Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Możesz spytać mojego szwagra

a szwagier wykonuje coś czy może doradzić wykonawców? jak wykonuje to ktory element? :)

 

Szwagier prowadzi sprzedaż i projektowanie instalacji wodnych (woda pitna, kanalizacja, co). Współpracują z nim trzy ekipy monterskie. Może polecić konkretną ekipę i rozliczyć prace wraz z zakupem towaru, może sprzedać towar z możliwością zwrotu nadwyżek Tobie lub ekipie. Do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze nawiasem, pozwoliłem sobie kiedyś napisać:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=503043&highlight=podzia%B3+obwody#503043

Może ceny już nieaktualne, aha i przepięciówka B+C (2 w jednym).

Jeśli nie kupisz w ciągu powiedzmy 2 tygodni, to być może będę Ci i ja w stanie zaproponować dobre ceny na towar (przewody, zbezpieczenia, instalacje komputerowe itp itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze nawiasem, pozwoliłem sobie kiedyś napisać:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=503043&highlight=podzia%B3+obwody#503043

Może ceny już nieaktualne, aha i przepięciówka B+C (2 w jednym).

Jeśli nie kupisz w ciągu powiedzmy 2 tygodni, to być może będę Ci i ja w stanie zaproponować dobre ceny na towar (przewody, zbezpieczenia, instalacje komputerowe itp itd)

a czemu 2tyg? ma podrożeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze nawiasem, pozwoliłem sobie kiedyś napisać:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=503043&highlight=podzia%B3+obwody#503043

Może ceny już nieaktualne, aha i przepięciówka B+C (2 w jednym).

Jeśli nie kupisz w ciągu powiedzmy 2 tygodni, to być może będę Ci i ja w stanie zaproponować dobre ceny na towar (przewody, zbezpieczenia, instalacje komputerowe itp itd)

a czemu 2tyg? ma podrożeć?

 

:D no...nie. Pracodawcę chyba zmienię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekSw,

U mnie jest do ogrzania 220m, z tego ok.100m podłogówki. Powierzchnia nie jest mała więc zadbałam o to, żeby nie dogrzewać różnych stryszków i skosów za ściankami kolankowymi. Ocieplenie dachu poprowadziłam po stropie garażu i stropie nad poddaszem użytkowym. Nie ocieplałam dachu do samej kalenicy. Szczególnie jestem dumna z własnego patentu ocieplenia niskich skosów za ściankami kolankowymi przy podłodze poddasza użytkowego. Zamiast ciągnąć ocieplenie po dachu dałam styropian na podłodze i na ściance kolankowej. Dzięki temu ciepło nie będzie mi uciekało w skosy, których jest spora ilość. Na pewno przełoży się to na niższe rachunki za gaz.

Ja też się rozgadałam :wink:

Docieplać to ja lubię ale na kotłach nie znam się ni w ząb. Mamy zrobiony projekt ogrzewania i tam z racji podłogówki zaproponowano kocioł kondensacyjny. Czy się zwróci? Jednego można być pewnym. Kocioł to nie jest zakup po wsze czasy. Na forum mówi się o wytrzymałości ca 15 lat. Na kondensaty jest ponoć gwarancja 20-25 lat ale zdaje się, że to nie jest na tyle stara technologia by to sprawdzić w praktyce?. Więc nie ma sensu przesadzać z wydatkiem, który trzeba będzie za jakiś czas powtórzyć. Oferty jakie dostajemy to jakiś horror! Na razie najbardziej sensowna jest z Łomianek na Viessmanna - 25% na kocioł i 18% na dodatki. Jak kupimy kaloryfery to jeszcze coś spuszczą. No i kłopot mam właśnie z tymi dodatkami, bo w różnych ofertach pojawiają się różne dziwne rzeczy - a to sprzęgło hydrauliczne, a to neutralizator kondensatu, a to zawory elektryczne. Nie mogę zrozumieć po co ta automatyka - w sensie zawory z siłownikiem. Ponoć ręczne rozwiązanie jest równie dobre.

Do Pana Kłóska dzwoniłam zapytać o Termet, ale kondensata nie polecał. Ma w ofercie belgijską ACP - ponoć bardzo dobre kotły.

Szukamy dalej,

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkiego dobrego w nowym roku dla wszystkich

 

 

napiszcie co sądzicie o ścianie 3W budowanej z:

Porotherm 25

wełna 15

Porotherm 11,5

 

Bardzo dobra ściana tylko zamiast porothermu dałabym tradycyjną ceramikę. I tak jest krucha a porotherm jej nie dorównuje. Jak będziesz kołkować wełnę trzeba kupić specjalne kołki do porothermu. A gdzie szczelina wentylacyjna? Jakieś 2 cm.

 

U mnie jest:

U 220

wełna 14 cm

2 cm pustki

cegła 11,5 cm

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak gadam to opowiem jaka mi się rzecz zabawna zdarzyła. Rano miałam spotkanie z człowiekiem z Łomianek od tych kotłów co to te rabaty sensowne. Podałam adres internetowy żeby ofertkę uściślić. Po południu dostaję ofertkę z Łomianek. I co? Zamiast 25% rabatu proponuje gościu 10% tłustym drukiem. No to ja mu grzecznie napisałam żeby sobie.....i co ja myślę......że było 25% a jest 10% i czy on poważny czy nie?

 

A wieczorem się okazało, że mąż rozmawiał z drugą firmą. I ona też była z Łomianek. Je, je .....

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplenie dachu poprowadziłam po stropie garażu i stropie nad poddaszem użytkowym.

po stropie garażu od strony garażu? a potem jeszcze na podłodze nad garażem?

z czego masz strop nad poddaszem użytkowym? masz wełnę na kartongipsie?

 

Zamiast ciągnąć ocieplenie po dachu dałam styropian na podłodze i na ściance kolankowej. Dzięki temu ciepło nie będzie mi uciekało w skosy, których jest spora ilość.

sciane kolankowa masz ocieploną i od zewnątrz i od wewnątrz? czy piszesz, ze z zewnątrz ociepliłaś sciane pod podbitką do samego dachu? bo nei rozumiem, a jestem w trakcie wymyslania co i jak.

i jeszcze jedno, styropian na podłodze na piętrze? boisz się, że na dole będzie zimno? ;) jaki gruby styropian dałaś?

 

sam już się zastanawiam nad ociepleniem i dachu i stropu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiszcie co sądzicie o ścianie 3W budowanej z:

Porotherm 25

wełna 15

Porotherm 11,5

Renata i co slychac z Twoim Benedyktem?

 

A w kwestii Porothermu. MG Projekt przerabial nasz projekt z betonu komorkowego w technologii 2W wlasnie na Porotherm w technologii 3W (na nasze wlasne zyczenie).

Ale ostatecznie zdecydowalismy sie jednak budowac sciane 3W z ceramiki tradycyjnej (z cegielni Markowicze).

Watkow na temat Porothermu jest na forum bardzo duzo - mnie osobiscie ten material suma-sumarum nie przypadl do gustu jesli chodzi o wytrzymalosc - polamalem nawet w celach testowych kilka pustakow z pobliskiej budowy sasiada :D Za jego zgoda oczywiscie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gildor,

Strop w garażu jest drewniany. Jeszcze nie jest zrobiony. Ma być tak:

- deski 2,5cm (lub płyta OSB 2,2 cm - jeszcze uzgodnię z wykonawcą)

- izolacja paroszczelna

- wełna mineralna 25cm

- folia wysokoparoprzepuszczalna dla ograniczenia pylenia

Deski są przybite do belek stropowych od góry, tak że belki są widoczne od dołu. Jest tak dlatego, że kiedyś sobie wymyśliłam, że belki mają być ładne i widoczne, w związku z tym są oheblowane i pomalowane bezbarwnym impregnatem. Czego to kobieta nie wymyśli :wink:

Na tej wełnie pewnie nie będę robić podłogi bo mam duży stryszek nad parterem mieszkalnym i ten nad garażem nie jest mi potrzebny. Łamię się tylko czy robić tam schody strychowe. Pomieszczenie jest wysokie i pewnie będzie problem z kupieniem tak długich dobrze ocieplonych schodów. Fakro robi schody z 6cm ocieplenia ale tylko do 2,8m. No ale może schody by się przydały jakby trzeba było coś docieplić albo naprawić.

 

Teraz o ściance - to się tak naprawdę nie nazywa kolankowa bo jest cofnięta względem kolankowej do wewnątrz domu - chodzi o to aby pomieszczenia miały odpowiednią wysokość. Wówczas między ścianą zewnętrzną a tą cofniętą o jakieś 1- 1,5m powstają skosy. Ociepliłam te 1,5 m po podłodze - 25 cm styropianu, tak aby łączył się z wełną w ścianie zewnętrznej. Tą cofniętą do środka ściankę "niby kolankową" ociepliłam od zewnątrz styropianem 15 cm. Od góry ścianki idzie wełna 25 cm po skosie dachu i przechodzi w strop nad poddaszem użytkowym. Dach nad poddaszem nieużytkowym nie jest ocieplony. Weszłam sobie na drabinę i podziwiałam - fajnie wyszło. Na wełnie na stryszku położy się luźno deski, które zostały mi jeszcze z pokrycia dachu. Musi być luźno żeby wełna oddychała.

 

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renata i co slychac z Twoim Benedyktem?

 

A w kwestii Porothermu. MG Projekt przerabial nasz projekt z betonu komorkowego w technologii 2W wlasnie na Porotherm w technologii 3W (na nasze wlasne zyczenie).

Ale ostatecznie zdecydowalismy sie jednak budowac sciane 3W z ceramiki tradycyjnej (z cegielni Markowicze).

Watkow na temat Porothermu jest na forum bardzo duzo - mnie osobiscie ten material suma-sumarum nie przypadl do gustu jesli chodzi o wytrzymalosc - polamalem nawet w celach testowych kilka pustakow z pobliskiej budowy sasiada :D Za jego zgoda oczywiscie :wink:

 

Piotrek został nam jeszcze tylko architekt, musi nam wrysować projekt w dziłkę i przerobić go troszeczkę, np. na ścianę 3W. Niestety w MG nie mieli czasu zająć się takimi drobnostkami.

My porotherm wybraliśmy tylko dlatego, że nie mamy alternatywy dla ok. 25cm szerokości. Myśleliśmy o Maxie, ale on ma albo 19, albo 29 pierwsza wersja za cienka druga za gruba.

Piotrek napisz mi jaki zrobiłeś fundament pod swoje ściany i czy może będziesz w najbliższy weekend na działce? Mam jeszcze kilka pytań, a do poniedziałku już musimy podjąć decyzję co do budowy ścian i fundamentów.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiadów!

Potrzebuje pomocy, pilnie szukam glazurnika który dokończył by robotę po moim glazurniku, który się ulotnił i od początku grudnia nie daje znaku życia...

Jest do położenia trochę glazury na ścianach i podłoga w nie dużej łazience, jak również zafugowanie wiatrołapu i spiżarni...do tego zamontowanie drzwi do kabiny prysznicowej – sztuk 2...Nie ma tam więcej niż z 3 do 4 dni roboty....

Jeśli macie kogoś to proszę o kontakt na priv....

Aha, robota jest w Borzęcinie...

Dzięki.

p.s. jeśli się sprawdzi, to na wiosnę mamy jeszcze do zrobienia duży taras i wejście do domu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek został nam jeszcze tylko architekt, musi nam wrysować projekt w dziłkę i przerobić go troszeczkę, np. na ścianę 3W. Niestety w MG nie mieli czasu zająć się takimi drobnostkami.

My porotherm wybraliśmy tylko dlatego, że nie mamy alternatywy dla ok. 25cm szerokości. Myśleliśmy o Maxie, ale on ma albo 19, albo 29 pierwsza wersja za cienka druga za gruba.

Piotrek napisz mi jaki zrobiłeś fundament pod swoje ściany i czy może będziesz w najbliższy weekend na działce? Mam jeszcze kilka pytań, a do poniedziałku już musimy podjąć decyzję co do budowy ścian i fundamentów.

pozdrawiam

Tak jak pisze JJ - pustak U220 ma dokladnie 25 cm. My mamy sciany nosne wlasnie z U220, natomiast oslonowke z K3.

Szczerze mowiac gdybym raz jeszcze budowal to rozmawialbym z architektem czy nie daloby sie zaadoptowac na sciany nosne pustaka Max 19 cm zamiast U220. Przy scianie 3W taka oszczednosc 6 cm grubosci sciany to sporo...

 

Fundament oczywiscie tez jest 3W. Do poziomu gruntu zarowno sciana nosna fundamentu jak i sciana oslonowa jest murowana z bloczkow. Grubosc ocieplenia "wewnatrz" fundamentu wynosi tam 8 cm. Natomiast od poziomu gruntu zewnetrzna (oslonowa) sciana fundamentu jest murowana nie z bloczkow, tylko z klinkieru - co powoduje, ze grubosc ocieplenia "wewnatrz" fundamentu nad poziomem gruntu zwieksza sie do ok. 13 cm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...