Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to ja chyba miąłem szczęście z p Dominikiem. Mapkę do celów projektowych zrobił mi w niecałe 2 miesiące. Co w okresie słynnych przenosin składnicy map było raczej normalnym okresem oczekiwania nawet u innych geodetów.

Cena była znacznie bardziej atrakcyjna niż u innych bo 600 zł brutto.

 

Jak widać dosyć dziwne jest zachowanie tego skądinąd sympatycznego chłopaka.

Może On po prostu jest zakochany ... a raczej na pewno... i to w KRAJANCE. :D

 

Pozdrowienia dla pani M.J. z ... a co tam będę wydawał. :D

 

Więcej luzu towarzysze w trudzie :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze dwa słowa na temat Dominika M. Znam go już kilka lat (służbowo) - to bardzo fajny chłopak... ale tylko do rozmowy. Służbowo lepiej nie mieć z Nim nic wspólnego. Jest nieterminowy i z "głuchym" telefonem. Naprawdę szkoda zajmować miejsca na Forum, żeby o Nim pisać. Od Niego trzeba trzymać się jak najdalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś z szanownych grupowiczów współparacował lub korzystał z usług projektanta architektury i kierownika budowy Pana Romana Lisa z Marek k/Warszawy? Jeżeli tak to proszę o wszelkie informacje i opinie na temat takiej współpracy, ponieważ rozważam możliwość skorzystania z jego usług. Za wszelkie informacje z góry dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech no i wyszło szydło z worka. Droga jest 5 sąsiadów, ale jest to droga prywatna i gminnego dojazdu nie ma - wiec to powazny problem. Wszyscy mowia ze to smierdzaca sprawa i lepiej uwazac.Kurcze jakie to niesprawiedliwe, że droga moze zawalic kwestię super działki.

No i niestety ponawiam apel: Jakbyście słyszeli od znajomego znajomego ;) o fajnej działce to dajcie znać (ale nie za 600tys : )) Dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech no i wyszło szydło z worka. Droga jest 5 sąsiadów, ale jest to droga prywatna i gminnego dojazdu nie ma - wiec to pierwszy problem. Zlozylismy o warunki zabudowy więc się dowiemy czy będzie można się budować czy nie. Druga sprawa to to, że działka jest przy lesie i chyba w przepisach jest że musi być 25 metrów odstępu od niego. Do zabudowy zostaje więc mniej niz polowa dzialki, ćwiartka nawet. No cóż czekam na warunki zabudowy. Więc ponawiam apel: Jakbyście słyszeli od znajomego znajomego ;) o fajnej działce to dajcie znać (ale nie za 600tys : )) Dzięki za porady.

A mam jeszcze jedno pytanie: czy można przekroczyć te 25 metrów o metr czy dwa?

 

Pamiętaj tylko, że w wypisie i wyrysie z Miejscowego Planu (bo chyba na to czekasz z Gminy) jest informacja ogólna co można budować, a czego nie, jaki charakter ma działka (rolny, zabudowa mieszkalno-zagrodowa itd.) natomiast nie oznacza to, że możesz się na niej budować. Pozwolenia na budowę wydaje starostwo.

 

Zmierz sobie także czy jak odliczysz 25m od lasu, nastepnie 3 metry od sąsiada jeśli na tej scianie domu nie będzie okien to czy jakiś domek jeszcze Ci tam wejdzie.

 

Co do tego czy zgodzą się na budowe +-2 metry to ja podchodze do takich rzeczy w ten sposób. Jesli nie mam czegos w oficjalnym dokumencie to nie wierzę urzednikom, którzy cos tam mi ewentualnie obiecują na gębę. Jak w przepisach jest 25 (ja słyszałem o 20 ?) metrów od linii lasu to tak bym to liczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie zadzwoniłam dzisiaj, bo zapomniałam numeru wniosku, a nie chciałam robić zamieszania niebędąc przygotowaną. jak tylko jutro zadzwonię to zaraz napiszę na forum jak tam poszło.

dostałam za to odpowiedź na email, chodź trudno to nazwac odpowiedzią, bo Pani Małgorzata Zaleska napisała, że ustosunkuje się do mojego pisma, jak podam nr sprawy. ot i cały urzędniczy światek

 

link1 dzięki za pamięć i zainteresowanie i gratuluję pomyślnego załatwienia sprawy. napisz jak Ci to wyliczyli, oni to sfinansują czy musisz wchodzić z nimi do spółki i pokrywać część kosztów?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co? usłyszałam, że Pani Iwona przejęła obowiązki po koledze i że przez miesiąc nikt się tymi wnioskami nie zajmował i "biedna" Pani teraz dopiero rozpatruje wnioski z wakacji (ludzie czy wszystkie urzędy w Polsce tak pracują?)

po moim telefonie w zeszłym tygodniu sprawa dopiero nabrała biegu i wniosek poszegł do zaopiniowania. dopiero jak przyjdzie opinia Pani będzie mogła przygotować odpowiedź i dodatkowo koresponduję z panią Małgorzatą Zaleską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał problem z tym, że dom mu się nie mieścił na działce? :(

Działka ma 900m2 i nie mogę "wcisnąć" na nią mojego projektu. Czy można napisać do kogoś w sprawie zmniejszenia powierzchni biologicznie czynnej na działce?

 

Sprawa jest chyba beznadziejna. Z tego co wiem jeżeli jest zapis o powierzchni biologicznie czynnej w MPZP to jest to święte i żeby to zmienić trzeba zmieniać plan. Dokładnie możesz się dowiedzieć w gminie w referacie architektury. Chyba będziesz musiała zmniejszyć dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Interesuje mnie ekipa "do dachu".

Mam namiar na Pana Witolda Gronia, kontakt z Dachluxu - jak robił u kogoś, to będę wdzięczny za opinie.

pjj - prosze też o namiary od Ciebie, tez ew. na priv.

justa- też byłbym wdzięczny za namiary - ekipa polecana w poscie z września

KozAnka - też polecałaś swoich dekarzy - proszę o namiary.

jj - A u Ciebie robił Pan Arnold i tez podobno godny polecenia?

 

Z góry dzięki za informacje, pozdrawiam.

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał problem z tym, że dom mu się nie mieścił na działce? :(

Działka ma 900m2 i nie mogę "wcisnąć" na nią mojego projektu. Czy można napisać do kogoś w sprawie zmniejszenia powierzchni biologicznie czynnej na działce?

Problem ze zmieszczeniem domu wynika chyba raczej ze zbyt malych odleglosci do sasiednich dzialek (4 m przy scianie z oknami, 3 m przy scianie bez okien), niz z niezachowania minimalnej powierzchni biologicznie czynnej.

Tak sobie wnioskuje, bo w otulinie Kampinosu warunki stanowia o utrzymaniu 70 % powierzchni biologicznie czynnej - czyli dom + inrastruktura moze zajac 30 % powierzchni dzialki.

 

W przypadku Twojej dzialki 30 % to 270 m2.

Z kolei Twoj projekt domu, o ile sie nie myle, ma powierzchnie zabudowy rowna 170 m2.

Pozostaje wiec jeszcze 100 m2 na infrastrukture, a to nie jest malo - w razie koniecznosci np. podjazd do garazu mozna czesciowo zrobic z betonowych plyt azurowych (one chyba nie zmniejszaja powierzchni biologicznie czynnej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...