Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kolor nie wynika z jakości płytek - każda seria płytek może różnić się odcieniem. Miałem ten sam problem i specjalista mi to wyjaśnił - jeśli kupujesz płytki z dwóch serii produkcyjnych musisz sprawdzić odcień.

Ja trafiłem na płytki Opoczna, które różniły się wielkością - Opoczno tłumaczyło, że musiałem kupić różną klasę płytek (te większe były z SM).

 

no patrz - ja musiałam dokupić płytki Tubądzina (to przez mój wstręt do dokładnego liczenia - aaah ten humanistyczny umysł), w sumie pięć rodzai płytek, jak się okazało z dwóch-trzech róznych serii każda...

i nie rózniły się wielkością, ani odcieniem, normalnie niczym ...poza data serii

ale ja nie kupowałam w markecie - może dlatego :wink:

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

no patrz - ja musiałam dokupić płytki Tubądzina (to przez mój wstręt do dokładnego liczenia - aaah ten humanistyczny umysł), w sumie pięć rodzai płytek, jak się okazało z dwóch-trzech róznych serii każda...

i nie rózniły się wielkością, ani odcieniem, normalnie niczym ...poza data serii

ale ja nie kupowałam w markecie - może dlatego :wink:

 

pzdr

 

Napisałem, że może się różnić :) ale nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie "prądowe".

 

W warunkach jakie otrzymałem z energetyki jest zapis, że są w stanie podłączyć mnie i sąsiada do prądu od pewnej daty (musza podciągnąc do nas linię). I w warunkach i z rozmowy z panią z energetyki w Pruszkowie wynika, że od tej daty mogą mnie podłączyć do prądu na czas budowy lub do pradu tego docelowego.

 

Pytanie jest takie :wink: czy na początku musze koniecznie mieć prąd na czas budowy czy od razu mogę zrobić sobie skrzynkę w płocie lub linii ogrodzenia z tym pradem docelowym ? Jakiś koleś w energetyce na korytarzu opowiadał (przynaję, że podłsuchiwałem), że na poczatku trzeba prąd na czas budowy a dopiero po zamknięciu i oddaniu (???) budynku załatwia sie prąd "docelowy".

 

Możecie mnie uświadomić jak jest naprawdę z pradem "budowlanym" i tym juz "normalnym" bo od tego zależą moje dalsze ruchy związane z napięciem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie "prądowe".

 

W warunkach jakie otrzymałem z energetyki jest zapis, że są w stanie podłączyć mnie i sąsiada do prądu od pewnej daty (musza podciągnąc do nas linię). I w warunkach i z rozmowy z panią z energetyki w Pruszkowie wynika, że od tej daty mogą mnie podłączyć do prądu na czas budowy lub do pradu tego docelowego.

 

 

Nie wiem jak jest na prawdę. Jeśli w warunkach (i pani to potwierdza) możesz mieć docelowy to trzymaj się tej linii. Przy budowlanym jest złodziejska opłata stała.

 

pozdr

filipek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o matko ziemia po stówce do podniesiena no ładna cena ! My o 40zeta rozmawialismy 100 to sporo. no chyba ,że tylko do ogrodu wierzchnia warstwa.

Cześć

Rozmawialiście czy kupiliście? Jak szukałem ziemi to ceny podawali na placu i transport 50-80zł. 40 to jest za darmo :).

my rozmawialiśmy, sąsiedzi kupili. ja czekam na ponowną okazję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie jakie kominy robiliście do kominka. Czy ktoś murował z czerwonej cegły? Gdzie można kupić dobrą cegłę na komin?

a jakim sensie murował? my mamy murowany, ale wewnątrz wstawiony mam wkład ceramiczny z bolesławca.

masz na myśli cały murowany bez wkładu, czy tak jak mam ja, czy też komin gotowy, np schidla, z klocków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakim sensie murował? my mamy murowany, ale wewnątrz wstawiony mam wkład ceramiczny z bolesławca.

masz na myśli cały murowany bez wkładu, czy tak jak mam ja, czy też komin gotowy, np schidla, z klocków?

 

Mam na myśli komin murowany bez wkładu. Czy ten wkład ceramiczny z Bolesławca jest okrągły? Fachowiec od kominków polecał nam wkład z Bolesławca sześciokątny żółty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

 

W maju kupilismy działkę w St. Babicach (mój mąż- GadAm- juz się nawet się Was pytał o nieszczęsne rury drenażowe) i w tym roku chcemy ruszyć z budową.

 

Działka jest wąska i ma wjazd od południa i coraz bardziej skłaniamy się ku projektowi indywidualnemu.

 

Czy ktoś z was może polecić architekta- rzetelnego i w rozsądnej cenie.

 

 

Witam

 

Namiary poszły na PRIV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Dziś zakład energetyczny z Pruszkowa przysłał nam umowę o przyłaczenie do sieci elektroenergetycznej placu budowy. Warunkiem przystapienia do jakichkolwiek prac ze strony zakładu energetycznego jest dostarczenie pozwolenia na dudowę co uważam jest zupełnie bez sensu. Chcemy rozpocząć prace budowlane zaraz po uzyskaniu tego pozwolenia a jak mamy to zrobić kiedy ZEWT mówi nam, że okres oczekiwania na przyłącze to 5-mcy.

Może ktoś dysponuje telefonem to rzeczliwego pracownika Zakładu Energetycznego warszawa Teren w pruszkowie, który mógły dokonać cudu i sprawić żeby energia popłynęła na naszą działeczkę nieco wcześniej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Dziś zakład energetyczny z Pruszkowa przysłał nam umowę o przyłaczenie do sieci elektroenergetycznej placu budowy. Warunkiem przystapienia do jakichkolwiek prac ze strony zakładu energetycznego jest dostarczenie pozwolenia na dudowę co uważam jest zupełnie bez sensu. Chcemy rozpocząć prace budowlane zaraz po uzyskaniu tego pozwolenia a jak mamy to zrobić kiedy ZEWT mówi nam, że okres oczekiwania na przyłącze to 5-mcy.

Może ktoś dysponuje telefonem to rzeczliwego pracownika Zakładu Energetycznego warszawa Teren w pruszkowie, który mógły dokonać cudu i sprawić żeby energia popłynęła na naszą działeczkę nieco wcześniej??

 

namiar poszedł na priv :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Page,

W okolicach Warszawy nie ma czerwonej cegły nadającej się na komin. Najlepsza jest z Hadykówki; bardzo dobra (i relatywnie tania, transport mają własny i częstyo jeżdżą do Warszawy) z okolic Sandomierza. Wsiadasz w samochód, jedziesz pod Sandomierz, oglądasz, wybierasz, zamawiasz, wracasz i płacisz jak przywiozą. :D Albo dzwonisz i zamawiasz bez oglądania. :D :D

[My kupiliśmy cegły z jednej z cegielni ze wsi Gorzyce, a część ze wsi Kazimierza Wielka.]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Ja po sąsiedzku z okolic Leszna

 

Wyglada na to, że aby ogrodzić działkę (moją i niektóre sąsiednie :) ) będzie potrzebne wyrównanie terenu (ścięcie takich małych pagórków - do ok.1m wysokości).

 

Czy ktoś z Was ma jakieś namiary na taką spycharokoparę z okolic Babice - Leszno - Kampinos??

 

Bardzo będę wdzięczny.

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma jakieś namiary na taką spycharokoparę z okolic Babice - Leszno - Kampinos??

Ladowarko-koparka CAT 4x4 - tel. 501 497-325 (Koczargi)

Ladowarka "Fadroma" - tel. 601 803-911 (Stare Babice)

 

Hurra :D A ja dzisiaj otrzymalem dlugo wyczekiwana decyzje z US o przyznaniu mi zwrotu podatku VAT.

I na dodatek nic nie zakwestionowali :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...