Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

a co do tynkow gipsowych mechanicznych to u nas tez byly gladziutkie, rowniutkie itp., wszystkim sie podobaly ale niestety jak zacznie sie malowac sciany szczegolnie jakimis ciemnieszymi kolorami to juz tak pieknie to nie wyglada no i w efekcie skonczylo sie na gladziowaniu :( przynajmniej w bardziej reprezentacyjnych miejscach

 

co do cen to z tego co pamietam placilismy chyba 19 zl/m2 z materialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja mam ręczne tynki cementowo-wapienne. Ostatnia warstwa z drobnego piasku, który się kupuje w małych workach w hurtowni. Efekt jest bardzo ciekawy, podoba mi się, ale ściany jeszcze nie malowane.

 

Co do Barlinka- rzeczywiście w marketach pojawiają się ich produkty pod różnymi nazwami, których nie ma w katalogu produktów na stronie internetowej. Obok katalogowej deski "life family" w Castoramie jest sprzedawany "lider"- w niższej cenie. Różni się długością deseczek na panelu. Zakupiłam jeden panel (lider) jako wzór a ponieważ nie mogę uwierzyć w te 20 lat bezawaryjnego użytkowania trochę się nad nim pastwiłam (nie śmiejcie się) próbując zarysować szpilkami. Efekt był żaden. Mnie osobiście to przekonało. Myślę, że "life family" powinny być takie jak wszędzie.(???)

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za namiary na hurtownie.

 

Co do jakosci towaru kupionego w markecie a w mniejszym sklepie, to chyba nie do rozstrzygniecia.

Ja jestem teraz na etapie ocieplania poddasza i na przyklad na stronie ursy http://www.ursa.com.pl/products_219.htm jest wyraznie zaznaczone, ze pewne rodzaje welny sa produkowane dla supermarketow budowlanych, ale te wlasnie maja inna nazwe.

Podobno tez produkty Kola te w marketach nie maja dodatkowej powloki reflex kolo. Ale przeciez jak kupie w mniejszym sklepiku, to i tak nie bede miala pewnosci czy kupilam ten lepszy towar, czy gorszy. Zwariowac mozna.

 

DMK

Czy te plytki w malej lazience to tez Paradyz? Jaka to kolekcja? Bardzo mi sie podobaja.

I co masz na podlodze w salonie i kuchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez (jak jj) mam tynki CW kategorii 3 rzucane z lapy i bardzo jestem zadowolony ....

ludzie ...nie przesadzacie troche z ta rownoscia i gladkoscia scian ?? no ale ..cos w zyciu trzeba robic ....

 

supermarket story

 

dla supermarketow sa robione specjalne serie, modele udajace te same co w "normalnych" sklepach - np. sprzet narciarski

i robia to tak sprytnie ze np. narta 72 VGX z supermarketu okazuje sie gorsza narta niz model 71 VG ze sklepu specjalistycznego. A teoretycznie powinno byc na odwrot, poniewaz i numer wyzszy ...i literek wiecej ;-)

 

Wydaje mi sie ?? bo nie pracuje w supermarkecie, ze SM przychodzi do producenta i mowi :

 

parkiet debowy 60 x 3500 x 22 I kategoria nie moze byc drozszy niz 40 PLN / m2 - jesli spelnisz warunki - bierzemy 5 milionow m2

 

I poddostawca kombinuje, zeby i norma byla spelniona i cena dla odbiorcy taka jak chcial ....

 

Na marginesie hehehehehe - wiekszosc rzeczy kupilem gdzie ....a oczywiscie ze w supermarkecie ..i to tym najmniej uczciwym ;-) co mu najwieksza kare przyloili za mieszanie w farbach razem z Polifarbem.

I dobrze mi tak ;-)

 

(Y)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wstretne tynki to moje :evil: . Jak ktos chce zobaczyc to zapraszam na ogladanie. Jako mama na urlopie wychowawczym jestem spragniona kontaktow z doroslymi ludzmi :D .

Tynki na pierwszy rzut oka wydaja sie gladkie, ale jak podswietli sie halogenem to widac rozne nierownosci. Jak dla nas nieakceptowalne, ale moze jak ktos sie mniej przejmuje to moga byc ok. Wydaje mi sie, ze ekipa nie byla zbyt dobra i mozna bylo to zrobic lepiej, ale poniewaz spelniaja polskie normy musialam odpuscic. Co ciekawe wlasciciel firmy twierdzil, ze mamy super tynki i inni byliby mu bardzo wdzieczni za takie cudo :o .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak 5 lat temu urzadzałam nasze mieszkanie, zabrakło mi glazury do łazienki i dokupiłam to samo w leroy i kucha- kolor inny, cieńsze i musiałam ukrywac je po katach,

Nauczona błedem teraz kupiłam do części gospodarczej gres- w supermakecie ! Zobaczymy może nie odpadnie.

 

A teraz pytanie _ szukam ziemi do ogrodu- duzo, bardzo duzo. Czy w okolicy Babic jest jakiś godny polecenia dostawca???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMK

Czy te plytki w malej lazience to tez Paradyz? Jaka to kolekcja? Bardzo mi sie podobaja.

I co masz na podlodze w salonie i kuchni?

 

nie, w malej lazience to jakies hiszpanskie (kupione w TTW Opex - jak Ci bardzo zalezy to znajde dokladnie ktory to sklep), podobne (chyba jeszcze bardziej jaskrawe) sa w EuroCeramice - firma Zicornio seria Vintage.

 

salon i kuchnia (a takze: hall, wszystkie sypialnie, pralnia, wiatrolap) to gres szkliwiony Paradyz Argento

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A teraz pytanie _ szukam ziemi do ogrodu- duzo, bardzo duzo. Czy w okolicy Babic jest jakiś godny polecenia dostawca???

 

Zapytaj 607717771 Sebastian

Może będzie coś miał albo poda CI siakiś namiar. Jest z Borzęcina Dużego działa też koparką może ma coś do polecenia.

 

A propo czy ktoś miałby może jakieś negatywne opinnie na temat Składu Tombudeex. Czy są rzetelni jeżeli chodzi o towar zakupiony i pozostawiony w depozycie na 4 miesiace.

 

pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak 5 lat temu urzadzałam nasze mieszkanie, zabrakło mi glazury do łazienki i dokupiłam to samo w leroy i kucha- kolor inny, cieńsze i musiałam ukrywac je po katach,

 

Kolor nie wynika z jakości płytek - każda seria płytek może różnić się odcieniem. Miałem ten sam problem i specjalista mi to wyjaśnił - jeśli kupujesz płytki z dwóch serii produkcyjnych musisz sprawdzić odcień.

Ja trafiłem na płytki Opoczna, które różniły się wielkością - Opoczno tłumaczyło, że musiałem kupić różną klasę płytek (te większe były z SM).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam

A teraz pytanie _ szukam ziemi do ogrodu- duzo, bardzo duzo. Czy w okolicy Babic jest jakiś godny polecenia dostawca???

 

Cześć

 

Ja brałem tu 0695085928. Co prawda do podniesienia poziomu działki, ale nie najgorsza (bez gliny). 14 autek po stówce.

 

pozdr

filipek

 

też jestem zainteresowany - jakie to autka? po ile m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Ja brałem tu 0695085928. Co prawda do podniesienia poziomu działki, ale nie najgorsza (bez gliny). 14 autek po stówce.

 

pozdr

filipek

 

też jestem zainteresowany - jakie to autka? po ile m3

Jak przywozili nie widziałem. Ponoć merc wielkości Tatry. Po kopcach oceniam 8-10m3 (facet mówi 10m3).

Pozdr filipek

PS

Gość chyba nie ma ciągle tej ziemi. Zadzwonił do mnie,ze będą kopać i czy chcę. Przywiózł dwie próbki (dwa rodzaje) w torebce i takie potem znalazły się na działce. Jakieś 2 tygodnie temu wspominał, że znów bedzie miał ziemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...