Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

[quote name="Karorkapij

rozumiem ze zarowno monitoring i ochrone masz w solidzie

my chcielismy uniknac takiej sytuacji - podobno lepiej jest miec te dwie rzeczy w roznych firmach zeby uniknac przykrych niespodzianek kiedy zapomnisz wlaczyc alarm

 

Ja tez uniknalem takiej sytauacji.

Monitoring nie dostaje sygnalu zalacenia/wylaczenia alrmu.

Sprawdilem to. Fizycznie centralka i nadajnik radiowy nie wysylala takich sygnalow. Warunek: brak powiadamiania smsem, na komorke.

 

A przy okazji zycze wszystkim duzo wszelkiej pomyslnosci i wytrwalosci w Nowym Roku 2007!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

Czy ktokolwiek z Babiczan budował lub buduje dom wg projektu Archonu - Tamaryszki 2? Jesteśmy z żoną prawie zdecydowani, ale chcielibyśmy zobaczyć konstrukcję "na żywo". W tym roku chcemy rozpocząć budowę :)

 

Życzę Wszystkim jak najlepszego roku i radości mieszkania w naszych okolicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w gminie Stare Babice Sferia złozyła wniosek o wydanie pozwolenia na budowę przewoźnika CDMA2000. Jestem właścicielem działki sąsiadującej z tą, którą upatrzono na budowę tego przekaźnika.

Proszę napiszcie jeżeli wiecie coś na temat oddziaływania takiej stacji bazowej na środowisko, zwierzęta i ludzi.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Wszystkiego najlepszego, wielu sukcesów i radości w Nowym Roku dla wszystkich Forumowiczów. A że trzeba już planowac kolejne prace, proszę o pomoc/informacje.

 

Poszukuję instalatorów godnych polecenia, solidnych, prawdziwych fachowców: elektryka, wod.-kan. i c.o. Poszukuję, również dobrego i niedrogiego projektanta od c.o., żeby zaprojektować instalację grzewczą do naszego domu.

 

Będę wdzięczny za info. Pozdrawiam.

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do c.o. - to polecam Rafała Ślusarczyka z naszego Forum. Solidny, fachowy, co do terminów - poślizgi niewielkie, cenowo w porządku. Jak on to robi, że opłaca mu się przyjeżdżac z Krakowa? Hmm... :roll:

 

Co do innych fachowców (elektryk, hydraulik) - to nie nadają się, niestety, do polecenia :( .

 

Co do glazurnika - to w odpowiedzi na monity ze strony Szanownych Forumowiczów - bardzo proszę o cierpliwość i wyrozumiałość. Jest naprawdę świetny, naprawdę niedrogi i naprawdę baaardzo powolny - i podam jego namiary... zaraz jak skończy robotę u nas. :oops: Sorry, ale postarajcie się mnie zrozumieć... :roll:

 

Pozdrawiam i - szczęścia w Nowym Roku. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

Wybieram kocioł. Stąd pytanie odnośnie serwisu. Podobno w naszym rejonie popularne są Vaillanty. Jest serwis w Mościskach i w Hornówku. A co z innymi markami - Viessmann? Junkers? Buderus? Termet? Czy serwis jest równie łatwo dostępny? Podzielcie się info.

Pozdrawiam

jj

 

Dałem sie namówić w sklepie i kupiłem Saunier-Duvala (firma wykupiona przez Vailanta - nawet biura mają w tym samym budynku). Mi odbierał serwisant z Jelonek, ale uprawnienia na Sauniera robił też chyba p. J. Kłósek z Lipkowa, lista serwisantów jest też długa - można poszukać na stronie Sauniera, pełen serwis i sprzedaż części mają np. w Komorowie za Pruszkowem.

Piecyk kupowałem w Zielonkach (ELGRA).

Doświadczenia z użytkowania: piecyk chodzi pół roku bez zarzutu, jest to kociołek żeliwny z zasobnikiem 90l i dwoma wbudowanymi pompami. Wybrałem żeliwko, bo jest trwałe. Ten kociołek ma też tą zaletę, że całościowo (z montażem kotłowni) wychodzi tanio - są te dwie wcześniej wymienione pompy (Grundfosa bodajże) - koszt jednej markowej pompy to 300-350 PLN, jest już zasobnik, w zasadzie potrzeba jeszcze pompy cyrkulacyjnej, naczynko, no i te wszystkie magiczne rureczki i filtry wody.

Części zamienne są stosunkowo tanie - jedynie koszt oryginalnego zasobnika to przegięcie - 1700 PLN, przegląd pieca po roku z przedł. gwarancji - 150 PLN.

Myślałem wcześniej o piecu kondensacyjnym, ale uznałem, (przyjmując koszt początkowy wykonania kotłowni, koszt serwisu i części zamiennych, czas użytkowania kotła 10 lat, doświadczenia znajomych z kotłami żeliwnymi), że zakup kondensata może mi się nie zwrócić, bądź zwrócić pod koniec okresu użytkowania.

Dom o pow. użytkowej ok. 140m , powierzchni ogrzewanej ok. 160m zużył od 23 listopada do 23 grudnia 215m3 gazu na ogrzewanie CO, wody bieżącej dla 4 osób, kuchnię gazową. Temp w domu to 20,5*C.

Uff, ale się rozgadałem... Dodam tylko, że najbardziej rozbawił mnie jeden pan w takim sklepiku w Piastowie. "Kondensat zwróci się panu po 2 latach". Na jakiej podstawie pan tak twierdzi, może policzmy? "Nic nie będziemy liczyć, tak jest napisane w ulotce, to znaczy, że się zwróci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, ale się rozgadałem... Dodam tylko, że najbardziej rozbawił mnie jeden pan w takim sklepiku w Piastowie. "Kondensat zwróci się panu po 2 latach". Na jakiej podstawie pan tak twierdzi, może policzmy? "Nic nie będziemy liczyć, tak jest napisane w ulotce, to znaczy, że się zwróci"

 

Pan się nie mylił - jedynie nie doczytał, że te dwa lata dotyczą piecyków obsługujących domki o pow. 500 - 600 m2. :lol:

Mój szwagier ma w Łomiankach sklep z hydrauliką CO i nie tylko wytłumaczył mi, że taki piec w stosunku do klasycznego uzyskuje sprawność do 110%. Co oznacza, że w skrajnych przypadkach (czytaj duże domy, lub budynki wielomieszkaniowe) rzeczywiście koszt zakupu pieca kondensacyjnego zostanie zniwelowany po dwóch latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktokolwiek z Babiczan budował lub buduje dom wg projektu Archonu - Tamaryszki 2? Jesteśmy z żoną prawie zdecydowani, ale chcielibyśmy zobaczyć konstrukcję "na żywo". W tym roku chcemy rozpocząć budowę :)

 

 

My też zastanawialiśmy się nad tym projektem. Niestety analiza projektu pokazała, że:

1.salon jest troszkę za mały - żeby go wydłużyć trzeba przeliczyć strop i konstrukcję dachu bo rozpiętości są za duże

2. schody są wąskie (94 cm) i stopnie niewygodne

3. wiatrołap jest mały i trudno będzie o wygodną szafę

4. wąski garaż (3,20 m) trudno będzie wygodnie parkować

5.garaż jest bardzo niski (225 cm) - można zamontować bramę 2m inna się nie zmieści

6. ze spocznika do sypialni jest dodatkowy stopień 18 cm

7. z pokoi na górze na balkon nad wykuszem jest znowu dodatkowy stopień 18 cm

Ten projekt jest dosyć nowy i chyba niewiele domów zostało wybudowanych. Udało mi się kiedyś znaleźć taką stronę może dowiesz się tam czego interesującego

http://eu.archonplus.com/index.php?act=17&fact=2&fid=m43b12f30b6933&wid=44a4da4b9647e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, jeśli nie wymyślą nic nowego, to za te 10 lat pewnie kupię kondensata, do tego czasu napewno stanieje, stanieją też części zmienne oraz ich serwis.

Przyjmując - przy obecnej pogodzie 7m3/dobę, odejmując od tego gaz na wodę bieżącą i kuchnię (tego nie wiem niestety ile idzie, ale pewnie z 1,5m3), to ile zaoszczędzę na pozostałym gazie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w gminie Stare Babice Sferia złozyła wniosek o wydanie pozwolenia na budowę przewoźnika CDMA2000. Jestem właścicielem działki sąsiadującej z tą, którą upatrzono na budowę tego przekaźnika.

Proszę napiszcie jeżeli wiecie coś na temat oddziaływania takiej stacji bazowej na środowisko, zwierzęta i ludzi.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Krzysztof

wg mnie praktycznie brak efektu. Kazdorazowo przy oddaniu takiego przekaznika inwestor musi przedstawić badania oceny odzialywania na srodowisko, gdzie musi wszystko być zgodnie z norma zeby uzyskac pozowlenie na uzytkowanie.

Jesli nie boisz sie suszyć włosów suszarka do włosów to mysle ze i przekaznika mozesz sie nie bac bo jest zdecydowanie mniej groźny :-). Przekaznik zwykle ma ok 60W i promieniuje dokólnie wiec moc wypromieniowana szybko sie rozprasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.salon jest troszkę za mały - żeby go wydłużyć trzeba przeliczyć strop i konstrukcję dachu bo rozpiętości są za duże

 

Wymyśliłem z żoną, że wydłużenie domu o 1m spowoduje, że salon będzie większy o 5m2 (co daje prawie 30m2 salonu)

 

2. schody są wąskie (94 cm) i stopnie niewygodne

 

Tego nie brałem pod uwagę

 

3. wiatrołap jest mały i trudno będzie o wygodną szafę

 

Jeśli weźmiesz pod uwagę punkt 1 to po zwiększeniu powierzchni wiatrołapu o 1m powierzchnia powinna być wystarczająca

 

4. wąski garaż (3,20 m) trudno będzie wygodnie parkować

 

Będę budował wg projektu G2 (z podwójnym garażem) - miejsca powinno być dość

 

5.garaż jest bardzo niski (225 cm) - można zamontować bramę 2m inna się nie zmieści

 

Niom.

 

6. ze spocznika do sypialni jest dodatkowy stopień 18 cm

 

To przez garaż :)

 

7. z pokoi na górze na balkon nad wykuszem jest znowu dodatkowy stopień 18 cm

 

To też przez garaż :)

 

Ogólnie rzecz ujmując, ten dom najbardziej nam odpowiada rozkładem i wyglądem zewnętrznym, pasuje też do usytuowania na działce.

 

Dzięki za sugestie, zobaczę co można jeszcze zmienić i chyba się zdecyduję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 salon

Zależy w którym miejscu dołożysz ten 1 m. Rozumiem, że wydłużysz salon i w związku z tym zwiększysz pokój na dole i pokój 2/08 i 2/09 na górze.

Nad pokojem 2/08 będziesz miał rozpiętość powyżej 5 m i z tego co się orientuję będzie potrzebny dodatkowy słup do podparcia płatwi

2 schody

Jeżeli Ci to nie przeszkadza to w porządku

3 wiatrołap

Jeżeli wziąć pod uwagę pkt 1 to powierzchnia wiatrołapu się nie zwiększy

4 garaż

G2 - w porządku

niski - jeżeli Ty nie jesteś wysoki to brama 2m będzie O.K. albo zrobisz bramę 2,1 m na zamówienie (15 cm nadproża to za mało na zamontowanie bramy otwieranej do góry)

5 dodatkowe stopnie

jeżeli Ci nie przeszkadzają to nie ma sprawy; ja bym tak nie chciała

 

Ogólnie rzecz ujmując ten dom jest ładny i ma fajny rozstaw.

My stworzyliśmy na bazie tego projektu swój własny i wprowadziliśmy kilka zmian:

1. garaż szerszy o 1 m

2. pomieszczenie gospodarcze przy garażu powiększone do końca ściany

3. wiatrołap zwiększony o spiżarkę

4. likwidacja wykuszu i powiększenie całego domu o wykusz, w kuchni w tym miejscu spiżarka

5. poszerzenie domu na wysokości schodów i przeprojektowanie schodów

6. zmiana miejsca garderoby na górze na przeciwną stronę sypialni - likwidacja korytarzyka

7. zamiana na górze łazienki z pokojem 2/09 - mamy wjazd od południa

8. dobudowa dwóch garberób pomiędzy pokojami 2/08 i 2/06 i wstawienie w tych ścianach dwóch słupów dla podparcia płatwi

9. balkon w sypialni na garażem i likwidacja innych balkonów

10. podwyższenie garażu i likwidacja stopnia do sypialni, podwyższenie ścianki kolankowej w tym miejscu

11. podwyższenie stropu w salonie - w tej chwili mamy w mieszkaniu wysokość 2,70 m i czułabym się przytłoczona projektowaną wysokością 2,64

Tak więc układ został prawie taki sam ale zmienił się wygląd zewnętrzny i zwiększyła się powierzchnia. Niestety te rzeczy o których pisałam wcześniej dla mnie były nie do przyjęcia. Na szczęście został ten uroczy daszek od garażu nad drzwi wejściowe. Też zaczynam budowę w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy w którym miejscu dołożysz ten 1 m. Rozumiem, że wydłużysz salon

 

Chciałbym poszerzyć salon (przesunąć o 1m ścianę z wykuszem) - stąd powinienem uzyskać dodatkowy 1m szerokości wiatrołapu. Wielkość pomieszczenia wyniesie 570x513 (nie wiem czy jest to ograniczenie ze słupkami - teraz wymiary wynoszą 570x413 i nie ma żadnych słupków).

 

Czy możesz napisać kto robił Ci projekt i ewentualnie przesłać skan rzutów na priva? Zobaczę co wykombinowaliście i może dokonam plagiatu? :lol:

 

Mój adres email emil_d(małpa)wp.pl.

 

Swoją drogą gdzie się będziesz budować i kiedy zaczynasz? Jaką masz działkę?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako że większość ludzi podaje namiary na polecanych fachowców na PW, to ja dołącze się do tego, aby też uzyskać podobne :)

chodzi mi na poczatek o zaprojektowanie CO/hydraulika/elektryka a potem tez i o wykonawców tegoż + kominek. to na początek

 

i pytanie ogólne. czy lepiej jest kupić elektryke samemu i wziąć jedynie wykonawce, czy wziąć wykonawce, który wykona robote na wlasnych kablach?

lepiej i psychicznie i finansowo :) w tym kontekscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako że większość ludzi podaje namiary na polecanych fachowców na PW, to ja dołącze się do tego, aby też uzyskać podobne :)

chodzi mi na poczatek o zaprojektowanie CO/hydraulika/elektryka a potem tez i o wykonawców tegoż + kominek. to na początek

 

i pytanie ogólne. czy lepiej jest kupić elektryke samemu i wziąć jedynie wykonawce, czy wziąć wykonawce, który wykona robote na wlasnych kablach?

lepiej i psychicznie i finansowo :) w tym kontekscie

 

Elektrykę (materiał) możesz kupić sam, ale wtedy pewnie nie każdy majster będzie chciał Ci zrobić z Twoim towarem. Możesz też zrobić samemu (jak chce Ci sie bawić) i zapłacić majstrowi z uprawnieniami za odbiór. Jeżeli znajdziesz kogoś, kto zrobi Ci za 20 PLN za punkt, to może sie opłacić zakup towaru na własną rękę.

Jak kupujesz (szczególnie od początkujących na Allegro) to bierz towar z fakturą, żeby Ci nie wcisnęli np. uszkodzonej różnicówki. Przewody tylko zafoliowane fabrycznie i z kartką producenta, na napięcie 750V.

Jeśli będą chcieli Ci sprzedać YDYp 3x2,5 100mb poniżej 200PLN to może nie być okazja tylko podpucha :-? Aktualne ceny przewodów Castorama -

YDYp 3x1,5 100mb - 161 PLN

YDYp 3x2,5 100mb - 247 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako że większość ludzi podaje namiary na polecanych fachowców na PW, to ja dołącze się do tego, aby też uzyskać podobne :)

chodzi mi na poczatek o zaprojektowanie CO/hydraulika/elektryka a potem tez i o wykonawców tegoż + kominek. to na początek

 

Możesz spytać mojego szwagra - [email protected]

 

 

i pytanie ogólne. czy lepiej jest kupić elektryke samemu i wziąć jedynie wykonawce, czy wziąć wykonawce, który wykona robote na wlasnych kablach?

lepiej i psychicznie i finansowo :) w tym kontekscie

 

Ja widziałem kilka kosztorysów i wydaje mi się, że lepiej materiał kupić samemu (są pseudohurtownie lub allegro). Niech elektryk poda Ci ile jakich elementów kupić i zamów osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...