Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich

Moze teraz jestescie "bardziej bogaci w kontakty" :))))

Tak na marginesie przydaloby sie wreszcie stworzyc baze kontaktow do majstrow.Zauwazcie jak czesto zadajemy sobie podobne pytania. W razie czego dysponuje miejscem na www.

Pozdrawiam

Pawel N

 

A może z niektórymi w ten sposób.

http://wiadomosci.onet.pl/1455255,69,item.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gildorto zdaje się tylko 54 tysiące, więc maksymalnie można odzyskać nieco ponad 8 tyś zwrotu podatku

aha, o ile pamiętam ulga obowiązuje do 31 grudnia 2007,

zawsze to na kominek wystarczy ;)

no i wiem, ze tylko do konca roku. ale tylko raz w roku można odzyskać, wiec...

 

czy te 8kpln to rocznie, czy z jednej inwestycji?

Na forum jest watek dedykowany zwrotowi VAT, mozna zaczerpnac tam pare przydatnych informacji http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=60493

 

Z innych przydatnych informacji, ktorymi mozna sie posilkowac przy skladaniu wniosku o zwrot VAT, moge podac namiary na kilka wyszukiwarek numerow PKWiU:

http://www.vat.pl/pkwiu/

http://klasyfikacje.tejo.pl/index.php?szukaj=pkwiu

http://kalamazoo.pl/pkwiu/

no i oczywiscie klasyfikacja PKWiU na stronach GUS-u

http://www.stat.gov.pl/klasyfikacje/PKWiU/pkwiu.htm

 

Ja natomiast w ostatni dzien zeszlego roku zlozylem komplet dokumentow do US. Wyszla z tego calkiem niezla "teczka" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Babiczanie!

Będę się jeszcze ogłaszał niedługo w Ogłoszeniach Drobnych, ale napomknę narazie tylko w swojej grupie, że jestem w stanie sprzedać w dobrych cenach wszystko co jest związane z elektryką i sieciami komputerowymi. Wszelkie szczegóły podam w ogłoszeniach drobnych, bo nie chcę dostać czerwonej kartki od Administratora za regulamin. Jeśli ktoś będzie kiedyś zainteresowany, to proszę o kontakt na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

 

W maju kupilismy działkę w St. Babicach (mój mąż- GadAm- juz się nawet się Was pytał o nieszczęsne rury drenażowe) i w tym roku chcemy ruszyć z budową.

 

Działka jest wąska i ma wjazd od południa i coraz bardziej skłaniamy się ku projektowi indywidualnemu.

 

Czy ktoś z was może polecić architekta- rzetelnego i w rozsądnej cenie.

 

Dziękuję i pozdrawiam.

DagaG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plotki z sasiedztwa, czyli co pijac browara pod sklepem uslyszec mozna ...

 

czy wiadomo juz co z nowa linia autobusowa 730 ?

 

czy wiadomo juz co ze stara linia autobusowa 712?

 

slyszalem, ze bilety podmiejskie MZA stanialy ? prawda li to ?

 

moja sasiadka zrobila POŚ (przydomowa oczyszczalnia sciekow) tak ze chyba jednak jak ktos sie uprze to mozna

 

podobno .... ?? w Klaudynie ma byc kanalizacja cisnieniowa

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

 

W maju kupilismy działkę w St. Babicach (mój mąż- GadAm- juz się nawet się Was pytał o nieszczęsne rury drenażowe) i w tym roku chcemy ruszyć z budową.

 

Działka jest wąska i ma wjazd od południa i coraz bardziej skłaniamy się ku projektowi indywidualnemu.

 

Czy ktoś z was może polecić architekta- rzetelnego i w rozsądnej cenie.

 

Dziękuję i pozdrawiam.

DagaG

 

Mogę Ci dać namiary na architekta. Sama nie korzystałam z jego usług więc nie wiem czy rzetelny. Słyszałam, że zdarzają się mu drobne poślizgi ale ceny ma przystępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowaliscie kafelki, parkiety, armature i inne takie wykonczeniowe rzeczy?

Czy na przyklad wanna kupiona w Liroy rozni sie czyms od takiej samej kupionej np. w TTW Opex? Oprocz ceny oczywiscie. :wink:

Czy kafelki w marketach budowlanych sa jakies inne niz w normalnych sklepach, skoro firma i kolekcja ta sama?

 

Musze jeszcze kupic piec i grzejniki. Mozecie polecic jakis sklep?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowaliscie kafelki, parkiety, armature i inne takie wykonczeniowe rzeczy?

Czy na przyklad wanna kupiona w Liroy rozni sie czyms od takiej samej kupionej np. w TTW Opex? Oprocz ceny oczywiscie. :wink:

Czy kafelki w marketach budowlanych sa jakies inne niz w normalnych sklepach, skoro firma i kolekcja ta sama?

 

Musze jeszcze kupic piec i grzejniki. Mozecie polecic jakis sklep?

nie wiem jak z kafelkami czy wannami, ale ze slyszenia z dobrze poinformowanego źródła wiem ;) ze produkty (w tym wypadku akurat mowa była o Veluxach) niektóre są robine specjalnie dla hipermarketów budowalanych... czy może inaczej, te gorszej jakości produkty lub faktycznie robione metodami oszczedniejszymi, sa wysylane do tych wlasnie hipermarketów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśmy kupowali w Jurko w al. Jerozolimskich (jakoś koło wyjazdu z Ryżowej) - to dwie hurtownie - jedna budowlana, a druga, że tak powiem, "wykończeniowa" - brałam od nich kafle, kleje, grunty i fugi, wanne, natrysk, ceramikę i baterie - jestem więcej niż zadowolona z nich. Mają transport, płaciłam za wszystko przelewem, mają spory magazyn, i dbają o stany magazynowe - a to duuużyy plus, no i rabat można negocjować:) Jedyny minus - nie zapewniają rozładunku, ale informują o tym o razu - więc byłam przygotowana.

 

Parkietów nie kupowałam. Kupowałam deski podłogowe (modrzewiowe zresztą) ze stolarni na Warszawskiej - ale mogę polecić ją tylko osobom o anielskiej cierpliwości i stalowych nerwach - długo czekałam na całość zamówionego materiału.

 

Nie kupowałam ceramiki, kafli w marketach budowlanych, bo:

1. nie znalazłam tam kafli tubądzina (a zwłaszcza interesującej mnie serii)

2. większość wybranych przeze mnie rzeczy musiałabym w marketach "zamawiać"

3. wyszło mnie taniej niż w marketach

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowaliscie kafelki, parkiety, armature i inne takie wykonczeniowe rzeczy?

Czy na przyklad wanna kupiona w Liroy rozni sie czyms od takiej samej kupionej np. w TTW Opex? Oprocz ceny oczywiscie. :wink:

Czy kafelki w marketach budowlanych sa jakies inne niz w normalnych sklepach, skoro firma i kolekcja ta sama?

 

Musze jeszcze kupic piec i grzejniki. Mozecie polecic jakis sklep?

 

 

Sprawdź klasę jakości płytek - zwykle supermarkety kupują 2 kategorię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...