Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja wiosną tego roku szukałem ekipy do stanu surowego (dom Gemini, 330m2, pietrowy, 2 stropy lane, poddasze,więźba, deskowanie, papa) i miałem oferty od 17 ekip w przedziale cen od 30 do 123 tys zł! Wybrałem za 35 tys. i jestem zadowolony.

Hej!

Gdzie postawiłeś Gemini? Chętnie bym zobaczył. I ile czasu Ci budowali stan surowy.

Pozdr

Łukasz

Mój domek stoi w Kwirynowie, Maczka 35 Stan surowy powstał VII-XI, ale odliczjac przerwy na fundament, 2 lane stropy to ok 3 miesiące roboty.

Zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sopelek,

hydraulika full serwis - szybko,elegancko i cenowo tez ok

pan Robert Podpora 606 622 815

 

pozdrawiam wszystkich budujących

mam teraz przerwe od 28 listopada mamy nowego małego człowieczka-

Matylda 3,45kg i 56 cm ,10pkt! dzielnie ze mna budowała siedzac w brzuchu jeszcze dzień przed porodem.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłam dziś w gminie i oglądałam studium/plan wieloletni zaopatrzenia gminy w media (energia elektryczna, gaz itp.) i się trochę wkurzyłam :evil:

Gmina do spółki z gazownią zamierzają wcześniej robić gaz na ulicy której jeszcze nie ma -do 2008(jest dopiero w planach - chodzi o Koczarską miedzy Osiedlową a Sportową w Zielonkach). Za to modernizacja i rozbudowa gazociągu na Osiedlowej, która jest - i to od dawna, i na dodatek coraz gęściej zabudowana - planowana jest... UWAGA - na lata 2011-2025. Naprawdę się wkurzyłam. W poniedziałek złoże pismo w tej sprawie. Mam nadzieję, że sprawa stanie na Radzie Gminy i to coś da - bo zaczynam wierzyć w spiskową teorię dziejów.

 

Od gazociągu dzieli mnie ok. 150 m

i 50 tys. - jak wyliczyła gazownia :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

garść problemów osoby już mieszkającej: co zrobić z sąsiadem który:

 

1. nie ma podpisanej umowy na odbiór śmieci, zbiera je w workach, co jakiś czas wywozi do W-wy do śmietnika na osiedlu (sam się do tego przyznał), a czasami, psy i ptaki wywleką taki worek na pole i rozwłóczają śmieci po okolicy?

 

2. ma szambo, mimo dociągniętej kanalizacji, ALE szambo jest co najmniej nieszczelne, w tym roku ani razu nie było opróżniane, w zeszłym szambiarka była 1 raz?

 

3. wgrodził się na pół metra w drogę, w której mam współwłasność (sąsiad nie ma nawet służebności), na długości 50 metrów?

 

4. puszcza niebezpiecznego psa bez kagańca i bez nadzoru wieczorem i łapie go rano przed ósmą. Pies pogryzł w zeszłym roku jednego chłopaka z ekipy która mi wykańczała dom, teraz w piątek zaatakował opiekunkę która pilnuje moich dzieci. Pies jest w tym roku nieszczepiony (w zeszłym roku, po tym jak chłopak wylądował w szpitalu, psa zaszczepiono po raz pierwszy od 3 lat)

 

proszę o rady, przepisy prawa na które mogę się powołać. Polubowne sposoby załatwienia ww problemów nie wchodzą w grę. Pkt 4 zajęła się policja, ale proponowane rozwiązania nie są akceptowalne.

 

pls HELP!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario1976

Bierz tę ekipę za 33 tys. bo chyba nie znajdziesz innej tańszej. Oni zwariowali. Za dom 230 m chcę od 200zł/mb (ci tańsi) do 300 zł/mb.

 

 

Ciesze się, że temat ekipy mam już zasobą. Mogę spokojnie przezimować.

 

Witam,

 

czy możecie mi wyjaśnić na jakich zasadach wycenia się stan surowy - tzn czy te ekipy podają ceny tylko swojej robocizny (uwzględniajac powierzchnię domu, ilość kondygnacji itp), czy są to wyceny włącznie z materiałami? Dlaczego ceny są w przeliczeniu na mb? :o

 

Didi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwierciadło swobodne wód gruntowych stwierdzono na głębokości 1.10 m. p.p.t. Stan wysoki związany z wodami roztopowymi może osiągnąć głębokość ca. 0.60 m. p.p.t.Symbol gruntu wg PN - 86/B - 02480 to PD.

 

Dziękuję Page.

 

Czy to bardzo źle, że jest wysoki stan związany z wodami roztopowymi? Czy od tego jest właśnie izolacja przeciwwilgociowa, czy 60 cm to już raczej hard core??

 

Didi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marsjanka - pomijając, czy uda Ci się coś załatwić w kwestii gazu, to w razie pomysłu realizacji inwestycji na własną rękę, nie patrz na ceny gazowni, prywatni wykonawcy są kilkakrotnie tańsi, poza tym zorientuj się w gazowni, oni już od końca ubiegłego roku zwracają koszty rozbudowy sieci gazowej (wiem co piszę, bo dostałem zwrot, zresztą nie tylko ja z Forum).

P.e.t.e. - jakieś bankomaty znajdziesz jeszcze napewno na Broniszach, ale to pewnie dla Ciebie wcale nie bliżej, niż Izabelin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czy możecie mi wyjaśnić na jakich zasadach wycenia się stan surowy - tzn czy te ekipy podają ceny tylko swojej robocizny (uwzględniajac powierzchnię domu, ilość kondygnacji itp), czy są to wyceny włącznie z materiałami? Dlaczego ceny są w przeliczeniu na mb? :o

 

Didi

 

To sa ceny za robociznę (chyba, że ktoś umawia sie z ekipą na stan surowy za konkretną kasę i to oni załatwiają materiały) bez materiałów. Wycene robiło mi kilka ekip i dostawałem je w róznych formach. Począwszy od informacji telefonicznej, że za całość chcą tyle ityle, poprzez informację o cenie za każdy z etapów budowy (fundamenty xxx zł, parter xxx zł......), a skończywszy na kilku stronach kosztorysu z dokładnymi pomiarami ila za mb, metr kwadratowy, wylanie jednego schodka, płytę balkonową itd.

 

Co do zasady to najwięcej chcieli ci, którzy robili piękne kosztorysy na papierach firmowych, komputzrez, ze szczegółową wyceną wszystkiego do czego się dotkną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...