Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Do Pajak05

W grodzisku dostajesz jedynie uzgodnienie na podstawie którego wykonujesz projekt w połączeniu z planem zagospodarowania działki. Mi Pani z urzedu w Grodzisku zrobiła projekt za 900 zł. Projekt skladasz w Ozarowie w wydziale ochrony środowiska.Decyzję wodnoprawną wydaja w wyziale ochrony środowiska w Starostwie w Ożarowie Maz po ok miesiącu czasu. Kontrola wykonania polega na tym iż gdy już będziesz robił przebudowe drenażu to musisz to zgłosić do Gminnej spółki Wodnej, oni dokonają odbioru i przejmą (za kasę) obowiązek konserwacji takiej nowej drenacji.

 

pozdr

link1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

PaJak05:

1 - Nie pij tyle to nie będziesz spamował (lub flodował jak kto woli) na forum.

2 - Ciekawe jak za kilka lat będzie się prezentować Twoja NIE szopa jak minie moda na ładne domy typu Manuela, Andromeda, Benedykt itp. A SZOPY zawsze będą przyzwoicie wyglądać

3 - 1000m działka to może dla Ciebie ogródek ale dla większości to kawał ziemi. Może ty przyzwyczajony jesteś do wielkości liczonych w jednostce "ha" ale nie rolnicy liczą w metrach.

 

A tak w ogóle to jak masz zły dzień to lepiej nie pisz jak masz takie "mądrości" pisać.

 

pozdrawiam i życzę Ci dobrego dnia.

 

1- ja nikomu do barku nie zaglądam

2- dom poza walorami użytkowymi powinien mieć jednak pewien styl ,można również pobudować klocek w stylu początku lat 80-tych bo jest rozkładowy.

3- to akurat nie jest krytyka tylko stwierdzenie. Ja równiez pobudowałem na takiej działce i nie jestem rolnikiem ale na szczęście jeszcze przez kilka lat do najbliższego sąsiada mam 150 mtr

Jak za komuny!!??, to jest forum i można chyba wyrażać swoje opinie. Myślę że nikogo nie obraziłem ale jeśli ktoś tak uważa to przepraszam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 - Ciekawe jak za kilka lat będzie się prezentować Twoja NIE szopa jak minie moda na ładne domy typu Manuela, Andromeda, Benedykt itp. A SZOPY zawsze będą przyzwoicie wyglądać.

o, a Ty budujesz swój dom z uwzględnieniem trendów mody? :) ma sie podobać innym zawsze, czy Tobie?

hehe

szukaliśmy z żoną rozwiązań wykończeniowych na łazienki i to co nam się podobało, żona pokazała komuśtam, kto cośtam projektuje i wszysto było okraszone tekstem: co wy chcecie zrobić, przeciez to już nie modne :)

zastanawiam się, jak taka moda ma się do wykończeń łazienki, czy nawet właśnie kształtów domu, których nie zmienia sie co roku, bo się moda zmieniła. aż wspołczuje tym, którzy podążając za modą, robią coś dla oka, nie swojego tylko innych :) a potem przekonują się, że im się to w sumie wcale nie podoba, a zachwyt innych minie wraz ze zmiana trendu w przyszłym roku :lol: :lol:

 

Ja nie kierowałem się modą, przebrnąłem przez stos katalogów [ jak by tak zrobił z nich słupek to ze 2 metry ] tylko miałem konkretne założenia dotyczące lokalizacji pomieszczeń oraz ich wielkości, np kominek i kotłownia przez ścianę przy wspólnym kominie, łazienki na parterze i poddaszu w jednum pionie, rozległy wygodny salon i minimum zakamarków wygospodarowanych ze skosów poddasza które niczemu potem nie służą [ tzw.klamociarnie ] itp. historie z którymi miałem dotychczas doczynienia.

Jak najbardziej popieram budowanie i wykańczanie w soim ulubionym stylu. Są ponadczasowe rozwiązania np.zaczerpnięte ze starożytnych budowli. Ja np. bardzo lubię kolory ziemi, piasek, drewno itp. tylko że nie wszystko chodzi parami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że w planach liczne imprezy "opierane", [bez obrazy ] no bo jak inaczej uszkodzić ścianę [ najazd autem, taczkami czy mocne uderzenie zawsze zostawi jakiś ślad ] Nie bardzo rozumem co ma do tego klinkier, myślę że płytka tylko wzmocni i tak twardy jednak styropian, wzmocniony klejem i zazbrojony siatką plus szlichta z kleju. Od dawna natomiast a obecnie jak zauważyłem coraz częściej stosuje się właśnie twardą prasowaną wełnę do 2W i nie jest to koszmarnie drożej [ policzyłbym raczej koszt dodatkowej grubości fundamentu plus zewn.ścianę - wyjdzie to samo ] a c do oddychania to nie jestem pewien czy ta wełna nie jest raczej tamponem w ścianie [ granica skropliny jest bliżej środka niż zewn.] Tutaj to już demagogia...Jeśli na zewn. nie tynk cienkowarstwowy to co,....na całości klinkier, bo mineralny chłonie wilgoć a akrylowy i tak nie oddycha......

Pajak05 - no coz, to Twoja interpretacja ("opierane" imprezy, itd.) i wybacz, ale nie bede z Toba w tej sprawie polemizowac.

 

Natomiast co do kwestii technicznych:

- twarda welna ma gorsze wlasciwosci termoizolacyjne, wiec aby uzyskac podobny wspolczynnik U nalezy dac jej grubsza warstwe (koszt);

- twarda welna (grubsza warstwa) + system tynku cienkowarstwowego (siatka, klej, tynk cienkowarstwowy) wychodzi z robocizna praktycznie tak samo jak zwykla welna + scianka oslonowa z tynkiem mineralnym;

- klinkier ma do tego to, ze chcialem miec w swoim domu cegle klinkierowa, a nie plytke okladzinowa z klinkieru (co prawda da sie technologicznie polaczyc "tynkowana" czesc domu wybudowana jako 2W z czescia "klinkierowa" domu wybudowana w technologii 3W - ale to juz opowiesc na inna bajke)...

 

I to tyle. Poza tym proponuje wrzucic nieco na luz... :wink:

 

Co do tych sączków to raczej nigdzie nie mam napisane że ma to ktoś oglądać. To jest jedynie zalecenie i dalej sądzę że jest to wydarcie kasy i parodia............

W moim pozwoleniu wodnoprawnym stalo jak byk:

"[...] Pozwolenia udziela sie z zastrzezeniem spelnienia nastepujacych warunkow:

1. Likwidacje drenowania przeprowadzic w sposob uzgodniony z Wojewodzkim Zarzadem Melioracji i Urzadzen Wodnych w Warszawie Inspektorat w Grodzisku Mazowieckim.

2. Prace wykonawcze prowadzic pod nadzorem inspektora ds. melioracji lub przedstawiciela Gminnej Spolki Wodnej "Babice".

3. Po zrealizowaniu robot przeslac mape powykonawcza do WZMiUW celem uaktualnienia ewidencji urzadzen [...]"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my reż mamy na swojej działce dwa sączki kończące cały drenaż na tym terenie i pani w grodzisku powiedziała, że na na pewno dostaniemy zgodę na ich usunięcie i jeszcze rozmawialiśmy w tej sprawie z panek z gminy - sławkiem ,ale nazwiska nie pamiętam bo to było rok temu - który tez to potwierdził i pokazał nam standardowe odpowiedzi we wnioskach

i ja mam cały czas nadzieję że u nas tez tak łatwo to przejdzie, tylko wkurz mnie, że trzeba wydawac kolejne pieniądze na jakieś bezsensowne mapki, jak i tak te sączni niedziałają, bo mają już 30 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my reż mamy na swojej działce dwa sączki kończące cały drenaż na tym terenie i pani w grodzisku powiedziała, że na na pewno dostaniemy zgodę na ich usunięcie i jeszcze rozmawialiśmy w tej sprawie z panek z gminy - sławkiem ,ale nazwiska nie pamiętam bo to było rok temu - który tez to potwierdził i pokazał nam standardowe odpowiedzi we wnioskach

i ja mam cały czas nadzieję że u nas tez tak łatwo to przejdzie, tylko wkurz mnie, że trzeba wydawac kolejne pieniądze na jakieś bezsensowne mapki, jak i tak te sączni niedziałają, bo mają już 30 lat...

Jesli masz saczki konczace - a raczej zaczynajace :wink: siec drenarska - to na pewno pozwola Ci je odciac, bo odcinajac je nie wplywasz negatywnie na stosunki wodne na sasiednich dzialkach, a co najwyzej pogarszasz je u siebie :p

 

A o ile sie nie myle to wspomniany przeze mnie wczesniej Pan Jaczewski ma wlasnie na imie... Slawomir :)

Pelni on funkcje wspomnianego w pozwoleniu "inspektora ds. melioracji lub przedstawiciela Gminnej Spolki Wodnej Babice".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my reż mamy na swojej działce dwa sączki kończące cały drenaż na tym terenie i pani w grodzisku powiedziała, że na na pewno dostaniemy zgodę na ich usunięcie i jeszcze rozmawialiśmy w tej sprawie z panek z gminy - sławkiem ,ale nazwiska nie pamiętam bo to było rok temu - który tez to potwierdził i pokazał nam standardowe odpowiedzi we wnioskach

i ja mam cały czas nadzieję że u nas tez tak łatwo to przejdzie, tylko wkurz mnie, że trzeba wydawac kolejne pieniądze na jakieś bezsensowne mapki, jak i tak te sączni niedziałają, bo mają już 30 lat...

na mapki? oni potrzebuja xero tylko. co najwyzej za naniesienie costam chca. bardziej wkurzajacy jest sam fakt biegania, zeby to zalatwic. z drugiej strony, jakos musz prowadzic ewidencje i na jakiejs podstawie nanosic poprawki w miare na biezaco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast co do kwestii technicznych:

- twarda welna ma gorsze wlasciwosci termoizolacyjne, wiec aby uzyskac podobny wspolczynnik U nalezy dac jej grubsza warstwe (koszt);

- twarda welna (grubsza warstwa) + system tynku cienkowarstwowego (siatka, klej, tynk cienkowarstwowy) wychodzi z robocizna praktycznie tak samo jak zwykla welna + scianka oslonowa z tynkiem mineralnym;

- klinkier ma do tego to, ze chcialem miec w swoim domu cegle klinkierowa, a nie plytke okladzinowa z klinkieru (co prawda da sie technologicznie polaczyc "tynkowana" czesc domu wybudowana jako 2W z czescia "klinkierowa" domu wybudowana w technologii 3W - ale to juz opowiesc na inna bajke)...

 

[...]"

 

Jakoś mnie to nie przekonuje. budowa takiej ściany jest jednak bardzo kosztowna i mozna popełnić wiele błędów. Nie jestem ekspertem i chyba nie chcę nim być bo tyle opini ile technik. Wspominałeś o trwałości elewacji i do tego się odniosłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominałeś o trwałości elewacji i do tego się odniosłem...

no wiesz... mojemu znajomemu nie wytrzymała stopka w motocyklu i motocykl był wydziobał sporą dziurę w styropianie :) choć nie upadł z impetem a tak się oparł o ścianę przewracając się w jej kierunku :) no można się wkurzyć po tym, szczególnie że to front elewacji jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PETE

 

jeszcze jednym argumentem za sciana 3W w Twoim domku sa okiennice - nielatwo wszak je zamontowac na 15 cm ociepleniu.

 

RenataS

 

jesli scianka w Benku ma 118 cm - nie podnosilbym jej!!

To naprawde wystarczajaca wysokosc - pod skosami zmiesci sie biurko, nawet 2 metrowy dryblas nie walnie glowa w skos wstajac z lozka.

Zapewniam Cie, ze nie bedziesz narzekac na brak miejsca na poddaszu - wrecz przeciwnie ;-). Ze skosami jest przytulniej, sypialnie sa jak sama nazwa wskazuje ;-) wiec hektary moim zdaniem sa zbedne.

Masz (moim zdaniem) ogromny dom i nie probuj jeszcze go powiekszac ! - tym bardziej, ze chalupa moze stracic proporcje - a to sie okaze dopiero po wybudowaniu .

 

Pajak

 

Zuzia to fajny domek - sam bym go chyba lyknal teraz ;-)

 

Y

 

ps: mam nadzieje, ze dzisiejszy sloneczny PIATEEEEK!!! bedzie takim dniem, ze dla wszystkich banany beda powykrecane we wlasciwa strone ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominałeś o trwałości elewacji i do tego się odniosłem...

no wiesz... mojemu znajomemu nie wytrzymała stopka w motocyklu i motocykl był wydziobał sporą dziurę w styropianie :) choć nie upadł z impetem a tak się oparł o ścianę przewracając się w jej kierunku :) no można się wkurzyć po tym, szczególnie że to front elewacji jest :)

Zapewne jest to jakiś argument. Dochodzi jeszcze kwestia zagospodarowania otoczenia wokół domu. Mozna odsunąć wszelkie możliwe komunikacje od scian budynku albo postawić zakaz wjazdu wszelkich pojazdów itp. To ostatnie to żart, co by nie bło wypadki się zdarzają. W pewnym momencie zastanawiałem się nad sposobem budawania stosowanym w Holandi, tzn ściana, na niej szkielet wypełniony wełną a na szkielecie elewacja ceramiczna z płytek czy paneli mineralnych demontowalna w każdej chwili. U nas to chyba mało popularne bo moze drogie albo mało kto to sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my reż mamy na swojej działce dwa sączki kończące cały drenaż na tym terenie i pani w grodzisku powiedziała, że na na pewno dostaniemy zgodę na ich usunięcie i jeszcze rozmawialiśmy w tej sprawie z panek z gminy - sławkiem ,ale nazwiska nie pamiętam bo to było rok temu - który tez to potwierdził i pokazał nam standardowe odpowiedzi we wnioskach

i ja mam cały czas nadzieję że u nas tez tak łatwo to przejdzie, tylko wkurz mnie, że trzeba wydawac kolejne pieniądze na jakieś bezsensowne mapki, jak i tak te sączni niedziałają, bo mają już 30 lat...

 

Kurcze czytam o tych Waszych sączkach i zazdroszczę. Ja mam trzy dreny (od 75 mm do 150 mm), które tną moją działke i sąsiada w poprzek. Musimy robic opaske dookoła naszcy działek (wzdłuż płotu). To sa rury zbierające wodę z sączków więc nie dostaliśmy zgode na likwidacje ale jedynie na ich przeniesienie. Każdy z nas ma do przełożenia po około 80 metrów rur drenarskich i do tego dochodzą po 3 studzienki na działce. Prace zaczynają się w przyszłym tygodniu. Działka była atrakcyjna cenowo więc pomimo drenów o których wiedzieliśmy wczesnie ją kupiliśmy.

 

pozdrawiam,

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściana trójwarstwowa z elewacją z klinkieru jest zdecydowanie trwalsza niż jakikolwiek tynk. Taka elewacja przetrwa bez trudu kilkadziesiąt lat bez jakiegokolwiek odnawiania. Nie trzeba jej malować ani uzupełniać pękającego czy kruszącego się tynku. Cegła się ładnie starzeje. Wystarczy spojrzeć na wiekowe domy z czerwonej cegły na Mazurach albo na Pomorzu. Piękne domy ceglane można obejrzeć np w Jastarni.

Trwałość i estetyka materiału są główną zaletą klinkieru. A wadą niewątpliwie wyższa cena.

Pozdrawiam 8)

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściana trójwarstwowa z elewacją z klinkieru jest zdecydowanie trwalsza niż jakikolwiek tynk. Taka elewacja przetrwa bez trudu kilkadziesiąt lat bez jakiegokolwiek odnawiania. Nie trzeba jej malować ani uzupełniać pękającego czy kruszącego się tynku. Cegła się ładnie starzeje. Wystarczy spojrzeć na wiekowe domy z czerwonej cegły na Mazurach albo na Pomorzu. Piękne domy ceglane można obejrzeć np w Jastarni.

Trwałość i estetyka materiału są główną zaletą klinkieru. A wadą niewątpliwie wyższa cena.

Pozdrawiam 8)

jj

W zupełności się z tym zgadzam, ale wtedy to już trzeba chyba po całości pojechać tym klinkierem bo inny materiał wykończeniowy na cegłę może z czasem jednak odparzać. Co do samych kosztów to różnica może nie jest wielka, trzeba bowiem policzyć koszt elewacji. Jedynie jest trochę zabawy z cegłami żeby ładnie i równo i potem pilnować do końca budowy żeby orły szpadli i palet o ściany nie opierali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PaJak05

Niestety różnica w cenie robocizny między klinkierem a tynkiem cienkowarstwowym na ścianie dwuwarstwowej jest całkiem spora. 1 m kw. ściany to 50 cegiełek, które trzeba równiutko wymurować. A przy tynkowaniu wystarczy przymocować ocieplenie, narzucić siatkę, klej i tynk. Ile czasu trwa tynkowanie domu? Tydzień, 2 tygodnie? Elewację klinkierową muruje się 2 miesiące.

Technologia ściany dwuwarstwowej jest tańsza i szybsza i dlatego wyparła tradycyjną ścianę 3-warstwową.

Pozdrawiam 8)

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PaJak05

Niestety różnica w cenie robocizny między klinkierem a tynkiem cienkowarstwowym na ścianie dwuwarstwowej jest całkiem spora. 1 m kw. ściany to 50 cegiełek, które trzeba równiutko wymurować. A przy tynkowaniu wystarczy przymocować ocieplenie, narzucić siatkę, klej i tynk. Ile czasu trwa tynkowanie domu? Tydzień, 2 tygodnie? Elewację klinkierową muruje się 2 miesiące.

Technologia ściany dwuwarstwowej jest tańsza i szybsza i dlatego wyparła tradycyjną ścianę 3-warstwową.

Pozdrawiam 8)

jj

Taniej, drożej...przy całości kosztów to może nie są takie wielkie różnice, tylko po co? Ja już swój jeden pomnik mam, teraz miało być szybko, w miarę tanio i żeby póżniej jak naj mniej koło domu robić. Nie dotykać się do niczego przez 10 lat, tylko kosić trawkę i zamieść liście na jesieni. W tym roku mija 20 lat mojej pracy zawodowej po 12-16 godzin dziennie. Mam już dość wykradania czasu dla siebie i bliskich....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze czytam o tych Waszych sączkach i zazdroszczę. Ja mam trzy dreny (od 75 mm do 150 mm), które tną moją działke i sąsiada w poprzek. Musimy robic opaske dookoła naszcy działek (wzdłuż płotu). To sa rury zbierające wodę z sączków więc nie dostaliśmy zgode na likwidacje ale jedynie na ich przeniesienie. Każdy z nas ma do przełożenia po około 80 metrów rur drenarskich i do tego dochodzą po 3 studzienki na działce. Prace zaczynają się w przyszłym tygodniu. Działka była atrakcyjna cenowo więc pomimo drenów o których wiedzieliśmy wczesnie ją kupiliśmy.

pozdrawiam,

Mariusz

 

 

 

Tak do końca to nie rozumiem tego zamieszania z likwidacją lub przebudową. Jeśli budynek nie jest bezpośrednio posadowiony nad linią drenarską to po co go ruszać. Niby chodzi o konserwację tej lini a potem to nie każdy się zgodzi na przekopy w ogrodzie ale wątpię by ktokolwiek i kiedykolwiek naprawiał takie sączki [ np Eko Babice ] U nas nie ma komu rowów poczyścić a co dopiero pole rozkopywać dla udrożnienia wątpliwie działającej melioracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...