Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

.................

I dalej polecam się pamięci z pytaniem o sposób wyceny instalacji, czy zawsze "za punkt" tak jak sugeruje ex67? Robiliście projekty instalacji?

Pozdr

Łukasz

Zdecydowanie za punkt - jest to najsprawiedliwsza forma wynagrodzenia dla obydwu stron. Zanim wezwiesz instalatorów, musisz dość dokładnie wiedzieć co chcesz zrobić w przynajmniej dwóch pomieszczeniach - kuchni i łazience. Nie byłoby źle, gdybyś zrobił sobie już jakiś projekt kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy możecie podac mi namiary na "dobrych" kierowników budowy.

Dostałem już jeden namiar od naszej Forumowiczki (jeszcze raz dzięki wielkie) ale chciałbym porównac jeszcze ceny i pogadać sobie z kilkoma kierownikami.

 

Pod pojęciem "dobry" mysle o kimś kto może i weźmie więcej kasy niż konkurencja ale nie będzie sie ograniczał do stemplowania dziennika, tylko zerknie czy budowlańcy nie odwalają maniany i raz na jakiś czas pojawi się na placu.

 

Nie znam się na budowlance (mam pobieżną wiedzę gazetowo-forumową), a nie stac mnie na kosztowne poprawki. Budowac będę w Zielonkach.

 

Namiary możecie słac na priva....z góry dzięki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam osoby ktora sie zajmie zrobieniem pelnego kosztorysu.

 

Cześć!

A po co Ci pełen kosztorys. Ja mam zrobiony wg. KNR, bo mam w rodzinie kosztorysanta i w ramach zabawy weekendowo-wakacyjnej mi kiedyś zrobił (robi zwykle wielkie budowy, więc sam był ciekawy jak wyjdzie dla domku jednorodzinnego). Jest to zupełnie bezsensu. Nie użyłem tego ani razu. Szukasz kilku ekip, które budują domy, prosisz o ofertę i dostajesz kilka wycen. Jedne mniej, drugie bardziej kompleksowe. Bierzesz sobie "średnią" i masz kosztorys. A i tak musisz zapłacić tyle, za ile ktoś Ci to postawi, a nie ile teoretyk wyliczy. Osobna sprawa to operat szacunkowy, np. dla potrzeb kredytu.

Pozdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiedziałam się dzisiaj narazie tylko telefonicznie, że jest już dla nas gotowy wniosek o przyłącze sieci gazowej i jest w nim informacja, że my mamy pokryć 96% całego kosztu gazociągu :evil: biorąc pod uwagę, że jest to odległość 135m i w pobliżu na razie nie ma żywej duszy to koszta są ogromne. czy to nie jest jakaś dyskryminacja? czy to jest zgodne z prawem, że gazownia pokrywa 4% kosztów, a gazociąg i tak jest jej własnością?

już wiem z przed kilku ston wcześniej, że mogę wynająć sobie prywatnie kogoś kto mi ten gaz zrobi taniej (i pewnie tak zrobimy), ale wkurza mnie sam fakt, że jeden z ostatnich monopolistów w naszym kraju chyba trochę przegina. niestety nie dostałam jeszcze odpowiedzi do domu i nie wiem co tam jest dokładnie napisane, ale już się zastanawiam czy mozna coś z tym zrobić. zgłosić do jakiegoś urzędu, poprosić o dokładną kalkulację kosztów lub coś podobnego...

proszę poradźcie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiedziałam się dzisiaj narazie tylko telefonicznie, że jest już dla nas gotowy wniosek o przyłącze sieci gazowej i jest w nim informacja, że my mamy pokryć 96% całego kosztu gazociągu :evil: biorąc pod uwagę, że jest to odległość 135m i w pobliżu na razie nie ma żywej duszy to koszta są ogromne. czy to nie jest jakaś dyskryminacja? czy to jest zgodne z prawem, że gazownia pokrywa 4% kosztów, a gazociąg i tak jest jej własnością?

w najnowszym muratorze jest artykuł na temat kosztów przyłączania (tam chyba o wodociągu) i spraw sądowych z tym związanych. nie czytałem jeszcze.

nie wiem jak gazociąg ma się do wodociągu, który jest gminną spółką :) ale może cośtam jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiedziałam się dzisiaj narazie tylko telefonicznie, że jest już dla nas gotowy wniosek o przyłącze sieci gazowej i jest w nim informacja, że my mamy pokryć 96% całego kosztu gazociągu :evil: biorąc pod uwagę, że jest to odległość 135m i w pobliżu na razie nie ma żywej duszy to koszta są ogromne. czy to nie jest jakaś dyskryminacja? czy to jest zgodne z prawem, że gazownia pokrywa 4% kosztów, a gazociąg i tak jest jej własnością?

:(

Gazownia to jest państwo w państwie. Po dwóch miesiącach oczekiwania dostaliśmy warunki. Kazali nam złożyć wniosek o podpisanie umowy. Przy składaniu wniosku pani powiedziała, że teraz pisze umowy na wnioski złożone w czerwcu i na naszą umowę będziemy musieli czekać 3 - 4 miesiące. A na sieć 12 m-cy od podpisania umowy. To jest koszmar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja chcialam sie pochwalic ze spedzilismy pierwsza noc w nowym domu :D , jeszcze troche gratow do przewiezienia z mieszkania zostalo ale mozna powiedziec ze sie przeprowadzilismy

 

Gratulacje. Bardzo Ci zazdroszczę....u mnie na działce pobojowisko po przekładaniu drenów a Ty sobie już mieszkasz. :wink:

 

Swoją drogą bardzo ładny (moim zdaniem) niestandardowy domek macie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja chcialam sie pochwalic ze spedzilismy pierwsza noc w nowym domu :D , jeszcze troche gratow do przewiezienia z mieszkania zostalo ale mozna powiedziec ze sie przeprowadzilismy

:D Ja myślałem, że już mieszkacie, co nie przejeżdżam, to porozświetlane. To rozumiem, że widzimy się dzisiaj na rekolekcjach w Lipkowie... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karorka, pjj gratulacje!

 

Dla mnie to też jest wyjątkowy dzień bo właśnie wysłałem w diabły swoją ekipę. W związku z tym prośba na namiary na wolne ekipy (do wykończeniówki) i kogoś kto wymuruje mi ściankę kolankową. Wystarczy mi "wypożyczenie" na tydzień, mam tylko 2 warstwy pustaka. Może u kogoś z was wypada przerwa technologiczna i może się podzielić fachowcami? Plisss :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...