Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam zza miedzy :D Czy mogli byście się podzielić namiarami na wykonawców przyłącza wodociągowego, najlepiej sprawdzonych

 

Przyłączam się do prośby o wodociągowców, mam też dodatkowe pytanie - czy w przypadku gazu lepiej jest zdać się na ekipę gazowni (chodzi mi o przedłużenie linii w drodze) czy podobnie jak z wodociągiem można to zrobić samemu a gazownia zwróci koszty wg jakiegoś ryczałtu?

 

Pozdr

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie !

jesli chodzi o wodociagi to wyczytalem i zachowalem taki dobry podobno namiar

sam jeszcze sie nie podlaczam wiec bym byl wdzieczny o pozniejsze relacje .

jaki jest koszt projektu woda i kanalizacja oraz koszt wykonania

 

ten namiar jest z tego forum i ludzie byli zadowoleni

 

 

Pan Ernest Siek tel. 501 036 257

 

podobno jest tez na liscie wykonawcow z Ecco - babice

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak apropos to strasznie nas strasza ze w przyszlym roku beda drozsze materialy bo jest boom budowlany i fabryki nie nadazaja !

wiecie co to chyba celowa robota tam na gorze zeby napedzac koniunkture tym co te materialy robia .

co o tym sadzicie ? i czy juz sie bac bo ja dopiero startuje na wiosne ! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

conrad67,

 

chyba cos z tym booomem jest ...

ode mnie z pracy kobita sie buduje - dachowke zamowila z miesiac temu - dostanie ja w ..............lutym ! fakt ze to jakas wymyslna skorupa ...ale i tak dlugo. Powiedzeili, ze fabryki tyle maja zamowien, ze tamta dopiero w lutym wypala.

A na to, ze i tak zaplacisz duzo wiecej niz zakladales trzeba sie nastawic od zaraz i to niezaleznie od podwyzek - pozniej spac spokojniej bedziesz ;-)

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

conrad,

 

hm ...co nagle to po diable jak to mowia ..

 

ja bym nie kupowal na zapas z wyprzedzeniem gdyz:

- zmieni Ci sie koncepcja

- w ogole zrezygnujesz z budowy i wyjedziesz do Kanady w styczniu

- ceny materialow jednak nie wzrosna

- hurtownia zbankrutuje

- podpiszesz kompleksowa umowe z kimstam ...

 

Generalnie, jak podpiszesz umowe i dasz zaliczke, to pozniej bedziesz czekal na material miesiacami. Bedziesz juz uwiazany umowa ..a hurtownik bedzie dbal bardziej o klienta, ktory przyjdzie w maju i powie, ze pustaki maja byc na piatek, bo inaczej kupi gdzie indziej.

 

Ja bym teraz nie kupowal ;-) booom to zjawisko tymczasowe a kupujac na pojutrze - jeszcze ten boooom niepotrzebnie podkrecasz

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arctica i snoopy,

 

jestem własnie po zakończeniu budowy wodociagu-i przyłacza kanalizacyjnego. Bardzo sprawnie i fachowo zrobil to Pan Krzysztof Dobrosielski z Izabelina (jest na liscie eko babic) 501 206 216

polecam- ceny tez ok

 

aga

 

U mnie Pan Krzysztof niedawno robił instalację wewn. gazu [ wykop, skrzynka pod licznik, podejścia w budynku ] . Jestem zadowolony, szybko , sprawnie i terminowo [ nawet szybciej niż był umówiony termin ] Polecam.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

conrad67,

 

chyba cos z tym booomem jest ...

ode mnie z pracy kobita sie buduje - dachowke zamowila z miesiac temu - dostanie ja w ..............lutym ! fakt ze to jakas wymyslna skorupa ...ale i tak dlugo. Powiedzeili, ze fabryki tyle maja zamowien, ze tamta dopiero w lutym wypala.

A na to, ze i tak zaplacisz duzo wiecej niz zakladales trzeba sie nastawic od zaraz i to niezaleznie od podwyzek - pozniej spac spokojniej bedziesz ;-)

 

Y

 

Nie ma się co dziwić skoro mtr2 mieszkania w W-wie tak poszedł w górę to i ludzie budują na potęgę. W ubiegłym roku było taniej ale i to i tamto, na jedno wychodzi. Co się więcej zbierze ze sprzedaży to zaraz utopi w wyższe koszty budowy i jeszcze trzeba się prosić o wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym kupić tani chiński granit. Czy ktoś wie, gdzie w okolicach Wawy można go znaleźć?

Wczoraj ogladalem Discovery Science.

Program byl o zjawiskach paranormalnych :)

 

Wyobrazcie sobie, ze w domach, w ktorych jest stosowany granit - duzo czesciej maja miejsce zjawiska paranormalne - jakies samoistne przemiesczania sie przedmiotow, itd. :wink:

 

W programie tlumaczyli to tym, ze granit ma bardzo specyficzne wlasciwosci - m.in. naturalna radioaktywnosc, poza tym w sposob naturalny emituje pole elektromagnetyczne, a poniewaz ma budowe krystaliczna - pod wplywem delikatnych ruchow budynku pojawia sie zjawisko piezoelektryczne...

 

Hehe :wink: :D

tak wiec Joasia nastaw sie na to, ze buty moga Ci same po domu maszerowac :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowaliście pokrycie dachu? Prawdę mówiąc nawet jeszcze się nie zdecydowałem czy blacha czy dachówka. Kierownik i wykonawca namawiają mnie na blachę ale wycenić warto byłoby jedno i drugie. Więźba jest pod dachówkę więc mam pełną swobodę wyboru :)

 

Pozdr

Piotrek

 

Jestem poczatkujący w tym temacie ale... od wszystkich fachowców z jakimi rozmawiałem słyszałem, aby kłaść dachówkę z ceramiki. Chciałbym mieć jakiś własny pogląd na tą sprawe.....możesz mi powiedzieć jakich argumentów uzywali Twoi budowlańcy namawiając do blachy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym mieć jakiś własny pogląd na tą sprawe.....możesz mi powiedzieć jakich argumentów uzywali Twoi budowlańcy namawiając do blachy ?

 

Argument zasadniczy - koszty. Mimo wzrostu cen blachy samo ułożenie jest dużo tańsze. Jest lżejsza i bardziej szczelna, pod dachówkę bardziej zawiewa śniegiem. U mnie obok domu rosną drzewa i spadające gałęzie mogą uszkadzać ceramikę.

Generalnie oprócz względów sentymentalnych nie wskazali żadnych zalet dachówek w konfrontacji z blachą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argument zasadniczy - koszty. Mimo wzrostu cen blachy samo ułożenie jest dużo tańsze. Jest lżejsza i bardziej szczelna, pod dachówkę bardziej zawiewa śniegiem. U mnie obok domu rosną drzewa i spadające gałęzie mogą uszkadzać ceramikę.

Generalnie oprócz względów sentymentalnych nie wskazali żadnych zalet dachówek w konfrontacji z blachą.

 

Musisz się zastanowić nad ilością odpadów z tego dachu. Jeśli jest np dwuspadowy to nie ma sprawy ale cztero lub bardziej skomplikowany [ lukarny itp. ] to już nie to samo. Z dachówki będzie mała kopka obcinków ze skosów a z blachy kilkadziesiąt metrów2. Jeszcze może się zdażyć że majstry się rypną i pomylą arkusze a te są policzone w odpowiednie miejsce i coś beędzie brakować. Spadające gałęzie napewno nie uszkodzą ceramiki mogą za to uszkodzić powłokę lakieru na blasze, zwłaszcza tej tańszej [ obiegowa opinia jest taka że blacha za mniej niż 20 pln mtr2 jest słabej jakości i cienko powlekana - mam przykład na obrobkach lukarn, całe porysowane przy pracach ociepleniowych i trzeba lakierować ]

Blacha ma również inne wady, np. jest głośna podczas deszczu że nie wspomnę o gradzie [ niezbyt często ale zawsze ], mocno się nagrzewa podczas lata [ otwarcie okna na poddaszu to jakby drzwiczki od piekarnika ] , zimą stanowi radiator dla wełny która zapewne trochę przepuszcza [ trochę demagogi niezaszkodzi ] i w końcu zacznie korodować bo nie oszukujmy się, niby lakier, ocynk ale jednak jest cięta [ zboczenie zawodowe - 20 lat przy nadwoziach samochodowych ] to chyba wystarczy.

Dla dekarzy super rozwiązanie bo nie muszą się starać z np. dokładnym rozmierzaniem łat [ przy dachówcę bardzo ważne ] i metry szybko lecą....

A jeszcze jedno, na dach z blachy ciężko wejść np w celu konserwacji komina czy aby umyć zasra..y szczyt przez ptaki a dachówki można podsunąć po kolei i idziesz jak po drabinie. Tyle mi teraz przyszło na myśl ale jest pewnie więcej za i przeciw za obydwoma wariantami.....Pozdrawiam JL........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...