Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Yoric ,

Płaskie dachy uwielbiam jeszcze bardziej :lol:

Ale tak na poważnie - chcieliśmy mieć dom parterowy - z dużym tarasem i dużym salonem a w projekcie, który nam pasował - dach jest jaki jest. Ale oczywiście dla nas ten dach jest najpiękniejszy,

 

Karorka - nasz domek stoi zaraz za skrzyżowniem - druga posesja (po przkątnej od Ciebie - jak na mapie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no przecież te deski to nie na więźbę :o , tylko na deskowanie poszycia - papa na deskach, a na to dachówka. Naprawdę, będzie OK.

 

 

Yoricu, nie marszcz się na nas. My też budujemy - ale co do ceny, to niewiele mogę pomóc. Nasza ekipa bierze podobnie, co ci Twoi. No i trudno. Wszystko zależy od tego, jak jest dom zaprojektowany - sama powierzchnia to jeszcze nie wszystko. Dla przykładu: metr fundamentów smarowany lepikiem to ok. 3 zł, a zgrzewany papą - 9 zł za robocizne. I tak dalej. Daj projekt paru ekipom do wyceny, to będziesz miał orientację, czy to ci są tak drodzy, czy dom droższy w wykonaniu niz inne. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoric!

Jak liczyłeś powierzchnię domu - czy uwzględniłeś garaż?

 

Pozdrawiam

jj

 

jj,

 

w ogole nie liczylem garazu - mam dom bez garazu ;-) - a tak naprawde to jeszcze nic nie mam i czekam na pozwolenie !!

 

fsyscy,

BTW - jaki jest podatek za garaz wolnostajacy ??

ale ,,,hahaha po co mi garaz ...jak samochodu ni mom ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, witam :)

 

Karorka - widzialam jak rosnie twoj domek - niezle tempo :D

 

Kasiu, czy na twojej dzialce juz dom stoi, czy dopiero zaczynasz? Bo rozgladalam sie w niedziele na przejazdzce i nie wiem :o

 

Ozzie - kiedy zaczynasz? Bo ja codziennie wypatruje :lol:

A czy na tym polu obok, to tez sie ktos bedzie budowal, czy ta droga z plyt to po to, zeby do was dociagnac jakies media?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mbz,

teoretycznie budowe rozpoczelismy w sobote (przyjechal barak, robotnicy, byl geodeta, inspektor nadzoru), ale praktycznie to dopiero jutro beda zbierac humus. Okazalo sie, ze jest blad konstrukcyjny w projekcie :evil: , architekt poprawia, dlatego ten przestoj...

Obok nas ma sie budowac mlody geodeta, chyba doprowadzil wszystkie mozliwe media, ma barak, wczesniej mowil mi, ze zaczyna w czerwcu. Fajnie, ze obok ktos tez sie buduje, zawsze to razniej.

Pozdrawiam wszystkich sasiadow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, witam :)

 

Karorka - widzialam jak rosnie twoj domek - niezle tempo :D

 

Ozzie - kiedy zaczynasz? Bo ja codziennie wypatruje :lol:

A czy na tym polu obok, to tez sie ktos bedzie budowal, czy ta droga z plyt to po to, zeby do was dociagnac jakies media?

 

prawda, ze niezle tempo, jak tak dalej pojdzie to skoncza szybciej niz zamierzali

 

ja tez codziennie przejezdzam kolo dzialki Ozzie - to chyba niedlugo bede mogla podziwiac postepy, wczoraj nawet przyjzalam sie dokladniej bo wloklam sie ostatkiem sil na rowerze

 

pozdrawiam

karorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Wracam po urlopie - aleście się rozpisali :D

Karorka, miło mi było Was gościć, ale nawet herbatką nie poczęstowałem :oops: Widziałem Was w niedzielę na rowerkach - rozumiem, że byłaś 200m za Tomkiem, bo dawałaś mu fory ?:wink: Teraz my się do Was wprosimy, jak będziecie na działce, a co pooglądamy trochę.

Słupki ogrodzeniowe prawie obsadzone - zostało kilka, ale ich narazie nie wstawiam - teraz przystąpię do fundamentu i podmurówki w ogrodzeniu, a potem do przycinania słupków - bo wszystkie porobiłem za długie (tak na wszelki wypadek).

Dolores - Twój domek jest drugi po lewej, jak skręcisz w Klonową? - jeśli to ten to bardzo zgrabny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania!

 

Ja również widziałam nr 28. Fajnie macie, teren piękny. Będziecie przy nowoprojektowanej drodze na osiedle EKO-Lipków?

 

My mamy działkę naprzeciw drogi (jak będzie) łączącej Mościckiego i Jakubowicza, która będzie szła od nr 26 do nas, jak tam staniesz to widać wąski wysoki dom z zielonym dachem (to sąsiedzi)?

 

Przy okazji czy można umieścić na mapce: Lipków, ul Jakubowicza(zwężenie strumyka i drogi)?

 

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie nie zwiazane z budowa do szanownych sasiadow-Babiczan... Czy orientujecie sie jaka jest ta szkola w Babicach (niedaleko kosciola). Slyszalam, ze to taki wielki moloch, ale nie wiem jaki ma poziom nauczania, jaka panuje tam atmosfera. A moze ktos ma doswiadczenie ze szkola w Izabelinie (ta wyglada nieco przytulniej). Dzieki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia, droga do nowego osiedla przylega do sąsiedniej działki, jeszcze nie sprzedanej, więc myślę, że specjalnie nie da się nam we znaki.

 

Karorka, zaczynamy jak się uda na jesieni. póki co załatwiam formalności, idzie jak krew z nosa, do tego ta melioracja.... mam uzyskać zgodę sąsiada na likwidację końcówki drenu który jest na jego działce, ale niestety słuch po sąsiedzie zaginął parę lat temu... druga opcja to przebudowa drenu. wolałabym tego uniknąć bo to ze 3 tys wyrzucone w błoto (a raczej piach).

 

ciągle mam nadzieję, że zdążymy uzyskać pozwolenie około września i w październiku, jak aura pozwoli zrobimy stan zero.

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie nie zwiazane z budowa do szanownych sasiadow-Babiczan... Czy orientujecie sie jaka jest ta szkola w Babicach (niedaleko kosciola). Slyszalam, ze to taki wielki moloch, ale nie wiem jaki ma poziom nauczania, jaka panuje tam atmosfera. A moze ktos ma doswiadczenie ze szkola w Izabelinie (ta wyglada nieco przytulniej). Dzieki.

 

:D Moja siostra uczy w Babicach.

Szkoła chyba niezła, ja kończyłem kiedyś podstawówkę w Koczargch (teraz tam jest gimnazjum) - poziom był zbliiżony - wielu olimpijczyków, duży odsetek dostawał się tam, gdzie chciał ( :wink: nie chwaląc się ja też).

Nie obawiaj się wiejskiej szkoły, czasem jest o wiele lepsza, niż ta warszawska. Poza tym uważam, że dziecko powinno uczyć się tam, gdzie mieszka, bo z kim po południu wyjdzie się pobawić, jak nie z kolegami/koleżankami ze szkoły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mbz,

teoretycznie budowe rozpoczelismy w sobote (przyjechal barak, robotnicy, byl geodeta, inspektor nadzoru), ale praktycznie to dopiero jutro beda zbierac humus. Okazalo sie, ze jest blad konstrukcyjny w projekcie :evil: , architekt poprawia, dlatego ten przestoj...

Obok nas ma sie budowac mlody geodeta, chyba doprowadzil wszystkie mozliwe media, ma barak, wczesniej mowil mi, ze zaczyna w czerwcu. Fajnie, ze obok ktos tez sie buduje, zawsze to razniej.

Pozdrawiam wszystkich sasiadow.

 

Jak to błąd konstrukcyjny? To nieźle trzeba uważać żeby się chałupa nie zawaliła. Jak wpadliście na to, że coś jest nie tak?

U mnie architekt wykazał się sporą niewiedzą w funkcjonowaniu wentylacji grawitacyjnej - umieścił kominy tak by było ładnie a potem łączył pomieszczenia do komina poziomymi szlongami (czytaj rurami).

Spece od wentylacji twierdzą, że grozi to słabym ciągiem lub brakiem ciągu.

 

Pozdrawiam

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie nie zwiazane z budowa do szanownych sasiadow-Babiczan... Czy orientujecie sie jaka jest ta szkola w Babicach (niedaleko kosciola). Slyszalam, ze to taki wielki moloch, ale nie wiem jaki ma poziom nauczania, jaka panuje tam atmosfera. A moze ktos ma doswiadczenie ze szkola w Izabelinie (ta wyglada nieco przytulniej). Dzieki.

 

:D Moja siostra uczy w Babicach.

Szkoła chyba niezła, ja kończyłem kiedyś podstawówkę w Koczargch (teraz tam jest gimnazjum) - poziom był zbliiżony - wielu olimpijczyków, duży odsetek dostawał się tam, gdzie chciał ( :wink: nie chwaląc się ja też).

Nie obawiaj się wiejskiej szkoły, czasem jest o wiele lepsza, niż ta warszawska. Poza tym uważam, że dziecko powinno uczyć się tam, gdzie mieszka, bo z kim po południu wyjdzie się pobawić, jak nie z kolegami/koleżankami ze szkoły?

 

ja tez duzo dobrego o babickiej szkole slyszalem ..tak ze spoko!

Krzysiek ma racje - dzieciak do szkoly powinien chodzic tam gdzie mieszka ...

a z tymi zabawami to Krzychu nie przesadzaj - po poludniu to dzieciak ma lekcje do odrobienia i ogrodek do skopania ..a nie ganianie nie wiadomo z kim i nie wiadomo gdzie ;-) teraz ta mlodziez to nic by nie robila ino narkotyki brala - grzmial emeryt Yoric ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...