Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

2. Aby dobrze wycenić koszty musisz określić: Jaki typ gleby masz na działce (najgorsza jest glina)?

 

A czy nie jest odwrotnie? Wydawało mi się, że glina to właśnie całkiem dobry rodzaj gleby dla pompy ciepła, choć argumentów nie pamiętam (to miało chyba coś wspólnego z wodą).

 

Czy ktoś w Koczargach robił badanie geologiczne i wie, jaki jest tu rodzaj gruntu? (zakładam, że nie jest tak, że co działka to inny rodzaj gruntu :-?)

 

DD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie związane z zagadnieniem pompy ciepła: czy ktoś ma, lub zna kogoś, kto ma ogrzewanie podłogowe jako podstawową instalację CO? Planuję zbudować kominek - ale to bardziej jako weekendową rozrywkę - nie żeby codziennie w nim palic bo mroz w domu łupie. Słyszałam opinie, że jest zimno - trochę nie chce mi się wierzyć, w końcu instalacje się wylicza i dobiera do powierzchni/kubatury itd ale... Podzielcie się spostrzeżeniami jeśli macie, proszę.

 

DD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Aby dobrze wycenić koszty musisz określić: Jaki typ gleby masz na działce (najgorsza jest glina)?

 

A czy nie jest odwrotnie? Wydawało mi się, że glina to właśnie całkiem dobry rodzaj gleby dla pompy ciepła, choć argumentów nie pamiętam (to miało chyba coś wspólnego z wodą).

 

Czy ktoś w Koczargach robił badanie geologiczne i wie, jaki jest tu rodzaj gruntu? (zakładam, że nie jest tak, że co działka to inny rodzaj gruntu :-?)

 

DD

 

Glina z zasady jest słaboprzepuszczalna - kiepsko przepuszcza wodę i temperaturę, w związku z tym spada wydajność pompy ciepła. Pompa ciepła pobiera ciepło z ziemi/wody dlatego ważny jest typ gleby w jakiej się ją zakopuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie związane z zagadnieniem pompy ciepła: czy ktoś ma, lub zna kogoś, kto ma ogrzewanie podłogowe jako podstawową instalację CO? Planuję zbudować kominek - ale to bardziej jako weekendową rozrywkę - nie żeby codziennie w nim palic bo mroz w domu łupie. Słyszałam opinie, że jest zimno - trochę nie chce mi się wierzyć, w końcu instalacje się wylicza i dobiera do powierzchni/kubatury itd ale... Podzielcie się spostrzeżeniami jeśli macie, proszę.

 

DD

 

Ja mogę tylko odpowiedzieć "na sucho" - z tego co mi wiadomo przy pompie ciepła montuje się ogrzewanie ścienne i podłogowe. Temperatura wody w instalacji to około 45 st. C. System ścienny czy podłogowy jest znacznie bardziej bezwładny niż system tradycyjny - stąd może opinie o tym, że jest zimno. Jeśli pompa ciepła się nie wyrabia agregat zwykle posiada grzałkę elektryczną, która podgrzewa wodę w instalacji CO (ale to się zdarza tylko przy temperaturach poniżej -20 st. C). Instalacja rzeczywiście jest dobierana do powierzchni ale nie tylko. Porządnie wykonany projekt to także wyliczenia strat cieplnych poprzez okna i ściany. W przypadku pompy ciepła instalacyjny koszt 1kW jest bardzo wysoki - może to jest drugi aspekt tego, że komuś zimno (niedoszacowane instalacje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jak wygląda dojazd z Koczarg lub okolic do Warszawy, a konkretnie na Ochotę, ul. Łopuszańska ? Czy ktoś tak dojeżdża ? Zastanawiam się nad zakupem działki w Starych Koczargach lub okolicy.

 

Pozdrawiam,

Mim

 

Zależy od pory dnia... Ja jeżdżę na Gocław o 6.00 rano i zajmuje mi to niecałe 25 minut.

W porach korków swoje odstoisz przed skrzyżowaniem Górczewska/Lazurowa, można próbować Szeligowską, ale ludziska już też chyba poznali ten objazd. Dalej gehenna pod wiaduktem na Dźwigowej.

Czasem wieczorem jadąc z Łopuszańskiej uciekam Jerozolimskimi na Piastów i do Bronisz - trochę szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając trochę taktu można niekorzystać.

Bardzo głupie...... pozostawię bez komentarza.............

 

no rzeczywiscie - nie dość, że bez grama taktu - to jeszcze bardzo głupie, te Twoje komentarze :evil: arbiter i cenzor od siedmiu boleści...

 

Jak już to lepiej nic nie pisać a te wypowiedzi powiały nutką ironii. Też mi temat do komentarzy, akurat na tym forum.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jak wygląda dojazd z Koczarg lub okolic do Warszawy, a konkretnie na Ochotę, ul. Łopuszańska ? Czy ktoś tak dojeżdża ? Zastanawiam się nad zakupem działki w Starych Koczargach lub okolicy.

 

Pozdrawiam,

Mim

 

Zależy od pory dnia... Ja jeżdżę na Gocław o 6.00 rano i zajmuje mi to niecałe 25 minut.

W porach korków swoje odstoisz przed skrzyżowaniem Górczewska/Lazurowa, można próbować Szeligowską, ale ludziska już też chyba poznali ten objazd. Dalej gehenna pod wiaduktem na Dźwigowej.

Czasem wieczorem jadąc z Łopuszańskiej uciekam Jerozolimskimi na Piastów i do Bronisz - trochę szybciej.

 

Właśnie chodzi mi o drogę, która nie wjeżdża do Warszawy na Górczewską. Jakoś dostać się do Al. Jerozolimskich lub Al. Krakowskiej prostopadle do trasy poznańskiej.

 

Którędy ma iść obwodnica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pulpit mojego komputera tez powinienem ustawić na szaro ?

Bardzo głupie...... pozostawię bez komentarza.............

 

PaJaC05:

Pierwsze dwa słowa to już komentarz... więc co pozostawisz bez komentarza ?

Komentarz zresztą na poziomie ... jak większość Twoich wypowiedzi.

 

chwila, chwila ! nie bardzo już rozumiem.....

co miała właściwie oznaczać wypowiedź "Czy pulpit mojego komputera tez powinienem ustawić na szaro ?"

bo wydaje mi się, że nie była związana z dyskusjami na forum, a jedynie ex67 chciał dowcipnie nawiązać do kolorystyki strony forum....

jeśli tak, to było to conajmniej niezręczne, bo kolorystyka jaka jest to myślę każdy wie dlaczego..... chyba że ktoś nie wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jak wygląda dojazd z Koczarg lub okolic do Warszawy, a konkretnie na Ochotę, ul. Łopuszańska ? Czy ktoś tak dojeżdża ? Zastanawiam się nad zakupem działki w Starych Koczargach lub okolicy.

 

Pozdrawiam,

Mim

 

Zależy od pory dnia... Ja jeżdżę na Gocław o 6.00 rano i zajmuje mi to niecałe 25 minut.

W porach korków swoje odstoisz przed skrzyżowaniem Górczewska/Lazurowa, można próbować Szeligowską, ale ludziska już też chyba poznali ten objazd. Dalej gehenna pod wiaduktem na Dźwigowej.

Czasem wieczorem jadąc z Łopuszańskiej uciekam Jerozolimskimi na Piastów i do Bronisz - trochę szybciej.

 

Właśnie chodzi mi o drogę, która nie wjeżdża do Warszawy na Górczewską. Jakoś dostać się do Al. Jerozolimskich lub Al. Krakowskiej prostopadle do trasy poznańskiej.

 

Którędy ma iść obwodnica ?

 

Szeligowska to ta co odchodzi z Lazurowej pod skosem w stronę Babic jakieś 200 m od Połczyńskiej.

Można jeszcze ominąć wjazd od Górczewskiej, jadąc do Wawy przez Latchorzew 2 (za cmentarzem w Babicach). Odbijasz przy kortach w lewo, potem w prawo i wyjeżdżasz koło sądu grodzkiego, ale nie wiem jakie tam jest natężeniu ruchu w godzinach szczytu, bo jak się wcześniej chwaliłem, jeżdżę rano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe do "zadomowionych" juz Babiczan :)

 

Czy dysponujecie moze namiarami na sprawdzonego mechanika samochodowego z okolic Babic?

Takiego co nie tylko olej i filtry potrafi wymienic, ale potrafi nieco wiecej :wink:

 

P.S.

Niekoniecznie musi byc najdrozszy w okolicy :lol:

 

P.e.t.e. - wysyłam Ci na priva (wcześniej przeoczyłem Twojego posta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowa na tym forum a zarejestrowalam sie bo potrzebuje waszej pomocy. Otóż szukam działki w okolicy. Strasznie mi sie u was podoba i szukamy z przyszlym mezem, siostra i jej mezem :) dzialki zeby zbudowac sobie slicznego blizniaka. jesli ktos z was mialby wiadomosci o jakiejs dzialce na sprzedaz to prosze o kontakt. Bardzo dziekuje. I pozdrawiam. No i gratuluje super pomocnego forum :)

Zosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...