Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

podajcie proszę namiary na sprawdzone ekipy budowlane ......

 

po przeczytaniu grupy zrobiłam sobie bank kontaktów, ale może ktoś jeszcze się nie podzielił swoimi??? :wink:

 

napiszcie jak długo szukaliście ekipy i co zdecydowało o wyborze właśnie tej jednej

 

czytałam już wiele tematów temu poruszonych, ale zwracam się z prośbą w tej grupie po tym jak usłyszałam od jednego pana, który buduje teraz na białołęce przy toruńskiej i niedługo będzie budował w izabelinie, że do borzęcina małego to ma za daleko i nie opłaca mu się tam jeździć

czy już do tego doszło w tym kraju, że 30km to się nie opłaca? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co sadzicie o tynkach maszynowych gipsowych?

Przeczytałem taki post :

"Mamy tynki-maszynowe (gipsowe) - sa wstretne i bedziemy prawie wszedzie klasc gladz . Nie wierzcie, jak ktos Wam mowi, ze tynki maszynowe gipsowe nadaja sie do malowania, bo sie nie nadaja."

Własnie takie planowałem, ale teraz to juz nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o tynkach maszynowych gipsowych?

Przeczytałem taki post :

"Mamy tynki-maszynowe (gipsowe) - sa wstretne i bedziemy prawie wszedzie klasc gladz . Nie wierzcie, jak ktos Wam mowi, ze tynki maszynowe gipsowe nadaja sie do malowania, bo sie nie nadaja."

Własnie takie planowałem, ale teraz to juz nie wiem...

 

pewnie jacys partacze robili.

 

u mnie tynki gipsowe maszynowe sa gladkie jak lustro :)

oczywiscie jakies drobne uzupelnienia przed malowaniem trzeba bylo zrobic, ale to nie do unikniecia - niestety gipsowe sa "miekkie" i dosc latwo uszkodzic i jak na razie IMHO to jedyna ich wada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowaliscie kafelki, parkiety, armature i inne takie wykonczeniowe rzeczy?

Czy na przyklad wanna kupiona w Liroy rozni sie czyms od takiej samej kupionej np. w TTW Opex? Oprocz ceny oczywiscie. :wink:

Czy kafelki w marketach budowlanych sa jakies inne niz w normalnych sklepach, skoro firma i kolekcja ta sama?

 

Musze jeszcze kupic piec i grzejniki. Mozecie polecic jakis sklep?

 

ja ceramike (paradyz) kupowalem w http://www.cergres.pl/ (znalazlem ich na allegro) - ceny nie do przebicia przez zaden market ani TTW Opex (uwzgledniajac negocjacje).

do tego przywiezli w cenie, wniesli do garazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak z kafelkami czy wannami, ale ze slyszenia z dobrze poinformowanego źródła wiem ;) ze produkty (w tym wypadku akurat mowa była o Veluxach) niektóre są robine specjalnie dla hipermarketów budowalanych... czy może inaczej, te gorszej jakości produkty lub faktycznie robione metodami oszczedniejszymi, sa wysylane do tych wlasnie hipermarketów.

 

Na kafelkach też się nie znam ale mam znajmego pracującego od kilku lat w drewnie. Klepka lub deska podłogowa kupowana np na Bartyckiej lub Niedzielskiego np. dąb w pierwszej klasie nie jest tym samym dębęm w pierwszej klasie jaki można kupić w hipermarkecie. Tak samo jest z panelami podłogowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale deska barliniecka to chyba nadal ta sama deska barliniecka, a kabina Koło powiedzmy "akcent" to nadal ta sama kabina. Linii technologicznej chyba dla supermarketów nie zmieniają? A płytek nie sprawdzonych producentów z marketów nie polecam. Mam w kuchni na podłodze - talerz się nie stłucze a w płytce robi się dziura.

To adresy sklepów:

- http://www.jurko.pl (Marsjanka o nim pisała).

Przy okazji - market budowlany Jurko jest bardzo dobrze zaopatrzony. Nigdzie na rynku nie można dostać wełny a oni zawsze ją mają.

- http://www.valdi.com.pl (obok w Alejach)

Jest jeszcze salon firmowy Opoczna na Puławskiej.

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale deska barliniecka to chyba nadal ta sama deska barliniecka, a kabina Koło powiedzmy "akcent" to nadal ta sama kabina. Linii technologicznej chyba dla supermarketów nie zmieniają? A płytek nie sprawdzonych producentów z marketów nie polecam. Mam w kuchni na podłodze - talerz się nie stłucze a w płytce robi się dziura.

To adresy sklepów:

- http://www.jurko.pl (Marsjanka o nim pisała).

Przy okazji - market budowlany Jurko jest bardzo dobrze zaopatrzony. Nigdzie na rynku nie można dostać wełny a oni zawsze ją mają.

- http://www.valdi.com.pl (obok w Alejach)

Jest jeszcze salon firmowy Opoczna na Puławskiej.

jj

 

I co do deski barlineckiej nie masz racji.... :wink: Linia dla deski do supermarketów nie jest tą sama linią z jakiej zamawiają mniejsi odbiorcy (hurtownie, sklepy). Tzn może fizycznie robi to ta sama maszyna ale do supermarketów idzie inny towar. Mój znajomy wprowadzał deskę barlinecką do sklepów na Niedzielskiego i raz na jakiś czas jest w Barlinku. Facet z którym się kontaktuje twierdzi, że korzystniej jest kupić cos w II, III (jesli jest ładna) klasie niez pierwszy gatunek w markecie. Nieporozumieniem jest też porównywanie ceny I klasy z markeru i I klasy powiedzmy z Bartyckiej lub hurtowni. To sa inne produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje w firmie która sprzedaje towar (spożywczy - nie budowlany) do sieci i zwykłych hurtowni. To jest ten sam towar! W sieciach jest czasami taniej, bo wiekszość producentów chce tam być ze wzgledu na wielkośc sprzedaży i marketing.

Przy promocjach często sprzedaje się towar po kosztach produkcji. Np. kupiec w Makro powiedział mi, że wyspecjalizowała sie grupa klientów-hurtowników, którzy wykozystuja promocje-okazje i wykupują towar z hal makro płacąc jednorazowo setki, a nawet ok. milion zł!

Watpię, by uznany producent pozwoliłby sobie na zanizenie jakości towaru firmujac go swym logo. Inaczej jest gdy towar ma logo sieci. Wtedy tnie się koszty pogarszając jakość.

Informacje o gorszej jakości towarów z sieci w wiekszości rozpowszechniają sprzedawcy w małych hurtowniach - bo jak inaczej mają umotywować swoje wyzsze ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co do deski barlineckiej nie masz racji.... :wink: Linia dla deski do supermarketów nie jest tą sama linią z jakiej zamawiają mniejsi odbiorcy (hurtownie, sklepy). Tzn może fizycznie robi to ta sama maszyna ale do supermarketów idzie inny towar. Mój znajomy wprowadzał deskę barlinecką do sklepów na Niedzielskiego i raz na jakiś czas jest w Barlinku. Facet z którym się kontaktuje twierdzi, że korzystniej jest kupić cos w II, III (jesli jest ładna) klasie niez pierwszy gatunek w markecie. Nieporozumieniem jest też porównywanie ceny I klasy z markeru i I klasy powiedzmy z Bartyckiej lub hurtowni. To sa inne produkty.

 

A jak mozne umotywować handlowiec z Barlinka że twój znajomy ma kupić towar w cenie w jakiej market go sprzedaje? Musi mu wcisnać kit, ze dla niego jest to "lepszy" towar i dlatego drozszy.

Wiekszość hurtowni tez by chciała kupić ten "gorszy towar dla sieci" za nizszą cenę. Przecież klient by sie nie poznał! A marża była by wyzsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co do deski barlineckiej nie masz racji.... :wink: Linia dla deski do supermarketów nie jest tą sama linią z jakiej zamawiają mniejsi odbiorcy (hurtownie, sklepy). Tzn może fizycznie robi to ta sama maszyna ale do supermarketów idzie inny towar. Mój znajomy wprowadzał deskę barlinecką do sklepów na Niedzielskiego i raz na jakiś czas jest w Barlinku. Facet z którym się kontaktuje twierdzi, że korzystniej jest kupić cos w II, III (jesli jest ładna) klasie niez pierwszy gatunek w markecie. Nieporozumieniem jest też porównywanie ceny I klasy z markeru i I klasy powiedzmy z Bartyckiej lub hurtowni. To sa inne produkty.

 

A jak mozne umotywować handlowiec z Barlinka że twój znajomy ma kupić towar w cenie w jakiej market go sprzedaje? Musi mu wcisnać kit, ze dla niego jest to "lepszy" towar i dlatego drozszy.

Wiekszość hurtowni tez by chciała kupić ten "gorszy towar dla sieci" za nizszą cenę. Przecież klient by sie nie poznał! A marża była by wyzsza.

 

On nie rozmawiał z handlowcem. Jeździ do Barlinka od kilku lat, zna prywatnie ludzi tam pracujących (nie handlowców), zwiedzał ich zakłady...po drugie znam go od przedszkola, nigdy u niego nic nie kupowałem, facet w drewnie podłogowym w róznych firmach siedzi od kilku lat i nie ma powodu aby opowiadał mi bajki. Nie sprzedając mi towaru podczas ogólnych dyskusji o życiu kilka razy potwierdzał mi, że pierwsza klasa w markecie to nie ta sama pierwsza klasa drewna w "nie markecie". Nie wiem jak to jest z Veluxami, płytkami i wannami. Mówię tylko o drewnie na podłogi.

 

Tyle w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, tego nie da się rozstrzygnąć bez udokumenowania. Na pewno są firmy, które wykorzystują naszą niewiedzę. Pozostaje nam być fachowcem od wszystkiego. Dobrze że jest to forum to mozna wymienić się informacjami i doswiadczeniami.

 

A tak w sprawie tynków mechanicznych gipsowych coś ktoś jeszcze wie?

Jakie są ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje w firmie która sprzedaje towar (spożywczy - nie budowlany) do sieci i zwykłych hurtowni. To jest ten sam towar! W sieciach jest czasami taniej, bo wiekszość producentów chce tam być ze wzgledu na wielkośc sprzedaży i marketing.

a czy towar spożywczy, tak jak mat. budowlane, też jest w różnych kategoriach jakościowych? wątpie. to złe porównanie. w informatyce jest podobnie. jak jakiś chip nie przechodzi kontroli jakości, ale spelnia podstawowe kryteria, to trafia do tańszego produktu np pod inna nazwą ale tej samej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurko rzeczywiscie jest dobrze zaopatrzona hurtownia, plytki Tubadzina bez problemu

my co prawda nie kupowalismy tam tylko w malym sklepiku (przemile wlascicielki) na bartyckiej bo kupowalismy tez inne plytki ktorych w Jurko nie mieli ale musialam dokupowac troche plytek Tubadzina i w jurko zawsze bez problemu - ceny tez dobre

a w marketach plytek z Tubadzina to chyba rzeczywiscie nie ma - ja przynajmniej nie widzialam

w Opexie to kupilismy kabine prysznicowa Novellini z ekspozycji za polowe ceny - jak wymieniaja ekspozycje to mozna rzeczywiscie trafic na jakas okazje, wanne furora z Kola niestety ktos nam sprzatnal sprzed nosa

 

jesli ktos jest zainteresowany parkietami

parkiet jesionowy kupowalam w Hajnowce - namiar od kogos z forumowiczow 085 683 39 45 - chyba maja tez sklep w w-wie ale nie mialam czasu jezdzic ogladac wiec wszystko zalatwilam telefonicznie i faksowo - termin, jakosc i dostawa (z wniesieniem) bez zarzutu - cena 63 zl za II kl kolor 35x70

mam tez namiar (tez od kogos z forumowiczow) na tanszy parkiet z Siemiatycz 602 593 774 , 085 749 32 41

tam ten sam parkiet kosztowal tam 55 zl ale nie mialam cierpliwosci do tego faceta bo jakos ciezko z nim sie gadalo i ciagle zapominal o terminach ktore i tak byly dosyc dlugie a nas juz czas pilil - parkieciarze chcieli zaczynac i w koncu machnelam na niego reka, w Hajnowce kupilam od reki - przywiezli chyba za 4 dni od zamowienia

 

parkiet z jatoby kupil nam parkieciarz bo na tym to sie zupelnie nie znam - z tego co sie orientowalam cena byla przystepna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...