Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy ktos z Was przedluzal siec gazociagowa?

 

Stoje przed dylematem, czy pojsc na wspolprace z gazownia, czy probowac indywidualnie - czy macie jakies doswiadczenia w tej materii?

Czas realizacji sieci przylacza to 9 miesiecy (troche dlugo), a chcialbym miec ten gaz na jesieni.

 

P.S. Moze ktos sobie przypomina namiar na koparke? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Musze podzielic sie z wami dobra nowina.... Dzis dostalismy w starostwie pozwolenie na budowe! :D :p :wink: 8) :lol:

Czekalismy dwa miesiace, zaczynamy w te sobote, albo najpozniej za tydzien w srode!

Pozdrawiam

Ozzie

 

 

Ozzie

gratulacje :lol: troche sie naczekaliscie, probe cierpliwosci juz macie za soba, teraz czeka proba silnych nerwow, trzymamy kciuki

 

pozdrawiam

karorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Mamy dzialke rolna z pasem zabudowy do 90 m, na dodatek na koncu dzialki jest row melioracyjny, drenaz na dzialce, okazalo sie, ze musze tez miec pozwolenie wodno-prawne, o ktorym przy skladaniu projekty nikt mi nic nie mowil. Czekalam dwa tygodnie na to pozwolenie.

 

Poza tym przyczepili sie, ze musze miec pozwolenie na laczenie sie mojej drogi wewnetrznej z droga gminna, to pozwolenie trzeba bylo zalatwic w zarzadzie drog miejskich w Ozarowie (nastepne dwa tygodnie). Dodam, ze droga wewnetrzna, ktora utwardzilismy przebiega przez nasza dzialke i tylko my z niej korzystamy. Gdyby nasz architekt w projekcie zagospodarowania dzialki nie uzyl slow "droga wewnetrzna", nie byloby z tym problemu (wystarczyloby, jakby napisal "dojazd do posesji")

 

Dodatkowo jeszcze przyczepili sie, ze bilans zabudowania na dzialce musi byc w procentach, a nie metrach kwadratowych, architekt nie dolaczyl informacji o BIOSie (czy czyms podobnym, chodzi o jakas deklaracje BHP) i nie dolaczona byla analiza typu gruntu zrobiona przez architekta.

 

Przez miesiac dowozilam do starostwa rozne dokumenty i papiery, co spowodowalo, ze czekanie wydluzylo sie do dwoch miesiecy. Szkoda tylko, ze gdy skladalam projekt nie powiedzieli od razu co jeszcze, poza tym co normalnie chca, potrzeba... Mamy nadzieje, ze teraz wszysko pojdzie bez wiekszych niespodzianek. Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

potrzbuje pomocy: gdzie mozna wynajac i najlepiej jak najtaniej steple/podpory pod belki stropowe?.

 

Moj wykonawca mowi, ze nie ma pojecia ile to bedzie kosztowac, wiec podejrzewam, ze tych w dobrej cenie nie znajdzie :-(

 

Z gory bardzo, bardzo dziekuje za podpowiedz i ewen. namiary.

 

Pozdrawiam,

Ania

 

P.S. Postepy u Marsjanki! Az milo popatrzec!. A jak u Ciebie Karorka? Moze dzis pojezdze po okolicy, to tez popodgladam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

potrzbuje pomocy: gdzie mozna wynajac i najlepiej jak najtaniej steple/podpory pod belki stropowe?.

 

Moj wykonawca mowi, ze nie ma pojecia ile to bedzie kosztowac, wiec podejrzewam, ze tych w dobrej cenie nie znajdzie :-(

 

Z gory bardzo, bardzo dziekuje za podpowiedz i ewen. namiary.

 

Pozdrawiam,

Ania

 

P.S. Postepy u Marsjanki! Az milo popatrzec!. A jak u Ciebie Karorka? Moze dzis pojezdze po okolicy, to tez popodgladam :-)

 

hej Aniu

ja nie slyszalam o wynajmowaniu stempli, my kupowalismy po 4zl/szt, pewnie nie bedziesz potrzebowac wiecej jak 200 wiec nie jest to jeszcze tragedia

a na kiedy potrzebujesz? bo mozemy sprzedac swoje (oczywiscie taniej niz kupowalismy) tylko jeszcze nie wiem kiedy u nas nie beda juz potrzebne, ale dowiem sie w przyszlym tygodniu

 

pozdrawiam

karorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzec rzeczywiscie milo :)

Mojej corce najbardziej podoba sie wielka piaskownica :wink:

 

Za to mnie ten piasek spedza sen z powiek - wyglada na to ze za piach do fundamentow zaplace majatek :evil: Moze macie/mieliscie namiary na tani piach? Bede bardzo wdzieczna za kazdy kontakt

 

pzdr Marsjanka

 

hej Marsjanka

 

namiary na piach do fundamentow wysylam na priva

 

karorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, kiedy zacząć budowę? początkowo nastawialiśmy się na wiosnę przyszłego roku, a teraz mój mąż rzucił temat żebyśmy stan zero zrobili jeszcze w tym roku (realnie wrzesień-październik).

co o tym myślicie? czy to wszystko jedno czy są jakieś przesłanki (technologiczne???) dla których lepiej budować jednym ciągiem, czy korzystniej jest jak fundamenty sobie postoją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...