Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dzieki bardzo wszystkim za gratulacje :D

dostalismy takiego przyspieszenia bo w styczniu pojawi sie u nas maly czlowieczek :D i wtedy to juz z przeprowadzka byloby ciezko

za to teraz mi jest starsznie ciezko ale jakos sie nie daje

 

pij Tobie gratuluje wzajemnie :D , rzeczywiscie jest cicho

 

Jerzysio jeszcze nie taka wasza bo sie jeszcze nie przemeldowalam, takze widzisz mbz nadal jestem ozarowianka :D no ale pewnie juz niedlugo

 

Krzysiek - rozswietlone to bylo bo ekipy pracowaly w tym jeden moj ulubiony fachowiec :wink: - chyba domyslasz sie ktory

 

pozdrawiam wszystkich serdecznie i gdybym nie zdazyla sie juz odezwac przed Swietami to Wesolych, wesolych ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ktoś wie co z 580 ?

Będą coś robić, czy zostawili do wiosny cały ten bajzel :-? ?

Podobno mieli dociągnąć do świateł w Babicach...

Czytalem gdzies na forum (chyba na stronie gminy), ze podobno komisja z UE oceniajaca prace (jako ze Unia wspolfinansuje ta inwestycje) zakwestionowala jakosc wykonania nawierzchni na Warszawskiej...

Byc moze dlatego prace wlasciwie stanely...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK

jedni sie wprowadzaja, inni sie wykanczaja, a jeszcze inni wyganiaja :))) (swoej ekipy) - gratulacje dla wszytskich....a tak z innej beczki - moze czas zaczac skladac zyczenia swiateczne:)))

A wiec prosto i na temat:

Wszystkim StaroBabiczanomi i zaprzyjaznionym gosciom skladam najserdeczniejsze zyczenia Zdrowych i Wesolych Swiat Bozego Narodzenia oraz Szczesliwego Nowego 2007 roku:))) - Niech sie spelnia wszystkie Wasze marzenia:))

Pozdrawiam

Pawel N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, mam pytanie :)

wczoraj był u mnie człowiek z zakladu energetycznego zeby sie zapytac gdzie ma postawić skrzynie. nie było by pytania, gdyby ta skrzynia była mała, ale ma być osiemdziesiatka i troche mi to zburzyło moj rozklad.

 

czy skrzynka elektryczna i gazowa moga stac obok siebie w rogu dzialki na granicy z sasiadem? to raz, a dwa, jak myslicie, czy postawienie tego w rogu i umieszczenie furtki do smietnika doslownie obok obu skrzynek, gdzie np za skrzynkami sobie drzewo poskladam do kominka, to dobry pomysl? czy lepiej smietnik postawic w rogu dzialki (sasiad ma w rogu to mi tez wolno) i dopiero obok skrzynie, przy samej bramie praktycznie? chodzi mi o element praktyczny pozniej, bo zaraz obok zaczynać mi się będzie brama...

dumam i musze szybka decyzje podjąć zanim mi to wrysują w projekt w ZE.

http://gildor.riders.pl/albums/dom/pic129.jpg

chodzi o prawą strone z fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wiem, 60cm miedzy skrzynkami. no i sasiad tak ma :)

postawilem elektryczna przy plocie w rogu i niech tak bedzie. obok bedzie furtka smietnika i jeden kubel bedzie stal za skrzynia jeden za furtka i bedzie git. a nastepnym elementem obok furtki w plocie bedzie gazowa i furtka smietnika oddzieli skrzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karorka, Pjj,

GRATULACJE!!!!

 

Mam nadzieję, że my w końcu też się doczekamy tej chwili. Na razie nasz glazurnik, który od połowy sierpnia robi łazienki, zakończył kolejny etap - jeszcze ostatnia łazienka i... już! :roll: Ale to jak w tym wierszyku :ślimak wszystko robi wolno, lecz bardzo dokładnie" :lol: Jak skończy, to go z czystym sercem polecę wszystkim, którzy lubią dobrą robotę i ... mają dużo czasu.

 

Pozdrawiam i życzę wszystkim Wesołych Świąt.

 

Joasia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karorka, pjj

Gratulacje w związku ze zrealizowniem marzeń o zamieszkaniu we własnym domu. :D

 

Karorka,

Pan elektryk się chwalił ostatnio, że już osprzęt u Was zamontował bo się wprowadzacie i nawet w hurtowni przy okazji pokazywał, że wybraliście kwadratowego berkera :wink:

A u mnie stan surowy się zamknął i wszystkie media załatwione. Dach się ociepla i parapety się murują.

 

pjj,Joasia,

Dajcie dobrzy ludzie namiary na gości od wykańczania. Może być tempo żółwia. Wolne tempo to i kasa wolniej płynie i dopilnować można szczegółowo. Generalnie podchodzę do tematu filozoficznie:wink:

 

Do wszystkich,

Z kim podpisać umowę o monitoring i jakie są mniej więcej koszty?

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie 8)

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karorka,

Pan elektryk się chwalił ostatnio, że już osprzęt u Was zamontował bo się wprowadzacie i nawet w hurtowni przy okazji pokazywał, że wybraliście kwadratowego berkera :wink:

 

juz? ja bym to okreslila wreszcie - caly czas byla gadka ze osprzet musi byc na koncu bo sie zakurzy i nie bedzie dzialac a inni sie wsciekali ze musza korzystac z dwoch tymczasowych gniazdek

 

co do monitoringu - my mamy w CMA, pulawska 359 tel. 5460888

koszt 69,54 brutto za miesiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karorka,

Zgadza się - 57 zł netto jeśli się z nimi podpisuje bezpośrednią umowę. Do tego trzeba doliczyć patrole:

- Solid 60-70 zł

- Patron (lokalna agencja z Lasek) 90 zł.

Do tego 22% VAT.

 

Wychodzi CMA + Solid 142-155 zł brutto

CMA+Patron 179 zł brutto

 

Jest jeszcze opcja jednej umowy z Patronem z nadajnikiem CMA, zamiast dwóch oddzielnych umów z centrum monitoringu i agencją.

Wychodzi wtedy 134 zł brutto.

 

Everybody,

Czy ochrona musi być tak droga? Czy są jakieś alternatywne rozwiązania?

Pozdrawiam

jj

 

PS Przepraszam, że temat taki mało świąteczny ale mimo, że Wigilię robię u siebie, żyję jeszcze budową i staram się zamknąć pewne sprawy przed Świętami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mamy umowę z SMA

(ul. Rzymowskiego 30, tel. 0 801 301 301, 22 651 88 61)

umowa na monitoring i patrole -(z wybranej przez nas agencji, którą możemy zmienić w każdej chwili, gdyby nam coś nie pasowało)

płacimy 125 zł miesięcznie

 

 

pjj, Karorka - gratuluje przeprowadzki

 

my nie zdązyliśmy przed narodzinami Michaliny, ale przeprowadzimy się w ciągu najbliższych 2-3 tygodni

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marsjanka

 

to trzymam kciuki za przeprowadzke :D

z 7-miesieczna Misia to juz chyba nie bedzie tak zle, zreszta Ty jestes doswiadczona mamusia :D a ja to kompletnie zielona wiec chcialam sobie oszczedzic przeprowadzki z maluchem - skutek jest taki ze w domu jest wiele prowizorek (np. nie ma mamy jeszcze drzwi wew na dole) ale jak juz sie mieszka to latwiej jest zaplanowac nastepne prace bo nie traci sie czasu na dojazdy oraz na zastanawianie na odleglosc czy np. okno to ma 90 cm szerokosci czy moze jednak troche wiecej :wink:

 

jj

u nas wychodzi w sumie 130,54 - za solid placimy 61 brutto

u Marsjanki ciut taniej ale o 5 zl nie bedziemy teraz walczyc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

All,

 

Dziekuje wszystkim, ze dzieki Wam udalo mi sie skonczyc to co zaczalem w zeszlym roku.

Bardzo byliscie pomocni.

 

 

Co do monitoringu to mam alarm + monitoring + ochrona z Solidem za 72 zl brutto, w tym 2 przyjazdy ekip bezplatnie/mc.

 

Wesolych Swiat!

(niestety nie mam internetu w nowym domu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Wszedłem przypadkiem na wasze forum i poczułem się jak w domu !

Znane adresy, nazwiska, problemy, ...

Szczególnie przypadł mi do gustu temat Dominika - geodety...

On jest nie złym oszustem. LUDZIE UWAŻAJCIE NA NIEGO !!!

Nie pozorny a ile może szkód narobić .... Podejrzewam że ten temat będzie powracał jak bumerang na tym forum ...facet kusi dobrymi cenami ... ale co z tego jak nie zna się na prowadzeniu tego interesu. Ja już się nauczyłem że lepiej dać więcej niż marnować czas i zawracać sobie głowę, takimi fachowcami jak geodeta Dominik z ul. Warszawskiej ... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do monitoringu to mam alarm + monitoring + ochrona z Solidem za 72 zl brutto, w tym 2 przyjazdy ekip bezplatnie/mc.

 

 

pij

rozumiem ze zarowno monitoring i ochrone masz w solidzie

my chcielismy uniknac takiej sytuacji - podobno lepiej jest miec te dwie rzeczy w roznych firmach zeby uniknac przykrych niespodzianek kiedy zapomnisz wlaczyc alarm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my też świadomie rozdzieliliśmy monitoring od patroli - celem uniknięcia różnych niespodzianek :wink: a tak, jedni drugich nie będą kryć w razie czego...

 

a ja siedzę na razie na działce i pilnuję hydraulików robiących biały montaż w łazienkach i podłączających wszystko, co się da: zlewy, krany, kocioł, kuchenkę, uruchamiających ogrzewanie... po prostu wszystko. Na szczęście działa internet, a ja ostanio nawet nie ruszam się na budowę bez laptopa :wink:

 

w środę napełnili mi zbiornik gazem, a także przyjechaj i został zamontowany ostatni z parapetów :) reszta została zamontowana na początku października - a ten został źle wymierzony i czekanie na niego poważnie nadszarpnęło moją cierpliwość :roll:

 

oczywiście na hydraulików czekałam trzy tygodnie - zamin się pojawili :evil: podobno z tego powodu, że mrozu jeszcze nie ma - i muszą przede wszystkim robić wykopy.... w związku z tym, czuję się ofiarą pogody i za ciepłej zimy :oops:

 

przestał działać mi rekuperator :evil: :evil: :evil: a producent zrobił sobie przerwę do nowego roku :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

 

parkieciarz miał przyjechać kleić deski, ale nie przyjechał - został bardzo skutecznie uziemiony przez firmę transportową, która od rana mu coś przywozi :roll:

 

dojazdy na budowę mnie wykańczają, chociaż niby mam blisko - ale tłuczenie się autobusem z wózkiem nie należy do przyjemności - zwłaszcza, że autobusy nie są niskopodłogowe, jeżdżą rzadko, a budowlańcy nie są zwykle punktualni :roll: :evil:

 

na szczęście "zmartwychwstał" mój sąsiad, który załatwiał dla nas sprawy wodociągu i kanalizacji :roll:

 

tym niemniej życze wszystkim Wesołych i Spokojnych Świąt, miłego budowania bez żadnych niespodzianek :wink:

 

ja jadę na święta wypocząć do teściów :) to miejsce na tyle dalekie, że nie będę zmuszona wstępować na inne wigilie, an i do żadnych innych wizyt w święta :oops:

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to aby nie jest juz czasem czas na zyczenia ???

zatem wszyskim oprócz Zdrowych Wesolych Radosnych Swiat w rodzinnym gronie , zycze równiez solidnych ekip, tanich i dobrych materiałow z dostawa na plac, dobrych sąsiadów w grodach drzew i plonujacych sadów i w ogóle samych dobrych rzeczy w te Święta i w nadchodzacym Nowym Roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...