Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

my też świadomie rozdzieliliśmy monitoring od patroli - celem uniknięcia różnych niespodzianek :wink: a tak, jedni drugich nie będą kryć w razie czego...

pzdr

Hej!

Karorka tez cos takiego napisała, nie bardzo to rozumiem, jak może być oddzielny monitoring od patroli? Mam na to jeszcze trochę czasu, ale zawsze lepiej wiedzieć wcześniej :-).

Pozdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz

 

monitoring masz w jednej firmie ktora monitoruje twoj system - zglaszaja informacje o wszelkich usterkach systemu oraz sygnalach wlamania, mozesz miec sam monitornig

nastepnie jesli podpiszesz umowe z agencja ochrony to informujesz firme monitorujaca ze podpisales umowe z taka i taka firma ochroniarska i w przypadku sygnalu wlamania firma monitorujaca informuje ochrone ze maja wyslac tu i tu patrol- chyba jest tez mozliwosc ze najpierw dzwonia do ciebie i ty decydujesz czy wyslac patrol czy nie

a dlaczego rozdzeililismy te dwie sprawy? - poradzili znajomi, poza tym maz kiedys przeczytal ze byly przypadki naduzywania jednoczesnego monitoringu i partoli w tej samej firmie przez nieuczciwych pracownikow a jak masz oddzielnie to jest to mniej prawdopodobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dachu ( pokrycia ) to nie, ale prace wykończeniowe ( tynki, posadzki, ocieplenia, bez instalacji - Jarek robi dobrze ) tak.

J

 

Czy chodzi o ocieplenie dachu? Wlasnie szukam dobrej ekipy.

 

Czesc Anka

 

Sasiad z sadowej - masz super domek. Wieczorami biegam i slow mi brak jak wam szybko idzie budowa - rozumiem ze Wielkanoc juz w nowym domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał problem z tym, że dom mu się nie mieścił na działce? :(

Działka ma 900m2 i nie mogę "wcisnąć" na nią mojego projektu. Czy można napisać do kogoś w sprawie zmniejszenia powierzchni biologicznie czynnej na działce?

 

Gdzie budujesz?

 

Generalnie nie mozna tego zmienic, w Izabelinie jest maks 30% ale mozesz porozmawiac z pracownikami gmiiny jak to zalatwic :) - chetni pomoga jezeli chodzi o kilka m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie budujesz?

 

w Borzęcinie Małym

 

Generalnie nie mozna tego zmienic, w Izabelinie jest maks 30% ale mozesz porozmawiac z pracownikami gmiiny jak to zalatwic :) - chetni pomoga jezeli chodzi o kilka m2

 

w Babicach tez jest 30% i niestety tu chodzi o jakieś 30m2, ale mam nadzieję, że nasz architekt - pani Mazur, architekt z gminy :) jakoś sobie z tym poradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz,

Martwi mnie bardziej to, że przyjeżdżają za szybko. Instalator ustawił nam czas wyłączania alarmu tak krótki, że jak się mąż pomylił to już nie mógł drugi raz wstukać poprawnie bo nie zdążył. W umowie mamy 60 sekund na odwołanie alarmu. Toż minutę to ja będę szukać komórki w torebce. :wink: Po 22:00 ochrona przyjeżdża w ciągu 5 min.(wg umowy). Nie dziwota, że biorą 50zł za każdy fałszywy alarm (jeden gratis). Niezłe źródło dochodu.

Pozdrawiam :p

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziliśmy w melioracji jak przebiegają dreny bo gmina jest ogólnie mocno zdrenowana. Okazało się, że tną naszą działke w poprzek takie wielkie rury zbierające wodę z sączków (150-175 mm). Mogliśmy sie wieć psychicznie i finansowo przygotować na przebudowę.

 

Mario,

 

czy może walczyłeś juz z tymi drenami? Ja mam działkę z rowem (ale widziały gały co brały) natomiast sączki/ :o /dreny wyszły na jaw dopiero po zlozeniu w Ożarowie podania o zasypanie rowu :evil: . Za projekt przebudowy tego ustrojstwa pani krzyknęła prawie tysiaka - trochę mnie zmroziło więc chciałam zapytać, czy nie spotkałeś się może z jakąś mniej kosztowną alterntywą (projektantem)?

 

Będę bardzo wdzięczna za pomoc,

 

Didi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

Wybieram kocioł. Stąd pytanie odnośnie serwisu. Podobno w naszym rejonie popularne są Vaillanty. Jest serwis w Mościskach i w Hornówku. A co z innymi markami - Viessmann? Junkers? Buderus? Termet? Czy serwis jest równie łatwo dostępny? Podzielcie się info.

Pozdrawiam

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziliśmy w melioracji jak przebiegają dreny bo gmina jest ogólnie mocno zdrenowana. Okazało się, że tną naszą działke w poprzek takie wielkie rury zbierające wodę z sączków (150-175 mm). Mogliśmy sie wieć psychicznie i finansowo przygotować na przebudowę.

 

Mario,

 

czy może walczyłeś juz z tymi drenami? Ja mam działkę z rowem (ale widziały gały co brały) natomiast sączki/ :o /dreny wyszły na jaw dopiero po zlozeniu w Ożarowie podania o zasypanie rowu :evil: . Za projekt przebudowy tego ustrojstwa pani krzyknęła prawie tysiaka - trochę mnie zmroziło więc chciałam zapytać, czy nie spotkałeś się może z jakąś mniej kosztowną alterntywą (projektantem)?

 

 

Będę bardzo wdzięczna za pomoc,

 

Didi

 

My dreny juz załatwilismy. Projekt robiła nam pewnie ta sama pani. Monopol :wink: Jeżeli to jest ta pani o której myślę to jej plusem jest to, że napewno nie odrzucą tego projektu przebudowy w Ożarowie.

 

Co do ceny to my robilismy razem z sąsiadem więc załatwilismy do na jednym projekcie i wyszło po 750 od głowy. Jesli robilibyśmy oddzielnie to także była mowa o 900-1100. Rurki mamy już przełozone i teraz czekamy na papierki (załatwia nam to wykonawca...polecany w Ozarowie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Anka

 

Sasiad z sadowej - masz super domek. Wieczorami biegam i slow mi brak jak wam szybko idzie budowa - rozumiem ze Wielkanoc juz w nowym domu?

 

Dzieki. Z tynkiem od razu inaczej wyglada. 8) Chociaz kolor tez nie do konca taki, jaki mial byc.

Tylko troche sie martwie, ze bedzie odpadal, bo robilismy go w temp. ponizej 5 st. , ale nie chcielismy czekac do wiosny, bo balismy sie, ze ekipa nie wroci.

 

Tak szybko sie nie wprowadzimy, bo nie mamy jeszcze wody, kanalizacji ( a raczej szamba) i ogrzewania, dlatego na zime ustaja wszelkie prace i dopiero na wiosne zaczynamy wykonczeniowke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Wszedłem przypadkiem na wasze forum i poczułem się jak w domu !

Znane adresy, nazwiska, problemy, ...

Szczególnie przypadł mi do gustu temat Dominika - geodety...

On jest nie złym oszustem. LUDZIE UWAŻAJCIE NA NIEGO !!!

Nie pozorny a ile może szkód narobić .... Podejrzewam że ten temat będzie powracał jak bumerang na tym forum ...facet kusi dobrymi cenami ... ale co z tego jak nie zna się na prowadzeniu tego interesu. Ja już się nauczyłem że lepiej dać więcej niż marnować czas i zawracać sobie głowę, takimi fachowcami jak geodeta Dominik z ul. Warszawskiej ... :lol:

A co co tak zalazl za skore ten geodeta??? :lol: :lol: :lol:

Mielismy okazje z nim wspolpracowac przy budowie naszego domu i nie mamy do niego zadnych - ale...Co sie zepsul, czy co??? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Wszystkim miłym sąsiadom życzę w nadchodzącym roku wszystkiego dobrego. Żeby wasze domy rosły, piękniały i spełniały wasze marzenia. I gdy spotkamy się w tym miejscu za rok, abyśmy wszyscy mogli z satysfakcją powiedzieć: "ja to zbudowałem". Z pewnością tak będzie.

I dużo zdrówka kochani.

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tez przylaczam sie cieplutko do Zyczen Noworocznych dla wszystkich forumowiczow z Grupy Starobabickiej :)

 

Aby wszystkim Babiczanom tym juz zadomowionym i tym budujacym mieszkalo sie jak najlepiej :)

I abysmy wszyscy (no, moze prawie wszyscy) jak najszybciej posplacali kredyty zaciagniete na budowe wymarzonego domku :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...