Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a ja coś o gazie...

 

dzisiaj składałam wniosek o warunki przyłącza gazowego i chcę przekazać informację (bo chyba jeszcze o tym nie było) że biuro obsługi klienta od miesiąca mieści się w Alejach Jerozolimskim 146B

a swoją drogą ciekawe czy dostanę pozytywną odpowiedź :D

 

O gazie to mam coś śmiesznego. Linia przebiega przez moją działkę ale przy składaniu podania o przyłącze musiałem sam dla siebie notarialnie [60 zł]wydać zgodę na przyłączenie do tejże lini. No to chyba jasne że jak chcę dla siebie to się zgadzam !!! A dzisiaj za wykonanie mapki powykonawczej instalacji wewn. sporządzonej na podstawie projektu [800 zł] zapłaciłem 450 zł [ nawet nie był tylko przerysował wymiary z projektu no bo jak sprawdzić coś co jest pod ziemią ] Rozbój. W niedzielę głosuję na PBM [ partia białych murzynów ].....Pozdrawiam ..Flood.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Ale sie tu przez ostatnie kilka dni jakiś taki hajdpark :-) zrobił, a było przedtem konkretnie, merytorycznie, zwięźle i na temat. Ale to takie moje wrażenie subiektywne.

 

Pytanko mam dziś takie: Majster mi kazał :-) przygotować na poniedziałek drzwiczki wyczystkowe i kratki wentylacyjne, albo chociaż wymiary, żeby wiedział jakie zostawić otwory w kominach, żeby potem nie kuć/doklejać bez sensu. Odwiedzę kilka sklepów/hurtowni, ale czy poza estetyką/wyglądem są jakieś różne rodzaje/typy, zalety/wady. Czy po prostu wszystko jedno :-)) (różnice między kratkami wentylacyjnymi zamykanymi i nie - rozumiem :-))

 

Pozdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam dziś takie: Majster mi kazał :-) przygotować na poniedziałek drzwiczki wyczystkowe i kratki wentylacyjne, albo chociaż wymiary, żeby wiedział jakie zostawić otwory w kominach, żeby potem nie kuć/doklejać bez sensu. Odwiedzę kilka sklepów/hurtowni, ale czy poza estetyką/wyglądem są jakieś różne rodzaje/typy, zalety/wady. Czy po prostu wszystko jedno :-)) (różnice między kratkami wentylacyjnymi zamykanymi i nie - rozumiem :-))

Ja ostatnio tez rozgladalem sie za drzwiczkami wyczystkowymi.

Generalnie w hurtowniach dominuja jakies takie "cienkie" drzwiczki :wink: tzn. z cienkiej blachy - cos na wzor ponizszych

http://www.allegro.pl/item139038512_drzwiczki_kominowe_producent_niska_cena_.html

 

Ja jednak zdecyduje sie chyba na cos masywniejszego. Przykladowo ponizsze drzwiczki wydaja sie byc calkiem rozsadne...

http://www.allegro.pl/item139478850_drzwiczki_kominowe_wyczystka_wysylka_gratis_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Ale sie tu przez ostatnie kilka dni jakiś taki hajdpark :-) zrobił, a było przedtem konkretnie, merytorycznie, zwięźle i na temat. Ale to takie moje wrażenie subiektywne.

 

Pytanko mam dziś takie: Majster mi kazał :-) przygotować na poniedziałek drzwiczki wyczystkowe i kratki wentylacyjne, albo chociaż wymiary, żeby wiedział jakie zostawić otwory w kominach, żeby potem nie kuć/doklejać bez sensu. Odwiedzę kilka sklepów/hurtowni, ale czy poza estetyką/wyglądem są jakieś różne rodzaje/typy, zalety/wady. Czy po prostu wszystko jedno :-)) (różnice między kratkami wentylacyjnymi zamykanymi i nie - rozumiem :-))

 

Pozdr

Łukasz

 

Najtaniej i duży wybór w Michałowicach. Producent i dostawca do wielu sklepów, można bez Vatu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...drzwiczki wyczystkowe i kratki wentylacyjne...

 

Najtaniej i duży wybór w Michałowicach. Producent i dostawca do wielu sklepów, można bez Vatu...

 

OK, dzięki. A jakieś namiary, adres, telefon, strona www :-) możnaby poprosić.

Pozdr

Łukasz

 

widocznie niektorym konkrety slabo wychodza :wink:

 

Łukasz wydaje mi sie ze chodzi o tego producenta

http://www.kominy.wamm.com.pl/cennik.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

widocznie niektorym konkrety slabo wychodza :wink:

 

 

http://www.kominy.wamm.com.pl/cennik.html

 

Ktoś mnie w ubiegłym roku poprowadził na CB radio jak szukałem i nie miałem pod ręką namiarów żeby podać od razu adres ale pamiętałem że to w Michałowicach. Nie rozumiem po co ten ironiczny komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak do końca to nie rozumiem tego zamieszania z likwidacją lub przebudową. Jeśli budynek nie jest bezpośrednio posadowiony nad linią drenarską to po co go ruszać. Niby chodzi o konserwację tej lini a potem to nie każdy się zgodzi na przekopy w ogrodzie ale wątpię by ktokolwiek i kiedykolwiek naprawiał takie sączki [ np Eko Babice ] U nas nie ma komu rowów poczyścić a co dopiero pole rozkopywać dla udrożnienia wątpliwie działającej melioracji.

 

My nie mamy sączków zbierających. Nasza działka jest 2 od drogi i zaczynają sie u nas rury drenarskie zbierające wodę ze wszystkich pól. Pod ulicą jest przeprowadzona rura a z drugiej strony woda wpływa do rowu i widzimy, że na wiosnę jak sa roztopy to się sączy. Więc w rurach fizycznie woda jest.

 

Rury tak tną działkę, że bez przebudowy nie moglibyśmy fizycznie nigdzie postawić domu. Musiałby stać "na rurach", a one sa na głebokości 100-120 cm. A co do udrażniania rur to melioracja naszym kosztem robi sobie dobrą robotę i w projekcie musimy miec uwzględnione studzienki aby w przyszłości mogli przepychac rury bez rozkopywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek,

 

no ja akurat po drugiej stronie barykady stoje w sprawie nowych linii ;) poniewaz:

 

1. 712 Gorczewska - Klaudyn jedzie przez ten caly Lipkow - wlasciwie bezuzyteczna trasa (40 minut) - moznaby skasowac te trase, bo pewnie nikt nia nie jezdzi (Klaudyn, Janow, Kwirynow --> Gorczewska)

2. 730 moze i rzadko jezdzi, ale wspomoze 714 w dowozie dzieciarni do szkoly do Koczarg; po pierwsze straszny tlok w autobusach, po drugie nieraz na 714 trzeba czekac pol godziny

3. jesli 714 kursuje co 1,5 godziny to ...hahahahah wcale nie kursuje rzadziej niz 712 i mieszkancy Lipkowa nie beda stratni

 

Zeby wilk byl syty i owca cala :

 

712

Gorczewska - Babice - Klaudyn - Babice - Lipkow - Babice - Klaudyn - Huta

 

Tylko troszke durniejszy rozklad niz jest obecnie ;-)

 

Y

1. Ale dużo osób z Babic ul. Sienkiewicza, Lipkowa, Zielonek czy też Koczarg (tam i tak nie ma 712) jeździ do Huty - ten dojazd znacznie mieliby utrudniony, mała częstotliwość kursów a i jeszcze przesiadki w Babicach

2. Ja miałem już zdrukowany nowy rozkład ze strony ZTM, zanim go jeszcze usunęli - miało być mniej więcej tak - jak wcześniej 714 jeździło co 45 min, to po zmianach co 1,5 godz, a co 1,5 godz miało jeździć 730 - niby też autobus z Górczewskiej do Koczarg co 45 min wychodził, ale 730 z Koczarg do Wawki przez Wojcieszyn trzebaby jeździć - a linia też strasznie klucząca przez wszystkie okoliczne wioski

3. coś pokręciłeś, albo nie rozumiem :D akurat 712 jeździ znacznie częściej, niż miałoby jeździć i 712 i 714 - a Lipków straciłby i 712 i połowę kursów 714, za parę autobusików linii 730.

3a. Jak ktoś dowozi dziecko z Sienkiewicza do szkoły w Babicach - to bez auta jest alternatywa - wsiąść w 712, albo prawie 2 km piechotą - bo gimbus sie nie zatrzymuje ( :evil: bo to za blisko - ponoć graniczna odległość to 2, lub 3 km). Latem można piechotą, ale jak będzie śnieżyca albo -15*C? 712 jeździ trochę częściej - 730 miało mieć kursy co 1,5 godz.

 

Do końca miesiąca można składać swoje uwagi do Gminy, ja zamierzam skorzystać, Wam też proponuję i zachęcam.

 

Aha, jak ktoś jeszcze nie wie, wyniki wyborów:

http://www.lipkow.net/aktual2006/11/wyniki.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek ;-)

 

Z autobusami jak z za mala koldra jest - naciagniesz na Wojcieszn - Lipkow nagi.

 

1. Pozostane przy tym, ze obecna trasa 712 jest jedna z durniejszych i dobrze, ze w koncu ktos chce to zmienic.

Wymienione przez Ciebie Zielonki, Lipkow czy Koczargi maja duzo lepsza sytuacje komunikacyjna (714, 729, 730, PKSy do Leszna, jakies busy) niz Kwirynow, Janow czy Klaudyn, gdzie jest tylko jedna JEDYNA, RZADKO kursujaca i do tego po idiotycznej trasie linia 712.

2. :) przeciez inzynier jestes, to liczyc umiesz lepiej niz ktokolwiek inny ;-) 2 linie co 1,5 godziny kurs = srednio co 45 minut autobus.

Czyli na jedno wychodzi....

3. pewnie Twoje dzieciaki w podstawowce - za kilka lat jak do gimnazjum beda jezdzic - pewnie bylbys za 730 - z Sienkiewicza bezposrednio do gimnazjum w Koczargach. ;-)

 

Moze linia 730 powinna jezdic nie na Gorczewska (bo tam sporo autobusow jezdzi) tylko z Wojcieszyna do Huty Warszawa.

 

(Y)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoric :D

Co do mnie, to i tak jeżdżę w zasadzie własnym jeździdełkiem.

712 ma durną trasę, zgadzam się z Tobą, ale domyślam się, jako umiejący liczyć mgr inż. :D :wink: , że gmina oczekuje w sprawie tej linii zapewne wsparcia gminy Izabelin (pewnie Izabelin dokłada sie do linii, która idzie również przez tamtą gminę), może te dwie gminy powinny połączyć siły i pomyśleć o kolejnej linii, o trasie nie chcę się wypowiadać, bo to nie mój rewir.

Natomiast jako mieszkaniec Koczarg/Babic (teraz jeszcze pół na pół) twierdzę, że w miejsce idiotycznej linii 712 próbowano wsadzić równie idiotyczną 730. Po chorobcię miała robić takie koło z Lipkowa do Koczarg przez Zielonki? Rowerem znacznie szybciej dojechałbym, nawet z moim stadkiem dzieci z Babic do Koczarg, niz tym nowym tworem. Autobus ma maxymalnie sprawnie i szybko przewieźć mnie z miejsca na miejsce, a nie robić mi wycieczkę krajoznawczą po terenie całej gminy.

I tak jak tobie nie uśmiecha się robienie kułek trasą 712, tak i ja nie rozumiem, jak miałbym jeździć np. do pracy 40 min z Koczarg do Górczewskiej przez Wojcieszyn.

Co więcej piszesz o jakichś pekaesach - coś takiego już nie funkcjonuje od pewnie dobrych pięciu lat.

Nyski/busy - dojść z Lipkowa, czy odleglejszych zakątków Koczarg, to taka odległość, jak dojść z Kwirynowa, Janowa, czy Klaudyna do Lasek albo Babic, no a z Rynku w Babicach, to masz już takie zatrzęsienie autobusów do Wawki, że nie rozumiem czemu narzekasz :D :wink:

Sęk w tym, że nie trzeba stać po dwóch stronach barykady, do końca miesiąca, jak pisałem, można przedstawiać własne uwagi i propozycje nt. komunikacji gminnej. Ja już przygotowuję swój elaborat, do czego i Ciebie i wszystkich zachęcam serdecznie - może "głos ludu" będzie miał jakiś wpływ na przyszłość naszej komunikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki :)

Czy korzystaliscie juz ze zwrotu VAT na materialy budowlane?

 

Ja wlasnie od dwoch dni usiluje przebrnac przez kwestie nieszczesnych numerow PKWiU, gdyz mam zamiar jeszcze w tym miesiacu zlozyc wniosek do US. Na szczescie koniec mojego "brniecia" powoli zaczyna byc widac :lol:

 

Niestety zauwazylem, ze na wiekszosci moich faktur nie ma w ogole wpisanych numerow PKWiU - pod tym wzgledem in plus wyroznia sie Norma i Sklad Izabelin (wiekszosc faktur zawiera poprawne numery PKWiU). Natomiast in minus HMB - co prawda umieszczaja numery na fakturach, ale niestety w duzej mierze sa one... bledne :-? (to jeszcze gorzej niz zupelny brak numeru).

W kazdym badz razie - gdyby ktos potrzebowal - jest sporo wyszukiwarek numerow PKWiU na Internecie, ktorymi mozna sie posilkowac, np.

http://www.vat.pl/pkwiu/

http://klasyfikacje.tejo.pl/index.php?szukaj=pkwiu

http://kalamazoo.pl/pkwiu/

 

no i oczywiscie klasyfikacja PKWiU na stronach GUS-u

http://www.stat.gov.pl/klasyfikacje/PKWiU/pkwiu.htm

 

A moze ktos posiada jeszcze namiar na jakas sensowna wyszukiwarke?

Co prawda podobno nie ma obowiazku uzupelniac na fakturach brakujacych numerow PKWiU (lezy to w gestii US) - ale czasem konieczne jest poszukanie tegoz numeru, aby sprawdzic, czy dany towar kwalifikuje sie w ogole do odliczenia...

 

P.S. (moze komus okaze sie pomocne)

Dokumenty "zrodlowe", czyli wykaz materialow objetych zwrotem VAT wraz z instrukcja poslugiwania sie nim znajduje sie na stronach Ministerstwa Transportu i Budownictwa

http://www.mtib.gov.pl/obwieszczenia/1296.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.e.t.e.

Dzieki, o wlasnie. dobrze, ze mi przypomniales. mieli sie u mnie pojawic na poczatku listopada. a nadal ani slychu ani widu.

kiedys z nimi o podbitce rozmawialem. ale nie chca sie tym zajmowac z prostej przyczyny. na dachach wiecej zarabiaja w tym samym czasie.

o ile maja robote. ale, ze sa dobrzy to niestety dla mnie wciaz robotee z dachami maja. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...