Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

"Gmina nie może nakładać na mieszkańców obowiązkowych opłat za przyłączenie nieruchomości do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej"

 

wyrok NSA sygn.II OSK 730/06

 

czyli nie może robić dokładnie tego, co robi gmina Babice.....

 

Ja za podłączenie wodociągu w sierpniu ubiegłego roku zapłaciłem total ok 20 mb. przyłącza [ rury, wykop, zawór, wodomierz, itp.itd ] coś chyba 1800 pln a umowę podpisałem dopiero w listopadzie br. tzw instalacja na telefon, sam nie wiedziałem że tak można, myślę że nadgorliwość w dokumentacji jest nie zawsze wskazana, wiele można załatwić jak dawniej........ [ w międzyczasie dwa razy zmieniałem uszkodzony wodomierz - na koszt własny :lol: :o :lol: - pomiar ustalano po chwili negocjacji......]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi. Bardzo pomocne. Niestety dzialka za 600tys. to troche za drogo jak dla mnie. Takie to wiem ze sa. Szukam wlasnie czegos po okazji ;) No niestety ale poczatkujace malzenstwo na starcie nie spi na kasie :( dlatego zdecydowalismy sie m.in. na budowe we 4.

CO do elektryka: moj tata jest dobry, robi bardzo dobrze i dokladnie. tylko ostatnio ma mase roboty. Wlasnie na budowach. Ale zawsze moge sie go spytac.

3. "ustala się realizację zabudowy jednorodzinnej w formie wolnostojącej lub bliźniaczej" - to znaczy ze mozna?

 

Niestety ale jak to zwykle bywa koniunkturę napędzają nabywcy, gdyby nie byłoby popytu ........To jest tzw. psucie rynku bo jest to jak myślę chwilowe [ obym się nie mylił bo Warszawska i inne wloty do W-wy nie wytrzymają takiego nasielenia ruchu, ludzie jadą aż zza Leszna ] zainteresowanie związane z niewiadomo czym powiązanym wzrostem cen nieruchomości na mieście [ ponoć W-wa jest jedną z droższych miast EU a może i świata :lol: .......] Za jakiś czas sytuacja trochę znormalnieje i więkrzość się opanuje.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może polecić sensowną ekipę do stanu surowego

 

 

Ja chętnie polecę ekipę budowlaną. Wczoraj widziałem się z jedną. Za dom 230M w stanie surowym bez dachu (tylko wieźba + mój materiał) powiedzieli osiemdziesiąt tysięcy złotych - chyba zwariowali. Jeśli biorą taką kasę to muszą być fachowcami pierwszej klasy. Stwierdziliśmy z żoną że jednak poszukamy innej ekipy. Kolega w zeszłym roku postawił podobnej wielkości dom i zapłacił 35000zł i to z tynkami zewnętrznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może polecić sensowną ekipę do stanu surowego

Trzeba długo szukać, bo przepłacić łatwo!

Ja wiosną tego roku szukałem ekipy do stanu surowego (dom Gemini, 330m2, pietrowy, 2 stropy lane, poddasze,więźba, deskowanie, papa) i miałem oferty od 17 ekip w przedziale cen od 30 do 123 tys zł! Wybrałem za 35 tys. i jestem zadowolony, bo wszystko było OK. Wiele osób chwali p. Wójcika, moze jest dobry i szybki, ale dla mnie był za drogi (58tys).

Jak chcesz namiary na "moja" ekipę to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba długo szukać, bo przepłacić łatwo!

Ja wiosną tego roku szukałem ekipy do stanu surowego (dom Gemini, 330m2, pietrowy, 2 stropy lane, poddasze,więźba, deskowanie, papa) i miałem oferty od 17 ekip w przedziale cen od 30 do 123 tys zł! Wybrałem za 35 tys. i jestem zadowolony, bo wszystko było OK. Wiele osób chwali p. Wójcika, moze jest dobry i szybki, ale dla mnie był za drogi (58tys).

Jak chcesz namiary na "moja" ekipę to daj znać.

330 m2 z wiezba, deskowaniem i papa za 35.000 PLN?

O rety, to za darmo Ci to wlasciwie zrobili... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może polecić sensowną ekipę do stanu surowego

 

 

Ja chętnie polecę ekipę budowlaną. Wczoraj widziałem się z jedną. Za dom 230M w stanie surowym bez dachu (tylko wieźba + mój materiał) powiedzieli osiemdziesiąt tysięcy złotych - chyba zwariowali. Jeśli biorą taką kasę to muszą być fachowcami pierwszej klasy. Stwierdziliśmy z żoną że jednak poszukamy innej ekipy. Kolega w zeszłym roku postawił podobnej wielkości dom i zapłacił 35000zł i to z tynkami zewnętrznymi.

 

Nie chcę takiej ekipy. Wczoraj rozmawiałam z tańszymi. Dom 230 m w stanie surowym z dachem pokrytym dachówką 60 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może polecić sensowną ekipę do stanu surowego

Trzeba długo szukać, bo przepłacić łatwo!

Ja wiosną tego roku szukałem ekipy do stanu surowego (dom Gemini, 330m2, pietrowy, 2 stropy lane, poddasze,więźba, deskowanie, papa) i miałem oferty od 17 ekip w przedziale cen od 30 do 123 tys zł! Wybrałem za 35 tys. i jestem zadowolony, bo wszystko było OK. Wiele osób chwali p. Wójcika, moze jest dobry i szybki, ale dla mnie był za drogi (58tys).

Jak chcesz namiary na "moja" ekipę to daj znać.

 

 

 

Sopelek jeśli możesz dać te namiary to poprosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku jak szukałem ekipy to trafił mi się nawet taki artysta [ z Zaborowa ] który chciał 300 zł za mtr.2 powierzchni jednego poziomu bez znaczenia czy parter czy poddasze plus 200 zł za mb fundamentu [ Wójcik skasował 100 zł za mtr2 parteru, 65 zł za poddasze i 100 za mb fundamentu ] a za ustawienie ogrodzenia betonowego [ prosta robota, jeden dołek pod słup i gotowe 2 mb ] chciał 70 zł !!!. Ekipa polecona z betoniarni w której kupowałem ogrodzenie policzyła 17 zł za mb. Myślę że wykonawcy liczą na nawiedzonego i sprawdzają ile można pociągnąć bo a nuż się zgodzi....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Czy ktoś korzystał z osuszacza i ewentualnie może powiedzieć gdzie można takie urządzenie wypożyczyć? Ewentualnie wskazać firmę zajmującą się osuszaniem?

Pozdrawiam

jj

 

jj

nie korzystalam ale szukajac kiedys wypozyczalni przy okazji innego sprzetu zapisalam taki adres i widze ze osuszacze tez sa w ich ofercie http://www.cramo.com.pl/produkty.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiosną tego roku szukałem ekipy do stanu surowego (dom Gemini, 330m2, pietrowy, 2 stropy lane, poddasze,więźba, deskowanie, papa) i miałem oferty od 17 ekip w przedziale cen od 30 do 123 tys zł! Wybrałem za 35 tys. i jestem zadowolony.

Hej!

Gdzie postawiłeś Gemini? Chętnie bym zobaczył. I ile czasu Ci budowali stan surowy.

Pozdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karorka,

Dziękuję :D Eimund ostudził mój zapał do suszenia i zabronił do końca roku podgrzewania wylewki. Ale w nowym roku chcemy ruszyć z wykończeniówką więc temat jak najbardziej aktualny.

Kurcze nie wiem czy ocieplać dach, po dwóch tygodniach od wylewek jest jeszcze dużo wilgoci i boję się o wełnę.

Pozdrawiam serdecznie :)

PS Ładna ta łazienka dla dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

330 m2 z wiezba, deskowaniem i papa za 35.000 PLN?

O rety, to za darmo Ci to wlasciwie zrobili... :)

 

No własnie. Skąd ludzie biorą takie ekipy ? No chyba, że ceny teraz tak poszły w górę w stosunku do tej wiosny. Ja szukałem teraz ekipy na wiosnę/lato przyszłego roku. Prosty projekt, z prostym dachem zero udziwnień. Parter z poddaszem 130m2 + 25m2 garażu.

 

Stan surowy z więźbą wyceniło mi kilka ekip. Zaczynali od 28 w strone 30, a kończyli na ponad 50 000. Może powodem jest też to, że nie bardzo chca budowac takie małe domy. Mówią, że mają pewne koszty stałe a w małym domku mało metrów. Więc podwyższają cenę za metr tak samo jak cene mieszkań w bloku (z zasady m2 kawalerki jest droższy niż m2 w mieszkaniu 100 metrowym w tym samym standardzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

330 m2 z wiezba, deskowaniem i papa za 35.000 PLN?

O rety, to za darmo Ci to wlasciwie zrobili... :)

 

No własnie. Skąd ludzie biorą takie ekipy ? No chyba, że ceny teraz tak poszły w górę w stosunku do tej wiosny. Ja szukałem teraz ekipy na wiosnę/lato przyszłego roku. Prosty projekt, z prostym dachem zero udziwnień. Parter z poddaszem 130m2 + 25m2 garażu.

 

Stan surowy z więźbą wyceniło mi kilka ekip. Zaczynali od 28 w strone 30, a kończyli na ponad 50 000. Może powodem jest też to, że nie bardzo chca budowac takie małe domy. Mówią, że mają pewne koszty stałe a w małym domku mało metrów. Więc podwyższają cenę za metr tak samo jak cene mieszkań w bloku (z zasady m2 kawalerki jest droższy niż m2 w mieszkaniu 100 metrowym w tym samym standardzie).

 

no tak, ale mniejszy dom robią niewątpliwie krócej i mogą zacząć następną budowę ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem ostatnio z kilkoma wykonawcami i okazuję się że większość z nich ma kłopoty ze znalezieniem dobrych pracowników ( czytaj : za dużo nie pije, min. wiedza techniczna - wie, którą stroną trzyma się kielnie, no i chce mu się pracować ), może dlatego zaczynają podbijać ceny na usługi, bo dobrych ekip na rynku brak...

niestety

MW4ewry1

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale mniejszy dom robią niewątpliwie krócej i mogą zacząć następną budowę ....

 

Ale może wolą zrobić jeden 300m2 niż dwa po 150 ? Prawde mówiąc to się na tym nie znam ale jak zrobiłem przegląd cen o jakich pisze się na forum, a później pojechałem w teren szukać ekipy z posiadaną wiedzą cenową, to miałem wrażenie, że trafiam tylko na tych z wyzyn cenowych.

 

A najlepsze było to, że ekipa, która chciała 30-33 tysie i wydawała mi się na bardzo drogą, po kilku tygodniach poszukiwań okazała się jedną z tańszych. Koleś, który krzyknął 47+vat bez dachówki zwalił mnie z nóg :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario1976

Bierz tę ekipę za 33 tys. bo chyba nie znajdziesz innej tańszej. Oni zwariowali. Za dom 230 m chcę od 200zł/mb (ci tańsi) do 300 zł/mb.

 

Wczoraj podpisałem umowę i zaczynam latem. Najtańszą (powiedzmy, że byli jeszcze tacy gdzie mogłem 3-5 tysi wyrwać ale nie wzbudzali mojego zaufania...bajzel na budowei, nie chcieli pokazać tego co juz wybudowali....źle im z oczu patrzyło :lol: ) ekipą okazał się ekipa Pana Wójcika, która doniedawna była najdroższa :roll:

 

Ciesze się, że temat ekipy mam już zasobą. Mogę spokojnie przezimować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...