa, ale tylko z zewnątrz, a bardzo mi zależy, aby zobaczyć poddasze i wysokość ścian kolankowych.

Sorki za to, że się sama wpraszam, ale chyba mnie rozumiesz?...

pozdrawiam

Jasne, ze mozesz wpasc poogladac :)

Ale wez pod uwage, ze moj projekt nie jest standardowy - m.in. wlasnie scianki kolankowe sa na nasze zyczenia podniesione :)

Poza tym mamy ogrzewanie nadmuchowe, rozprowadzone w podlodze parteru i w stropie - przez co strop jest grubszy niz w oryginalnym projekcie - a przez to dom nieco wyzszy...

 

A te dwa Benedykty w Bialolece - to pewnie takie dwa kolo siebie, w lustrzanym odbiciu, polozone w malym lasku? Jak my zamawialismy projekt to zaczynali je wlasnie budowac. Stawial je jakis deweloper na sprzedaz. Oj, jak przyszly klient widzialby z czego one byly budowane... No ale niewazne, bo jeszcze ichniejszy nabywca przeczyta to forum :wink:

 

Co do kosztow - Yoric ma racje. Dach jest bardzo drogi - sama rama stalowa dachu kosztowala naprawde sporo, a i wiezba jest mocno rozbudowana... My do kosztorysu MG Projekt dodalismy profilaktycznie 40 %, a i tak nie zmiescilismy sie w 100 % w nowym kosztorysie :) Ale to glownie przez szalenstwo z cenami materialow w tym roku :x

A wiesz Yoric, ze niektore z Twoich pomyslow na zmiany sa w naszym projekcie uwzglednione :lol:

Sciany mamy 3W z ceramiki (oryginalnie Benedykt ma 2W z BK). Dodalismy jeszcze pomieszczenie "ogrodnicze" z tylu za garazem, z osobnym wejsciem od tylu. Garaz przez to przesunal sie nieco do przodu - ale dzieki temu bedzie gdzie trzymac kosiarki, rowery, itd. Poza tym kotlownia nie jest polaczona z garazem, a pralnie zroblismy na miejscu pomieszczenia gospodarczego na dole (funkcje pomieszczenia gospodarczego pelni wspomniane pomieszczenie ogrodnicze za garazem).

Ponadto mamy inaczej rozwiazany uklad gabinetu na dole i lazienki dla gosci (jest wieksza), a na gorze zupelnie inny uklad - m.in. lukarny mamy od frontu i z boku (mamy dzialke z wjazdem od poludnia, wiec tak chcielismy - zeby miec lukarny od poludnia i zachodu)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróce do tematu terivy. Czy Wy dawaliście siatkę na sufit przed tynkowaniem ? Ktoś mi mówił że to podobno zabezpiecza to przed rysami na belkach.

 

Powiem szczerze ze jeszcze nie widziałem sufitu (po kilku latach od budowy) z garami (takie ma tez teriva) gdzie nie było pajęczyny na suficie.

 

Jeśli nie można tego uniknąć to poprzez dodanie siatki do tynku to chyba zostanie tylko opłytowanie tego płytami g-k.

 

 

W sprawie Benedykta II :-)

 

Bryła budynku bardzo ładna ale poddasze typowe dla czterospadowych (bardzo modnych ostatnio) domów. Jak nie podniesiesz ścianki kolankowej pow. 1 m to pomieszczenia będą jak na strychu. Niektórzy nie chcą podnosić scian kolankowych w obawie przed utratą proporcji i kosztuje ich to pomieszczenia typu stryszek.

 

Lukarny niewiele poprawią sytuację (chyba że będą miały po 3-4m szerokości :D. W tym projekcie jedna lukarna z przodu "obsługuje" dwa pokoje. Czyli w małych pokojach będą same skosy. Garderoba o pow. 2,8 m2 i skosami na dwóch ścianach ????? Chyba na marynarkę i jedna parę spodni... :-) Zobacz gdzie jest szafka w garderobie. Żeby do niej dojść trzeba pod skosem podejść. O czym to świadczy ? O braku miejsca !.

Ile tam trzeba okien połaciowych ? ... oj kasa kasa ...

 

 

Czterospadowy dom aby miał porządne poddasze musi mieć ok 250-280 p.netto. Wiąże się to oczywiście z WIELKIMI kosztami.

 

Masz min. 500 tyś na bydynek to buduj ten dom w wersji P.e.t.e. czyli pow 250m. Chyba że akceptujesz takie poddasze.

 

Szukając projektu ... miliony razy oglądaliśmy czero, dwu, sześcio, wielo, jedno - spadowe domki i ostatecznie wybraliśmy stodołę czyli dwuspadowy dach. Powody .. to oczywiście powierzchnia poddasza i koszty budowy.

 

Zawsze podobały mi sie domy z czerospadowymi dachami ale tylko z zewnątrz. Oczywiście mówię o powierzchni która jest w moim zasięgu czyli 160-170m2 p.u.

 

To jest moje zdanie i nastawiam się na ripostę "czterospadowców". :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie podniesiesz ścianki kolankowej pow. 1 m to pomieszczenia będą jak na strychu. Niektórzy nie chcą podnosić scian kolankowych w obawie przed utratą proporcji i kosztuje ich to pomieszczenia typu stryszek.

Z tymi sciankami kolankowymi to racja. U nas scianka kolankowa zostala podniesiona do 1.1 m... Troche obawialismy sie, ze dom zanadto urosnie - na szczescie z racji "przysadzistej" bryly dachu, dom nie stal sie zanadto strzelisty.

 

Lukarny niewiele poprawią sytuację (chyba że będą miały po 3-4m szerokości :D. W tym projekcie jedna lukarna z przodu "obsługuje" dwa pokoje. Czyli w małych pokojach będą same skosy. Garderoba o pow. 2,8 m2 i skosami na dwóch ścianach ????? Chyba na marynarkę i jedna parę spodni... :-)

Podzial lukarny "na pol" moim zdaniem nie jest trafionym pomyslem - taka podzielona lukarna niewiele daje jesli chodzi o kubature pokoju. Poza tym polowa okna moze dawac zbyta malo swiatla do doswietlenia takiego podzielonego pokoju (nie nalezy tu zapominac o sporych okapach lukarny, ktore przeciez przyslaniaja swiatlo).

My zdecydowalismy sie na taka opcje, ze kazda lukarna to osobny pokoj - dzieki temu skosy w pokojach na poddaszu zostaly zminimalizowane. Jesli zas chodzi o garderoby - to z uwagi na podniesienie scianek kolankowych - ostatecznie "wyszly" one calkiem obszerne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chorobcia :o byłem pierwszym odbiorcą, jadąc od Babic, który nie miał światła, patrzyłem na domy w stronę Rynku i jak mi gól skakał

Noooo... :wink: skoro byles pierwszym odbiorca bez pradu, to moze jednak nie zaroweczki Karorki byly sprawca "energetycznego zamieszania"... :wink:

Przyznaj sie lepiej, co to za urzadzenie uruchamiasz w piwnicy :D

Eeee..... takie tam :D

Wczoraj dzwonilem do gminy w sprawie linii 730.

Otoz przykladowo na ul. Klonowej w Koczargach jest problem z lokalizacja przystankow :)

Problem polega na tym, ze nie ma chetnych na wyrazenie zgody w sprawie lokalizacji zatoki autobusowej przed posesja - co mnie zreszta jakos specjalnie nie dziwi :roll:

Jedyna osoba, ktora poki co zgodzila sie na utworzenie przystanku przed domem jest... soltys :D no coz, w koncu funkcja zobowiazuje... Zreszta ta zatoka zostala ostatnio zbudowana (przy Klonowej, na wysokosci ul. Wrzosowej). Nastepny przystanek mial byc w Wojcieszynie, kolo kapliczki, ale poki co chetnych na otrzymanie w prezencie przystanku brak :wink:

Jedyni, którzy zyskają na ew. zmianach, to mieszkańcy końca Koczarg i Wojcieszyna. Dołożyli niby nową linię - kursy co 1,5 godz, kosztem odjęcia kursów z 714 i zabrania 712 z Lipkowa i z Sienkiewicza. Niezła reklama przedwyborcza, ciekawe kto wynegocjował z ZTM takie warunki, jakby się z tego w ostatniej chwili nie wycofali, to byłby to piękny "samobój".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek,

 

no ja akurat po drugiej stronie barykady stoje w sprawie nowych linii ;) poniewaz:

 

1. 712 Gorczewska - Klaudyn jedzie przez ten caly Lipkow - wlasciwie bezuzyteczna trasa (40 minut) - moznaby skasowac te trase, bo pewnie nikt nia nie jezdzi (Klaudyn, Janow, Kwirynow --> Gorczewska)

2. 730 moze i rzadko jezdzi, ale wspomoze 714 w dowozie dzieciarni do szkoly do Koczarg; po pierwsze straszny tlok w autobusach, po drugie nieraz na 714 trzeba czekac pol godziny

3. jesli 714 kursuje co 1,5 godziny to ...hahahahah wcale nie kursuje rzadziej niz 712 i mieszkancy Lipkowa nie beda stratni

 

Zeby wilk byl syty i owca cala :

 

712

Gorczewska - Babice - Klaudyn - Babice - Lipkow - Babice - Klaudyn - Huta

 

Tylko troszke durniejszy rozklad niz jest obecnie ;-)

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RenataS,

 

Bardzo fajny projekt - wlasciwie niestety hahahaha nie ma sie do czego przyczepic.

 

UWAGI ZEWNETRZE

1. garaz jest przyrosniety do domu - zobacz jak ladnie wygladalby sam dom bez doklejonego garazu. Zdaje sie ??? ze nie ma przejscia z garazu do domu - tym bardziej bym sie zastanowil nad chalupa bez garazu ....

Jestem przeciwnikiem wjezdzania samochodem do domu, ale przeciez nie kazdy musi nim byc ;-)

2. cos kominow malo ....

 

UWAGI WNETRZE

1. rozwalilbym scianke pomiedzy kotlownia i pom. gospodarczym i zrobil 1 porzadne pomieszczenia gospodarcze

2. brakuje mi pralni na gorze - zrobilbym pralnio-lazienke z jednej lazienki (wtedy musisz zrezygnowac z lazienki w "sypialni panstwa" ;) albo wcisnalbym pralnie do "pokoju goscinnego" zwanego przez domoroslych atletow "pokojem sportowym" ;)

3. Troche maly przedsionek - juz na planach mozna drzwiami dostac.

4. Jakis wystraszony ten kominek - tak sie w kat wcisnal .... Kominek powinien byc na eksponowanym miejscu (my way)

 

UWAGI OGOLNE

 

1. TEN DOM NIE JEST TANI - nie chce zagladac nikomu do portfela, ale i w Kwirynowie (oaza dostatku) zaczynaja straszyc niewykonczone domy.

Jest to WIELKI (280 m2) dom z WIELKIM DROGIM dachem, WIELKIMI DROGIMI NIESTANDARDOWYMI oknami, w tym sporo polaciowych - DROGICH !

Okiennice (chyba jednak sciana 3W zamiast proponowanej 2W), elewacja klinkierowa, klinkierowe "odboje" DROGIE.

NIE WIERZ w te wyliczenia, kosztorysy dolepione do projektu - dodaj 30 % - wtedy mozesz spac w miare spokojnie.

 

Ale w ogole projekt fajny - gratuluje wyboru.

 

Y

Jednym słowem trochę większe M-5 na kawałku własnej ziemi. Jak to ciężko pozbyć się przyzwyczajeń. Najgorsze ze na projekcie to tak ładnie wygląda [ tyle miejsca , zwłaszcza na poddaszu - pokój 13m2?? garderoba 3m2 w skosie to na buty chyba ] a wrzeczywistości to skosy, komunikacja i klitki....A gdzie prać i suszyć?? Ten co robił taki projekt i wiele/wielu innych mieszka chyba pod mostem........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pająk05:

Pająk jak to pająk ... plecie. (bez uraz to żart) :-D

 

A o jakich tynkach ty pleciesz Pająku kochany ? :-D

U mnie tynkowali 3 tygodnie temu i tynki są już prawie SUCHE !

 

Jak ktoś sobie funduje gipsówki to i rok będą mu schnąć ale tradycyjne tynki schną 2-3 tygodnie ... chyba że budujesz na bagnach :-))

 

Wszystko należy robić z głową ... a będzie dobrze. Klej czy cement wiąże w temperaturach dodatnich i to im wystarczy ... bez paniki. Nikogo nie namawiam do tynkowania w czasie mrozu ale wewnątrz o mróz to raczej trudno w taka pogodę.

 

conrad67:

 

Jak w tej reklamie, PRAWIE robi wielką różnicę. Ja miałem tynki tradycyjne wykończone piaskiem kwarcytowym. Nie chcę się mądrzyć ale niestety mam wieloletnie doświadczenia w temacie "budowa". Moje zdanie jest takie [ co zresztą wielokrotnie cytowałem umawianym potencjalnym wykonawcom ] że 90% nowobudujących się to mieszkańcy bloków nie mający pojęcia [ poza wiedzą "książkową "] o takiej inwestycji a wiekszość wykonawców będzie tak prowadziła rozmowy i opowiadała o zaletach/wadach prac-operacji budowlanych jak im pasuje. Bo oni zrobią w terminie jaki mu pasuje ale tam przecież nie będą mieszkać. Popełniłem kiedyś kilka błędów jako inwestor i nabrałem pewnej pokory....

 

popieram Pajaka. Najpierw tynki, potem okna. Nie ma co sie spieszyc. My tynki wewn robilismy w czerwcu, a potem czekalismy ok 2 msc zeby dobrze wyschly, nastepnie montowalismy okna. Tynki paruja, a wilgoc to wrog okien (szczegolnie jak ktos planuje drewniane).

 

To nawet nie chodzi o okna ale o np. więżbe dachową. Masz drzewo przesuszone przez upalne tegoroczne lato i teraz pozwolicz mu się napić wody to w zimę zatrzyma wilgoć a na wiosnę popęka. Mój teść 25 lat prowadził stolarnię więc coś wiem na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...