Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wszystko w 4ech egzemplarzach pokserowane i wpiete do 4ech teczek, oryginały w pierwszej.

 

Czyli wszystkie uzgodnienia (prąd energetyka itd.) daje tez w oryginale w pierwszej "teczce" ?

 

Czy jest jeszcze coś czego nie wymieniłem a będzie potrzebne do pozwolenia czy mam raczej komplecik ?

nie wiem czy masz koplecik :) bo nie mam spisu, ktory gdziestam mialem kiedys. zadzwon do starostwa w razie czego.

 

a czy oryginaly... cholera, juz nie pamietam, ale zdajesie, ze oryginaly, bo Tobie one juz potrzebne nie beda, projektantowi wystarcza chyba kopie. zresztą, dostaniesz z powrotem 2 egzemplarze złożone, wiec moze te z oryginalami...

dobra, dawno to robiłem, może ktoś jest bardziej na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy masz koplecik :) bo nie mam spisu, ktory gdziestam mialem kiedys. zadzwon do starostwa w razie czego.

 

 

 

Spis potrzebnych dokumentów mam. Ale czytałem (na innych grupach), że czasami wymagają czegoś jeszcze a w Starostwie trafiam niestety na samych "uprzejmych inaczej". Wycieczka do nich to dla mnie dzień urlopu :(

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spis potrzebnych dokumentów mam. Ale czytałem (na innych grupach), że czasami wymagają czegoś jeszcze a w Starostwie trafiam niestety na samych "uprzejmych inaczej". Wycieczka do nich to dla mnie dzień urlopu :(

wiesz, kazda sytuacja moze być specyficzna, inna. ja nie potrzebowalem zjazdu z drogi gminnej, bo mam wyjazd na droge prywatna, ze służebnością.

nie każdy musi usuwać dreny :) niektóre gminy nie maja planu zadospodarowania, wiec trzeba inny papier, etc etc :)

 

ale jest jedna sprawa istotna: zanosisz co masz i juz leci Twój czas. jak czegoś zabraknie albo bedziesz musiał uzupełnić, to uzupełnisz. podjedziesz i zostawisz doniesiony papier w oknienku nr 1 i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ale jest jedna sprawa istotna: zanosisz co masz i juz leci Twój czas. jak czegoś zabraknie albo bedziesz musiał uzupełnić, to uzupełnisz. podjedziesz i zostawisz doniesiony papier w oknienku nr 1 i tyle.

 

Czyli w przypadku braku jakiegoś dokumentu zegar 65 dni nie bije od poczatku ?

 

Jest to pewne pocieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w przypadku braku jakiegoś dokumentu zegar 65 dni nie bije od poczatku ?

myśle, że co najwyżej zostaje zatrzymany.

 

dostaniesz nr telefonu do pani, która załatwiała będzie Twoją sprawe, monitoruj więc sprawę telefonicznie. im więcej telefonów, tym szybciej załatwiona sprawa :)

a przynajmniej szybsza wiedza czego brakuje, lub co jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Warunkiem przystapienia do jakichkolwiek prac ze strony zakładu energetycznego jest dostarczenie pozwolenia na dudowę co uważam jest zupełnie bez sensu. quote]

 

namiar poszedł na priv :wink:

 

Witam,

 

czy możecie oświecić mnie jaka w końcu jest kolejność załatwiania mediów? Czy jeśli nie mam jeszcze kompletu do pozwolenia na budowę, to nie mam z czym startować u dostawców mediów, czy może jednak powinnam się już do nich przejechać? Pomóżcie,

 

DD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam takie dokumenty:

- 4 egzemplarze projektu budowlanego ze wszystkimi uprawnieniami projektantów, zgoda na zmiany w projekcie itp;

- plan zagospodarowania działki

- wyłączenie części gruntu z produkcji rolnej

- akt notarialny

- wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania

- zgodę z powiatu na wyjazd z drogi gruntowej na drogę powiatową

- warunki przyłączenia gazu, wody, prądu,

- całą mase dokumentacji związanej z drenami (pozwolenie na przebudową drenażu - z tym jest wszystko ok bo na podstawie tych samych papierów związanych z drenami pozwolenie dostał sąsiad).

 

 

Mario,

 

mam do Ciebie prośbę: czy mógłbyś napisać, gdzie "zdobywałeś" poszczególne dokumenty do pozwolenia?

 

Projekt - to jasne;zgoda na zmiany - to jasne; a smezmiany - kto nanosił?

Plan zagospodarowania działki???

Wyłączenie gruntu z prod. rolnej???

Akt notarialny - to jasne;

Wypis i wyrys - jasne;

Zgoda z powiatu na wyjazd z drogi gruntowej na powiatową (czy ktoś moze wie, czy Akacjowa w Koczargach jest powiatowa, czy inna??

Warunki przyllaczenia gazu, prądu, wody - tu zaczynają się schody:-(

Dokumenty z drenami - jestem w trakcie, już mi pomogles w tej kwestii, za co bardzo dziekuję. Czy po przebudowie drenów dopiero robił Ci geodeta mapkę, czy jakoś wcześniej? Jak to wyglądało logistycznie?

 

DD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przypomnienia

Kiedys wyslalem znajomej takie cos

 

"Co trzeba zalatwic:))))

1) Woda i ewentualnie kanalizacja

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne "Eko-Babice" na ul. gen. T. Kutrzeby 36,

Tel. 0-22 722-90-08

Uprzejma grubsza pani powie co i jak. A generalnie rzecz sprowadza się do

napisania wniosku do Wojta Gminy z prośbą o zawarcie umowy na dostarczanie wody do waszej nieruchomości - oczywiscie wniosek taki zlożyć najlepiej w Sekretariacie/Kancelarii za potwierdzeniem - Są tam chyab jakieś smiesznne pieniadze(5 zlotych za wniosek i 50 groszy za kazdy zalacznik).

 

Można wyprobowac w tym miejscu zeby zaoszczedzic na czasie maly fortel:))). Pani w Eko-Babicach skserowała nam jakas mapke geodezyjna, którą składali po wszelakich uzgodnieniach w "EkoBabicach" nasi bezpośredni sąssiedzi. Kazała zakreślić na niej w jakiś widoczny sposób nasza działke i narysowac kreskę z wodociągu do planowanej

przez nas końcówki przyłącza wodnego. Mapkę tą (xero) wykorzystaliśmy

następnie u elektryków i gazowników - wcale ich ni interesowało że to nie

nasza mapka - ważne że zaznaczone na nej byla przez nas na czerwono nasza

działka. Udało nam sie przez to skrócić okres przygotowania papierów .

 

Jak będziecie wracać z EkoBabic można od razu wstąpić do GEOBAKS (po

drodze ) firmy geodezyjnej i rozpytać sie co i jak w mapach geodezyjnych. - Są oczywiscie i inni geodeci np Azymut(ci sa w maire tani ale trzeba nad nimi troche poracowac), Geometria (uuu ci sa drodzy).

 

2) Jak bedziecie w Gminie skaldac wniosek to od razu zlozcie tez wniosek o

"Wypis z planu zagospodarowania przestrzennego" ( ale mamy szczescie - malo jest w Posce gmin z waznym planem - my na szczescieie nie musimy wystepowac o warunki zabudowy:))). Tam macie okreslone jakie dachy, ile powierchi itd itd:)))na marginesie mozemy zabudowac 40 % powierchni a nie 30% jak wszyscy podaja wkolo z tego co mi wiadomo 30 % obowiazuje dla Klaudyna. Za wypis trzeba uiscic kwote bodajze 120 zl - najlepiej zrobic to przy skladaniu wnisoku. Na wypis sie czeka niby 2 tygodnie ale nasz byl gotowy po tygodniu

 

3) Mapka gedoezyjna lub jak kto woli mapka do celów projektowych. Okres oczekiwania na mapkę trwa około 2 m-cy.

Geodeci tłumaczą terminy jak również swoje opłaty probelmami z Powiatowym Ośrodkiem/Składnicą map. Generalnie ceny są 700 - 750 złoty bez faktury. Być może uda się Wam znaleźć coś taniej. Ok. Pierwsze mapy robiłem w "Azymucie" - taka firma przy samym Urzędzie Gminy (po drugiej stronie ulicy w podwórzu)- ponoć jedni z najtańszych ale troszke mi podpadli z terminami.

Inni geodeci to nie jaki p Marchliński - nie znam adresu ale jakas

podpadziocha z forum:))).

 

Z geodetami bedziecie mieli stycznosc jeszcze kilka razy - przy okazji

wytyczania budynku oraz tzw uzgodnień ZUD W sprawei ciagniecia w ziemi gazu i wody i ewentualnie kanalizacji. Warto zatrzymac sie przy okazji tych

cholernych uzgodnien. Polecam dla obnizenia kszotow ( ja o tym oczywiscie

nei wiedzialem :((() zrobic uzgodniena za jednym zamachem dla gazu i dla

wody - jak bedziecie mieli juz warunki przylaczy znalezc musicie

jakiegos projektanta/ów ktory Wam podejmie sie zrealizować projekt

techniczny przyłaczy ( i ewnetulanie sieci), pojechać do niego niech jakims

olowkiem naniesie przewidywane trasy przylaczy - zawiezc to do geodety niech uzgodni te ZUD-y. Z uzgdonionymi ZUD-ami (i aktualnymi mapkami mozna wrocic do projektana zeby wykonal projekty techniczne przylaczy. Ale przylacza to juz inna historia i wcale nei musi byc zwiazana z pozwoleniem na budowe domku:))).

 

4) Energia Elektryczna

Zakład Energetyczny Warszawa Teren - Oddzial Pruszkow

ul. Waryńskiego 4/6

05-800 Pruszków

Biuro Obsługi Klienta

poniedziałek: godz. 7.30 - 14.30, 15.00 - 17.00

wtorek - piątek: godz. 7.30 - 14.30

pok. 112 Zawieranie umów o przyłączenie do sieci, Tel. 0-22 738-23-89

Wydawanie warunków technicznych przyłączenia

 

Na miejscu mozna wypelnić wniosek o wydanie warunków przyłączenia energii

elektrycznej ( wpisac na korytarzu dane osobowe i beszczelnie wejść do

pokoju 112 a Pan/Pani pomoże wypełnić resztę - łącznei z określeniem

przewidywanej ilosci energii, taryfy i ukladu pomiarowego a także numeru

transformatora - tak przynajmniej było w mim przypadku). Trzeba ze soba

zabrac kopię aktu notarialnego (oraz sam akt w razie czego jakby sie komu

zachcialo sprawdzac za zgodność z oryginałem) oraz mapkę geodezyjną - mi

udało sie takie coś wycyganić w przedsiębirstwie wodnym Eko-Babice tak jak

pisalem wyzej- jesli bedzieci chcieli pojechac z oryginalem bedziecie musie

poczekaz z ta energia ze 2 miesiace...Oplata za rozpatrzenie wniosku to cos

146 plz z groszami, ale to sie pozniej wlicza sie w tzw"przydzial

mocy". Tutaj mozecie natkanac sie na kolejna pulapke. Zaklad energetyczny od razu bedzie chcial podpisac z Wami umowe o dostarcanie energii elektrycznej a to juz niestety kosztuje:((. Nam PRZYSLALI umowe do podpisania po 2 tygodniach od zlozenia wniosku i wtedy tez odstalismy warunki przylaczenia energii. - nie wiem czy warunki sa wazne jak sie nie podpisze umowy). .

Zaplacilismy przelewem 1600 netto za przydzial 13 kW (mozna wziasc mniej ale np dla 11-12 kW beda ograniczenia w zabezpieczeniach a cholera wie jaki bede mail czasami pobor pradu???)

 

5) Gaz:

Miejska Spółka Gazownictwa ( tez chyba "TEREN") - Kiedys - Biuro Obsługi Klienta, ul. Kasparzaka 25 w Warszawie tel. 691-87-00 - Teraz na Alejach Jerozolimskich

Trzeba miec mapke tak jak wyzej:)))) ( i chyba na miejscu zlozyc standardowe oswiadczenie o prawie dysponowania nieruchomoscia) W ciągu 30 dni powinni dac decyzje o warunkach lub odmowie z powdu nie oplacalnosci ekenomicznej ( jezeli te drugie to trzeba bedzie w okienku zdecydowac sie na wspolfinasowanie inwestycji rozbudowy sieci gazowej - nas bedzie to kosztowalo okolo 5 tys zlotych :((( i dalej czekac z miesiac.

 

Po drodze moze trzeba bedzie zahaczyc o melioracje ( my nie musielsmy):

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Warszawie, Oddział w

Warszawie Inspektorat w Grodzisku Mazowieckim Grodzisk Mazowiecki, ul.

Traugutta 4a, i tam rowniez bedzie potrzeba mapka

 

 

A potem zostaje wybierac projekt , dostosowac zmiany u architekta ( architekt

zrobi adaptacje projektu, zaprojektuje szambo i zrobi rowniez projet

zagospodarowania dzialki - dobrze by bylo zeby przy okazji zanaczyl wjazd z

drogi gminnej :)))). Jak juz bedziecie mieli zaadaptowany projekt i plan

zagospodarowania dzialki zostana 2 kroki:)))

 

Do gminy o okreslenie warunkow zjadzu z drogi gminnej :)))2 tygodnie -p.

Malecki w Wydziale Inwestycji w Gminie (Podobne procedury w Powiecie jesli droga powiatowa)

 

Wyłączenie z produkcji rolnej - WYDZIAŁ NIERUCHOMOŚCI I OCHRONY GRUNTÓW ROLNYCH Ul. Poznańska 129/133

Ożarów Mazowiecki - tam gdzie starsotwo a dokladnie geodezja Tam treba

zlozyc wniosek, oświadczenie o prawie własności do działki, kopie wypisu z

miejscowego planu zagospodarowania, projekt zagospodarowania działki (od

architekta),wypis z rejestru gruntów z mapą ( mozna dostac od reki na

miejscu za pare zloty nie pamietam ile)"

 

I to tak zgubsza wyglada:))) - Sprawy te zalatwialem z poltora roku temu wiec moglo sie sporo pozmieniac - byc moz ejednak komus ten beklotliwy opis sie przyda

Pozdrawiam

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wspomniałeś o melioracjach (my się akurat musieliśmy z nimi wozić - 3 albo 4 wizyty w Grodzisku), to można napotkać jeszcze jeden "kłopocik" - na terenie gminy znajdują się jeszcze tereny przeznaczone do badań archeologicznych (jak by się to nie nazywało to o to chodzi).

Wiem o dwóch przypadkach wśród znajomych - jeden w Babicach przy Rynku, że musieli zatrudniać archeologa i robić "wykopki", coby stwierdzić, na szczęście dla nich, że na działce nie ma żadnych skorupek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mario,

 

mam do Ciebie prośbę: czy mógłbyś napisać, gdzie "zdobywałeś" poszczególne dokumenty do pozwolenia?

 

Projekt - to jasne;zgoda na zmiany - to jasne; a smezmiany - kto nanosił?

Plan zagospodarowania działki???

Wyłączenie gruntu z prod. rolnej???

Akt notarialny - to jasne;

Wypis i wyrys - jasne;

Zgoda z powiatu na wyjazd z drogi gruntowej na powiatową (czy ktoś moze wie, czy Akacjowa w Koczargach jest powiatowa, czy inna??

Warunki przyllaczenia gazu, prądu, wody - tu zaczynają się schody:-(

Dokumenty z drenami - jestem w trakcie, już mi pomogles w tej kwestii, za co bardzo dziekuję. Czy po przebudowie drenów dopiero robił Ci geodeta mapkę, czy jakoś wcześniej? Jak to wyglądało logistycznie?

 

DD

 

1. Plan zagospodarowanie robił architekt.

2.Wyłączenie gruntu załatwia się w Ozarowie. Trzeba mieć mapkę z planem zagospodarowania działki, z której wynika ile metrów będzie zabudowane (dom, chodniki, podjazdy, tarasy).

3. Zgode powiatu załatwiał na nasza drogę (to jest działka, której jesteśmy współwałścielami i jest ona przeznaczona pod drogę dojazdową) mój sąsiad. Załatwia się to w Powiecie. Wyrwanie kartki ze stemplem, że się zgadzają zajęło 2mc.

4.Po warunki jedzie się do konkretnych "operatorów mediowych" czyli gaz w Al. Jerozolimskich, prąd w Pruszkowie a woda w Babicach. Trzeba wszedzie wypełnić papiery, wszędzie coś zapłacić i czekać na uzgodnienia mediów.

5.Po przebudowie drenów geodeta nie robi mapki. Na podstawie naszych planów przebudowy nasz wykonawca pojechał do Melioracji i zaznaczyli na swoich mapach przebudowę (zrobili xero z naszego planu). Napisał oświadczenie, że przebudowe zrobił zgodnie z planami i walnęli na tym stempel, że zaznaczyli to na swojej mapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda z powiatu na wyjazd z drogi gruntowej na powiatową (czy ktoś moze wie, czy Akacjowa w Koczargach jest powiatowa, czy inna??

co do powyższego, to chodzi o to, że musisz uzyskać z gminy, papierek, że gmina zgadza się na wyjazd z Twojej posesji na drogę. w zasadzie kupujac działke powinno sie to zalatwic, bo moze sie okazać, ze gmina z jakiegos powodu na to sie nie zgadza i jest kłopot. słyszałem o takim przypadku. zostaje ladowisko dla helikoptera :)

 

a co do wylaczenia z produkcji rolnej, bo mario nie zaznaczyl, tam tez trzeba piniondze wziąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do powyższego, to chodzi o to, że musisz uzyskać z gminy (nie z powiatu), papierek, gmina zgadza się na wyjazd z Twojej posesji na drogę. w zasadzie kupujac działke powinno sie to zalatwic, bo moze sie okazać, ze gmina z jakiegos powodu na to sie nie zgadza i jest kłopot. zostaje ladowisko dla helikoptera :0

 

Ale sąsiad na 100% nie załatwiał tego w Gminie (może dlatego, że ulica Południowa jest drogą powiatoiwą a nie gminną). Miałem się tym sam zająć i w Gminie dali mi kiedyś telefon do jakiegos faceta z zarzadu dróg powiatowych.

 

Na dokumencie zezwalającym na wyjazd jest pieczęć Zraząd Powiatu Warszawskiego Zaachodniego . Dokument podpisał jakiś dyrektor odpowiedzialny za drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sąsiad na 100% nie załatwiał tego w Gminie (może dlatego, że ulica Południowa jest drogą powiatoiwą a nie gminną). Miałem się tym sam zająć i w Gminie dali mi kiedyś telefon do jakiegos faceta z zarzadu dróg powiatowych.

 

Na dokumencie zezwalającym na wyjazd jest pieczęć Zraząd Powiatu Warszawskiego Zaachodniego . Dokument podpisał jakiś dyrektor odpowiedzialny za drogi.

ok, nie wiem jak jest z powiatowymi, ale czy jak droga powiatowa przebiega przez gmine, to i tak nie zalatwia sie czasem w gminie, ktora pozniej sama dalej pyta odpowiedni organ? tego nie wiem, gdybam, bo wszem i wobec krążą informacje wyłącznie o zapytanie do gminy, nie do innych instytucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, takie mnie nachodzą dylematy na temat wyjscia na taras. mam tam okna wielkosci 270x220 (szer x wys) i dylemat moralny co tam wstawić. jako że szybki mają być P4, a w projekcie są po prostu 3 drzwiowe zaprojektowane, zastanawiam sie nad jeszcze dwoma rozwiązaniami. mianowicie:

1. suwanka (drozsza o co najmniej 2kpln od trzydrzwiowych), która przynajmniej dobrze da sobie rade z P4,

2. podwójne drzwi na środku z ruchomym słupkiem, a po bokach świetliki z pozostałej ilości wolnego miejsca czyli 43cm okna w ramie, nie w skrzydle. szer. samej szybe to ledwie 30cm, więc takie sobie.

 

też takie dylematy mieliście? a jeśli to na czym staneło i czy to dobry pomysł był :)

 

pod P4, które są dość cięzkimi szybami, drzwi będą ciągle sie rozregulowywać na okuciach... to może być denerwujące, ta ciągła regulacja, ale 2kpln w kieszeni nie leży ot tak sobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sąsiad na 100% nie załatwiał tego w Gminie (może dlatego, że ulica Południowa jest drogą powiatoiwą a nie gminną). Miałem się tym sam zająć i w Gminie dali mi kiedyś telefon do jakiegos faceta z zarzadu dróg powiatowych.

 

Na dokumencie zezwalającym na wyjazd jest pieczęć Zraząd Powiatu Warszawskiego Zaachodniego . Dokument podpisał jakiś dyrektor odpowiedzialny za drogi.

ok, nie wiem jak jest z powiatowymi, ale czy jak droga powiatowa przebiega przez gmine, to i tak nie zalatwia sie czasem w gminie, ktora pozniej sama dalej pyta odpowiedni organ? tego nie wiem, gdybam, bo wszem i wobec krążą informacje wyłącznie o zapytanie do gminy, nie do innych instytucji.

 

w przypadku drogi powiatowej trzeba udać się do Zarządu Dróg Powiatowych w Ożarowie (adresu nie pamiętam, ale to są te białe budynki (czyt.baraki) zaraz za basenem). A tam czeka spotkanie z p.Florczakiem :D Zanim się tam udałam słyszałam, że będą problemy, ale faktycznie okazało się, że poszło całkiem sprawnie. Ale na pewno trzeba go bombardować telefonami :lol: .Opłaty to: 6,5 pln - wniosek o uzgodnienie zjazdu + 76 zł znaczki skarbowe

pozdr

Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Hornówka ale chętnie poradzę się sąsiadów z Babic:))

Pewnie ktoś z Was planuje start z budową stanu surowego na wiosnę więc może już zrobił rozeznanie w temacie materiałów budowlanych.

Znalazłam beton z gruszki B20 w Macierzyszu po 236 zł netto za 1m3. Wiem, ze ceny do marca podskoczą, ale może gdzieś jest chwilowo konkurencyjny dostawca? Tak na przyszłość.

A jak stoicie z cegłami? Ja buduje z pustaka poryzowanego 25 P+W i oczywiście Porotherm najbardziej dostępny i najdrozszy. Dla porównania Jopek kosztuje 4,59 brutto ale dostępny na początku maja :roll:

Z góry dzięki za pomoc. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...