Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jesienią sąsiadka z dużej posesji przy Sierakowskiej tylną furtką wywiozła parę taczek liści i wyrzuciła obok naszego ogrodzenia. Ponieważ wywozi tam liście od lat to niedługo można tam będzie jeździć na sankach. Nie mówiąc o tym, że ta góra zawala ze 2 metry drogi. Gdy z nią o tym rozmawiałam argumenty były takie: przecież tam nie mieszkacie, liście to runo leśne, a w tym miejscu i tak rosną pokrzywy.

Pozdrawiam

jj

No to masz obok cała góre przekompostowanych lisci, nic dziwnego ze pokrzywy rosna bo one lubia próchnice. wiesz ile by kosztowało kupienie takiej góry z kompostowni ? Teraz mozesz ja wykorzystac przy sadzeniu roslin i uzdatneiniu gleby u siebie na dzialce. Po budowie to sie baaaardzo przydaje :-).

A wiesz, że też o tym pomyślałam. Gdyby ktoś chciał się przyłączyć do kompostu to chętnie się podzielę. :lol: Inną metodą jest posianie żółtego łubinu i przekopanie. Też dobrze robi pobudowlanym ugorom.

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

gildorto zdaje się tylko 54 tysiące, więc maksymalnie można odzyskać nieco ponad 8 tyś zwrotu podatku

aha, o ile pamiętam ulga obowiązuje do 31 grudnia 2007,

zawsze to na kominek wystarczy ;)

no i wiem, ze tylko do konca roku. ale tylko raz w roku można odzyskać, wiec...

 

czy te 8kpln to rocznie, czy z jednej inwestycji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gildorto zdaje się tylko 54 tysiące, więc maksymalnie można odzyskać nieco ponad 8 tyś zwrotu podatku

aha, o ile pamiętam ulga obowiązuje do 31 grudnia 2007,

zawsze to na kominek wystarczy ;)

no i wiem, ze tylko do konca roku. ale tylko raz w roku można odzyskać, wiec...

 

czy te 8kpln to rocznie, czy z jednej inwestycji?

 

A o jakiej uldze wy mowicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mbz,

Chodzi o zwrot 15% VAT.

Wg moich obliczeń górna kwota zwrotu biorąc pod uwagę wskaźnik ceny 1 m kw mieszkań GUS za III kw.06 wynosi 22006,82. Można składać wnioski raz w roku lub jednorazowo do 6 miesięcy po zakończeniu inwestycji. Ostateczny termin składania wniosków 30.06.2008.

Kwota, którą podałam jest obliczona dla budowy domów przy niekorzystaniu z ulg budowlanych.

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mozecie sie podzielic namiarami na tynkarzy (agregat tynk cementowo-wapienny). Kiedys zadawalem pytanie to pytanie ale praktycznei bez odzewu. Moze teraz jestescie "bardziej bogaci w kontakty" :))))

Tak na marginesie przydaloby sie wreszcie stworzyc baze kontaktow do majstrow.Zauwazcie jak czesto zadajemy sobie podobne pytania. W razie czego dysponuje miejscem na www.

Pozdrawiam

Pawel N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karorka to moze być ten sam smrodek bo my prawie sąsiady przez miedze.

Myslalem ze tylko mnie przeszkadza ale widze ze nie. Namierzyłaś moze skad takie atrakcje? moze by sie udało pogadać i wyperswadować?

 

pewne przypuszczenia mamy ale to trudno tak na 100 % zlokalizowac a nie wyobrazam sobie zeby ktos sie przyznal dobrowolnie

no ale jezeli stanie sie to bardziej nagminne to chyba trzeba bedzie pomyslec co z tym zrobic

 

jj

niezle te wykopaliska u Ciebie ale to na dzialkach lesnych pewnie typowe, dobrze ze chociaz liscie na kompost sie przerabiaja :lol:

 

Krzysiek

mieszka sie naprawde dobrze, nawet nie przypuszczalam ze tak szybko sie przyzwyczaje - ja ktora zawsze mieszkalam w bloku,

na razie to i tak koncentruje sie troche na czym innym :wink: wiec przeprowadzki az tak bardzo nie przezylam, poza tym pewnie troche za krotko zeby poznac wszystkie uroki i mankamenty :wink: mieszkania w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tych co juz korzystaja z gazu

 

czy dostaliscie juz jakies rachunki za gaz? bo u nas odkad poplynal gaz w styczniu w zeszlym roku ani widu ani slychu, juz nawet sie upominalismy telefonicznie, pan tylko poprosil o podanie stanu licznika i powiedzial zeby byc cierpliwym bo wprowadzaja nowy system rozliczen

ale jak w koncu przyjdzie ten rachunek to zawalu dostaniemy

ostatnio GW pisala na ten temat i niby gazownia obiecuje rozkladanie zbyt wysokich rachunkow z wielu miesiecy na raty ale jakos nie chce mi sie w to wierzyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karorka: MNie w gazowni wczoraj powiedzieli abym wplacal zaliczkowo sobie pewna kwote co miesiac na swoj nr konta u nich.

Rzecz w tym, ze jeszcze nie wprowadzili mojej umowy do systemu i nie mam tego numeru przydzielonego....

W takim razie, facet powiedzial abym odkladal do szafki na kupke co miesiac te pewna kwote i jak przyjdzie rachunek to nie odczuje go tak dotkliwie.

 

Niby ma racje ale uwazam, ze to nie tak byc powinno.

Mowi, ze maja teraz juz tylko 6 inkasentow obslugujacych rejon z 30.000 odbiorcami. Ech, samo zycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...