Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Yoric: i to z drzewami , tfu, z brzozami.

nic, tylko sie cieszyc ile nasze dzialki juz sa warte. :)

 

No cóż... ile warte ? Niestety działki zabudowane nie są tyle warte co puste (chyba ?!).

Postawienie domu zmniejsza atrakcyjność samej działki a powodem jest ogólny wzrost wartości całej nieruchomości.

 

Działka + dom = WIELKIE koszty czyli mniej chętnych do jej kupna :-))

Znacznie łatwiej sprzedać samą działkę niż razem z domem ... oj znacznie znacznie.

Ciekawe ilu będzie chętnych na działkę (np 1100m) z domem (np 200m) za 800-900 tyś ?

 

PS

pjj czy masz jakieś zastrzeżenia do brzóz ? :-) Czy w/g Ciebie to nie są drzewa ? A u mnie takie ładnie pokrzywione i to aż 5 sztuk ... i liści pogubiły tyle ... jak prawdziwe drzewa :-).

 

A z innej beczki ... czy Wy tez nie dostajecie powiadomień o nowych postach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sziwer:czytałem plan zagospodarowania swojej działki i jest napisane ze:

na terenach gdzie podstawowym przeznaczeniem jest zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna obowiązują następujące zasady

2. "ustala się realizację zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej - z zastrzeżeniem że na jednej działce może być zrealizowany jeden budynek mieszkalny

3. "ustala się realizację zabudowy jednorodzinnej w formie wolnostojącej lub bliźniaczej"

8. "nowo tworzone działki od zabudowę mieszkaniową winny posiadać powierzchnie nie mniejszą niż a)800m2 dla zabudowy mieszkaniowej wolnostojącej b) 650m2 dla zabudowy bliżniaczej

9. "front działki ma być nie mniejszy niż 18m dla (a) i 15m dla (b)

 

niewiem czy ten plan obowiązuje dla Klaudyna, ja mam plan Janowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi. Bardzo pomocne. Niestety dzialka za 600tys. to troche za drogo jak dla mnie. Takie to wiem ze sa. Szukam wlasnie czegos po okazji ;) No niestety ale poczatkujace malzenstwo na starcie nie spi na kasie :( dlatego zdecydowalismy sie m.in. na budowe we 4.

CO do elektryka: moj tata jest dobry, robi bardzo dobrze i dokladnie. tylko ostatnio ma mase roboty. Wlasnie na budowach. Ale zawsze moge sie go spytac.

3. "ustala się realizację zabudowy jednorodzinnej w formie wolnostojącej lub bliźniaczej" - to znaczy ze mozna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi. Bardzo pomocne. Niestety dzialka za 600tys. to troche za drogo jak dla mnie. Takie to wiem ze sa. Szukam wlasnie czegos po okazji ;) No niestety ale poczatkujace malzenstwo na starcie nie spi na kasie :( dlatego zdecydowalismy sie m.in. na budowe we 4.

CO do elektryka: moj tata jest dobry, robi bardzo dobrze i dokladnie. tylko ostatnio ma mase roboty. Wlasnie na budowach. Ale zawsze moge sie go spytac.

3. "ustala się realizację zabudowy jednorodzinnej w formie wolnostojącej lub bliźniaczej" - to znaczy ze mozna?

 

Oznacza to, że dla bliźniaka potrzebne są 2 działki każda o powierzchni minimalnej 650m2 (dla PZP Janowa).

 

MCB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie to wiem ze sa. Szukam wlasnie czegos po okazji ;) No niestety ale poczatkujace

 

Nie wiem czy jest szansa na okazję. Ceny działek poszalały. My naszą kupowaliśmy w zimę rok temu. Ceny w Zielonkach i dalej w stronę Borzecina jadąc Warszawską to około 85-90 w okolicach Borzecina i 100-120 w Zielonkach (listopad-grudzień 2005). Była tez fajna działka w Koczargach ale za długo myslelismy czy nam sie podoba i przepadła. 1000m2 za 105 zł/m2. Nasza w Zielonkach była w cenie 120/m2 (Zielonki Parcele około 400m od Warszawskiej). Teraz takie działki w internecie poprzez agencję sa po 250 (Zielonki). Znajomy chciał kupić także działke obok nas. Dowiadywał się w agencji Ranczo monopolizującej rynek Babicki. Poniżej 250 za m2 działki na wysokości Zielonek już u nich nie ma i raczej nie ma co liczyć;-(

 

Znajomi wyemigrowali więc w stronę Marek. Kupili w końcu działke 4 km od Marek w strone Radzymina (Słupno). 7 działek po około 1000m2 przy cenie 100 zł/m2 rozeszło się w przeciegu 1 dnia od pojawienia się oferty w internecie. Kumpel jak podjechał na umówione spotkanie to czekała kolejka pięcu samochodów do rozmowy z włascicielem. ;-(

 

Ja bym nie liczył na okazję ale szukajcie. powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś w Koczargach robił badanie geologiczne i wie, jaki jest tu rodzaj gruntu? (zakładam, że nie jest tak, że co działka to inny rodzaj gruntu :-?)

 

W Koczargach geolog wywiercił 2 otwory do głębokości 4.0 m. W podłożu pod ca. 0,4 m warstwą glebywystępują utwory czwartorzędowe reprezentowane przez osady wodnolodowcowe wykształcone w postaci średniozagęszczonych nośnych piasków drobnych o stopniu zagęszczenia ID = 0,50. Zwierciadło swobodne wód gruntowych stwierdzono na głębokości 1.10 m. p.p.t. Stan wysoki związany z wodami roztopowymi może osiągnąć głębokość ca. 0.60 m. p.p.t.Symbol gruntu wg PN - 86/B - 02480 to PD. Badania wykonywał GEO express z Warszawy tel 409-04-24, 0 601 374 698

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Gmina nie może nakładać na mieszkańców obowiązkowych opłat za przyłączenie nieruchomości do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej"

 

wyrok NSA sygn.II OSK 730/06

 

czyli nie może robić dokładnie tego, co robi gmina Babice.....

 

A jaką opłatę za przyłączenie do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej pobiera Gmina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką opłatę za przyłączenie do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej pobiera Gmina?

Poczatkiem roku za warunki przylacza wodociagowego Eko-Babice braly 500 zl.

Na mojej fakturze faktycznie widenie "nadzor i odbior techniczny przylacza wodociagowego"...

 

a sprawowali jakiś nadzór ?

czy za odbiór techniczny trzeba płacić wg przepisów ? czy są takie przepisy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką opłatę za przyłączenie do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej pobiera Gmina?

Poczatkiem roku za warunki przylacza wodociagowego Eko-Babice braly 500 zl.

Na mojej fakturze faktycznie widenie "nadzor i odbior techniczny przylacza wodociagowego"...

 

a sprawowali jakiś nadzór ?

czy za odbiór techniczny trzeba płacić wg przepisów ? czy są takie przepisy ?

 

Te 500 zł wynika z cennika Eko - Babic. Na tę opłatę składają się m.in. wydanie warunków technicznych, opiniowanie projektu, nadzór w czasie budowy i odbiór przed zasypaniem (trzeba zgłosić), porady techniczne (ważne zwłaszcza wtedy gdy ktoś robi sam przyłącze kanalizacyjne - czyli którędy, jaki materiał, jakie spadki; inspektor przyjeżdża nawet kilka razy i tłumaczy), dostarczenie wodomierza, wypisanie umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do wszystkich, którzy zrobili wentylację mechaniczna

 

chcieliśmy w projekcie domu zamienić wentylację grawitacyjną na mechaniczą, ale architekt powiedział nam, że w naszym kraju przepisy mówią, że musi być wentylacja grawitacyjna. i co mam robić jedną i drugą i po odbiorze domu zalepić sobie otwory na kratki? tak nam wczoraj zaproponował architekt. to jakiś absurd, proszę napiszcie ja Wy to rozwiązaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zostało mi 2 palety maxa z Plecewic i trochę pustaków wentylacyjnych.

Odstapie niedrogo.

Kwirynów, Maczka 35

Robert

 

Jeżeli ktoś by brał to mogę dorzucić plecewickie 73 pustaki wentylacyjne, palete pełnej cegły i pół palety DZ-9 (288X88X220) :))) Mozna jednym HDSem zwinać - Kwirynów, Jaśminowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do wszystkich, którzy zrobili wentylację mechaniczna

 

chcieliśmy w projekcie domu zamienić wentylację grawitacyjną na mechaniczą, ale architekt powiedział nam, że w naszym kraju przepisy mówią, że musi być wentylacja grawitacyjna. i co mam robić jedną i drugą i po odbiorze domu zalepić sobie otwory na kratki? tak nam wczoraj zaproponował architekt. to jakiś absurd, proszę napiszcie ja Wy to rozwiązaliście?

 

Zdania są podzielone. Ja jednak nie rezygnowałbym choćby z częściowego wentylowania grawitacyjnego np. w okresie zimowego wypoczynku [wyjazd na narty itp...] gdzie ustawiam ogrzewanie na minimum i zamykam wszystkie otwory na full byłaby z tego pociecha. http://www.wentylacja.com.pl/technologie/technologie.asp?ID=978 Wycinek informacji na ten temat.... kilka aktów prawnych w treści ....pewnie jest wiele innych podobnych opinni.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...