Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich Babiczan. Rozpoczynamy budowę po ataku zimy :evil:

Rejon: Borzęcin Mały, czyli jeszcze się łapię do Waszej grupy. Pozwolenie na budowę już jest, prąd podłączają (prowizorka budowlana).

Mam prośbę. Może ma ktoś namiary na sprawdzonego inspektora nadzoru bud. Chcemy zatrudnić taką osobę, żeby mieć spokojną głowę :wink: (ale mi się zrymowało). Z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Babiczan. Rozpoczynamy budowę po ataku zimy :evil:

Rejon: Borzęcin Mały, czyli jeszcze się łapię do Waszej grupy. Pozwolenie na budowę już jest, prąd podłączają (prowizorka budowlana).

Mam prośbę. Może ma ktoś namiary na sprawdzonego inspektora nadzoru bud. Chcemy zatrudnić taką osobę, żeby mieć spokojną głowę :wink: (ale mi się zrymowało). Z góry wielkie dzięki.

 

śmiała decyzja.... :o

czy nie warto zaczekać do wiosny........?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zasypało znów wszystko na biało, pierwszy zimowy spadł snieg .......

A swoja droga ile wczoraj wracaliscie do domów i skad ? bo ja z Pańskiej do Ursusa 2,5 godziny Alejami Jerozolimskimi. Ciekaw jestem jak to bedzie kiedy bede Starobabiczaninem a wlasciwie Starokoczargowianinem ?

 

PS

nie wiem czy zwróciliscie uwage ale mamy mały jubileusz .

SETKA NAM STUKNĘŁA !!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zasypało znów wszystko na biało, pierwszy zimowy spadł snieg .......

A swoja droga ile wczoraj wracaliscie do domów i skad ? bo ja z Pańskiej do Ursusa 2,5 godziny Alejami Jerozolimskimi. Ciekaw jestem jak to bedzie kiedy bede Starobabiczaninem a wlasciwie Starokoczargowianinem ?

 

PS

nie wiem czy zwróciliscie uwage ale mamy mały jubileusz .

SETKA NAM STUKNĘŁA !!!!!!!

 

Z Domaniewskiej (okolice Galerii Mokotów) na Bielany - 2,5h.

Byłem głodny jak pies a w samochodzie nawet suchej buły nie było :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas się buduje na całego!

Gmina położyła wodociąg w drodze. Wczoraj zaczęli (sic!), a dzisiaj rano zakopali. Przy okazji spychacz nam drogę odśnieżył więc nie ma lepiej odśnieżonej drogi w całej gminie :wink:

A nasz majster wczoraj strop wylewał. Dziękować opatrzności nie u nas.

Nie ma to jak ułańska fantazja w narodzie.

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z Panstwa zrobil dach ceramiczny i moze sie podzielic informacja gdzie i przez kogo najlepiej robic ???

pozdrawiam

Ja zamawiałem w dachluxie materiały i wszystko było super. Dekarze byli moi, ale świetnie się dogadywali z dachluxem i po tygodniu miałem gotowy dach.

Dogadałem sie na 7% Vat od wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących, jak i już wybudowanych ;-)

 

Choć przedstawiłem się już w wątku do tego przeznaczonym chciałem przedstawić się również u Was. Mam zamiar budować się na Chrzanowie czyli niedaleko Starych Babic. A więc od początku... Mieszkam w Warszawie z moimi trzema dziewczynami. Jedna jest dorosła, dwie pozostałe jeszcze nie... . Pomału jednak dorastają, mam więc coraz mniej czasu na organizację przestrzeni życiowej dla nich.

 

Od kilku lat przymierzam się z moją dorosłą dziewczyną do budowy własnego domu. Od jakiegoś czasu czytam więc forum muratora (nie nałogowo ). Wygląda na to, że w tym roku zaczniemy budowę, więc zaczynam czytać aktywnie (i już nałogowo ).

 

Dlatego też się ujawniam. Liczę, że Ci którzy budują lub zaczynają właśnie tak jak ja odezwą się celem dodania otuchy (wiadomo razem raźniej) a Ci którzy już się wybudowali podpowiedzą, doradzą a przede wszystkim skrytykują. Myślę, że Wasza pomoc będzie niezbędna i konieczna .

 

Z góry przepraszam za zadawanie pytań (niektóre mogą być nie do końca przemyślane, co jest spowodowane mętlikiem informacyjnym w mojej głowie), jednak bez nich ani rusz. Liczę na Waszą pomoc...

 

Co mam:

1) działkę a ściślej pole

2) warunki zabudowy

3) projekt domu

4) pozałatwiane częściowo sprawy papierowe

 

Czego nie mam:

1) 6 pewnych liczb na najbliżesz losowanie...

2) ekipy która mogłaby zbudować dom

3) wiedzy budowalnej (ale od czego jest forum)

4) instynktu samozachowawczego, który powiedziałby mi: "Stary kup mieszkanie i nie buduj"

 

Pozdrawiam

Klenio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

No to fajnie! Jak powiedziałem razem raźniej ;-). Dzięki za życzenia. Ja kopię dół z wapnem jak chcesz to wykopie większy, żeby i inni pseudo fachowcy się zmieścili. Wtedy nie będzie już trzeba tworzyć czarnej listy...

 

Pozdrawiam

Klenio

 

PS

Najgorsze, że to chyba na nich nie działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do osób, które składały wniosek o wydanie decyzji wodnoprawnej w starostwie w Ożarowie; jaki okres czasu czekaliście na jej wydanie? czy naprawdę trzeba odczekać te 30 dni? czy jest może osoba, do której można się udać o poprosić o przypieszenie?

pozdrawiam

 

Renato ja odebrałem decyzje 2 m-ce temu i rzeczywiście trzeba te 30 dni odczekać. Mimo iż Panie są miłe to pewnie ta krecia robota jest robiona strasznymi dopadkami i te powiadamianie wszystkicj o wszystkim :wink:

 

pozdr

lnik1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do osób, które składały wniosek o wydanie decyzji wodnoprawnej w starostwie w Ożarowie; jaki okres czasu czekaliście na jej wydanie? czy naprawdę trzeba odczekać te 30 dni? czy jest może osoba, do której można się udać o poprosić o przypieszenie?

te miłe panie mówią, że nie da się tego przeskoczyć ze względu na proceduty (cośtam gdzies musi wisieć 2tyg - chyba w gminie na tablicy, w sensie czy ktoś nie ma coś naprzeciwko ;) ). zwyczajnie - nie da się wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam do Was pytanie o dokumenty niezbedne do pozwolenia na budowę. Chcemy składac w tym tygodniu, co wiąże się z urlopem i nie chciałbym aby okazało się, że nie mam jakiegoś papieru.

 

Mam takie dokumenty:

- 4 egzemplarze projektu budowlanego ze wszystkimi uprawnieniami projektantów, zgoda na zmiany w projekcie itp;

- plan zagospodarowania działki

- wyłączenie części gruntu z produkcji rolnej

- akt notarialny

- wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania

- zgodę z powiatu na wyjazd z drogi gruntowej na drogę powiatową

- warunki przyłączenia gazu, wody, prądu,

- całą mase dokumentacji związanej z drenami (pozwolenie na przebudową drenażu - z tym jest wszystko ok bo na podstawie tych samych papierów związanych z drenami pozwolenie dostał sąsiad).

 

czy coś jeszcze ?

Czy jesli jestem współwłascicielem działki razem z żoną i budujemy się wspólnie, wystarczy, że jedno z nas złozy dokumenty czy musimy być tam razem ?

 

z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- plan zagospodarowania działki

- wyłączenie części gruntu z produkcji rolnej

- wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania

- zgodę z powiatu na wyjazd z drogi gruntowej na drogę powiatową

- warunki przyłączenia gazu, wody, prądu,

- całą mase dokumentacji związanej z drenami (pozwolenie na przebudową drenażu - z tym jest wszystko ok bo na podstawie tych samych papierów związanych z drenami pozwolenie dostał sąsiad).

wszystko w 4ech egzemplarzach pokserowane i wpiete do 4ech teczek, oryginały w pierwszej.

Czy jesli jestem współwłascicielem działki razem z żoną i budujemy się wspólnie, wystarczy, że jedno z nas złozy dokumenty czy musimy być tam razem ?

ja wszystko załatwiałem sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...