Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Droga grupo babicka,

Buduję po sąsiedzku, a raczej chciałabym budować gdybym miała prąd. Czy ktoś mógłby polecić elektryka, który czyni cuda? (chociaż niewielkie).

 

Pozdrawiam

jj

 

wyslalam namiary na priva, mam nadzieje ze dojdzie, bo ostatnio cos strasznie wolno wysylaja sie stamtad wiadomosci

 

pozdrawiam

karorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga grupo babicka,

Buduję po sąsiedzku, a raczej chciałabym budować gdybym miała prąd. Czy ktoś mógłby polecić elektryka, który czyni cuda? (chociaż niewielkie).

 

Pozdrawiam

jj

 

wyslalam namiary na priva, mam nadzieje ze dojdzie, bo ostatnio cos strasznie wolno wysylaja sie stamtad wiadomosci

 

pozdrawiam

karorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karorka,

KArorka,

 

Rzeczywiscie priwy jakies slamazarne - do mnie TEZnie doszlo nic ostatnio.

Rzeczywiscie priwy jakies slamazarne - do mnie TEZ nie doszlo nic ostatnio.

Zauwazylem, ze Twoje ostatnie posty sa zdublowane.

Zauwazylem, ze Twoje ostatnie posty sa zdublowane.

Co to za echo powtarza za mna!!!??

Co to za echo powtarza za mna!!!??

Pozdrawiam,

Pozdrawiam,

 

no wlasnie nie wiem co sie dzieje

no wlasnie nie wiem co sie dzieje

 

moze znacie przyczyne, w innych watkach tez widzialam kilka razy takie podwojne posty

tylko nie myslcie, ze ja tak specjalnie sie rozpycham :wink:

 

pozdrawiam

karorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoric

 

ja bym chciala, ale te podwojne posty i tak nie licza sie podwojnie, wiec nic z tego nie mam

ekipa wraca dzisiaj wieczorem po krotkim urlopie

nasz strop - belki i pustaki stropowe

pewnie juz czytales w wymianie doswiadczen na temat stropow wiec wiesz, ze ile budujacych tyle opinii - musisz sam zdecydowac, a jak juz zdecydujesz to nie czytaj wiecej na temat stropow bo dostaniesz swira :wink:

 

pozdrawiam

karorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój wujek inspektor nadzoru, twierdzi, że strop żelbetowy wylewny jest b.dobry, ale: musi być idealnie zrobiony szalunek i pod żadnym pozorem nie można się pokusić o zdjęcie stempli wcześniej niż po miesiącu, bo siądzie. powiedział że nawet wyjęcie części stempli przed czasem jest bardzo ryzykowne. My robimy terivę, i tu mój doskonały wujek powiedział, ze jedynym sposobem na uniknięcie pęknięć tynku na tym stropie jest właściwe położenie karton gipsu na konstrukcji stalowej. i tak robimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anka,

 

To moze dam sie namowic na bunkier w domu - zastanawia mnie tylko, czy deski uzyte do szalunkow bedzie mozna zastosowac jako laty lub kontrlaty - przeciez przy rozbieraniu szalunkow takie drewno sie niszczy - a moj mistrz mi mowi ze "potnie sie i beda laty". Zebym tylko nie musial pozniej tych lat latac !!

Zapytasz wuja ...co on na to ?

Pozdrowienia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę zapytać wujka (w niedzielę się spotykamy na imieninach mojej mamy) ale jestem pewna że nie można. czytałam kiedys w muratorze (jeszcze nie myslałam o budowaniu) jakiś dramatyczną historię kogoś kto tak zrobił i potem odkręcanie tego kosztowało więcej niż ta "oszczędność". nie pamiętam już dokładnie uzasadnienia, może uda Ci się znaleźć gdzieś w archiwum, albo zadzwoń do nich po poradę, bo grucha z tego była wielka, bo pamiętam to do dziś.

pozdrawiam,

Anka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Moze powinienem w innej rubryczce napisac, ale co mi z tego, ze w sanoku mozna taniej znalezc ekipe niz w wawce ...

DOM 205 m2, bez piwnicy, poddasze uzytkowe, 3 kominy, dach namiotowy, pokrycie dachowka

oferta boba budowniczego nr 2

ROBOTY FUNDAMENTOWE 7000

STROP POZ. 0,00 m ,schody 5000

sciany 10000

strop 2.80 terriva 4500

dach - wiezba pokr rynny 16000 - dach 250 m2

 

Calosc stanu surowego otwartego - okolo 42 000 PLN

Cena jeszcze bez nagocjacji ... ekipa polecona

przeliczajac na m2 powierzchni jakies 205 zl m2

Macie kogos tanszego i sprawdzonego ? wszak lepsze jest wrogiem dobrego ;-)

 

thanks from the mountain,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Moze powinienem w innej rubryczce napisac, ale co mi z tego, ze w sanoku mozna taniej znalezc ekipe niz w wawce ...

quote](coś nie idzie z cytatami)

 

Tak, ale jak robiłam wstępne poszukiwanie ekipy to z tamtych okolic nie chcą przyjechać bo prace mają u siebie.

Z zachodniej Polski jadą pracować do środkowej UE, pozostaje liczyć na miejscowych.

BUUM budowlany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dawno mnie tu nie było ale przeczytałam wątki o dachach. uwielbiam strome dachy ale nasz ma tyko 25% nachylenia. I kurcze nie kojarzy mi się z domem kostką. Nasz dom jest parterowy i jego idea polega na związaniu z ziemią (taki bungalow). Czyli dom naturalnie łaczy się z ogrodem. Jeśli ktoś wdział mój domek, mam nadzieję nie porówna go z domem kostką.

A propos ogrodu. Najbardziej brakuje mi właśnie drzew. Karorka jak mogłaś wyciąć drzewa na własnej działce !!!

Wszystkim życzę najlepszego sezonu budowlanego i szybkiego postępu prac :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A propos ogrodu. Najbardziej brakuje mi właśnie drzew. Karorka jak mogłaś wyciąć drzewa na własnej działce !!!

 

o rany ale zostalam wezwana do tablicy :( , ale naprawde nie mielismy innego wyjscia, bo drzewo wchodzilo nam na dom

ale zamierzamy posadzic duzo nowych drzew wiec chyba jakos sie zrehabilituje

 

a tak a propos, w ktorym miejscu jest dokladnie Twoj dom, to moze wreszcie go sobie obejrze, bo z mapki forumowej to nie potrafie go dokladnie zlokalizowac

 

pozdrawiam

karorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rób jak uważasz, bo to Twój dach. ja bym jednak poszukała opinii specjalistów - np. doświadczonych cieśli, materiałoznawców (w poznaniu jest jakiś instytut, kiedyś dzwoniłam w sprawie klepki) czy tak jak tu już ktoś pisał - tel do ITB. Swoją drogą, ciekawe czy jkierownik budowy zgodziłby się umieścić wpis w dzienniku budowy że do wykonania więźby użyto desek poszalunkowych.....

pozdrawiam,

Anka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoric,

Przejrzyj posty z grupy kampinoskiej, ktoś tam mówił o 35 tys. a to przecież nie Sanok. Może dostaniesz jakieś namiary.

Pozdrawiam

jj

 

jj,

 

dzieki ;-)

ten sanok to tak dla przykladu - moga byc spod jasla lub hajnowki ...

 

ewribady,

tak ...przejde sie do kampinoskiej grupy ..bo przeciez w babicach nikt nie buduje .... i nie budowal ...

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...