Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Skoro wspomniałeś o melioracjach (my się akurat musieliśmy z nimi wozić - 3 albo 4 wizyty w Grodzisku), to można napotkać jeszcze jeden "kłopocik" - na terenie gminy znajdują się jeszcze tereny przeznaczone do badań archeologicznych (jak by się to nie nazywało to o to chodzi).

Wiem o dwóch przypadkach wśród znajomych - jeden w Babicach przy Rynku, że musieli zatrudniać archeologa i robić "wykopki", coby stwierdzić, na szczęście dla nich, że na działce nie ma żadnych skorupek.

 

Zapomnialem o tym wspomniec chociaz tez ten temat przerabialem przy niedoszlej dzialce :))))) - W archietekturze w gminie poki co maja zaznaczone miejsca ewentualnych wykopalisk - a jest to namazane tak od niechcenia ze wprzypadku sasiadujacej z zaznaczonym obszraem dzialki warto sie spytac Wojewodzkiego Konserwatora Zabytkow o jej "status archeologiczny" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

I to tak zgubsza wyglada:))) - Sprawy te zalatwialem z poltora roku temu wiec moglo sie sporo pozmieniac - byc moz ejednak komus ten beklotliwy opis sie przyda

Pozdrawiam

Pawel

 

Paweł, wielkie dzięki, na pewno się przyda wielu forumowiczom!

 

Pamiętam, że gdzieś na początku Grupy Babice te kroki były opisywane - ale to strasznie dużo odgrzebywania, a poza tym, realia się zmieniają: np. od stycznia aby dostać wypis i wyrys z planu zag. przestrz. trzeba pojawić się z mapką. Jaką mapką? Odpowiedź w gminie: najtańszą z Ożarowa. Mój mąż zdobył taką za 41 zeta z wypisem z rejestru gruntów włącznie. Czy dobra, przekonamy się w piątek. Ale za to opłatę za wypis i wyrys obniżyli ze 130 do 90 zł :o

 

DD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gildor,

ja mam okno tarasowe 5x2,5m przesuwne z szyba p4Wyglada bajecznie!. Jedno skrzydło wazy 180kg i mozna otworzyć z łatwoscią,nic nie trzeba regulować. mam okna urzedowskiegoi drewniane.

Tak się chciałem tylko upewnić: jedno skrzydło masz 5 metrowe i się lekko otwiera? Rozumiem, że jakiś bezprogowy system?

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gildor,

ja mam okno tarasowe 5x2,5m przesuwne z szyba p4Wyglada bajecznie!. Jedno skrzydło wazy 180kg i mozna otworzyć z łatwoscią,nic nie trzeba regulować. mam okna urzedowskiegoi drewniane.

Tak się chciałem tylko upewnić: jedno skrzydło masz 5 metrowe i się lekko otwiera? Rozumiem, że jakiś bezprogowy system?

Łukasz

no ja to raczej rozumiem, że mencel ma 5m x 2,5m (szer x wys) całe okno, nie jedno skrzydło.

 

dzieki mencel, coraz bliżej mi do wydania 2kpln wiecj (sic!)

 

btw. masz jakies atomaty wspomagajace do otwierania, czy mechanika czysta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się chciałem tylko upewnić: jedno skrzydło masz 5 metrowe i się lekko otwiera? Rozumiem, że jakiś bezprogowy system?

Łukasz

no ja to raczej rozumiem, że mencel ma 5m x 2,5m (szer x wys) całe okno, nie jedno skrzydło.

OK. Pewnie masz rację, ale ja i tak obawiam się skrzydła 180 cm, więc jeśli 2,5 metra działa OK, to ja nie mam się co zastanawiać :-)). No i od razu jakie okna drewno/plastik? z jakiej firmy? namiar proszę :-))))

Pozdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Pewnie masz rację, ale ja i tak obawiam się skrzydła 180 cm, więc jeśli 2,5 metra działa OK, to ja nie mam się co zastanawiać :-)). No i od razu jakie okna drewno/plastik? z jakiej firmy? namiar proszę :-))))

ja biore plastik na profilach Veki, 5cio komorowych z http://www.innomed.com.pl.

dali mi najlepsza ofertę. tylko nad ta suwanką ciagle sie zastanawiam... drogie to cholerstwo jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja biore plastik na profilach Veki, 5cio komorowych z http://www.innomed.com.pl.

dali mi najlepsza ofertę. tylko nad ta suwanką ciagle sie zastanawiam... drogie to cholerstwo jest...

przypomnialo mi sie, bo dziś do mnie napisał gostek z pytaniem jak mi sie jego oferta podoba. to jak ktos chce zwykłe okna, bez udziwnien jak ja (P4, WK2, ciepła ramka, nawietrzniki etc), to dobra oferte dał mi Anpol z Ożarowa. znalazłem ją przybitą na drzwiach domu, wiec postanowilem zapytac.

http://www.anpol-okna.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZApomniałam , to ma być fachowiec od dachu- ocieplenie poddasza.

 

A co zle zrobili? Pytam, bo jestem na tym etapie i nie czytalam nigdzie jak to ma byc pawidlowo zrobione i na co powinnam zwocic uwage.

 

Przesylam namiary na mojego kier buda na prv. Tylko, ze on na pewno powie, ze jest zle, bo on zawsze mowi, ze jest zle, nawet jak jest dobrze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, takie mnie nachodzą dylematy na temat wyjscia na taras. mam tam okna wielkosci 270x220 (szer x wys) i dylemat moralny co tam wstawić. jako że szybki mają być P4

Gildor, mialem podobne dylematy jak Ty.

Tez mam szyby P4, WK2 i takie tam... :wink: do tego okna 3-szybowe, debowe - wiec ciezkie.

 

Ale do rzeczy. Na taras planowalem miec drzwi 2-skrzydlowe, z ruchomym slupkiem. Ladnie to wyglada po otwarciu, bo... nie ma na srodku zadnego slupka :wink: ALE! Ale okazuje sie, ze stosowanie szyb P4, a zwlaszcza okuc WK2 w drzwiach lub oknach z ruchomym slupkiem mija sie z celem! Drzwi lub okno z ruchomym slupkiem, nawet jesli wyposazyc je w okucia WK2 nie spelnia norm antywlamaniowych! Pomijajac ewentualne problemy ze znizkami na ubezpieczenie - to po prostu szkoda pieniedzy na okucia WK2 dla calosci stolarki, jesli np. w drzwiach na taras bedzie ruchomy slupek...

 

Tak bylo u mnie. Na szczescie w pore "sprawa wyszla na jaw" :) i zanim zamowilem stolarke udalo sie poszerzyc otwor na drzwi tarasowe, tak aby dac tam drzwi ze stalym slupkiem (w wersji ze stalym slupkiem drzwi musza byc odpowiednio szersze, aby wygodnie sie przez nie wchodzilo).

 

Wiec przy WK2 - tylko staly slupek, albo drzwi przesuwne (ale u mnie nie bylo na nie miejsca)... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...